МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Скільки грошей втрачає Україна та особисто Ви... за мову?

04/26/2004 | Ярослав
Шановні, хочу висловити Вам подяку а те, що ви _аргументовано_ викладаєте свої думки, на відміну від анонімних авторів ганебних статей в останніх 3 випусках Бізнесу... Сьгодні принесли востаннє (сподіваюсь) цю газетку - тепер її обеладинку виконано у червоно-чорно-білих кольорах... Сказав би - не честь українських традицій, та якось моторошно - у нас все-ж таки чільний колір не чорний, а білий (сподіваюсь) а тут - суцільна махновщина ;-)
Знову радіють (вистачає ж наснаги вчетверте) з приводу скасування президентом того нещасного указу, приємно що хоч не "розазують манну кашу по чистому столу"
З приємних новин дізнався - гроші за підписку можно перекинути на інші видання 8)
Маю навіть телефон людини, що знає, де пішли робити працівникі старого Бізнесу (можу поділитись)
Нагадаю ще раз, що видання це колись стосувадось проблем _грошових_ справ, а потенційні прибутки від розвитку власного мовного простору для України є величезними - дозвольте росповісти докладніше:
1) Постулат про незмішуваність россіян та україномовних громадян України: приймемо за дійсність (те що українці, навпаки, поліглоти - є факт безперечний)
2) Виділимо за чільну 1 тенденцію розвитку економіки - інформатизацію. Наприклад, обсяги експорту ПО українського виробництва 2002 року сягнули 39 мільонів доларів, а падати цей ринок, в широкім сенсі, не буде ще досить довго... Додамо ще шов-бізнес, ТБ, книжки, виробництво реклами.
3) За струкурою імпорт/експорт поки що "заробляють" найбільше східні промислові Регіони - вони є майже 100% зрусифіковані, зокрема, внаслідок політики Більшовиків 1929-33 років, але, за вилученням Криму, це й є той самий анклав, що переважно полюбляє російськомовність, решта країни є поліглотами, або - україномовні.
4) Свого часу в США мені потрапила до рук газета, де після переліку 500 найкращих професій бул овказано, що такі справи як М'ясник (!) є вимираючими - роботи витісняють людей із посад, де потрібна виключно фізична сила та точність, та навіть потік "гастарбайтерів" з азії цьому не перешкодить, якщо "дракони" продовджитимуть розвиток сучасними темпами.
5) Відповідно, буде зростати доля інформаційно-насиченої праці ...
Тепер звернемось до прикладу конкретної рекламної агенції, де я працюю: після прийому м'яко кажучи "недопрацьованого" закону про рекламу, ми терміново перейшли на українську ... всупереч побоюванням, процес не був руйнівним для бізнесу, хоча й не безболісним. Наша агенція надає роботу приблизно 40 людам, із кого приблизно 10 насправді повинні були нести витрати на українізацію (коректори, дизайнери). Як слушно заявляють більшість дописувачів цього форуму - усі чудово розуміють українську. Тепер вони нею ще й користуються 8)))
Як результат подальшої українізації нашу агенцію, а також видавців, ТБ та решту буде надійно захищено від експансії російських ТНК. Просто уявіть собі, наскільки більше з'явиться робочих місціь, якщо замість Російського Радіо буде ФМ-Галичина ;-)
Отож маємо - з одного боку, олігархів, що пов'язані із занепадаючим переробчим бізнесом (заводи, що працюють на трофейному обладнанні та шахти-душогубки) а з іншого - потенційні інвестиції у майбутньому, що відносно малі, дуже ліквідні, а головне - ідеально захищені від конкуренції!
Отож, що для Вас є найголовнішим - власний бізнес, або чергова "бранзулетка" на пальці в "прімадонни"?
Вибір - за вами!

Відповіді

 • 2004.04.26 | Мінор

  Не все вимірюється на гроші

  >Скільки грошей втрачає Україна та особисто Ви... за мову?

  Українську потрібно відроджувати, бо це мова нашого народу. Бо російськомовні українці ніколи росіянами все-одно не стануть, а себе втратять.
  Питання абсурдне по своїй суті. Скільки грошей втрачаєте ви, через те, що визнаєте родичами і допомагаєте своїм батькам? Скільки грошей втратили українці через те, що не потурчилися і зберегли православну віру? Скільки грошей втратили ми через те, що разом з іншими не пішли на панель? Скільки грошей втратили ті політики, які не бажаь змінювати погляди на догоду політичної коньюктури?
  Мабуть багато - ну і чорт з ними, з тими грошима. Зате зберегли себе.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua