МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Гарячим західним хлопцям

04/27/2004 | технолог
Тут у темі про рейтинги претендентів на майбутнього "батька нації" гарячі західні хлопці почали доказувати, що один з претендентів має, за їхньою думкою, набагато більший рейтинг, бо ВОНИ так бачать...

Так от, хлопці, він того, що ми всі будеио на всю горлянку ревіти "САЛО!!!" - в роті масніше не стане, навіть воно буде пересихати, і в того, хто реве голосніше - пересихатиме швидше...
Боюсь, горілки не вистачить заливати ту горлянку, бо при такому реві поразка неминуча, як би кому не хотілось блискучої перемоги...

Найбільш дохідливо це пояснив Когоутек у своєму месаджі:

"27-04-2004 13:33, Kohoutek
Це необхідно брати до уваги. І терміново.

Версія до друку // Відповісти // Тема повністю // Редагувати // Стерти // переглядів: 48 // URL: http://maidan.org.ua/n/free/1083062012

Franko пише:

> Навіть якщо на сході він "соизмерим", то на заході абсолютно "несоизмерим" (на порядок! в кращому разі один до двадцяти!). І в середньому по Україні самі розумієте, що він не може бути таким самим, як у східних регіонах.


Захід України як його зазвичай розуміють (Галичина+Волинь+Закарпаття+Буковина) складає приблизно стільки ж населення, як єдина Донецька область. Хай вони навіть стовідсотково проголосують за Юща - ви ж, мабуть, пам"ятаєте який неймовірний відсоток отримала Партія регіонів на останніх виборах? Перемогши тільки в єдиній області, вони отримали не найменшу фракцію в ВР.

Ви зрозумійте - зараз ми з вами по одну сторону барикад. Мені буде неймовірно шкода, якщо Ющенко провалить той шанс, який в нього зараз є, хоча мені здебільшого зовсім не подобається його оточення. Що тут казати, наскільки я пам"ятаю, до фракції "Нашої України" входить навіть голова українських націонал-соціалістів! Це багато чого говорить - "скажі мені, хто твій друг..." Нерозбірливість у зв"язках - принаймні. Але Ющенко - кращий вибір з можливих. І треба ж розуміти - це справді доленосні вибори. Вони можуть вирішити долю країни на принаймні десятки років уперед. І я не бачу жодних, ЖОДНИХ кроків з боку команди Ющенка по здобуттю реальної підтримки серед тієї групи електорату, яка вирішить результат майбутніх виборів - серед переважно російськомовного населення. Той відсоток прибічників, що зараз має Ющенко - це ті, хто давно вже визначився. Це стійкий відсоток. На кшталт тих, хто завжди голосує за комуністів. Але їх голосів замало.

Я можу свідчити як очевидець, що живе у середньому російськомовному місті східної України - про "Нашу Україну" пересічний мешканець Луганську може почути або нічого, або погане. Про події в Мукачево більшість навіть І НЕ ЧУЛА. Або чула щось краєм вуха. Бо найбільші загальнонаціональні канали, які всі дивляться - "1+1" та "Інтер" - контролюються Медведчуком і взагалі мовчать про скандал. По пінчуковських каналах говорять досить небагато і стримано. П"ятий канал дивляться дай боже один відсоток населення. До реклами українською мовою ставляться дуже стримано, а Партія регіонів говорить в Луганську РОСІЙСЬКОЮ. І ви мені повірте, будь ласка, - я на свої вуха чув на трамвайних зупинках лайки з вуст звичайнісіньких бабусьок на адресу Юща. І ніхто їм не заперечував. Дехто підтримував. Ці люди, справді, до Януковича особливих симпатій не мають, але біда в тому, що Ющенко для них ЧУЖИЙ. Це таке відчуття: він - чужий. Янукович - сукин син, але він СВІЙ сукин син. Можливо десь на Чернигівщині, Сумщині тощо Ющенко відчувається як свій, але не в регіоні, який дає найбільшу відносну кількість виборців країни.

І справа, імхо, не в тому, що Янукович родом із Донецька. Ви можете мені не вірити, але справа - в мові. Ви недооцінюєте, що це означає: говорити з людьми їхньою мовою. У Львові треба говорити українською, але проводити збори посеред Донецька і завішати всю площу суто україномовними лозунгами - це відчувається як якась навала. Я не кажу, що це Є навала - але люди здебільшого і не замислююються над своїми відчуттями. Вони реагують на підсвідомому рівні, а вже потім намагаються знайти розумне пояснення своїму ставленню до чогось. Я так думаю.

Поведінка Ющенко нагадує мені вірш Агнії Барто: "Ты что ж под забором сидишь, как чужая? - А дочка сказала: я жду урожая!"

Чогось та дочекаємось із таким ставленням: все брехня, що мені не до вподоби."

Для особливо дебільних, хай навіть аони образяться, пропоную порахувати кількість округів по областях, та визначити їхню вагу:

Автономна Республіка Крим 10
Вінницька область 8
Волинська область 5
Дніпропетровська область 17
Донецька область 23
Житомирська область 6
Закарпатська область 6
Запорізька область 9
Івано-Франківська область 6
Київська область 8
Кіровоградська область 5
Луганська область 12
Львівська область 12
Миколаївська область 6
Одеська область 11
Полтавська область 8
Рівненська область 5
Сумська область 6
Тернопільська область 5
Харківська область 14
Херсонська область 5
Хмельницька область 7
Черкаська область 7
Чернівецька область 4
Чернігівська область 6
м.Київ 12
м.Севастополь 2


Так от, після того, як порахували, я вам нагадаю, що справжній кандидат йде до виборців, знаючи їхні сподівання і розмовляючи їхньою мовою, тільки тоді вони один одного зрозуміють, та виборці замисляться, чи не цьому кандидату надати свою підтримку...
А для цього в світі давно зрозуміли одну просту річ - треба шити ковдру з клаптиків...
І чим більше клаптиків, тим більше людей вона накриє, зігріє та об'єднає під собою.
А клаптики прості - це проблеми та шляхи їхнього вирішення, які бачить та пропонує кандидат, які максимально співпадають з думками, як їх вирішувати з боку виборців.
І чим дрібніші клаптики, тим їх більше, тим вони ефективніші, бо, в ідеалі, кандидат мусить показати кожному виборцю, що він розуміє його проблеми та зробить все, щоб їх вирішити...

А в нас поки що вигляд навпаки - не реагує нарід так, як хотілось би на Заході...

І як би мені не хотілось того ж самого - долю України вирішують СХІД та ЦЕНТР...

А там поки що кандидата, якого можна було б підтримати, зустрічають, як у Донецьку, або трохи краще...

Відповіді

 • 2004.04.28 | технолог

  То де гарячі хлопці?

  Поставити всю Україну на вуха - це не вісімдесят тисяч населення Мукачевого розворушити...
  Що, нема аргументів, тоді треба визнавати, що так воно і є...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.04.28 | Мінор

   :-) Зараз Вас звинуватять у глибоко прихованому антиукраїнізмі

   Для Максим"яка це як два пальці... щодо тих, хто говорить неприємні для нього речі.
   Як мешканець Центральної України до Вашого опису додам ще. Саме у Центральній Україні Ющенко може мати вирішальну підтримку виборців. Зверніть увагу, що Київ і область мають 20 округів. Але маємо врахувати, що саме тут у Центральній Україні СоцПУ зайняла 2 місце на парламентських виборах, а на Віннчині - 1. Якщо ми хочемо переполовинити свій електорат - давайте слухати Len та Максим"яка, чиї погляди щодо можливості співпраці Ющенка і Мороза вперше повністю співпали. Якщо ж ми вирішили перемагати на виборах, то давайте шукати компромісу, наступаючи на горло власній пісні.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.04.28 | Vadym Gladchuk

    Re: :-) Зараз Вас звинуватять у глибоко прихованому антиукраїнізмі

    Мені сумно коли представники наших демократичних сил так легко піддаються на нав"язувану сдпу-0-шними політтехнологами "мутку" схід - захід. З тими результатами парламентських виборів 2002 такої проблеми для Ющенка не існує. Згадайте про відсоток який отримала "Наша України". Фактично кожний 4 голосував за нього. Чим більше мочить влада Юща - тим бульше зростає у нього РЕАЛЬНО рейтинг. На прикладі Києва - "Виборів на Президента Майдані" можна стердужувати про непохитність та тенденцію до зростання популярності Ющенка.
    Тому немає проблеми для нього потрапити у другий тур. Проблема як не допустити туди Януковича, якого туди пхатимуть за допомогою 30- 40 відсотковою фальсифікацією, а ля "Донецьк не гонить порожняк - 2002". Вже зараз за допомогою "рейтингів" від продажних соціологів суспільству нав"язують міф про ЧОТИРЬОХ кратне зростання рейтинга Януковича у 2004 році (станом на квітень місяць).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.28 | Vadym Gladchuk

     Re: :-) Зараз Вас звинуватять у глибоко прихованому антиукраїнізмі

     Перепрошую --- уточнення у три рази
     За 2004 год рейтинг Януковича вырос в три раза

     За этот год рейтинг Януковича вырос в три раза. Об этом, как передает корреспондент ForUmа, сообщил сегодня на пресс-конференции председатель правления Украинского института социальных исследований Александр Яременко, комментируя результаты очередного социального опроса.

     На вопрос корреспондента ForUmа, чем объясняется повышение рейтинга, директор Центра „Социальный мониторинг” Ольга Балакирева отметила: во-первых, уменьшилась часть тех, кто его не знает, во-вторых, Янукович позиционирует себя как независимая, последовательная и сильная личность и доказывает это своими действиями, в-третьих - определенная часть населения воспринимает Януковича как альтернативу „прозападной” кандидатуре Ющенко.

     „К тому же важен имидж Януковича как доступного человека, - подчеркивает Балакирева – и многие люди считают: с ним можно просто разговаривать, значит, он нас поймет и будет заботиться”.
   • 2004.04.29 | DADDY

    Re: :-) Зараз Вас звинуватять у глибоко прихованому антиукраїнізмі

    Мінор пише:
    Якщо ж ми вирішили перемагати на виборах, то давайте шукати компромісу, наступаючи на горло власній пісні.

    О! Це я теж вважаю найважливішим: об"єднатися для перемоги, навіть наступивши на свої переконання та "пісню".
    Ризикую :-))) знов отримати лейбл "ще одного рятивника Батьківщини", а також "ворога всього російського", але всеж-таки скажу:
    всі лідери політичних сил, які позиціонують себе як "не провладні", які декларують необхідність зміни не тільки системи влади, а й самої владної верхівки персонально, мають зрозуміти і серцем, і розумом одну просту реч: якщо не об"єднатися і не отримати перемогу на виборах 2004, то про незалежну, демократичну Україну можно забувати на досить довгий період.Для такого об"єднання потрібно відкинути не тільки ідеологічні розбіжності, а й влісні політичні амбіції.Кожний політик має вночі, під ковдрою поставити собі одне лише питання: я можу об"єднати під своє ім"я, під свою програму достаньо виборців для того що б не було сумнівів у перемозі? Ні? Тоді хто? А відповідь сьогодні знають всі, не залежно від політичних вболювань: це В.А.Ющенко.І все.І потрібно всім: й Морозу, й пані Юлії Володимирівні, й Матвієнко, й Тарасюку й.... всім працювати на одне: перемогу нової европейської України, а не України-"Владимирский Централ".
    Ще одне: я вже колись писав, що коли допомагав своїм дітям у школі готуватися до екзамену з історії України, то звернув увагу на те, що на всіх естрімальних поворотах історії Україна програвала тількит завдяки протиряччям носіїв національної ідеї, а підігрівала ці протиріччя грошима та своїм політичним впливом Росія.Я гадаю,що потрібно увідомлювати історічний досвід і пом"ятати що на північному сході не тільки наш братерський, слов"янський народ, а й політично наші найзаклятіши друзі.
    DIXI
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.30 | Navigator

     Шановний Деді - 100%. В 1918 як і в 2004 українська

     ідея була єдиною можливістю врятувати Україну (і, до речі, Росію) від жахів імперіалізму - в різних личинах, і населення України (і, до речі, Росії) не тільки від злиднів, а й загибелі.
     Історія 1/6 частини землі в 20-му столітті науково назвати "ПОГРОМ" всього, що ворушилось.
     Зараз знов першими заворушились погромники.
     Україна для них - ідеальне поле.
     Бо є кого і кому громити знов.
     Стіна на стіну.
     Росія хоче, щоб її боялись.
     Не обманимо її сподівань!
  • 2004.04.28 | КП8416

   Еті украінци мєшают строіть нєзавісімую Украіну.

   Хлоп'ята, куди б нам виїхати? І довбіться зі своїм Довбасом, скільки влізе. Поки цей потворний комуняцький територіальний утвір в складі України, ні хріна у вас, мінори, не вийде, якою б мовою ви не щебетали.
 • 2004.04.28 | Petro

  На жаль, ДУЖЕ впливові сили в НУ, вважають:

  "Доля виборів не вирішується в Донецьку [Луганську, Криму], вона вирішується в Центрі України). Якщо ця теза переможе - програш Ющенка ГАРАНТОВАНИЙ.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.04.29 | Мінор

   І правильно вважають. Прийду на роботу - поясню детальніше (-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.04.29 | Pavlo Z.

    Неправильно вважають! З нетерпынням чекаю Ваших пояснень(-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.29 | Мінор

     Раціональність у спілкуванні з виборцями зветься популізмом

     Не всі політики можуть собі дозволити відповідати вимогам усіх виборців. Наприклад, Ющенко, який почне підтримувати державну двомовність, перестане бути Ющенком. Це все-одно що Мороз, який виступає за сильну президентську владу і розпродаж землі. То була б зрада не виборцям, то була б зрада самому собі. Хоч треба сказати, що все це не виключає гасел, рекламних кліпів і навіть виступів російською для Східного регіону. Та важлива ж не мова, а те, про що ти говориш тією мовою. А от щодо змісту, то Ющенко залишиться на своєму навіть якщо він програє вибори через російськомовний Схід. От саме тому на Схід і не потрібно особливо витрачати зусиль, доклавши максимум зусиль до Центру.
     Ця ситуація розглядалася б інакше, якби на Сході не був настільки потужним адміністративний тиск і не були настільки слабкими виборці, які дуже легко з таким тиском погоджуються. У такому разі було б дуже важливими відібрати у Януковича бодай кілька відсотків саме на Донеччині. Але така перспектива виглядає дуже примарною через крайню затюканість місцевого населення і його страх перед владою. Думаю тут справа в традиційно російському ставленні до сильної влади, яку можуть сварити і матюкати, але якої завжди слухаються.
     Окрім того Ющенко аж надто українець з усіма перевагами, особливостями та вадами цієї національності з точки зору пересічного росіянина, які компактно проживають на у містах Сходу та Криму. Для того щоб Донбас підтримав Юща, йому потрібно стати наполовину росіянином, а радше треба змінити глибинне ставлення росіян до українців. А тут не вистачить і 10 років, не те що кількох місяців виборчої кампанії.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.04.29 | vujko

      Re: Раціональність у спілкуванні з виборцями зветься популізмом

      Мінор пише:
      > Не всі політики можуть собі дозволити відповідати вимогам усіх виборців.

      Ніхто з політиків і не ставить собі такої цілі.

      > Наприклад, Ющенко, який почне підтримувати державну двомовність, перестане бути Ющенком. Це все-одно що Мороз, який виступає за сильну президентську владу і розпродаж землі. То була б зрада не виборцям, то була б зрада самому собі. Хоч треба сказати, що все це не виключає гасел, рекламних кліпів і навіть виступів російською для Східного регіону. Та важлива ж не мова, а те, про що ти говориш тією мовою. А от щодо змісту, то Ющенко залишиться на своєму навіть якщо він програє вибори через російськомовний Схід. От саме тому на Схід і не потрібно особливо витрачати зусиль, доклавши максимум зусиль до Центру.
      > Ця ситуація розглядалася б інакше, якби на Сході не був настільки потужним адміністративний тиск і не були настільки слабкими виборці, які дуже легко з таким тиском погоджуються. У такому разі було б дуже важливими відібрати у Януковича бодай кілька відсотків саме на Донеччині. Але така перспектива виглядає дуже примарною через крайню затюканість місцевого населення і його страх перед владою. Думаю тут справа в традиційно російському ставленні до сильної влади, яку можуть сварити і матюкати, але якої завжди слухаються.

      Усе вище сказане значить лише, що агітація на сході має докорінно відрізнятися від агітації в цетрі і на заході. Є у товариства ідеї на цей рахунок?

      > Окрім того Ющенко аж надто українець з усіма перевагами, особливостями та вадами цієї національності з точки зору пересічного росіянина, які компактно проживають на у містах Сходу та Криму. Для того щоб Донбас підтримав Юща, йому потрібно стати наполовину росіянином, а радше треба змінити глибинне ставлення росіян до українців. А тут не вистачить і 10 років, не те що кількох місяців виборчої кампанії.

      Ну то хай зявляється на сході завжди у супроводі місцевого "сваєво парня", що заваджає такого знайти?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.04.30 | Мінор

       Re: Раціональність у спілкуванні з виборцями зветься популізмом

       vujko пише:

       > Ніхто з політиків і не ставить собі такої цілі.

       У мене складається враження, що дехто з учасників форуму не від того, щоб ВАЮ став одночасно соціалістом і лібералом, інтернаціоналістом і націоналістом. Повторюю - це напевно дуже "технологічно", але не правильно і не щиро.

       > Усе вище сказане значить лише, що агітація на сході має докорінно відрізнятися від агітації в цетрі і на заході. Є у товариства ідеї на цей рахунок?

       Агітація на Сході проводиться і буде проводитись. Але її буде значно менше, аніж у Центрі. Це питання ефективності використання коштів. Умовна тисяча доларів вкладена в агітацію в Центрі дасть більший ефект (кількість голосів), аніж 10 000 доларів вкладених у Донецьку.

       > Ну то хай зявляється на сході завжди у супроводі місцевого "сваєво парня", що заважає такого знайти?
       Нічого не заважає. Думаю так і будуть робити.
     • 2004.04.29 | Kohoutek

      Re: Раціональність у спілкуванні з виборцями зветься популізмом

      Мінор пише:

      > Не всі політики можуть собі дозволити відповідати вимогам усіх виборців. Наприклад, Ющенко, який почне підтримувати державну двомовність, перестане бути Ющенком. Це все-одно що Мороз, який виступає за сильну президентську владу і розпродаж землі. То була б зрада не виборцям, то була б зрада самому собі.

      Мені не здається, що для Ющенка єдиномовність є найважливішим принципом, яким не можна поступитися. Демократія, як на мене, куди важливіша. Але якщо так - то хай отримує те, на що заслуговує. Якщо в результаті такої своєї принциповості він недорахується тих відсотків, які собі зарахує Янукович - винити, крім себе, буде нікого. І що ТОДІ буде з українською мовою - теж буде на його сумлінні.

      > Та важлива ж не мова, а те, про що ти говориш тією мовою.

      А ось тут ви помиляєтесь. Сама мова не менш важлива, ніж зміст. Інакше чому б ви тут так гаряче відстоювали єдиномовність?

      > Ця ситуація розглядалася б інакше, якби на Сході не був настільки потужним адміністративний тиск і не були настільки слабкими виборці, які дуже легко з таким тиском погоджуються. У такому разі було б дуже важливими відібрати у Януковича бодай кілька відсотків саме на Донеччині. Але така перспектива виглядає дуже примарною через крайню затюканість місцевого населення і його страх перед владою. Думаю тут справа в традиційно російському ставленні до сильної влади, яку можуть сварити і матюкати, але якої завжди слухаються.

      Ні, не завжди. Були, наприклад, могутні шахтарські страйки; хоча тенденція існує. Але ваша позиція - лежати на березі річки і чекати, поки повз тебе не пропливе труп ворога. Под лежачий камень вода не течет, однако.

      > Окрім того Ющенко аж надто українець з усіма перевагами, особливостями та вадами цієї національності з точки зору пересічного росіянина, які компактно проживають на у містах Сходу та Криму. Для того щоб Донбас підтримав Юща, йому потрібно стати наполовину росіянином, а радше треба змінити глибинне ставлення росіян до українців. А тут не вистачить і 10 років, не те що кількох місяців виборчої кампанії.

      Русские не составляют и половины населения Донбасса. Большинство же местных жителей никогда над своей этнической принадлежностью и не задумываются. Специфика Донбасса - ничуть не этническая, это Крым приемущественно русский. В Донбассе речь идет исключительно о русском языке. Никакой неприязни к украинцам тут нет да и быть не может, поскольку большиство населения самих себя считает украинцами. Но говорит по-русски и ничего плохого в том не видит. Кстати, и местные руховцы всех пошибов тоже говорят почти поголовно и всегда по-русски. Сам наблюдал.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.04.30 | Мінор

       Re: Раціональність у спілкуванні з виборцями зветься популізмом

       Kohoutek пише:

       > Мені не здається, що для Ющенка єдиномовність є найважливішим принципом, яким не можна поступитися. Демократія, як на мене, куди важливіша. Але якщо так - то хай отримує те, на що заслуговує. Якщо в результаті такої своєї принциповості він недорахується тих відсотків, які собі зарахує Янукович - винити, крім себе, буде нікого. І що ТОДІ буде з українською мовою - теж буде на його сумлінні.

       Думаю, що російськомовність є важливою не для Ющенка, а для задурених пропагандою донецьких шахтарів.


       > > Та важлива ж не мова, а те, про що ти говориш тією мовою.
       >
       > А ось тут ви помиляєтесь. Сама мова не менш важлива, ніж зміст. Інакше чому б ви тут так гаряче відстоювали єдиномовність?

       Я тут відстоюю право українців у Києві бачити в ресторані меню українською мовою, читати газети українською мовою, рекламу українською мовою.
       Але в прикладі, який я навів, я хочу підкреслити, навіть якщо, знову наприклад,Андрій Шкіль почне говорити в Донецьку російсьою "Украина для украинцев", він не зможе змінити ставлення до себе тільки за рахунок переходу на російську мову.

       > Ні, не завжди. Були, наприклад, могутні шахтарські страйки; хоча тенденція існує. Але ваша позиція - лежати на березі річки і чекати, поки повз тебе не пропливе труп ворога. Под лежачий камень вода не течет, однако.

       Одначе, Ви маєте аж надто мало вихідних даних, щоб робити висновки про мою позицію і навіть про позицію "Нашої України". Повторюю, кошти витрачені в Донецьку дадуть менше ефекту, аніж у Києві та області.


       > Русские не составляют и половины населения Донбасса. Большинство же местных жителей никогда над своей этнической принадлежностью и не задумываются.

       Однак вони, самі того не бажаючи формують спосіб мислення і ставлення до політиків, як природньо більш агресивна частина населення. Це досить помітно, коли приїздиш на Донбас.

       >Специфика Донбасса - ничуть не этническая, это Крым приемущественно русский. В Донбассе речь идет исключительно о русском языке. Никакой неприязни к украинцам тут нет да и быть не может, поскольку большиство населения самих себя считает украинцами. Но говорит по-русски и ничего плохого в том не видит. Кстати, и местные руховцы всех пошибов тоже говорят почти поголовно и всегда по-русски. Сам наблюдал.

       На Донбасі саме в силу мовної специфіку переважає обережне, почасти навіть вороже, недовірливе ставлення до україномовних людей, до україномовних політиків. Переламувати це ставлення ми не маємо часу - вибори вже на носі. Це просто треба враховувати і квит.
     • 2004.04.29 | no13

      Re: Раціональність у спілкуванні з виборцями зветься популізмом

      Мінор пише:
      > Не всі політики можуть собі дозволити відповідати вимогам усіх виборців. Наприклад, Ющенко, який почне підтримувати державну двомовність, перестане бути Ющенком.

      Глупости. Во-первых двуязычие не главная и не основная проблема избирателя. Она является красной тряпкой для быка. Введите завтра двуязычие официально, что-то изменится? Практически ничего! Двуязычие существует де-факто, проблема кроется в юридическом признании этого. Да и юридически, если покопатся, можно найти зацепки уже в текущей ситуации.

      > Це все-одно що Мороз, який виступає за сильну президентську владу і розпродаж землі. То була б зрада не виборцям, то була б зрада самому собі. Хоч треба сказати, що все це не виключає гасел, рекламних кліпів і навіть виступів російською для Східного регіону.

      Это не нужно. Какие главные проблемы сейчас в Украине? Экономика. Всё что мешает нормально работать и зарабатавыть, надо менять. Народу и на востоке и на западе главное сейчас не язык, а кусок хлеба. Дайте это ему, и он отдаст вам голоса. Покажите, что текущая власть не может решить эти проблемы - и за Януковича проголосуют единицы. Проблемы языка можно будет решать потом, когда на решение этих проблем будут деньги в бюджете.

      > Та важлива ж не мова, а те, про що ти говориш тією мовою. А от щодо змісту, то Ющенко залишиться на своєму навіть якщо він програє вибори через російськомовний Схід. От саме тому на Схід і не потрібно особливо витрачати зусиль, доклавши максимум зусиль до Центру.

      Глупости. Из-за зациклиности на языке.

      > Ця ситуація розглядалася б інакше, якби на Сході не був настільки потужним адміністративний тиск і не були настільки слабкими виборці, які дуже легко з таким тиском погоджуються.

      Опять же глупости. Это миф. Еще совсем недавно Восток в глазах западенцев (надеюсь никто не обиделся?) выглядел коммунистическим. Я знаю это по личному общению. А какие коммунисты при нынешней власти? Люди проголосуют за того, кто им сможет пообещать улучшение жизни. Важно конечно, что бы это были не просто слова. А играть на языковом поле - это сознательно играть в ворота теперешней власти. Даже если Ющенко пообещает ввести второй русский язык - ему не поверят. Не этм ему надо брать избирателей Востока.

      > У такому разі було б дуже важливими відібрати у Януковича бодай кілька відсотків саме на Донеччині. Але така перспектива виглядає дуже примарною через крайню затюканість місцевого населення і його страх перед владою.

      :) Социологические исследования?


      > Окрім того Ющенко аж надто українець з усіма перевагами, особливостями та вадами цієї національності з точки зору пересічного росіянина, які компактно проживають на у містах Сходу та Криму. Для того щоб Донбас підтримав Юща, йому потрібно стати наполовину росіянином, а радше треба змінити глибинне ставлення росіян до українців. А тут не вистачить і 10 років, не те що кількох місяців виборчої кампанії.

      Ну тогда зачем участвовать в выборах - надо просто вывесить белый флаг и успокоится.
     • 2004.04.29 | Pavlo Z.

      Міноре - тільки чесно! - який найдовший період і коли Ви провели

      в Донбасі? (скажімо: "тиждень торік", "два дні минулої зими" тощо).
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.04.29 | Мінор

       В липні минулого року у Маріуполі 3 дні на Азовсталі (-)

       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.05.01 | Pavlo Z.

        Я здогадувався.... Приїдьте мінімум на два тижні і саме в Донбас

        (не географічний, а ментальний) - Донецьк, Макіївку, Горлівку, Єнакієве, Торез, Сніжне.... Тобто "вугільний" центр та схід Донеччини (південь - це ментально швидше Таврія, а північ - Слобожанщина). Приїдьте, поїздіть, поживіть, ПОГОВОРІТЬ - і Ви побачите, що питання мови, Сходу-Заходу для 90% виборців - це як питання політичної реформи, тобто "до дупи". Головне - це питання виживання. Економічного (робота, зарплатня, пенсія) і фізичного (бандюки+менти).
        Останній приклад - позавчора відбулася конференція по створенню профспілки таксистів, точніше (як мені сказав сьогодні водій таксі) - "донецкого филиала Украинского союза таксистов, председатель из Львова". Ці слова він говорив скоромовкою, особливо підкреслюючи інше - "как раз в ночь с позавчера на вчера крутые побили нашего водителя, так эти - что приехали из Львова - оставили нам юриста, который уже подал в суд, несмотря на угрозы и растопыренные пальцы бандюков!"
        Оце і треба тут найбільше - ДІЛО, пропаговане В.А.Ю. А мова - повірте мені! - тут справа десята.
 • 2004.04.28 | vujko

  декілька зауважень щодо наведених чисел

  технолог пише:
  > Найбільш дохідливо це пояснив Когоутек у своєму месаджі:
  >
  > "27-04-2004 13:33, Kohoutek :
  > Захід України як його зазвичай розуміють (Галичина+Волинь+Закарпаття+Буковина) складає приблизно стільки ж населення, як єдина Донецька область.
  Загальна кількість виборців
  Донецька обл. 3 696 887

  Івано-Франківська обл. 1 053 110
  Львівська обл. 2 015 185
  Тернопільська обл. 859 352
  Галичина разом: 3 927 647

  Волинська обл. 777 857
  Рівненська обл. 854 559
  Закарпатська обл. 905 573
  Чернівецька обл. 698 760
  Волинь+Закарпаття+Буковина 3236749


  > Для особливо дебільних, хай навіть аони образяться, пропоную порахувати кількість округів по областях, та визначити їхню вагу:

  > Луганська область 12
  > Львівська область 12

  Виборці, які взяли участь у голосуванні
  Луганська область 1 283 957
  Львівська область 1 508 423
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.04.29 | технолог

   Re: декілька зауважень щодо наведених чисел

   vujko пише:
   >> Загальна кількість виборців
   > Донецька обл. 3 696 887
   >
   > Івано-Франківська обл. 1 053 110
   > Львівська обл. 2 015 185
   > Тернопільська обл. 859 352

   > Галичина разом: 3 927 647
   >
   > Волинська обл. 777 857
   > Рівненська обл. 854 559
   > Закарпатська обл. 905 573
   > Чернівецька обл. 698 760
   > Волинь+Закарпаття+Буковина 3236749
   >
   >
   > > Для особливо дебільних, хай навіть аони образяться, пропоную порахувати кількість округів по областях, та визначити їхню вагу:
   >
   > > Луганська область 12
   > > Львівська область 12
   >
   > Виборці, які взяли участь у голосуванні
   > Луганська область 1 283 957
   > Львівська область 1 508 423


   Вуйку!!!
   То ви чітко зрозуміли, що вся Галичина менш ніж на триста тисяч (один округ) більша ніж одна Донецька область???

   То хто вище на стінку насцить???
  • 2004.04.29 | Пересічний Українець

   Re: декілька зауважень щодо наведених чисел

   Ніяк не зрозумію, що пан vujko намагається довести. Це ж очевидно, що західна Україна невелика за чисельністтю. А те, що східна менш активна, лише розширює можливості влади у фальшуванні.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.04.29 | vujko

    Re: декілька зауважень щодо наведених чисел

    Пересічний Українець пише:
    > Ніяк не зрозумію, що пан vujko намагається довести. Це ж очевидно, що західна Україна невелика за чисельністтю.
    Пан vujko згоден з більшістю тез допису технолога, що розпочав цю гілку. Пан vujko лише вважає за необхідне дати громаді перевірені числа.

    > А те, що східна менш активна, лише розширює можливості влади у фальшуванні.
    Це, поза всяким сумнівом, проблема, гідна серйозної уваги.
   • 2004.04.29 | Петреко

    Re: декілька зауважень щодо наведених чисел

    А шо заважае бригад1 Юшенка 1хати 1 вести розмову з Донетчанами чи Луганчанами на мов1,яку вони розум1ють, долучаючи зрозум1л1 для них економ1чн1 цифри 1хньо1 соц1ально1 скрути.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.29 | Мінор

     Нічого не заважає, але це безперспективно (-)

 • 2004.04.29 | Василь

  Re: Гарячим західним хлопцям

  Здаєтся мені що ви забувєте про те що "власть імущі" це випускникі "Старої доброї радянської школи" і весь час "працюють"над створенням відповідної стратегії на час виборів яка буде шокувала всіх і ВСЕХ, крім того вони вже не раз доказали що приготовлення і використання ПЯТОЇ КОЛОНИ це їх спеціальність-пригадайте Донецьк,Суми но і Мукачеве,продовження напевно буде.На мою думку Ющенка і всю опозицію губить,не дай доле щоб згубила ДИТЯЧА НАІВНІСТЬ І ДОВІРЛИВІСТЬ.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.04.29 | TrollSeeker

   IMHO, у 1х досить досвіду і навичок, а у 2х - недалекоглядності

  • 2004.04.29 | Пересічний Українець

   Re: Гарячим західним хлопцям

   Василь пише:
   > На мою думку Ющенка і всю опозицію губить,не дай доле щоб згубила ДИТЯЧА НАІВНІСТЬ І ДОВІРЛИВІСТЬ.

   Мені здається, що то ЗВИЧАЙНА ДУРІСТЬ І ЛІНОЩІ.
 • 2004.04.29 | Franko

  Читайте гарячу західну УП.

  http://pravda.com.ua/archive/2004/april/28/2.shtml

  ... Джерелом принаймні двох із них були одні і ті ж установи – "Демократичні ініціативи" та "Соціс". Багато читачів "УП" пригадають, як буквально два місяці тому шановні колеги оприлюднили сенсаційну інформацію про вихід чинного президента до другого туру виборів з результатом в 13%. Галасу навколо такого результату опитувань було не менше, ніж зараз, а обґрунтування – не більше. ...

  ... Згадаймо: в березні різниця між Ющенком і Януковичем була 10,6%. Це результат опитування з 1 по 7 березня, проведеного тими ж "Демініціативами" і "Соцісом". В квітні за наявних обставин ця різниця не могла скоротитися до 3%. Фактори, за яких 3 – 3,5 млн. виборців могли настільки радикально змінити свою точку зору, невідомі.

  Невідомі також і обставини, які могли ТАК вплинути і на електорат комуністів. У березні прихильники КПУ у разі невиходу свого кумира до другого туру розділялися принаймні на чотири категорії: тих, які висловлювали бажання проголосувати у другому турі "за" Януковича; "за" Ющенка; "проти всіх"; не прийти на вибори взагалі. Питається: з якого такого дива всі 3 – 3,5 млн. прихильників невмирущих ідей Леніна-Симоненка раптово перебігли до "олігарха" Януковича? ...

  Sapienti sat. - F.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.04.29 | Petro

   Re: Читайте гарячу західну УП.

   Franko пише:
   >Питається: з якого такого дива всі 3 – 3,5 млн. прихильників невмирущих ідей Леніна-Симоненка раптово перебігли до "олігарха" Януковича? ...

   Яке диво?! Симоненко і Янукович - "блізнєци-братья". "Донєцкіє".
 • 2004.04.29 | Мартинюк

  Проблема правильна - діагноз хибний

  Проблема поставлена правильно - НУ недостатньо активно працює на Сході.

  Однак "відповідь" яка негайно ж підсовується , мов уся причина в "мові" є хибною.

  Різниця дійсно є, але не в тому що Захід вболіває за українську мову , а Схід за російську, а в тому що Сходу просто глибоко наплювати на мовну проблему взагалі. Тому робити "російськомовні" реверанси перед східняками і донеччанами означатиме набуття остаточного іміджу дурника і пришибленого. Хто сумнівається нехай подивиться електоральні результати всілякіх "русскіх двіженій" чи наприклад "політкоретних" КОПів.

  На Сході громадяни більше цікавляться конкретними матеріальним проблемами та тими суспільно-економічним проблемами які стосуються ъх добробуту. Тому ъх неможливо заагытувати на якысть жертви чи сумнівні кроки ні заради ні заради російськоі мови.

  На Заході виборці готові тимчасово простити відсутність відповідей на питання доцільності приватизації підприємств, які і так приносять прибуток державі, загрози втрати Україної своєї землі та інших ресурсів - на Сході без чіткої відповіді на ці питання нічого робити.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.04.29 | Shooter

   І ще правильніший діагноз

   Спілкуватися/вести агітацію на Сході потрібно на тій мові, якою спілкується більшість місцевого населення - російською.

   Дженералли ж питання мови - 48. Перше - питання влади. І було би крайньо нерозумно, якби 48 питання нашкодило першому...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.04.29 | Мартинюк

    З мовою потрібно бути дуже уважним ...

    По перше перехід з мови на "язик" повинен виглядати невимушено, аби то не виглядало фальшиво. Якщо це важко зробити - наприклад акцент, то краще вже говорити українською. Окрім того десь 30-40 виборців Сходу цілком лояльні до української мови і демонстративне відсторонення від неї може їх відштовхнути , у всякому разі створити враження нещирості.

    А взагалі то крапку в цьому можуть поставити лише кваліфіковані соціологічні опитування.

    Наприклад опитування у переважно російськомовному Києві показують що 90 відсотків виборців хочуть щоб їх обранець БЕЗДОГАННО володів українською мовою .
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.29 | Shooter

     І навіть більш, ніж дуже

     Мартинюк пише:
     > По перше перехід з мови на "язик" повинен виглядати невимушено, аби то не виглядало фальшиво. Якщо це важко зробити - наприклад акцент, то краще вже говорити українською. Окрім того десь 30-40 виборців Сходу цілком лояльні до української мови і демонстративне відсторонення від неї може їх відштовхнути , у всякому разі створити враження нещирості.

     Агітаційні матеріали на Сході повинні бути з однозначною перевагою російської мови (але ай з невеликою наявністю української).

     Що стосується безпосереднього спілкування з народом, то я би обрав для згаданих регіонів "традиційно київський варіант": розмовляти на мові співбесідника. Причому би починав на місті Юща будь-які виступи коротеньким вступом українською, а потім переходив би на російську, кожен раз підкреслюючи очевидне (проте, нажаль, далеко не очевидне для "рядового східного виборця"), що головний поділ в Україні сьогодні - не мовний і не географічний, а "нормальна людина - бандит/злодій".

     > А взагалі то крапку в цьому можуть поставити лише кваліфіковані соціологічні опитування.

     Згоден. Проте щодо міст Сходу та, частково, "південного півдня" України результат передбачити не так вже й важко. На користь російської.

     > Наприклад опитування у переважно російськомовному Києві показують що 90 відсотків виборців хочуть щоб їх обранець БЕЗДОГАННО володів українською мовою .

     В Києві і Янукович буде змушений спілкуватися виключно українською. В "локальних" розмовах з виборцями Центру, Півночі і, звісно, Заходу, я би (на місті Юща :) ) спілкувався виключно українською. Якщо ж би "розмова" була загальнонаціональна, то на питання, поставлені російською (підкреслюю - лише питання) відповідав би російською, кожен раз м'яко пояснюючи те, що я написав вище.

     Подібна політика би могла принести Ющу зо 5% виборців. Бо "нормальному эдвансд виборцю", в принципі, відносно по-барабану якою мовою говорить кандидат - "не словом, так би мовити, а ділом". І якби російськомовний рецидивіст-бандюк Янукович ним не був, а був би навпаки, людиною європейського гатунку, і змагався, наприклад, з україномовним казлом Шуфричем - то в мене би не виникало жодного питання кого підтримувати. А "масовому маленькому виборцю" бандюки-влада "дозволили повправлятися в мовній проблемі". Самі її, звісно, створюючи.

     Тому Ви праві - з мовою потрібно бути дуже обережним. І вміло використовувати те, що влада ШТУЧНО вже 12 років робить з цієї банальщини проблему.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.04.29 | SD

      Re: І навіть більш, ніж дуже

      > Що стосується безпосереднього спілкування з народом, то я би обрав для згаданих регіонів "традиційно київський варіант": розмовляти на мові співбесідника.

