МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кучма відмовився від реформи, каже - після виборів.

04/19/2004 | Максим’як
Звідси і позиція Литвина така смілива. Литвина потрібно уважно слухати і аналізувати.

Про те, що спочатку вибори, а потім реформа сказав Задорожний після наради більшовиків і лівих. На цьому засіданні Мороз виступив із заявою, що продовжити прийняття політреформи. Більшовики не підтримали Мороза.

Отже, Кучма вже думає про втілення іншого плану. Якщо цей план Литвину більше подобається, то це означає, що посада голови Верховної Ради на аукціон не буде виставлена.

Я більш схильний, що Кучма переставить Януковича назад на голову уряду, або зовсім прожене. Мабуть, Медведчук виконує якийсь план у Мукачево, наприклад, здає власну "дипломну" роботу і хоче показати, чого він добився своїми перестановками у владі за час роботи в аП. Якщо Медведчук провалився, а виглядає, що таки провалився повністю у Мукачево, то Кучма і його прожене.

Скорше за все, у травні Кучма запропонує тріумвірат, тобто три особи, включно з ним, які мають розподілити владу у державі у випадку перемоги на виборах. Кучма хоче бути головою уряду. Литвин залишається головою Верховної Ради. Якщо Кучма проганяє Медведчука та Януковича, то може президентську посаду запропонувати Ющенку. Очевидно, що без Януковича і Тигипка тут не обійтися. Тобто ці дві особи повинні принаймі зберегти свій статус (Янукович, хоч віце-прем"єром при Кучмі). Лівих і есдеків відкинуть зовсім.

Ця версія відповідає ідеології, яка закладена у статті Гальчинського.

Особливості можуть бути, звичайно. Наприклад, відставка Кучми ще до жовтня. Згідно нового закону Литвин стає в.о. Президента.

Медведчук стервеніє, знаючи можливий розвиток подій. Приклад, Мукачево. Якщо комісія Верховної Ради там все поставить на місця, то це "закат" Медведчука і перемога Литвина.

Ющенко може і не згодитися, але все залежатиме від ситуації і, в принципі, матиме вибір, або мирний поділ влади із Кучмою та Литвином. або війна типу мукачівської, де перемогу можна буде здобути тільки штурмом ЦВК. Штурм буде однозначно (якщо так як у Мукачево завершаться вибори), але далі може настати політичний коллапс, коли юридичні моменти будуть стояти на заваді у питанні, що є насправді легітимним.

Кучма і Литвин можуть змусити підписати Ющенка цю угоду без права змін до 2006 року, щоб мати свої гарантії.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua