МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Батько з сином разом (/) MOD

04/29/2004 | СЕМЕН
Кучма посилає журналістів до Клюєва, щоб він розказав про провал запуску "Одеса - Броди"

www.ПРАВДА.com.ua, 28.04.2004, 19:30

Президент Леонід Кучма говорить, що відповідальним за запуск "Одеса – Броди" є віце-прем'єр Андрій Клюєв.

На репліку журналістів під час прес-конференції у Києві про початок використання нафтопроводу "Одеса – Броди" Кучма сказав: "Задавайте це питання Клюєву. Він головний в уряді".

Кучма нагадав, що уряд обіцяв у квітні заповнити "Одеса – Броди", але це досі не зроблено. "Мене не цікавить заповнення труби, а щоб через неї йшла нафта, і вона давала прибутки".

За словами Кучми, використання "Одеса – Броди" гальмується через відсутність казахської нафти.

"Президент Казахстану Назарбаєв, на питання "дайте нам нафту", він відповідав: "Не в мене треба питати, а приїжджайте в Новоросійськ, і там продається нафта, якщо купите". Але ви знаєте, що контракти на цей рік уже давно завантажені", – сказав Кучма.

Він пояснив, що "гарячі голови" гарантували йому заповнення трубопроводу "Одеса – Броди" просто казахською технологічною нафтою. За словами Кучми, це не проблема: "Мені Назарбаєв казав: я тобі не можу відмовити, пару мільйонів десь нашкребу".

"Ну, заповнимо технологічною нафтою, а далі що?" – запитав Кучма.

"Мені клали на стіл розрахунки, що якщо піти таким шляхом (заповнення казахською технічною нафтою), навіть якщо нафта буде, то вся наша система нафтопроводів буде збиткова", – сказав Кучма.

Кучма навіть запропонував журналістам відвідати Азербайджан і Казахстан для пошуку нафти в "Одеса – Броди". "Я дам літак, їдьте в Баку, в Астану, поспілкуйтеся з журналістами, і привезіть контракт", – сказав Кучма.

За його словами, якщо Україна буде відмовлятися від реверсу, то Росія побудує альтернативні шляхи транспортування нафти: "Якщо ми будемо воротити ніс, нас обійдуть, і на металолом підуть ці труби".

Кучма також не погодився, що реалізувати реверс "Одеса – Броди" можуть завадити проблеми в протоках Босфор і Дарданелли, рух якими з екологічних міркувань зменшує Туреччина.

"Туреччина ніколи не закриє цей канал, бо нафта іде в Європу", – заявив Кучма. "Це одне і те ж саме, якби у когось шарики за ролики заїхали, і Україна вирішила б газопровід перекрити! Це ж дурниці, на слідуючий день окупують Україну і відмінять рішення, бо це безпека Європи", – порівняв Кучма.

Кучма розповів, що Польща сама запустила реверс по одному зі своїх трубопроводів: "Польща, щоб унеможливити залежність від Росії, побудувала термінал в Гданську і трубу до Плоцька. З 1999 року ця труба працює в зворотному напрямку. Сьогодні 92% постачання нафти в Польщу – російської. Бо вона найдешевша!".

"Чому поляки думають про національні інтереси – а ми ні!?" – обурився Кучма.

Однак на питання, чому Кучма сам не ухвалить рішення про реверс "Одеса – Броди", він відповів: "Ви не читаєте Конституцію. Я не глава виконавчої влади, я глава держави"

"Моя точка зору – нафтопровід повинен працювати на економіку України. Я відкидаю політику. Якщо хтось хоче займатися великою політикою – хай займається. Мені вже і не треба", – додав він.

Водночас Кучма відкинув твердження, що пряме використання "Одеса – Броди" є невигідним: "Я не сказав, що це невигідний проект, я спитав: Де нафта?".
_____________________________________________________________________

Віктор Ющенко: Питання нафтопроводу “Одеса-Броди” - заполітизоване
28-04-04 20:32

Коментуючи на засіданні Європейської бізнес-асоціації проблему використання нафтопроводу “Одеса-Броди”, Віктор Ющенко підкреслив, що “сьогодні, на жаль, тема нафтопроводу надто заполітизована”. “Даний проект розглядають як політичний, а не економічний. Такий підхід негативно впливає процес запуску нафтопроводу. Як наслідок – два роки труба пуста,” – зазначив Ющенко. “Сьогодні політики ведуть полеміку: реверс чи аверс. Тим часом платники податків сплачують за обслуговування труби,” – зауважив лідер “Нашої України”. Він висловив обурення, що проект досі не приносить прибутку. На думку Ющенка, Кабмін має активізуватися, щоб вирішити долю нафтопроводу “Одеса-Броди” і зробити його прибутковим.

Прес-служба "Нашої України"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua