МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Газета “Свобода” вимагає від Маляренка звільнити двох донецьких суддів

04/21/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Головний редактор газети “Свобода” Олег Ляшко звернувся до голови Верховного Суду України Василя Маляренка у зв’язку з побиттям під час засідання в Калінінському районному суді м. Донецька журналіста Володимира Бойка.

У зверненні зокрема сказано:

“9 квітня 2004 року в Калінінському районному суді м. Донецька під час засідання в кримінальній справі по обвинуваченню керівника корпункту газети “Свобода” в Донецькій області Михайла Халаджі трапився безпрецедентний випадок. Головуюча в засіданні суддя Олена Карпушова, заздалегідь викликавши працівників міліції, без будь-якої мотивації та винесення процесуального рішення наказала застосувати фізичну силу до спеціального кореспондента нашої газети Володимира Бойка, який висвітлював процес на сторінках “Свободи” і був присутній у залі суду. У судовому засіданні на очах судді й за її вказівкою журналіст був побитий, йому заподіяно численні тілесні ушкодження. 13 квітня 2004 року, коментуючи цей випадок для Інституту масової інформації, голова Калінінського районного суду м. Донецька Володимир Ушенко заявив, що суддя діяла правильно, оскільки журналіст без дозволу судді “ноутбуком став клацати та записувати” і тому він не мав права бути присутнім під час розгляду справи, оскільки “не заявляв клопотання про дозвіл користуватися такими засобами”.

Проведене керівництвом “Свободи” службове розслідування показало, що наш спеціальний кореспондент ніякими технічними засобами для запису судового засідання не користувався і таких засобів при собі не мав, окрім стандартного диктофону, яким можна фіксувати звук з відстані не більше 1 м і який він вмикнув лише після того, як міліціонери стали викидати його з зали засідань. Але відповідно до статті 129 Конституції України та чинного законодавства судові процеси є відкритими (з встановленими в законі винятками) і будь-який громадянин має право без дозволу судді відвідувати будь-які засідання та вести будь-які записи. Дозвіл вимагається лише при використанні стаціонарної апаратури. Саме тому суддя О.Карпушова, наказуючи застосувати фізичну силу до журналіста, якого вона добре знає й особа якого вже встановлювалася в цій справі з занесенням анкетних даних до протоколу, не стала виносити з цього приводу ніякої постанови, а обмежилася лише усними вказівками працівникам міліції. Ці вказівки, з огляду на їх позапроцесуальний характер, ані редакція нашої газети, ані сам В.Бойко, потерпілий від суддівського свавілля, оскаржити не можуть.

Відповідно до статті 17 Закону України “Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів” скоєння злочину проти журналіста у зв’язку з виконанням ним професійних обов’язків або перешкоджання його службовій діяльності прирівнюється до відповідальності за скоєння таких же дій проти працівника правоохоронного органу. Службова діяльність журналіста не може бути підставою для його затримання, а також вилучення матеріалів та технічних засобів, якими він користується в роботі. Кричущий випадок, що трапився з нашим спеціальним кореспондентом, в якого працівники міліції за вказівкою судді намагалися забрати ноутбук, а самого його побили при виконанні службових обов’язків, свідчить про той винятковий ступінь зневаги до законності, який культивується в Калінінському райсуді м. Донецька. Переконані, що такі люди, як О.Карпушова та В.Ушенко не мають права відправляти правосуддя, а вчинене О.Карпушовою свавілля щодо працівника ЗМІ порочить всю судову систему держави і є підставою для її звільнення з посади судді відповідно до статті 6 Закону України “Про статус суддів”. Оскільки головою кваліфікаційної комісії суддів місцевих і Апеляційного суду Донецької області є матір судді О.Карпушової, що фактично унеможливлює її притягнення до дисциплінарної відповідальності, просимо Вашого негайного втручання в ситуацію, що склалася. Насамперед, просимо прийняти керівника газети “Свобода” та журналіста Володимира Бойка та внести подання у Вищу раду юстиції щодо суддів О.Карпушової та В.Ушанка про звільнення їх з посад.”

цікаве фото з зали судового засідання:
http://maidan.org.ua/n/foto/1082536863


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".