МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

C.Хмара звертається в ГенПрокуратуру щодо подій в Мукачевому

04/28/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Ми одержали від народного депутата України Степана Хмари копію заяви про вчинення злочину, направлену ним Генеральному прокурору України Г.А.Васильєву. В заяві, зокрема, повідомляється “про вчинення кримінального злочину, передбаченого ч.3 ст.158 КК України громадянами Фезикошем Андрієм Андрійовичем (головою дільничної виборчої комісії №13 по виборах міського голови міста Мукачево), Маховським Іваном Івановичем (заступником голови комісії), Попович Надією Іллівною (секретарем комісії)”.

Степан Ількович таким чином описує хронологію подій: “18 квітня 2004 року разом з народним депутатом Олійником П. з 8.00 до закінчення виборів і оголошення їх результатів я був присутнім на виборчій дільниці №13, розташованій у м. Мукачево по вул. Індустріальній, 19 в приміщенні дитсадка №18.

У виборах взяло участь 1298 виборців (отримали бюлетені – 1304), визнано недійсними 116 бюлетенів. За Балогу В.І. проголосувало 749 виборців, за Бурнадзе – 0, за Іваницьку – 3, за Свириду – 5, Шевченка – 8, за Нусера Е.Е. – 367. Ці дані були оприлюднені на виборчій дільниці і зафіксовані в протоколах в присутності спостерігачів. Зазначені протоколи підписали голова і усі члени комісії за виключенням одного члена комісії – Петьовки Ф. Один з оригіналів протоколу, завірений печаткою комісії, я отримав на руки.

Мені стало відомо про те, що вказаними вище членами виборчої комісії протокол згодом було сфальсифіковано. В нього внесені неправдиві дані, згідно з якими за В. Балогу нібито проголосувало 49 виборців, а за Е. Нусера – 1067.Таким чином, зазначеними вище посадовими особами скоєно злочин, передбачений ч.3 ст. 158 КК України. Своїми діями вони брутально порушили права виборців і спотворили їх волевиявлення, тобто зазіхнули на фундаментальне конституційне право громадян.

Прошу порушити кримінальну справу проти вказаних вище осіб і встановити організаторів та співучасників злочину.


Майдан уважно слідкуватиме за реакцією на цю заяву та повідомлятиме наших читачів про розвиток подій.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua