МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Мукачево - як дзеркало сучасної України

04/27/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Віце-спікер українського парламенту Олександр Зінченко переконаний, що президентські вибори-2004 не будуть демократичними, якщо не будуть покарані винуватці мукачівських подій.

Вчора у Чернівцях на зустрічі з викладацьким складом Чернівецького національного університету О.Зінченко заявив: “В Мукачевому, як в дзеркалі, відбились всі негативи, з якими Україна підійшла до виборів 2004 року”. “Я абсолютно переконаний, якщо ми не почуємо прізвища винуватців мукачівських подій, то треба знати, що весь 2004 рік і президентські вибори, як його кульмінація, будуть проходити недемократично, і ми підемо на вибори із зав'язаними очима”, - зазначив віце-спікер.

У такому випадку “вибори будуть спотворені на місцях різними механізмами, які вже відпрацьовуються, пройшли випробовування і отримали методику з людським ресурсом, який знає, що і як необхідно робити”.

“Якщо ж влада назве справжнього винуватця чи винуватців найвищого рівня мукачівських подій, то з'явиться надія на демократичність майбутніх виборів”,

Він додав, що йому “25 годин перебування у Мукачевому було надто достатньо, щоб повністю переконатись – тут, на виборах мера, демократією навіть не пахло, і ще питання, чи вона тут може бути взагалі встановлена”.

Розвиваючи свою думку щодо подальшого України, віце-спікер зазначив: “Якщо сьогодні державна політика не буде пронизана подвижництвом, а чесність і порядність не почнуть пронизувати вищі щаблі державної влади, то ми, на жаль, будемо мати ту доріжку, яка спочатку доведе переваги олігархічної системи, а потім - до децентралізації суспільства”.

На його переконання, якщо “не зламати хребет олігархії, бандитизму, правовому безладу, то невдовзі матимемо децентралізовану та деінтерговану Україну”. Водночас він додав, що є “оптимістом” і вірить, що цього не станеться, оскільки знає “людей, яких не вдалось і ніколи не вдасться зламати за жодні гроші та ні за якого тиску”.

УНІАН


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua