МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Візит премьєр-міністра Нідерландів до Київа. Чому?

04/20/2004 | Augusto
Хтось з присутніх при випадку розповів, що Алберт Елен, консерватор музея Бойманса в Роттердамі та відомий своєю стриманою поведінкою, сказав наступне, коли відкрив в Київі 139 малюнків, які вважалися втраченими: "Фак, вони ще досі запаковані в справжні скринькі Кунінга!".
Нічого дивного, що він не стримався вербально, адже знов до його пошука по всьому світі для завершення колекціі Кунінга додалася завершена глава.
Більша частина цієі всесвітньовідомоі колекціі малюнків знаходиться в Роттердамі. В ІІ Світову 518 експонатів потрапили в руки німців та після зникли в напрямку Східного Блока. 307 лежать в Москві, а 139 значить ще трошки полежать в Київі. В понеділок (вчора, 19.04.2004 А.Г.) премьєр Балкененде відкрив експозицію малюнків в Київі. "І через декілька тижнів вони поїдуть додому", - так описав премьєр їх подальшу долю.
Балкененде сам приклав руку до того, що Елен зможе додати український скарб до колекціі в Роттердамі. В вересні прошлого року (2003 А.Г.) президент Украіни Леонід Кучма попросився на зустріч до Балкененде. Кучма дуже хоче налагодити добрі стосунки з Європейськім Союзом, а Неідерланди, як відомо, стають тимчасовим головою Союза. Під час приватноі зустричі в Нью-Йорку Кучма попросив Балкененде приїхати в Украіну з офіційним визитом ("ну пажаааааааааааалуйста, вашє благородіє!!!" А.Г.). Від імені нідерланського уряда приїхав Елен (консерватор музея в Роттердамі, ото Європа, ото рівень, отак з Кучмою можна поводитися і поводяться А.Г.), він знайшов скриньки, малюнкі та бажання украінськоі влади передати все Нідерландам.
Кучма та Балкененде офіційно заявили, що Україна нічого не очікує за повернення колекціі, яка коштує багато мільйонів (це я теж обіцяю, ні о чoму не домовилися - нічого не отримаєте, this іs how we do іt іn Holand А.Г.). Але Кучма та Балкененде наголосили, що за столом, де домовлялися про повернення колекціі, також працювали над покращенням стосунків між ЄС та Україною (перекладаю: "що ще там в вас є, ви нас кличте, ми поліпшимо!", ведмедик Вінні П., премьєр Балкененде та А.Г кажуть це вам хором).
В знавців вже йде слина, адже те, що зараз виставлено в Київі в середині липня буде виставлено в музею Бойманса. Ще в орігинальних паспарту, які робила мадам Кунінгс в 20 рокі прошлого століття, лежать ескізи та малюнки майстрів 16 та 17 віків, наприклад Якоба Луціуса та Августіна Гірхфогеля. Добре збереглися ці діаманти мистецтва. На думку Елена в Москві лежать ще 307, частково ще кращих, екземплярів в музеі. Росіяне відмовляються повертати, але Путін ще цього року приїде до Нідерландів та, на думку Елена, буде чудова нагода ще разок порозмовляти, а для Путіна - зробити широкий жест.
Вчора виявилося, що відомо де знаходяться залишки зниклих скарбів, адже 42 малюнка так і не було знайдено. Але більше ніж "в приватній російській колекціі" Елен не сказав.

Frank Poorthuis,
KIEV
(c) De Volkskrant 2004

Відповіді

 • 2004.04.20 | amsterdammer

  Re: Візит премьєр-міністра Нідерландів до Київа. Чому?

  chytajte zavtrashnij volkskrant.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.04.20 | Augusto

   Завжди корисна порада, погоджуюсь.

   amsterdammer пише:
   > chytajte zavtrashnij volkskrant.

   Дозвольте лише запитати: мені газету всю читати, чи якусь спеціфічну частину? Ну там, можна хоча б програму телебачення не читати?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua