МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Засуджено перших терористів - вища міра

04/30/2004 | Майдан-ІНФОРМ

Уперше в історії України винесено вирок за ст. 258 Кримінального кодексу (скоєння терористичного акту).

Йдеться про вбивство Миколи Шкрібляка, екс-віце-губернатора Івано-Франківської області. Апеляційний суд Чернівецької області засудив "замовника вбивства і виконавця" до вищої міри покарання — довічного ув’язнення.

Процес над терористами чомусь був закритим. Представники правосуддя досі відмовляються назвати імена засуджених і обставини вчинення ними злочину до вступу вироку в силу.

43-річного Шкрібляка розстріляли з автомата Калашникова за два дні до парламентських виборів 2002 року. Шкрібляк був кандидатом у депутати від СДПУ(О) по мажоритарному округу № 90 (Надвірнянський район Івано-Франківщини) і разом з «нашоукраїнцем» Романом Зваричем вважався фаворитом виборчих перегонів у цьому окрузі. В суботу напередодні виборів всі есдепеушні телеканали (і частина російських - переважно державні, типу ОРТ і РТР) прямим текстом заявляли, що до цього замовного вбивства причетна "Наша Україна".

Можна уявити, що ці канали скажуть зараз - напередодні виборів Президента.

P.S.За повідомленням тижневика "Контракти", досі в Україні кримінальні справи за статтею «тероризм» порушувалися тричі: стосовно 11 «комсомольців», яких звинувачують в організації вибуху біля головного офісу СБУ (судовий процес триває), за фактом серії вибухів у 2002-2003 роках у вінницьких маршрутних таксі (злочини досі не розкрито) та за фактом вбивства Миколи Шкрібляка.

Відповіді

  • 2004.04.30 | Стопудів

    Про "одеську справу" на Майдані...

    читайте також тут http://maidan.org.ua/static/mai/1078166099.html . Все майже те ж саме, що й з унсовцями. Режим, користуючись нашими ідеологічною розбіжністю, давить усіх підряд.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua