МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

СБУ не следит, просто оно все знает...

04/30/2004 | Dworkin
СБУ не стежить за "грантоїдами", але знає, які політтехнологи працюють на Ющенка

http://www2.pravda.com.ua/archive/2004/april/30/news/4.shtml
www.ПРАВДА.com.ua, 30.04.2004, 11:34

Глава СБУ Ігор Смешко заявляє, що Служба безпеки України не контролює іноземні громадські організації і фонди на території України.

"Служба безпеки України не контролює іноземні громадські організації і фонди на території держави, а лише оперативно супроводжує їхня діяльність. Тобто ми не намагаємося контролювати іноземну присутність, а лише виявляємо факти протиправних дій з їх боку", - сказав Смешко в інтерв'ю газеті "2000".

При цьому він відзначив, що "на жаль, функціонування деяких неурядових організацій іноді використовується для проведення "інформаційно-аналітичної діяльності" у нашій країні, що відповідно до закону практично неможливо відрізнити від розвідувальної".

Глава СБУ також підкреслив, що часто представники таких організацій "мали або мають відношення до спецслужб".

"Крім того буває, що діяльність деяких з таких організацій важко відрізнити від так званих "операцій впливу" (операції, що пропонують здійснення комплексу заходів, спрямованих на одержання вигідного іноземній державі рішення або події)", - додав Смешко.

"Завданням СБУ в цьому напрямку є профілактика й попередження завдання шкоди політичним і економічним інтересам держави, попередження витоку секретної інформації, захист суверенітету і державної цілісності", - відзначив глава СБУ.

При цьому Смешко нагадав, що "аналогічна діяльність у такій формі іноземних представників, наприклад, у багатьох демократично розвинених державах навряд чи була б можливою. А в такій країні, як США, де існує "реєстраційне законодавство", будь-який її громадянин може бути притягнутий до відповідальності виходячи з факту порушення правил і умов реєстрації або свого незадекларованого сприяння окремим іноземним організаціям або чиновникам".

"У порівнянні з цим українське законодавство в даний час виглядає більш ніж демократично", - додав він.

Відповідаючи на питання, чи є факти не тільки "вербування агентури, але і таємного фінансування українських політичних сил з-за кордону", Смешко відповів, що, як правило, основне фінансування іноземними організаціями політичних партій здійснюється у вигляді міжнародної технічної допомоги.

"Кошти надходять на рахунки всіляких агентств. Офіційно вони йдуть на розвиток демократії, проведення семінарів для політичних партій, розвиток ЗМІ. При цьому кошти у вигляді грантів передаються іноді українським організаціям, пов'язаним з певною партією або блоком, які необхідно підтримати", - відзначив Смешко.

"При проведенні відповідних заходів витрачається певна кількість коштів, декларується ж іноді витрата значно більшої суми, а різниця надходить у касу відповідної політичної сили..", - додав він.

На питання чи може він підтвердити, що представник Національного демократичного інституту США, колишній директор департаменту політичного консалтингу корпорації "Аристотель Інтернешнл Інк." Дітер Деттман надає прямі політичні консультації і займається розробкою PR-компанії "Нашої України", Смешко сказав, що тут немає порушення закону.

"Якби я вам відповів, що ми не відслідковуємо подібну інформацію, ви б, напевно, мені не повірили... Справа в тім, що порушення законів України в наданні послуг політичного консалтинга нема", - сказав він.

"Правда, треба відзначити, що іноді дії деяких представників іноземних неурядових організацій розходяться з задекларованими ними ж самими принципами надання рівних можливостей усім політичним силам і непідтримки конкретного політичного об'єднання", - відзначив глава СБУ.

Відповіді

 • 2004.04.30 | Тестер

  Re: То просто весела морда при поганій грі

  Ні хріна вони толком не знають. І не можуть. Бо нема грошей нормальних на СБ. Так по хуторському. А щоки надувають...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.04.30 | ANDERSEN

   Нє віжу на галавє фуражку! (-)

  • 2004.05.01 | Vadym Gladchuk

   Re: То просто весела морда при поганій грі

   Ви недооцінюєте СБУ :)
 • 2004.04.30 | SD

  інколи краще жувати...

  > функціонування деяких неурядових організацій іноді використовується для проведення "інформаційно-аналітичної діяльності" у нашій країні, що відповідно до закону практично неможливо відрізнити від розвідувальної

  Как это ни парадоксально, но на территории Украины все-таки действует законодательство Украины.

  Закон Украины "Об информации" декларирует основные принципы правовой политики государства: законное право на получение, распространение, хранение и использование информации, ее открытость и доступность. Законом "О государственной тайне" и другими докуменами устанавливается четкое определение информации, содержащей государственную тайну, сведений, которые относятся или не относятся к коммерческой тайне и т.п.; выработаны механизмы и определены учреждения, ответственные за обеспечение сохранности такой информации.

  Все это создает правовое поле для ведения "інформаційно-аналітичної діяльності у нашій країні". И если глава Службы безопасности страны не может отличить законную информационно-аналитическую деятельность от разведывательной, то нужно немедленно ставить вопрос о соответствии его занимаемой должности.


  > Глава СБУ також підкреслив, що часто представники таких організацій "мали або мають відношення до спецслужб".

  Если эти люди пробрались к нам незаконно, или же нарушают наши украинские законы - их нужно либо немедленно депортировать, либо привлечь к ответственности. Если так, то глава СБУ должен нести ответственность за то, что люди, причиняющие ущерб интересам и нарушающие законы страны, преспокойно разгуливают по Украине. Однако МИД Украины выдал этим представителям визы, они действуют в нашей стране строго в рамках действующего законодательства, и любые разговоры об их причастности к "спецслужбам" - это в лучшем случае надувание щек, а в худшем - охота за ведьмами.

  > "Крім того буває, що діяльність деяких з таких організацій важко відрізнити від так званих "операцій впливу" (операції, що пропонують здійснення комплексу заходів, спрямованих на одержання вигідного іноземній державі рішення або події)", - додав Смешко.

  У нас в стране недавно вступил в силу новый Уголовный кодекс. Там есть куча полезных статей: измена Родине, взяточничество, злоупотребление властью, халатность, шпионаж. Если глава СБУ не умеет провести грань между законной деятельностью и действиями, которые подпадают под данные статьи - грош ему цена, как "силовику" из правоохранительных органов.

  > Справа в тім, що порушення законів України в наданні послуг політичного консалтинга нема", - сказав він.

  Ничего не попишешь, господин Смешко: закон суров, но он - закон. При большом желании можно обратиться к Раде с законодательной инициативой, а сейчас - извольте, господин ПРАВОохранитель, защищать права граждан Украины, иностранных граждан и лиц без гражданства на информацию.

  > "Правда, треба відзначити, що іноді дії деяких представників іноземних неурядових організацій розходяться з задекларованими ними ж самими принципами надання рівних можливостей усім політичним силам і непідтримки конкретного політичного об'єднання", - відзначив глава СБУ.

  Чего-то я не понял. Это сказал гражданин Украины Смешко? Нет, это сказал глава СБУ! С каких это пор СБУ контролирует соблюдение иностранными организациями задекларированных ими принципов, а не законов Украины? Эта фраза очень дурно пахнет: глава СБУ вступился за "обиженные" политические силы, а ст. 6 Закона "О Службе безопасности Украины" прямо говорит: "Використання Служби безпеки України в партійних, групових чи особистих інтересах не допускається"...

  Воистину: "інколи краще жувати..."
 • 2004.04.30 | Vadym Gladchuk

  Re: СБУ не следит, просто оно все знает...

  До речі за нашою інформацією вітчизняні спецслужби контролюють і КВУ і Демініціативи. Тому й таки рейтинги від Кучеріва та Ко. А позицією КВУ про фальсифікацію виборів президента ви будете здивовані після 31 жовтня 2004 року :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.04.30 | SpokusXalepniy

   Какие странные слова... и как кружится голова...

   Vadym Gladchuk пише:
   > До речі за нашою інформацією вітчизняні спецслужби контролюють і КВУ і Демініціативи. Тому й таки рейтинги від Кучеріва та Ко. А позицією КВУ про фальсифікацію виборів президента ви будете здивовані після 31 жовтня 2004 року :)

   Что может означать слово "Демініціатива" - ясно. Но оно такое корявое, формальное, номенклатурное... да к тому же ещё оно плохопроизносимое, т.к. после буквосочетания "дем" язык можно свернуть. Ручаюсь, что это слово выдумано в органах, чтобы у простых людей органы речи отказывались произносить этот набор звуков.
   Вот, если бы было такое слово, как "демiнiция", по типу дефiнiция... тогда да!

   Ещё прошу пристыдить меня всефорумно за то что я не знаю слова КВУ. Мы в гимназиях не обучались.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.04.30 | magda

    Re: Какие странные слова... и как кружится голова...

    SpokusXalepniy пише:

    > Что может означать слово "Демініціатива" - ясно. Но оно такое корявое, формальное, номенклатурное... да к тому же ещё оно плохопроизносимое, т.к. после буквосочетания "дем" язык можно свернуть. Ручаюсь, что это слово выдумано в органах, чтобы у простых людей органы речи отказывались произносить этот набор звуков.
    > Вот, если бы было такое слово, как "демiнiция", по типу дефiнiция... тогда да!
    > Ещё прошу пристыдить меня всефорумно за то что я не знаю слова КВУ. Мы в гимназиях не обучались.

    Ну чого ж, навіщо когось застиджувати. Демініціативи - це фонд "Демократичні ініціативи", директором якого є пан Ілько Кучерів (в професійних якостях якого я маю достатньо підстав сумніватися), а головою соціологічної служби - Ірина Бекешкіна (щодо професійних якостей якої я даних не маю, а тому думку не висловлюю - виглядає цілком професійною дамою).

    КВУ - Комітет виборців України.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.01 | КП8416

     Штришок. Ілько Кучерів? Илья Кучеров.

     Випускник біологічного факультету КДУ. За свідченнями однокурсників, жодного укрслова під час навчання від нього почуто не було. Нагрів деякі партії на кільканадцять тисяч сов.рублів на продажу першої самвид.преси. Задєлався "Кучерівим". Соціологи, нехай їм болячка!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".