      Извините, но это не киевский вариант. В киевских кабинетах я неоднократно видел ситуацию, когда посетитель говорит по-русски, а хозяин кабинета, бедолага, вынужден отвечать ему по-украински.

      То, что Вы описали - это львовский вариант Как бы это не звучало парадоксально, но бОльшей языковой терпимости, чем во Львове, я не встречал нигде в Украине.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.04.29 | КП8416

       А чому "бєдолага"?

       Невже ви не вірите, що ДУЖЕ БАГАТО людей розмовляє українською не тому що випендрюється, а тому що це ЇХНЯ мова. Невже ви ніколи не чули російської з українським акцентом? Ото дійсно "бєдолаґі". І Ющенко російською буде ФАЛЬШИВИЙ і смішний. Як Азаров українською. Не до речі, але - як він на дохтуря наук вивчився, той Азаров?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.04.30 | S.D.

        Re: А чому "бєдолага"?

        > Ющенко російською буде ФАЛЬШИВИЙ і смішний. Як Азаров українською. Не до речі, але - як він на дохтуря наук вивчився, той Азаров?

        Бедолаги - именно потому, что украинский в их исполнении был жалок и ужасен одновременно. Приведенный Вами пример Азарова говорит о том, что Вы отлично понимаете, о чем я говорю.
       • 2004.05.05 | Михайло Свистович

        Re: А чому "бєдолага"?

        КП8416 пише:
        > І Ющенко російською буде ФАЛЬШИВИЙ і смішний. Як Азаров українською.

        Ні, не так. Ющенко в Нацбанку часто розмовляв російською, він володіє нею вільно і природньо, без акценту. Він взагалі ще кілька років тому розмовляв двома мовами, залежно від того, носієм якої мови був його співрозмовник.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.05.05 | S.D.

         Да.

         Я уже не говорю о том, что его подчиненные из НБУ выпускали несколько специализированных изданий на русском языке - и этот злобный "нашист" даже не объявлял им за это выговор :)
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2004.05.05 | Михайло Свистович

          Re: Да.

          S.D. пише:
          > Я уже не говорю о том, что его подчиненные из НБУ выпускали несколько специализированных изданий на русском языке - и этот злобный "нашист" даже не объявлял им за это выговор :)

          Я можу навести більш жахливі випадки, коли його підлеглі прямо закликали порушувати українське законодавство в мовно-економічному аспекті :) І я йому про це і казав, і писав. А вони й надалі продовжували.
      • 2004.04.30 | Shooter

       Re: І навіть більш, ніж дуже

       SD пише:
       > > Що стосується безпосереднього спілкування з народом, то я би обрав для згаданих регіонів "традиційно київський варіант": розмовляти на мові співбесідника.
       >
       > Извините, но это не киевский вариант. В киевских кабинетах я неоднократно видел ситуацию, когда посетитель говорит по-русски, а хозяин кабинета, бедолага, вынужден отвечать ему по-украински.

       Залежно ж, знову таки, - хто. Я в Києві переходжу на російську дуже зрідка, лише в тих випадках, коли бачу, що співрозмовник не розуміє української. При тому ж перед цим його відверто питаюся: не розумієте українську? Якщо ж бачу, що співрозмовник мене розуміє (99% випадків) - не бачу сенсу в переході на російську.

       > То, что Вы описали - это львовский вариант Как бы это не звучало парадоксально, но бОльшей языковой терпимости, чем во Львове, я не встречал нигде в Украине.

       Це, з одного боку, часткова правда. З іншого боку сумно - оскільки каже про втрату почуття власної гідности основної "сірої" маси галичан (інтелігенція це робить крайньо рідко) - бо кожен львів'янин прекрасно розуміє українську. Для Львова би швидше підходив чехо-словацький варіант, коли кожен розмовляє на своїй мові - навіть, скажімо, словацький ведучий в чеському ТБ говорить словацькою, проте це є для них абсолютно природньо.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.04.30 | S.D.

        Re: І навіть більш, ніж дуже

        > Це, з одного боку, часткова правда. З іншого боку сумно

        Извините, но когда ко мне на улице подойдет прохожий и спросит по-английски, где можно купить бутылку воды, я не буду из принципа отвечать ему по-русски или по-украински. А если вдруг кто-то, кто в достаточной степени владеет английским, на такой вопрос ответит развернутой речью по-украински, для меня это будет значить, что он не "зберiгає почуття власної гідности", а является дебилом, который просто не уважает себя, свои слова, свое время, а также время, слова и личность собеседника.

        > - оскільки каже про втрату почуття власної гідности основної "сірої" маси галичан (інтелігенція це робить крайньо рідко) - бо кожен львів'янин прекрасно розуміє українську.

        То, что львовяне понимают украинский - это бесспорно. А вот приезжающие туда туристы из Питера (россияне), специалисты из Одессы (болгары), технические эксперты из Парижа (французы) - не всегда в должной степени владеют украинским языком. И я "був у захватi" от того, насколько "природно" для львовской интеллигенции перейти на язык собеседника - если такой переход шел на пользу для общего дела. Более того, в такие моменты мне самому зачастую становилось стыдно за свои несчастные два с половиной языка.

        А вообще, в этом нет ничего противоестественного: для Европы (за исключением французских отморозков) это нормально, а Львов - это европейских город. В отличие от практически всех остальных городов нашей страны.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.05.01 | технолог

         Мова - взагалі не предмет цієї теми (+)

         Розмова про те, що немає у кандидата, який мав би бути найближчим до народу, ПОСЛАННЯ до цього народу...
         Знайдіть нещодавню статтю у "Київ пост", яка прекрасно розжувала, як, коли і з чим ідуть кандидати до своїх потенційних прихильників...
         А якщо кандидата так турбує, якою мовою розмовляють люди на сході України, то це зовсім не турбує цих людей.
         Вони, як не диво, продовжують жити і навіть щодня щось говорити тією мовою, яка їм зрозуміла.
         Якщо ж до них прийде людина, яка буде нести щось незрозуміле, та при цьому пояснювати, які вони дурні, що не розуміють, що їм кажуть - реакція буде однозначна - ми тобі не подобаємься, то якого біса ми тобі потрібні?
         І ти нам так само не потрібен...
         з відповідними підсумками голосування.

         Про мову забудьте на час виборів, говорити треба так і тією мовою, якою тебе зрозуміють...
         А хто цього не розуміє - це вже діагноз і такий кандидат навряд чи потрібен, бо як він не може порозумітися з своїми потенційними прихильниками, то як він буде знаходити порозуміння з усіма іншими далі?
     • 2004.04.29 | Pavlo Z.

      Обоє - і Мартинюк і Shooter праві. Саме так і робимо

      на зустрічах з виборцями:
      1.Акцент не на мові - розмова двома мовами, орієнтуючись на пріритети конкретної аудиторії
      2.Постійне підкреслення штучності "проблем" мови, Сходу-Заходу, лівизни-правизни, які підкидаються владою для того, щоб відволікти народ від головної: є ті, хто грабує і ті, кого грабують, є ті, хто з Богом і ті, хто з дияволом - між ними і тільки між ними точиться реальна боротьба.
  • 2004.04.29 | Navigator

   Лозунг для східняків "Ющенко - це ЄС" Дорожна карта:

   Через 5 років середня зарплата в Україні буде така ж, як в Польщі зараз - 500 доларів.
   Через 25 років - як в Греції зараз - 1200 доларів.
   Янукович - це ЄЕП.
   Буде як не понос (1991), то золотуха (1998).
   Чому?
   Бо інакше ще не було ні в ЄС, ні в ЄЕП-і (СССР-снг).
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.04.29 | DADDY

    Re: Лозунг для східняків "Ющенко - це ЄС" Дорожна карта:

    А чому тільки для східняків?
    Це стисла, чітка програма дій на найближчі роки.
    Дуже гарно про ЄЕП та СНД ! :-))) Коротко та ясно.
    DIXI
    P.S. Готовий текст для листівки.
   • 2004.04.29 | Костя Порох

    В Польщі зараз зарплата...

    http://maidan.org.ua/static/mai/1070271416.html
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.30 | Роман ShaRP

     Офтопік.

     Костю, я використав Ваші дані у своєму дописі:
     http://maidan.org.ua/n/culture/1083278065

     Хотів би попросити Вас дати мені посилання на джерела. Мене цікавить статистика поточного моменту - може, після підвищення мінімальної заробітної платні щось у країні змінилося?
   • 2004.04.29 | Костя Порох

    Поспоримо

    Через 5 років у Польщі буде середня зарплата 2500+ євро.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.29 | Navigator

     Скільки НАСбуде наглядати за польськими пенсіонерами в 2025 році

     Через 5 ще не вийде. Не зразу Краків і Лас-Вегас будувались.

     Дивіться, як рухалась Португалія.

     Е-е-е-е-е-е-е-ех! Скільки нашого брату буде наглядати за польськими пенсіонерами в 2025 році за кусок хліба!!!

     РАДИ БОГА! ВСТАВТЕ ЦЮ ФРАЗУ В ЯКУСЬ З ЛИСТІВОК!


     Щодо "чому для східняків?"
     Тому що питання духу їх не дуже турбують.
     Тобто турбують теж, але не так, як західняків.
     Для західняків питання української держави і власного добробуту рівновеликі. Однієї ковбаси їм мало... :)
     Східняки завжди хотіли ковбаси трошки більше західняків.
     І ковбасились по повній схемі!
     Тому і завжди на всіх обіжені.
   • 2004.04.29 | Navigator

    Лозунг для східняків "Самогубці в ЄЕП-і мріють стати душогубцями

    Їм бракує тільки гарматного м"яса.
    Донбас і Крим!
    Стань НИМ!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.29 | DADDY

     Re: Лозунг для східняків "Самогубці в ЄЕП-і мріють стати душогубцями

     Navigator пише:
     > Їм бракує тільки гарматного м"яса.
     > Донбас і Крим!
     > Стань НИМ!

     Україно, гори російського Кавказу чекають на твоїх синів -
     Останній подих під зоряним небом Чечні

     Ямал, Тюмень, Чукотка, лісоповал у Карелії, будівельні роботи по всій Росії, статус "гастарбайтера", повне безправ"я - ЛАСКАВО ПРОСИМО ДО ЄЕП !
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.04.29 | Пересічний Українець

      Цікаво, хоч один бовдур з НУ читає цей форум?

      Особливо з тих, що відповідають за агітацію?

      DADDY пише:
      > Україно, гори російського Кавказу чекають на твоїх синів -
      > Останній подих під зоряним небом Чечні
      >
      > Ямал, Тюмень, Чукотка, лісоповал у Карелії, будівельні роботи по всій Росії, статус "гастарбайтера", повне безправ"я - ЛАСКАВО ПРОСИМО ДО ЄЕП !

      Це треба лише прикрасити вдалим малюнком і воно так і проситься на забор :) Ні, мабуть агітатори-пропагандисти сплять.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.05.05 | Михайло Свистович

       Re: Цікаво, хоч один бовдур з НУ читає цей форум?

       Пересічний Українець пише:
       > Особливо з тих, що відповідають за агітацію?
       >
       > DADDY пише:
       > > Україно, гори російського Кавказу чекають на твоїх синів -
       > > Останній подих під зоряним небом Чечні
       > >
       > > Ямал, Тюмень, Чукотка, лісоповал у Карелії, будівельні роботи по всій Росії, статус "гастарбайтера", повне безправ"я - ЛАСКАВО ПРОСИМО ДО ЄЕП !
       >
       > Це треба лише прикрасити вдалим малюнком і воно так і проситься на забор :) Ні, мабуть агітатори-пропагандисти сплять.

       І добре, що сплять. Це - шкідливі гасла. Навіть у Львові.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.05.06 | DADDY

        Re: Цікаво, хоч один бовдур з НУ читає цей форум?

        Михайло Свистович пише:
        >
        > І добре, що сплять. Це - шкідливі гасла. Навіть у Львові.

        Шановний Михайле, прошу прояснити шкідливість цих гасел.На мою думку вони не будуть розпалювати національну ворожнечу, але нагадають вболівальникам ЄЕПу про сучасний статус робітників з України у Росії та яскраві перспективи прийняти участь у миротворчій діяльності РФ у Чечні.
        DIXI
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.05.06 | Михайло Свистович

         Re: Цікаво, хоч один бовдур з НУ читає цей форум?

         DADDY пише:
         >
         > Шановний Михайле, прошу прояснити шкідливість цих гасел.На мою думку вони не будуть розпалювати національну ворожнечу, але нагадають вболівальникам ЄЕПу про сучасний статус робітників з України у Росії та яскраві перспективи прийняти участь у миротворчій діяльності РФ у Чечні.

         Нікому вони нічого не нагадають. Люди не люблять задумуватись та аналізувати. Повідомлення до них має бити на підсвідомість. Зараз головне - виграти вибори. Виграємо - швидко розберемось з ЄЕПами, програємо - будемо ще 10 років переконувати народ, не маючи ресурсів.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2004.05.06 | DADDY

          Re: Цікаво, хоч один бовдур з НУ читає цей форум?

          Михайло Свистович пише:

          > Нікому вони нічого не нагадають. Люди не люблять задумуватись та аналізувати. Повідомлення до них має бити на підсвідомість. Зараз головне - виграти вибори. Виграємо - швидко розберемось з ЄЕПами, програємо - будемо ще 10 років переконувати народ, не маючи ресурсів.

          Згоден з Вами щодо головного - перемоги на виборах, АЛЕ:
          пересічний виборець, коли йому провладний кандідат про ЄЕП розповідатиме, що це буде "братерський союз" ніби то СРСР, де була ковбаса по 2-20 й не було кордонів, що зараз "пройшли по сім"ях та долях простих людей", має знати, що його син піде під кулі(має спрацювати та ж підсвідомість, інстинкт батька,матері), а нафти з Росії по низький ціні - не буде.
          А для того щоб швидко "розібратись" з ЄЕПами потрібна дуже велика юридична робота (про це писав Правник), аби не зашкодити міжнародному авторітету держави.
          DIXI
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.05.06 | Михайло Свистович

           Re: Цікаво, хоч один бовдур з НУ читає цей форум?

           Ну чому обов"язково грати на їхньому полі? Народу в більшості до дупи ЄЕП чи НАТО, їх цікавить просто добробут, тому варто виборчі дискусії переносити у цю площину, плюнувши на геополітику. Залазячи в нетрі, втрачаєш голоси. Перевірено практикою.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2004.05.06 | DADDY

            Re: Цікаво, хоч один бовдур з НУ читає цей форум?

            Ну, може й так.Зараз може й не знайду 100% аргументів на користь того, що для певного прошарку виборців дуже важливо куди буде далі йти Україна: на Захід (у ЕС та НАТО) чи на Схід (у ЄЕП та новий Радянський Союз).Але, на мою думку, агітація має бути девірсіфікована.Те, що важливе для мешканця Калинівки, може бути досить байдуже мені.А будемо ми в НАТО, чи ні - важливе для мене, але аж ніяк не "гріє" калинівського виборця.Справа в тому, що я написав ті гасла, які Ви критикуєте, на підставі ПіАр технології, яку розробив пан Віталій Іл"їнський, відомий російський рекламіст.Скористувавшись його послугами пан Клюєв (Донецьк), який мав на початку воборчої компанії 2002 р. 7-8% "узнавания", отримав більш ніж 80% голосів.Іл"їнський каже, що створюючи гасла (не має значення політичні чи комерційні) треба намагатися уникати "не", тобто гасло має нести "позитив": "НІ ЄЕПу !!!" - полмилкове гасло, а "Ласкаво просимо до ЄЕПу - останнє споднє братам віддай !!!" - вірна форма гасла на ту ж тему.
            DIXI
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.05.06 | Михайло Свистович

             Re: Цікаво, хоч один бовдур з НУ читає цей форум?

             DADDY пише:
             > Ну, може й так.Зараз може й не знайду 100% аргументів на користь того, що для певного прошарку виборців дуже важливо куди буде далі йти Україна: на Захід (у ЕС та НАТО) чи на Схід (у ЄЕП та новий Радянський Союз).

             Цей прошарок більш цікавиться політикою, тому він сам здатен розібратися, хто є ху і голосуватиме правильно.

             > Справа в тому, що я написав ті гасла, які Ви критикуєте, на підставі ПіАр технології, яку розробив пан Віталій Іл"їнський, відомий російський рекламіст.Скористувавшись його послугами пан Клюєв (Донецьк), який мав на початку воборчої компанії 2002 р. 7-8% "узнавания", отримав більш ніж 80% голосів.Іл"їнський каже, що створюючи гасла (не має значення політичні чи комерційні) треба намагатися уникати "не", тобто гасло має нести "позитив": "НІ ЄЕПу !!!" - полмилкове гасло, а "Ласкаво просимо до ЄЕПу - останнє споднє братам віддай !!!" - вірна форма гасла на ту ж тему.

             Не знаю, в мене інша тактика, яка поки що мене не підводила, в т.ч. і в боротьбі з московськими політтехнологами. Двічі пролетіли у боротьбі з нами вони у 2002 році.
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2004.05.06 | DADDY

              Re: Цікаво, хоч один бовдур з НУ читає цей форум?

              Михайло Свистович пише:
              > Цей прошарок більш цікавиться політикою, тому він сам здатен розібратися, хто є ху і голосуватиме правильно.
              >
              Ой, не завжди!!! А симпатики Тигіпка? Ви гадаєте їх замало? А НДП? А СДПУ (0) підтримують тільки кримінальники?

              > Не знаю, в мене інша тактика, яка поки що мене не підводила, в т.ч. і в боротьбі з московськими політтехнологами. Двічі пролетіли у боротьбі з нами вони у 2002 році.

              Є різні політтехнологи: є Гельман, а є й цей, як його ? Побєдинський? Теж між іншим вважає себе політтехнологом.
              Щодо Вашої перемоги у 2002 році, то тільки радий за Вас, але чи не є слушним розширити палітру методів?
              DIXI
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.05.06 | Михайло Свистович

               Re: Цікаво, хоч один бовдур з НУ читає цей форум?

               DADDY пише:
               >
               > Ой, не завжди!!! А симпатики Тигіпка? Ви гадаєте їх замало? А НДП? А СДПУ (0) підтримують тільки кримінальники?

               Голосуватимуть же за Януковича, а не за його команду. До того ж на виборах працюють з прошарками виборців, і найбільший прошарок - це ті, для яких НАТО чи ЄЕП - не першочергові проблеми.

               Є соцопитування, які проблеми насамперед цікавлять людей. Отут і треба діяти. І влада тут завжди у програші хоча б тому, що люди схильні більше помічати погане, ніж хороше. Хороше сприймається як даність, якщо воно не дуже велике. як наприклад, припинення вимкнення світла та виплата заборгованості при Ющенку.

               >
               > Щодо Вашої перемоги у 2002 році, то тільки радий за Вас, але чи не є слушним розширити палітру методів?

               Замало ресурсів.
               згорнути/розгорнути гілку відповідей
               • 2004.05.06 | DADDY

                Re: Цікаво, хоч один бовдур з НУ читає цей форум?

                Будемо працювати зы своъми прошарками.Аби зробити хоч щось корисне для перемоги.
                DIXI
     • 2004.04.29 | Valeryk

      Эти лозунги хорошо смотрятся во Львове (+)

      в Донбассе они приведут к обратному эффекту.
      Вы забываете, что у каждой семьи на востоке Украины есть родственники/друзья/знакомые в России, посему тупая агитация против ЕЭП и особенно, агитация против России вызовет реаукцию отторжения.
      Такая топорная работа ничего, кроме отвращения ("огиди") к ВитЮше и НУ, не вызовет. Особенно если листовки будут на украинском. На русском же языке они будут смотреться просто смешно и глупо.

      Ну, если есть желание потерять 5-6 % на востоке - печатайте, клейте. Успехов всяческих. :D
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.04.29 | Пересічний Українець

       Добре, але ж хоч якось агітувати треба?

       Я особисто, у своєму місті ніякої агітації НУ взагалі не бачу, крім одинокого намету, який інколи з'являється де-ніде,і на який ніхто не звертає уваги.

       На мою думку, вдалий плакат може загітувати краще ніж 10 наметів. Багато людей побоюються підходити до тих наметів.

       А щодо того, що "Эти лозунги хорошо смотрятся во Львове, а в Донбассе они приведут к обратному эффекту". То як я розумію пан Valeryk пропонує користуватися подвійними стандартами: "На заході ми отакі, а на сході зовсім інакші?". Нерозумію, може НУ вірно робить що не агітує, але ж як тоді дістатися успіху?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.04.29 | Valeryk

        Re: Агитировать надо с умом (+)

        > На мою думку, вдалий плакат може загітувати краще ніж 10 наметів. Багато людей побоюються підходити до тих наметів.
        - А неудачный - погубить на корню работу сотни агитаторов.

        > А щодо того, що "Эти лозунги хорошо смотрятся во Львове, а в Донбассе они приведут к обратному эффекту". То як я розумію пан Valeryk пропонує користуватися подвійними стандартами: "На заході ми отакі, а на сході зовсім інакші?". Нерозумію, може НУ вірно робить що не агітує, але ж як тоді дістатися успіху?

        - Проблема в том, что применение тех же одинаковых методов во Дьвове и в Донецке для достижения успехав борьбе за избирателя НЕДОПУСТИМО. Разный контингент.
        Политическая агитация - та же реклама, а реклама в разных регионах должна быть разной. Например, реклама "Мальборо" с ковбоем на лошади В США - обыгрывание романтических нот и тяги к авантюрам у потребителя; а в Аргентине она была провальной, т.к. там пастухи на лошади - самый бедный слой населения.

        Проблема НУ в том, что она до сих пор не может предложить избирателю свой политический курс, как ТОВАР, который выбирают.
        Либо свойсва сего товара того-с... с гнильцой. Либо НУ не сможет после "оплаты клиентом" (т.е. победы на выборах) поставить сей товар в срок, надлежащего качества и комплектации.
      • 2004.04.29 | Navigator

       Шановний Валерик, хорошо смотрятся во Львове

       й інші лозунги.
       Як і у всьому світі.
       Довести, що ЄЕП кращий за ЄС не зміг би навіть Троцький.
       А довести на практиці - ніхто.
       Якщо Ви вважаєте жителів Сходу ідіотами-русопатріотами, то Ви помиляєтесь.
       Приклади з рівнями життя найбільш дієві.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.04.29 | Valeryk

        Re: Шановний Валерик, хорошо смотрятся во Львове

        Navigator пише:
        > й інші лозунги.
        > Як і у всьому світі.
        > Довести, що ЄЕП кращий за ЄС не зміг би навіть Троцький.

        -

        > А довести на практиці - ніхто.
        > Якщо Ви вважаєте жителів Сходу ідіотами-русопатріотами, то Ви помиляєтесь.

        - я считаю, что жители восточных регионов Украины имеют свои, весьма отличные от "майдановских" и "нашеукраинских", политические взгляды и мнение о будущем своей страны.
        Агитировать их за ЕС путем противопоставления Украины России, лозунгами за Европу и "Геть вiд Москви" - для дела "Нашей украины" самое вредное, что можно придумать.
        Вы им ответьте на вопрос: КОГДА и на КАКИХ условиях Украину пустят в ЕС или, хотя бы в ВТО. И честно им расскажите, что эти конкретные жители ПОТЕРЯЮТ, и что приобретут.

        > Приклади з рівнями життя найбільш дієві.
        А что сравнивать? Текушие уровни жизни в России и Украине? Или текущий уровень жизни в России и будущий (неизвестно когда) уровень жизни Украины в составе ЕС?
        Вы что, серьезно считаете, что вступи только Украина в ЕС или там в ВТО, и сразу всем будет счастье?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.04.29 | Navigator

         Агитировать их за ЕС путем противопоставления Украины России

         Росія сама протиставила - вже вкотре!- себе заходу.
         Хочу, щоб Україна повторила знайомий шлях Польщі в 1991-2004 в ЄС.
         Не хочу,щоб Україна повторила знайомий шлях Татарії в РФ в 1991-2004
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2004.04.29 | Valeryk

          Re:

          Navigator пише:
          > Росія сама протиставила - вже вкотре!- себе заходу.
          - В чем именно? Приведите факты, pls.

          > Хочу, щоб Україна повторила знайомий шлях Польщі в 1991-2004 в ЄС.
          - Украина - не Польша. Размерчик мальсть великоват, и Бальцеровича с Миллером, Валенсой и Квасьневским нету. Вы из реалий исходите, мечтать в этой ситуации - глупо.

          > Не хочу,щоб Україна повторила знайомий шлях Татарії в РФ в 1991-2004
          - А какой-такой путь Татарии? Раскажите, pls. Вы о даденом с барского плеча невнятном суверенитете "сколько хотите", и последующем его возврате? Вы в Татарии хотя бы раз были, уважаемый, что об этом "пути" рассуждаете?
        • 2004.04.29 | vld

         Re: Шановний Валерик, хорошо смотрятся во Львове

         Вы им ответьте на вопрос: КОГДА и на КАКИХ условиях Украину пустят в ЕС или, хотя бы в ВТО. И честно им расскажите, что эти конкретные жители ПОТЕРЯЮТ, и что приобретут.

         I vot eto - "ПОТЕРЯЮТ", ty nazyvaesh pravil'noj agitaciej?

         Sdaetsia mne mil, chelovek, chto ty stukachok budesh'...
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2004.04.30 | Valeryk

          Re:

          vld пише:
          > Вы им ответьте на вопрос: КОГДА и на КАКИХ условиях Украину пустят в ЕС или, хотя бы в ВТО. И честно им расскажите, что эти конкретные жители ПОТЕРЯЮТ, и что приобретут.
          >
          > I vot eto - "ПОТЕРЯЮТ", ty nazyvaesh pravil'noj agitaciej?
          - А Вы, уважаемый, считаете, что наврать с три короба будет лучше и правильнее? Политик с людьми ДОЛЖЕН говорить честно.

          > Sdaetsia mne mil, chelovek, chto ty stukachok budesh'...
          Вы, уважаемый, всегда вешаете ярлыки "стукача" и "зрадника" на тех, кто имеет отличные от Ваших взгляды на будущее Украины?
          Вам сколько лет? В большевиков-максималистов не наигрались?
      • 2004.04.29 | Navigator

       До речі, Валерику, Ви не вважаєте ідею Нової Імперії для бороть-

       би з Заходом самогубною???
       І те, що Росія, гола, як ексгібіціонист, бігає під вікнами європейського дому, демонструючи устрашаючий військовий член - нормальний стан хворого?
       Хворому потрібен лікар, чи генерал???
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.04.29 | Valeryk

        Re: Не вважаю. Т.к. идеи такой нет.

        Мне кажется, что многие выдумали себе, что у России есть идея восстановления империи в границах не то СССР, не то царской России.
        Это очень удобно - пугать этой выдумкой и себя, и других.
        Очень старый прием - страшными козаками, которые едят детей, пугали парижского обывателя еще в 1814 году. :)

        IMHO, Россия в форме Союза ССР потерпела поражение в "холодной" войне. Россия потеряла территории, промышленный потенциал, уровень жизни своих людей. Нас УНИЗИЛО это поражение. Жить в унижении больше 10 лет никакой народ не способен - ни немцы после 1918 или 1945, ни граждане России после 1991. Поэтому пошел обратный процесс - Россия сейчас восстанавливает свои силы, а это восстановление неизбежно влечет за собой усиление влияния на соседей в различных формах, особенно если соседи слабые по сравнению с Россией.
        Но умный сосед будет пользоваться ситуацией, глупый - устраивать истерики и орать про имперские амбиции.

        > І те, що Росія, гола, як ексгібіціонист, бігає під вікнами європейського дому, демонструючи устрашаючий військовий член - нормальний стан хворого?
        - Во-первых, никто не бегает, у вас очень буйное воображение.
        Россия не находится ВНЕ Европы, Россия - нормальная европейская страна, от Кенигсберга до Владивостока. Большая просто очень.
        Ей под окнами бегать незачем. А что Вы понимаете в Вашей фразе под "Росiя, гола, як ексгібіціонист"? Разьясните, если не сложно.

        Кстати, Вы же не называете торг Польши за места в Европарламенте беганием под окнами Европы?

        > Хворому потрібен лікар, чи генерал???
        - России нужны ресурсы, рабочая сила, рынки сбыта, добрые соседи и хорошие "кулаки" для защиты от супостата.
        Генералы нужны лишь в роли хороших управленцев, т.к. IMHO, система военного образования учит достигать целей в условиях ограниченных ресурсов и враждебного окружения; и учит управлению людьми с помощью системы поощрений и наказаний.
        Умный военный всегда будет хорошим менеджером.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.04.29 | Navigator

         Re: Мне кажется, что многие выдумали себе

         что у России есть идея восстановления империи в границах не то СССР, не то царской России.

         Боюсь, товариші з Кремля Вас поправлять...
         Як явного пацифіста.

         Але ви випправляєтесь!!!

         Re:. Россия потеряла территории. Нас УНИЗИЛО это поражение !!!!!
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2004.04.30 | Valeryk

          Re:

          Мне кажется, что товарищам из Кремля совершенно неинтересен ни майдановский форум, ни мои постинги на нем, посему не вижу причин ИМ меня поправлять.

          Navigator, Вы что, всерьез убеждены, что вот-вот страшные орды русских имперцев на танках пойдут отбирать взад потерянные территории восточной Украины и Крыма?
          Так я вам открою страшную военную тайну: ВСЮ границу с Украиной от стыка с Белоруссией до Ростова прикрывает ОДНА армия со штабом в Вворонеже, 15 000 (ПЯТНАДЦАТЬ ТЫСЯЧ) человек. И планов понаращиванию сил у РФ на этом направлении НЕТУ. Впроче, это и не такая уж большая тайна....

          Мне кажется, что угроза Украине, как независимому и единому государству, не в России. А в самой Украине.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.04.30 | Navigator

           угроза Украине, как независимому и единому государству

           Re: угроза Украине, как независимому и единому государству, не в России. А в самой Украине

           Саме так.
           Вони вже тут. І давно.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2004.04.30 | Valeryk

            Re: угроза Украине, как независимому и единому государству

            > Саме так.
            > Вони вже тут. І давно.
            А кто "ОНИ"? Таинственные и коварные агенты Кремля и Лубянки? Утром они с постными рожами в костюмах заседают на Банковой и в Раде, пьют минералку и коньяк с лимоном, гнобят щирых патриотов; а вечером дома переодеваются в красные косоворотки и обувают лапти, хлебают щи из самовара под развесистой клюквой и бренкают на балалайках.
            И на стене у них висит национальный гебр Кацапщины - медведь в косоворотке с балалайкой и молотком в лапах. :D

            Я за людьми из власти (и госвласти, и "органов", и "третьей" власти, т.е. прессы) на Украине и при советском времени наблюдал достаточно, и сейчас смотрю немножко изнутри. И могу вам сказать, Navigator, большевизм как явление, на Украину на штыках Красной армии в 1917 не принесен - его более чем достаточно в "пересiчному" украинце.
            Причем большевизм этот лезет и из нынешних хозяев Банковой, и из претендентов; и из "донецких", и из "львовских". Тупая бычья убежденность в непогрешимости и исключительности своего "единственно верного учения" - будь то марксизм-ленинизм или "незалежнiсть й сувереннiсть держави". Нетерпимость к мнению других, нежелание отвечать за свои дела, элементарная тупость и неграмотность в вопросах экономики и управления. Хамовитость и "пихатiсть", элементарная жадность. "Нацарював би пiвкопи й втiк би..."

            Я украинец, прекрасно знаю психологию моего народа, поэтому знаю, о чем говорю.
         • 2004.04.30 | Valeryk

          Re: Вы не ответили на мой вопрос про голую Россию

          Не желаете отвечать на неудобный для Вас вопрос?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.04.30 | Navigator

           Валерику, і Вам потрібно не до генерала, а до лікаря.

           Глазного.
           Зато з підсліпуватістю у Вас загострився слух на пропаганду.
           Факт:
           Кордон з найбільшим перепадом рівнів життя - Фінляндія-Росія. :)
           Скоро встане новий: Україна- Словаччина !!! :(
       • 2004.04.30 | Тульский пряник

        Re: Навигатор хотя бы иногда узнавайте что происходит в РФ

        Navigator пише:
        > І те, що Росія, гола, як ексгібіціонист, бігає під вікнами європейського дому, демонструючи устрашаючий військовий член - нормальний стан хворого?
        > Хворому потрібен лікар, чи генерал???

        Видимо мимо Вашего внимания прошла недавняя встреча Берлускони с Путиным, открытие завода итальянских стиральных машин в Липецке.
        Вы не знаете объём товарооборота Германии и РФ? Вы не слышали о позиции Франции относительно урощения визового режима между ЕС и РФ?
        Возможно в вашем воспалённом воображении - это эксгибиционизм, а вообще-то это именуется сотрудничеством.
        Возможно Вы также ничего не знаете о сотрудничестве "Россия-НАТО"

        "Камеры фиксируют любое движение - мышь не проскочит. В дальнем углу базы - неказистый домик с логотипом на английском. То, что раньше казалось невозможным, теперь – реальность: американские специалисты вместе с российскими военными совершенствуют системы безопасности. "Американская сторона также принимает участие в испытаниях", - рассказывает начальник учебно-тренировочной базы по охране особо важных объектов МО РФ Сергей Груздев.
        Раньше мы защищались от шпионов, прежде всего - американских. Теперь, когда в самом сердце российского испытательного центра находится офис спецслужб США, мы вместе защищаем наши ядерные объекты от террористов"
        http://www.vesti.ru/comments.html?id=28275
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.04.30 | Navigator

         Re: Навигатор хотя бы иногда узнавайте что происходит в РФ

         директор Института политических исследований Сергей Марков назвал обоснованным прогноз ЦРУ, согласно которому к 2015 году Россия может распасться на шесть-восемь государств.

         "Это не инсинуации, а вполне серьезный научный доклад, сделанный группой аналитиков, которые пишут не о том, что будет, а о том, что может быть, и в этом смысле с ними нужно согласиться", - заявил политолог "Интерфаксу".

         Он напомнил, что "в течение последних 15 лет Россия пережила исключительно драматические изменения, такие как падение уровня жизни, промышленного производства, нравственных основ и цивилизации в целом. И если эти тенденции будут продолжены, если элита не станет более ответственной и не прекратит разворовывать свою страну, то, с большой вероятностью, прогноз ЦРУ может оправдаться".

         Другое дело, добавил Марков, что в России сегодня надеются на изменение этих тенденций, в частности, связывая перемены с президентом РФ Владимиром Путиным. По мнению самого политолога, "если негласный курс на распад все-таки будет продолжен, то Россия не столько расколется, хотя и это не исключено, сколько де факто различные ее регионы попадут под контроль других геополитических центров силы".

         "В этом случае, - пояснил Марков, - в 2012 году реальную борьбу за власть в стране будут вести уже не коммунисты и "Единая Россия", а проамериканская, прокитайская, проевропейская и происламская партии. При этом российские политики будут играть такую же роль, какую играют сейчас на губернаторских выборах региональные политики небольших регионов по сравнению с олигархическими группировками".
   • 2004.04.30 | Navigator

    Дорожна карта:що буде на україно-румунському кордоні в 2025 році

    Факт:
    Кордон між країнами з найбільшим перепадом рівнів життя - Фінляндія-Росія.
    Скоро встане новий: Україна- Польща, Словаччина, Угорщина !!!
    І на закуску - Україна(ЄЕП) - Румунія(ЄС)!
    У-у-у-у-у-у-у-ух
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.30 | Navigator

     Re: Дорожна карта: як це буде виглядати - для опонента-iнтелекту

     ала, що захищає ЄЕП :

     В России возможен кризис экономики, заявил в прямом эфире телеканала РБК глава консалтинговой группы "БФИ" и первый вице-президент Ассоциации региональных банков Александр Хандруев. По его словам, возможно возникновение так называемых "финансовых пузырей".
     Есть сегменты рынка, в которых их появление возможно в ближайшее время. Это относится, прежде всего, к рынку недвижимости, участники которого могут столкнуться с проблемой невыполнения взятых на себя обязательств. Усугубляет ситуацию то, что в России этот рынок искусственно монополизирован. Касаясь возможности кризиса банковской системы в России, то, по мнению А. Хандруева, он возможен в случае кризиса ликвидности. Но сейчас, как известно, на российском рынке присутствует избыточная ликвидность. Даже с учетом того, что в последние недели Банк России уменьшил свои официальные валютные резервы и оттянул с рынка рубли, остатки на корсчетах банков большие, подытожил эксперт.
    • 2004.04.30 | Тульский пряник

     Вступление в ЕС заставило поляков зубрить русский

     1 мая на границах государств Балтии и Польши радом с национальными будут подняты флаги Европейского союза - с этой даты в него войдут 10 новых стран. Польша перебрасывает пограничников и таможенников с западных границ на восточные.

     Рабочие на пограничном переходе Безледы освежают прежнюю и наносят новую разметку. Все бордюры сияют белизной. Этого требует евростандарт. На всех погранпереходах с польской стороны 1 мая откроют дополнительные полосы. Специально для граждан государств, входящих в Европейский союз. А в остальном, по словам пограничников, для тех, кто будет пересекать границу как в одну, так и в другую сторону практически ничего не изменится.

     Однако уже 30 апреля на всех трех российско-польских пунктах пропуска усиливают кордоны. Штат пограничников и служащих таможни Польши увеличен более чем в два раза. Подкрепление пришло с западных границ, охранять которые, как считают в Варшаве, уже нет смысла. Одновременно центр подготовки кадров пограничной охраны Польши в городе Кентшине объявил дополнительных набор курсантов.

     "Мы получили задание в ближайшие 4 года подготовить еще 5,5 тысяч специалистов для польской пограничной охраны, которые будут служить на восточных рубежах республики. Таково требование Евросоюза", — констатирует комендант центра подготовки Всеслав Мругава.

     Курсанты тренируются в задержании нелегалов - это силовая операция, когда в дело вступает спецназ. Европейские кураторы считают, что польским пограничникам эти навыки вскоре могут пригодиться. А в классах центра будущие стражи границ Европейского союза учатся отличать настоящие документы от подделок, обращаться с оружием, пиротехникой, зубрят русский язык.

     Увеличение или снижение потока контрабанды через границы польские таможенники не прогнозируют, но более жесткий контроль обещают. Специально обученные собаки для поиска наркотиков и контрабандных сигарет теперь будут здесь работать постоянно.

     В небольших пограничных городах в Польше найти символику ЕС практически невозможно: местным жителям не до праздников. Самая большая проблема здесь —безработица. Мало, кто верит, что 1 мая все будет меняться к лучшему.

     Еще меньше энтузиазма от происходящего — в польской деревне. Фермер Анджей Захаревич говорит, что год назад на референдуме он голосовал против. Но раз теперь все решено, нужно приспосабливаться. "Пока концы с концами сводить удается. Есть рынок сбыта. Но что делать, когда в страну хлынет из Европы дешевая сельхозпродукция, я не знаю", — пожимает плечами Захаревич.

     Раньше за зерном, рапсом и свеклой к Анджею приезжали перекупщики. Везли дешевые продукты в большие города или за границу. Чаще всего в соседнюю Россию.

     Теперь этим будет заниматься невыгодно. "Сейчас трудно сказать, что я буду делать, — сомневается предприниматель Марек Есенский. — Какую-то другую работу придется искать".

     Только накануне на погранпереход в Безледы прислали новый сине-звездный флаг. Объявлено торжественное построение всего личного состава. На флагштоке рядом с национальными флагом Польши будут поднимать флаг Евросоюза.
   • 2004.05.05 | Михайло Свистович

    Re: Лозунг для східняків "Ющенко - це ЄС" Дорожна карта:

    Navigator пише:
    > Через 5 років середня зарплата в Україні буде така ж, як в Польщі зараз - 500 доларів.
    > Через 25 років - як в Греції зараз - 1200 доларів.
    > Янукович - це ЄЕП.

    Східнякам це не сподобається. Там більшість за ЄЕП.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.05 | Navigator

     Я це розумію. От частину тієї більшості якщо і можна чимось від-

     тяти, то західним пряником. Звичайно, зарплата шахтаря 500 крб в місяць в 1985 добре (якщо вилізеш з забою, а не залишишся там), але зарплата в 700 доларів краща (якщо вилізеш з ЄЕП-у, а не залишишся там)!
     1985 не повернеться ніколи. Сучасний ЄЕП дасть шахтарям Донецька те саме, що й шахтарям Кузбасу. Зате олігархам !!!!
     ЄС дасть частину з 45 млрд доларів, що призначені на підйом східної Європи...
     Архаїчна російська економіка не виробляє майже нічого корисного, крім нафти. Ну й брехні, що от-от всіх нагодує і одіне.
     А одіває й годує Росію США і Європа, купуючи російську нафту.
     Тільки - но ціна нафти поїде донизу - ЄЕП з союзу бідних і недемократичних перетвориться в союз злиденних і автократичних.
     Питання економічної доцільності повинно бути наріжним каменем в агітації за Ющенка, що означає європейський вибір.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.05.05 | Михайло Свистович

      гм... в принципі тут є рація.

      Якщо вже не вдається філігранна агітація, то можна спробувати хоча б завоювати частину електорату тупим гаслом - "Хочеш жити як в Америці - голосуй за Ющенка". ІМХО, все одно буде більше голосів, ніж було в 2002-му.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.05.05 | Navigator

       Дякую і Бог в поміч! Ще декілька фактів в блокнотик агітатора :

       1. ВВП Росії складає 2% від ВВП країн НАТО.
       2. На охорону здоров"я середнього росіянина тратиться 2% від середнього німця, у якого тривалість життя тому на 21 рік більша.
       3. Видатки "на оборону на душу населення" в Росії і країнах НАТО одинакова.
       Тому шлях України детермінований.
       Рідкі бажаючі вкоротити собі вік і бутерброд запрошуються в ЄЕП.
      • 2004.05.05 | S.D.

       Re: гм... в принципі тут є рація.

       > "Хочеш жити як в Америці - голосуй за Ющенка".

       Негатив. "Славянские" СМИ завалены антиамериканской чернухой: Жить как в Америке - для многих это значит жевать гамбургеры с кока-колой, смотреть тупые голивудские фильмы и воевать в Ираке. И вообще "тупые они там, тупые" (с) ученый-американист М.Задорнов


       Кстати, вопрос. Я пытался найти подтверждение мнению, что Ющенко - "проамериканский" политик. Увы: ни в словах, ни в делах не нашел даже следа. Если не считать "проамериканскостью" стабилизацию гривны, например, или оживление товарооборота с Россией во время его президенства и т.п. вещи
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.05.05 | Михайло Свистович

        Re: гм... в принципі тут є рація.

        S.D. пише:
        > > "Хочеш жити як в Америці - голосуй за Ющенка".
        >
        > Негатив. "Славянские" СМИ завалены антиамериканской чернухой: Жить как в Америке - для многих это значит жевать гамбургеры с кока-колой, смотреть тупые голивудские фильмы и воевать в Ираке. И вообще "тупые они там, тупые" (с) ученый-американист М.Задорнов

        Я мав на увазі, що "хочеш мати добробут, як в Америці...". Ну там "купу грошей, білу вілу, ще й кобіту білотілу" :) Хоча я прихильник іншої пропаганди.

        >
        > Кстати, вопрос. Я пытался найти подтверждение мнению, что Ющенко - "проамериканский" политик. Увы: ни в словах, ни в делах не нашел даже следа. Если не считать "проамериканскостью" стабилизацию гривны, например, или оживление товарооборота с Россией во время его президенства и т.п. вещи

        Та ніякий він не проамериканський. Він поукраїнський, просто сповідує західні цінності (демократія, ринкова економіка).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.05.05 | Navigator

         Пане Свистовичу, повторю, щоб Ви не пропустили...

         Кордон між країнами світу з найбільшим перепадом рівнів життя - Фінляндія-Росія.
         Переможе Янукович - скоро встане новий: Україна- Словаччина !!!
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2004.05.05 | Михайло Свистович

          Сигналізую, що помітив. Дякую (-)

        • 2004.05.06 | SD

         Фрейд - редиска. Потому что лежит в земле...

         > > например, или оживление товарооборота с Россией во время его президенства

         Имелось ввиду "премьерства".
         Ох уж эти мне фрейдовские опечатки... И Вы, кстати, тоже не заметили ;)


         > Та ніякий він не проамериканський. Він поукраїнський, просто сповідує західні цінності (демократія, ринкова економіка).

         Так в наше время это уже отнюдь не только западные ценности. Думаю, если разбудить ночью Бориса Грызлова и спросить у него, что должен сделать в жизни настоящий мужчина, он сходу ответит: "1. Укрепить демократию. 2. Расширить рынок 3. Замочить в сортире"...
    • 2004.05.05 | Navigator

     Стокгольмський синдром: любов до свого ката.

     От в що перетворюється народ, втративши мову.
     Прусаки... :(
  • 2004.04.29 | Kohoutek

   Re: Проблема правильна - діагноз хибний

   Мартинюк пише:

   > Проблема поставлена правильно - НУ недостатньо активно працює на Сході.
   >
   > Однак "відповідь" яка негайно ж підсовується , мов уся причина в "мові" є хибною.

   Вы неправильно вывели ответ. Во-первых то, что НУ недостаточно активно работает на Востоке (а так оно и есть) - это факт; вне зависимости от того, на каком языке это делается. Активность необходимо резко повысить. Во-вторых, ту активность, которая должна тут развиваться, необходимо развивать прежде всего на русском языке.

   > На Сході громадяни більше цікавляться конкретними матеріальним проблемами та тими суспільно-економічним проблемами які стосуються ъх добробуту. Тому ъх неможливо заагытувати на якысть жертви чи сумнівні кроки ні заради ні заради російськоі мови.

   Да, вы совершенно правы. Однако в сущности и Ющенко и Янукович сейчас будут говорить людям очень сходные вещи: "Мы должны... Нам необходимо... Оппоненты ни на что не способны... Они действуют бандитскими (фашистскими) методами..." и пр., и пр., и пр. Оба будут говорить о европейском выборе. Оба - об улучшении отношений с Россией. Только Янукович это будет говорить (вернее, за него будут говорить) на языке, который здесь воспринимается как НАРОДНЫЙ, а Ющенко - на языке, который воспринимается большинством исключительно как ГОСУДАРСТВЕННЫЙ. А выводы делайте сами. Как сильно у нас люди любят это государство.

   > На Заході виборці готові тимчасово простити відсутність відповідей на питання доцільності приватизації підприємств, які і так приносять прибуток державі, загрози втрати Україної своєї землі та інших ресурсів - на Сході без чіткої відповіді на ці питання нічого робити.

   Вы ж сами уверены в меньшем патриотизме и большем конформизме по отношению к власти населения Востока. Как это согласуется с вашим последним предложением я не понимаю. Это на Западе-то люди "готові тимчасово простити ... загрози втрати Україної своєї землі та інших ресурсів"?
  • 2004.04.29 | no13

   точно! (-)

 • 2004.04.29 | Сергiй

  Гарячим хлопцям про рейтiнг.

  Схiд, Центр... Рейтiнг Януковича... Все це означае лише одне - кучмiвський адмiнресурс за роки свого безпокараного панування не лише пограбував цi регiони та розпродав iх ресурси Росii(засоби виробництва, надра, робочу силу, iнформ простiр...), всмерть
  перелякав людей безпокараною дiяльнiсттю колишнiх парт функцiонерiв,
  злочинною бездiяльнiсттю системи нацiонального правозахисту, але й намагаеться переконати украiнцiв що нiчого не змiниться i що людям краще коли при владi залишиться кримiнал. А люди вже втомилися лякатися, люди вже вимагають декримiналiзацii суспiльства. Люди вимагають справжнiх змiн, а не псевдорехворм заради збереження пограбованого купкою злочинцiв. Соромно що людей продовжують одурювати червоними прапорами. Закликами "Нато - нет!". Все це ми проходили кожного 1 та 9 травня. А згадайте де були першi виступи робiтникiв на захист своiх прав, чи не в Чiкаго? А як i з ким обiймалися на Одерi? Чi не з американцями? Скiльки можна дозволяти собi чути цю червону брехню. Злочини колмунiзму всесвiтньо вiдомi. Це завдяки цьому злочину 11 рокiв в Украiнi масово порушуються права людини. Ви самi бачите, хто став успiшним i за чий рахунок. Люди все розумiють i не стануть обирати бандитiв що на весь Свiт, не соромлячись, оголошують - "... загибель людей то невелика трагедiя" I за це Путiн тисне iм руки? Лiцемiрство. Ганьба цьому лiдеру.

  Оце i е кучмiзм. Це повинно бути надруковано на листiвках "ПОРА!"

  Щоденний заСУД i поКАРАння комунобандитському режиму кучмакiв!
  Неминучо, смертельний засуд душманові Кучмі і його кучмистам
  Unvermeidlich, die Todestrafe fuer den Unterdruecker Leonid Kutschma und seinen Кutschmisten
  Unavoidably, the death penalty for the oppressor Leonid Kuchma and its Kuchmists
 • 2004.04.29 | семен

  Re: Гарячим західним хлопцям

  Ну навіщо писати відверту брехню? В Україні нема націонал-соціалістів і ніколи не було. Була соціал-націоналістична партія, що є зовсім інше, і з нацистськими ідеями нічого спільного не мала. То ж не варто так лякатися й намагатися лякати інших. Холодний східний хлопець.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.04.29 | технолог

   Мінору та іже з ним

   Вікторе!
   Я дико здивований тим, як ви відноситесь до змісту...
   Таке враження, що Ви не журналіст, який розуміє, що читає, а, тим більше, пише, а поганенький актор-аматор, який прийшов на кінопроби у фільмі "Тупой и еще тупее", причому на роль з другої частини назви...

   Про який популізм Ви говорите?

   Якщо кандидат на виборну посаду приїжджає до одного села, та розповідає людям, що він бачить реальні проблеми цього села і шляхи їх вирішення, говорячи простою, зрозумілою людям мовою, як Ви думаєте - його будуть сприймати??? Чи це буде популізмом???
   А якщо він у іншому селі буде говорити про проблеми попередньго села, а в цьому зовсім інші - його сприймуть??? Питання риторичне...

   А якщо кандидат, вважаючи безпідставно, що якісь виборці відносяться до нього вороже, буде тільки випадково з'являтися у телеящику та розмовляти про щось незрозуміле, зарозумілими термінами, та при цьому крутити кола руками - який буде ефект???

   Думи мої, думи, горе мені з вами...

   Але набагато гірше те, що коли Господь вирішує покарати людину - він у неї забирає розум.

   Схаменіться, бо найгірший гріх - це вкрасти у когось сподівання хоча б просто вижити, а часто й сме життя. І цей гріх робиться і діями і бездіяльністю...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.04.30 | Мінор

    Попри Ваше "здичавіння" :-)

    технолог пише:
    > Вікторе!
    > Я дико здивований тим, як ви відноситесь до змісту...
    > Таке враження, що Ви не журналіст, який розуміє, що читає, а, тим більше, пише, а поганенький актор-аматор, який прийшов на кінопроби у фільмі "Тупой и еще тупее", причому на роль з другої частини назви...

    Це не дуже перспективно для підтримання розмови, починати її з персональних випадів, образ та ярликів :-(


    > Про який популізм Ви говорите?
    >
    > Якщо кандидат на виборну посаду приїжджає до одного села, та розповідає людям, що він бачить реальні проблеми цього села і шляхи їх вирішення, говорячи простою, зрозумілою людям мовою, як Ви думаєте - його будуть сприймати??? Чи це буде популізмом???
    > А якщо він у іншому селі буде говорити про проблеми попередньго села, а в цьому зовсім інші - його сприймуть??? Питання риторичне...

    Аж ніяк. Якщо політик в одному селі почне говорити, що левада на вигоні належить їм, а в іншому - казати, що вона належить іншим, то йому гуртом наб"ють пику.


    > А якщо кандидат, вважаючи безпідставно, що якісь виборці відносяться до нього вороже, буде тільки випадково з'являтися у телеящику та розмовляти про щось незрозуміле, зарозумілими термінами, та при цьому крутити кола руками - який буде ефект???


    > Думи мої, думи, горе мені з вами...
    >
    > Але набагато гірше те, що коли Господь вирішує покарати людину - він у неї забирає розум.

    "Технолог", то Ви про себе?

    > Схаменіться, бо найгірший гріх - це вкрасти у когось сподівання хоча б просто вижити, а часто й сме життя. І цей гріх робиться і діями і бездіяльністю...

    В мене вже є піп, якому я сповідаюсь...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.30 | технолог

     Re: Та нє, Міноре, то до вас - схаменіться!!! (-)

  • 2004.04.30 | Petro

   Гарячим хлопцям - змiнiть портянки!

   Хто ж то пише тi дурницi про рейтинги Януковича? Про безпечнiсть та
   доцiльнiсть ЕЭП, про синхроннi кроки з Росiею до Европи? Про небезпечнi стосунки з НАТО? Хто знов нас залякуе американським
   впливом ?
   А й справдi, скiльки можна вже смiрдiти тою заскорузлою портянкою комунiстичноi пропаганди? Наводити приклади заляканих старцiв, що все життя проходили у червоних хустках за жменю жмиху, без власних думок i пiд постiйним контролем комунобандитського режиму? Вони дадуть рейтинг, а як же. Вони дiйсно не пам'ятають хто i де 1 Травня почав вiдстоювати свое право на гiдну людини оплату та умови працi. Вони дiйcно забули, як на Ельбi зустрiчалися переможцi над фашистською чумою щоб наблизити 9 Травня. Зустричалися i не перемогли ще одну чуму - комунiстичний режим. Режим, що зараз в Украiнi проводить масовий терор i геноцид проти украiнськоi нацii. Це устами цього режиму говорить весь адмiнресурс кучми, це з його кадровоi колоди
   сунуться висуванцi та "успiшнi" злочинцi та зрадники Украiни на всi посади. Де ж той iдеологiчний центр розповсюдження всього цього смороду? Леоннiде Макаровичу? Це ваша еволюцiя вiд комунiзму до кучмiзму? Де ж те джерело небезпеки для Украiни? Евгене Кириловичу?
   Де ж мешкають тi гарячи хлопцi, яким вже ПОРА звикнути до думки -
   КУЧМIЗМ НЕ ПРОЙДЕ !
 • 2004.04.30 | Tapac

  з історичної пeрспeктиви

  як історик хочу нагадати що в пeріод окупації ОУН-івськe підпілля в Донбасі розпочало друкувати листівки на російській мові на зразок "За нєзавісімою Украіну бєз нємцeв і бальшєвіков". Якщо вжe радикальні націоналісти на цe пішли і відзначали що той факт мав позитивний вплив на насeлeння, то гріх нe скористатися лібeральному націоналісту Ющeнку.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.04.30 | ВАСИЛЬ

   Re: з історичної пeрспeктиви

   Я не те що згоден з вами,якраз збирався про це писати-вдячний що Ви привернули увагу на цей дуже важливий фактор.Хочу ще добавити,що ці вибори будуть вирішувати майбутнє України,тому"люди"Ющенка повинні переглянути історію Жовтневою революції і знайти відповідь на запитання чому вона перемогла?А висновки використати в майбутніх виборах.Я переконаний в тому,що противник використовуватиме всі можливі(в тому нечесні і підлі а також бандитські)засоби щоб не дати відсунути себе від корита.Так як Ви вже сказали МОВА повинна бути зрозумілою для співбесідника і торкатися його життєвих(може і неважних)проблем.
  • 2004.04.30 | семен

   Re: з історичної пeрспeктиви

   Не треба всіх оцих запобігань. Українці завжди запобігають і починають догоджати, там, де це нікому не треба. Ті ж, на кого це розраховано, відчувають непевність і відразу починають на цих догоджальниках їздити. Проблем, запевняю, жодних нема. Головне, хто говорить українською. Якщо людина нормальна і навіює повагу, має силу переконання, то байдуже, якою мовою вона говорить. Пам"ятаю, що за президентства Кравчук говорив там лише українською. І що? бігала влада в Донецьку навколо нього на напівзігнутих. Не те, що люблю Кравчука, - навпаки. Але людина знала, як викликати повагу. Тож досить "лєбєзіть". З історичної перспективи моя бабуся була з Карловолібктнехтівська, що на Донеччині (спробуйте вимовити з 3 разів). Згідно з нею, там переважна більшість людей говорила українським суржиком (говоримо про 20-30 роки 20 сторіччя). Сосюра родом звідти. Тож не треба вигадувати проблеми там, де їх нема. Мова у нас одна - українська. А меншини там в своє
   му середовищі хай уже як хочуть, так і базарять, хоя і тою примітивною говіркою, про яку вони чомусь вирішили, що то російська мова.

   Tapac пише:
   як історик хочу нагадати що в пeріод окупації ОУН-івськe підпілля в Донбасі розпочало друкувати листівки на російській мові на зразок "За нєзавісімою Украіну бєз нємцeв і бальшєвіков". Якщо вжe радикальні націоналісти на цe пішли і відзначали що той факт мав позитивний вплив на насeлeння, то гріх нe скористатися лібeральному націоналісту Ющeнку.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.01 | Poplar

    Re: з історичної пeрспeктиви: два боки одного аркуша

    Скажіть вам зручніше якою мовою користуватися - українською, а вам - російською.
    А що сучасна техніка не дозволяє в Донецьку або Криму друкувати той самий текст двома мовами?

    З двох боків аркуша.
    З одного боку "Янукович - брехун, який має погашені судимості", а з другого "Янукович - враль, имеющий погашеные судимости"
    Гарно ж як!
 • 2004.04.30 | Kohoutek

  Криминальная Украина

  Мне кажется, что довольно эффективным средством было бы ПОСТОЯННОЕ упоминание о нынешней власти как о БАНДИТСКОЙ. Тем более, что это - чистая правда.

  И очень печальная. Посмотрите, что сделали в Мукачево. И сходная картина наблюдалась на некоторых избирательных участках Донецкой области на прошлых парламентских выборах. Так что никакого преувеличения тут нет. Стоит постоянно напоминать про юношеские судимости Януковича (и Медведчука) и просто спрашивать людей: вы хотите, чтобы во главе страны стал УЖЕ ЗАКОННО ОСУЖДЕННЫЙ УГОЛОВНИК?

  Был уже у нас премьер-мафиозо - Паша Панамчик.

  Не хватает еще президента-уголовника.

  Бандитов не любят все. И на Востоке, и на Западе.
 • 2004.04.30 | Харків-Чоп

  Всі знають, чим закінчують маленковичі (-)

 • 2004.04.30 | Navigator

  Чий досвід може допомогти Ющенкові в Донбасі.

  В політиці важливо знайти анології.
  Приблизно така ж ситуація, як зараз в Україні, була всього декілька років тому в Прибалтиці.
  Зараз російськомовні Прибалтики активно інтегруються в західне життя. Попри мовні проблеми виявляють явний прибалтійський патріотизм. В Росії прибалтійські росіяни почуваються чужими. Навіть кат-НКВд-шник при виселенні в Росію старається хоч крючком палиці зачепитись за Прибалтику, хоча б на зайвий місяць. А російські націоналісти при підтримці російського уряду (от сміху – на всю Європу) намагаються повернутись в Прибалтику через європейські суди. Щоб ще помучитись!
  В чому причина?
  В економіці. Маючи вищий, як в Росії рівень життя, можливості вільного пересування по Європі (і заробітку там) прибалтійські російськомовні набувають психологію американських російськомовних.
  “У вас в России жить невозможно. Здесь тоже по-своему тяжело. Но мы уже привыкли. Во сделайте в России культуру, чистоту, свободу, сосиски – и мы вернемся. Да, наши дети – нет. Мы- да. Если сделаете там, как здесь”
  Тобто пенсію 200 доларів, як в Естонії.
  А не новий вогнемет “Буратіно”.

  Висновок: потрібно копіювати прибалтійський досвід і співапрацювати і з прибалтійськими політтехнологами.
 • 2004.05.01 | Contr

  Re: Гарячим західним хлопцям

  Все набагато складніше. Висловлю свою думку як житель центрального регіону. Думаю, що багато це стосується і східного. Так, наш регіон славиться своєю опозиційністю. Але не слід перебільшувати. На мій погляд, успіх Ющенко на виборах 2002 року пов'язаний мудрим позіціюванням блоку відносно влади, тобто образом Ющенка, як прагматика і людини, яка хоче займатися ділом("Не словом, а ділом!"), розбудовою України, поліпшення економічної ситуації, але не такого собі революціонера, борця з владою, популіста. Успіхом у Центрі Ющенко іще забов'язаний тій самій владі, яка відверто нехтувала своїми обов'язками агітувати за "Заєду", мало прешкоджала рекламній компанії "Нашої України"(і це навіть на відміну від Західної України, не кажучи вже про другі регіони). Відверто опозиційно настроєний електорат голосував не за Ющенко, а за Мороза, Тимошенко. Ющенко ж забрав багато голосів саме за рахунок лояльно настроєних до влади людей.
  Висновок поки що невтішний, зараз дії Ющенка відвертають від нього потенційних виборців, якщо і далі буде так продовжуватись, то поразка неминуча, Західна Украіна не зможе сама забезпечити перемогу.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.02 | семен

   Про мову, солов"їну

   Я теж з центральної України (Київ). Минулі парламентські вибори: ну от жодної людини не зустрічав, а я з народом спілкуюся (общітєльний, знаєте), яка б голосувала не за Ющенка, або Тимошенко. Дядьки з заводу, баби на лавці під хатою, які завжди за комуняк... То ж не треба... народ центрально-український відчуває, де щире. Боротьба йде між щирою і фаховою людиною і карним злочинцем. Про останнє масам невідомо, але вони дізнаються, як почнеться кампанія. А як почнете здавати мову, то буде біда. Жодного кроку назад у мовному питанні. Ви що здуріли всі, порушники конституції? Всі побігли - почитали статтю про державну мову. Тож вона державна (одна) і в Донецьку, і в Криму. Тож: Струнко! Вільно... Розійдись:)))
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.02 | Contr

    Re: Про мову, солов"їну

    Перш за все люди дізнаються багато чого поганого про Ющенка. Вже зараз починає розповсюджуватися думка, що Ющенко такий же самий бандит. Тиск буде нарощуватись. З другого боку буде культуватися імідж Ющенка, як слабкого, безсилого політика, який тільки й скаржиться, що його бьють і опускають. Будуть може застосовані ще якісь технології. Люди в основній своїй масі безсилі проти цього.
    Вихід тільки один. Вкладати у вибори багато коштів, не скупитися. Реклама на радіо, телебачення всіма правдами і неправдами. Не маленькі листівки, а здоровенні бігборди. Люди мають усвідомити Силу, Позитив, якіідуть від Ющенка і його команди.
    Мовне питання тут ні до чого.
   • 2004.05.05 | Михайло Свистович

    Re: Про мову, солов"їну

    семен пише:
    > Я теж з центральної України (Київ). Минулі парламентські вибори: ну от жодної людини не зустрічав, а я з народом спілкуюся (общітєльний, знаєте), яка б голосувала не за Ющенка, або Тимошенко.

    А я от зустрічав і дуже багато. Та й цифри голосування свідчать про інше.

    І щось Ви раптом стали бажати Ющенкові, який "ганьбить Україну" успіху? Мислевірус закинути хочете?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.05 | семен

     Re: Про мову, солов"їну

     Ганьбить Україну???
 • 2004.05.02 | Dovbush

  Re: Гарячим західним хлопцям

  tak to vono to tak, ale zh ne tak. Koly Kuchma obyravsya vdruge to za n'ogo v drugomu turi golosuvaly Zahid i Centr a za Symonenka Shid. Tomu pane 'tehnologe' Vy ne pravi. Vybyrae ne Shid i Centr a sam Centr. I yakshcho Shid i spravdi urivnovazhye Zahid, to same Centr (chytai Kyiv i izhe yako s nimi) stavyt' usi krapku nad i.
  Hocha problema movy i spravdi isnue. A te shcho babul'ky laut' Yushchenka, to ce ne tomu shcho vin takyi poganyi (hocha pid chas poizdky po Shody vin vystupav, davav interv'u na rosijs'kii movi) a mozhe tomu shcho vony taki zaturkani?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.03 | технолог

   Re: Довбушу. Одне маленьке питання.

   Вельмишановний пане Довбуш!

   Де ви зараз живете, в якому регіоні?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.04 | технолог

    Re: Довбушу. Ваш тезка був сміливішим.

    Коли я тридцять років тому був у печерах Довбуша, в мене склалася зовсім інша думка про цього легіня, псевдо якого ви так самовпевненно взяли.
    Він був набагато сміливіший...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.09 | Еней

     7 000 000 мільонів виборців за межами України!

     Як всім відомо майже 15% громадян України перебувають за межами Укпаїни на заробітках! Це переважно повнолітні громадяни, які мають право обирати(та бути обраним).

     Потрібно звернутися до громад, якщо воні є, з метою привернути увагу на те, що участь саме цього електорату у виборчому прцессі може допомогти становленню демократії в Україні...

     Я сам мешкаю в Німеччині, почувши про акцію "що таке кучмізм?", роздрукував 100 наліпок та листівок у Форматі А-3, розліпив їх в своєму місті, планую ще 300-400 розпосюдити з друзями в Мюнхені...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".