МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Завтра журналіст Володимир Бойко розпочне голодування

04/27/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Завтра журналіст Володимир Бойко планує розпочати голодування на знак протесту проти бездіяльності голови Верховного Суду України Василя Маляренка, який не реагує на звернення газети “Свобода” щодо побиття її кореспондента прямо в залі засідань Калінінського районного суду міста Донецька.


За словами Володимира Бойка, він змушений вдатися до такого крайнього кроку з метою припинення свавілля щодо журналістів, яке набуло безпрецедентних форм.

Як зазначив Володимир Бойко, акція протесту буде носити безстроковий характер і розпочнеться об 11.00 28 квітня 2004 року біля будинку ВСУ по вулиці Пилипа Орлика, 4.

- Гадаю, що останні події в Мукачевому остаточно переконали всіх, що чекати дотримання законності від цієї влади – то даремно гаяти час. Але, з іншого боку, не можна не залишати безкарними ті просто дики виходки, до яких стали вдаватися судді та правоохоронці. Засіб боротьби може бути тільки один – домагатися покарання конкретних виконавців за конретні злочини. Я не припиню голодування до тих пір, доки не буде притягнути до відповідальності суддя Карпушова, за чиєю вказівкою я був побитий прямо в залі суду. Дозволяти подібні речі – то неповажати себе й заохочувати подальші злочини проти журналістів.

Нагадаємо, що 9 квітня 2004 року Володимир Бойко був побитий працівниками міліції в залі засідань Калінінського районного суду м. Донецька. Бойко передав в прокуратуру м. Донецька медичну довідки Донецької обласної клінічної травматологічної лікарні, яка засвідчила в нього численні тілесні ушкодження ( копію цієї довідки також має ІМІ), а також пройшов судово-медичне освідування. Бойко планував підготувати репортаж про розгляд у Калінінському районному суді обласного центру кримінальної справи, порушеної проти керівника корпункту “Свободи” в Донецькій області Михайла Халаджі. До кримінальної відповідальності підполковник міліції у відставці Михайло Халаджі був притягнутий після того, як розповів у своєму в інтерв’ю газеті “Остров” про бізнес, на думку підполковника, найближчого оточення генерального прокурора України Геннадія Васильєва, який пан Халаджі визначив як кримінальний.

За інформацією журналіста, дізнавшись про черговий приїзд пана Бойка, суддя Карпушова перед початком засідання 9 квітня 2004 року викликала двох міліціонерів та наказала викинути кореспондента з зали судових засідань. Оскільки жодного процесуального документа з цього приводу суддя не винесла й нічим свого розпорядження не мотивувала, журналіст відмовився покидати залу засідань, пояснивши, що він виконує редакційне завдання, до того ж процес є відкритим. Тоді за вказівкою судді Карпушової та помічника прокурора м. Донецька Нос, яка також була присутня в суді, працівники міліції побили Бойка прямо в залі. Натомість, Голова Калинінського місцевого суду Донецька Володимир Ушенко в інтерв’ю ІМІ спростував інформацію журналіста Володимира Бойка про те, що 9 квітня журналіст був побитий працівниками міліції в залі засідань суду.

За словами Володимира Ушенка, Володимир Бойко не заявляв клопотання про дозвіл користуватися засобами для аудіозапису.

Негайно після інциденту Володимир Бойко звернувся до прокуратури Донецької області з вимогою порушити за цим фактом кримінальну справу за ознаками ст. 171 КК України (перешкоджання законній журналістській діяльності). Для проведення дослідчої перевірки виділено двох слідчих міської прокуратури, які прийняли заяву про порушення справи, але досі жодного рішення за заявою журналіста не прийнято.

На жаль, кореспонденту ІМІ не вдалося отримати інформацію в слідчого з особливо важливих справ прокуратури міста Донецька Василя Байрачного стосовно результатів дослідчої перевірки заяви Володимира Бойка, оскільки він він відмовився спілкуватися.

ІМІ

Відповіді

 • 2004.04.27 | Скептик

  Треба значить підтримати його

  Хоча б прийти і підтримати.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.04.28 | терен

   Re: Треба значить підтримати його

   Считаю, что такие акции необходимо поддерживать не только журналистам, но и всем, кто не хочет превратиться в быдло, в собственной стране. Сегодня журналистов убивают, избивают в зале суда, а завтра начнут расстреливать прямо на улице, без суда и следствия.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".