МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Сармат" купує "Оболонь"

04/19/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Верховний Суд відмовив компанії "Оболонь" (Київ) у розгляді заяви про перегляд рішення Апеляційного суду Києва про визнання дійсним договору комісії NК1117- КМ, укладеного донецьким заводом "Сармат" і компанією "Керамет-Інвест" на придбання 41,5% акцій "Оболонь". Про це Українським Новинам повідомила прес-служба компанії "Сармат". "Верховний Суд остаточно підтвердив законність придбання акцій ЗАТ "Оболонь" інвестиційною компанією "Керамет-Інвест" в інтересах "Сармат", - сказано в повідомленні.

У повідомленні сказано, що рішення Верховного Суду - це перемога акціонерів "Оболоні", що продали свої акції, і перемога "Сармат" як покупця. Як повідомляло агентство, понад рік "Оболонь" і "Сармат" ведуть між собою судові розгляди: конфлікт виник у квітні 2002 року після того, як "Сармат" заявив, що хоче купити контрольний пакет акцій "Оболоні". Апеляційний суд Києва скасував рішення Шевченківського районного суду Києва про визнання недійсним договору між "Сармат" і компанією "Керамет-Інвест" на придбання 41,5% акцій "Оболоні".

Скупку акцій на його користь вела компанія "Керамет-Інвест" і придбала близько 11% "Оболоні", у результаті чого керівництво "Оболоні" внесло зміни до статуту компанії, обмеживши права акціонерів на придбання і відчуження ними акцій компанії. У січні Антимонопольний комітет заборонив "Сармату" купити понад 50% акцій "Оболоні". "Сармат" - головне підприємство донецької пивної групи, куди також входять 5 регіональних пивзаводів. "Оболонь" - найбільший завод із випуску пива в Україні.

Відповіді

 • 2004.04.20 | Правник

  Не зовсім так

  Підтвердження законності (відсутності протиріччя законодавству, дійсності) договору комісії між А і Б не робить автоматично законними будь-які дії стосовно особи В.
  Тижнем раніше той же ВСУ визнав правоту Оболоні у другій справі, що стосується тієї ж тягомотини з Сарматом.
  Поза тим, як відомо, АМКУ просто заборонив Сармату рипатися о цьому напрямі з міркувань попередження монополізації ринку пива.
  Хай живе Оболонь! Хай прокисне і без того гидкий Сармат! Амінь!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua