МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Встановити замовників і виконавців мукачівського “безміру” дуже прост

04/26/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Говорить лідер УРП „Собор” Анатолій Матвієнко, який 19 квітня у складі робочої групи народних депутатів на чолі із заступником голови парламенту Олександром Зінченком
прибув до Мукачевого і до 23 квітня там працював.


Робота зі з'ясування обставин фальсифікації виборів Мукачівського міського голови проводилася „за відвертого саботажу та активної протидії органів влади і міліції”, проте вона дозволила реконструювати „основні контури” того, що відбувалося в Мукачевому надвечір 18 квітня і в ніч з 18 на 19 квітня цього року.

Фальсифікацію виборів Мукачівського міського голови було забезпечено підміною в часовому проміжку приблизно з 22.00 18 квітня до 02.00 19 квітня протоколів з 12-ти виборчих дільниць на їхньому шляху до територіальної виборчої комісії.

„Як свідчать оригінали протоколів з цих дільниць з підписами і “мокрими” печатками, що є в розпорядженні робочої групи Верховної Ради, на всіх цих дільницях зі значною перевагою переміг Віктор Балога. Груба, виконана нашвидкуруч фальсифікація як правило зводилася до віднімання від показника В.Балоги цифри, кратної 100, і до відповідного збільшення показника голосів, поданих за Ернеста Нусера , або числа недійсних бюлетенів”

При цьому А.Матвієнко наводить відповідні дані підрахунку голосів на дільницях, серед яких, зокрема, приклади, коли внаслідок фальсифікації кількість голосів на окремій дільниці стала суттєво перевищувати кількість виборців, які проголосували на цій дільниці.

Також А.Матвієнко наголосив не лише на викраденні близько 4000 бюлетенів з приміщення міської ради у ніч на 20 квітня, але й на можливій підміні решти бюлетенів з метою відтворення картини, зафіксованої раніше у сфальсифікованих протоколах.

„Встановити виконавців і замовників мукачівського “безміру” просто – для цього слід лише допитати голів 12 виборчих дільниць, де було здійснено фальсифікації. Якщо винних у зухвалій нарузі над волевиявленням територіальної громади Мукачевого встановлено й покарано не буде, це означатиме, що Україна не має шансів на чесні й прозорі президентські вибори”, заявив лідер УРП „Собор”.

УНІАН


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".