МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вибори мера на Західній Україні вибивають іскру занепокоєння (/)

04/20/2004 | Shooter
Вибори мера на Західній Україні вибивають іскру занепокоєння

Том Ворнер, Мукачеве, "Financial Times"

Насилля та дуже відмінні цифри підрахунку голосів на виборах мера у Західній Україні підсилили стурбованість щодо просування країни до авторитаризму паралельно із тим, як Леонід Кучма восени готується відійти від влади.

В той час, як рахувалися голоси минулої ночі, депутати, які приїхали з Києва спостерігати за виборами, боролися проти великої групи агресивних молодих людей, яких місцеві мешканці описують як добре відомих бандитів.

Пересуваючись між виборчими дільницями групами по 20-40 осіб, молоді люди розбивали скляні двері, били спостерігачів та намагалися – безуспішно – вкрасти пачки з оригіналами бюлетенів.

Ряд поліцейських, які переважали їх за чисельністю і які мали охороняти дільниці, також були побиті. В той час поки більшість з них перебували поруч.

Місія спостереження ОБСЄ, яка перебувала всередині дільниці під час одного із нападів, сказала, що всі злочинці мали б бути негайно затримані відповідальними органами.

"Ця волаюча спроба зірвати виборчі процедури є атакою на найфундаментальніший виборчий процес", - сказав Геральд Мітчелл, який очолював місію ОБСЄ.

80 депутатів – а це майже п'ята частина законодавчого органу –
приїздили відслідковувати вибори в Мукачевому, провінційному місті з населенням близько 100 000. Ці вибори стають символічним театром військових дій на підході до президентських виборів восени.

Кучма минулого тижня підтримав у президентській гонці прем'єр-міністра Віктора Януковича, центриста, міцно пов'язаного з вугільною і металургійною промисловістю. Очікується, що він стикнеться обличчя в обличчя з Віктором Ющенком, прозахідним лібералом, який очолює великий опозиційний блоку у парламенті.

Вибори в Мукачевому, які на вечір понеділка досі не мали офіційного переможця, стравили Ернеста Нусера, якого підтримував Кучма, з Віктором Балогою, членом парламентського блоку Ющенка.

"Це було генеральна репетиція президентських виборів. Мале містечко Мукачеве стало полігоном, де були випробувані всі види чорних політичних технологій", - сказав Тарас Стецьків, депутат з блоку Ющенка.

Стецьків сказав, що бандити намагалися допомогти кандидату Кучми, націлившись на дільниці, де опозиція виграла з великим запасом.

Інша велика група високопосадових депутатів збирається прибути до Мукачевого в середу, щоб спробувати розібратися із істотною різницею у даних із протоколів 36 виборчих дільниць Мукачевого та цифрами, оприлюдненими виборчою комісією Мукачевого.

Глава комісія оголосив близько 3 ранку, що Нусер став явним переможцем, засновуючись на майже повних попередніх протоколах, які дали йому на 50% більше голосів, ніж Балозі.

Однак, підрахунок, заснований на копіях протоколів, які оприлюднили 35 із 36 дільниць, показали, що Балога перемагає з відривом більше ніж 40% від Нусера. В той же час екзіт-пол засвідчив, що Балога перемагає з відривом у два рази.

Ніхто з членів виборчої комісії не був доступний в понеділок для коментарю, і чиновники з Мукачівської мерії відмовилися від коментарів. Неурядова організація, яка функціонувала як штаб Нусера, також відмовилася від коментарів.

Минулі вибори в Мукачевому минулого року були відмінені після того, як двоюрідний брат Балоги був названий переможцем.

Перед повторними виборами Кучма розпустив суд Мукачевого та виборчу комісію, назначивши нову з домінуванням своїх союзників

Групі Ющенка було відмовлено у місцях в комісіях. Чому це було зроблено, стало зрозуміло протягом підрахунку голосів, коли на ряді дільниць спостерігачам не було дозволено стояти достатньо близько, щоб бачити, що підрахунок ведеться чесно.
Довийобуються бандюки. І на Заході за яйця візьмуть, і папа Пуцін разом з російським капіталом у всі шпари грати буде.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua