МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Жахливе спостереження у першотравень

05/01/2004 | vmo
ЖАХЛИВЕ СПОСТЕРЕЖЕННЯ У ПЕРШОТРАВЕНЬ

Як повідомляють у аналітичному департаменті Всеукраїнського
молодіжного об'єднання "Молодь - надія України" 1 травня 2004 року
координували діяльністю по організації запланованих провокацій проти
"Нашої України" так званого "Союзу анархістів... " кілька ОФІЦЕРІВ ВІТЧИЗНЯНИХ СПЕЦСЛУЖБ.
Збиралися "анархісти", що за перевіреними чутками начебто патронуються СДПУ (0), у районі Печерської Лаври.
Але все на що спромоглися "анархісти", через відмову нашоукраїнців проводити стотисячний мітинг, - це порвати на Майдані
Незалежності під час "караоке українських пісень" кілька календариків "Так, Ющенко", чим викликали хвилю обурення україномовних
пенсіонерів.
Голова ВМО "Молодь - надія України" Вадим Гладчук, вважає що "на часі ставити питання про де-СДПУ-0-зацію правоохоронних органів,
особливо враховуючи те що після Мукачевого дають генеральські звання та підвищують на посадах саме за злочину бездіяльність під
час виборів міського голови".
За словами Вадима Гладчука, це вже не перший факт що свідчить про політизацію правоохоронної системи. Так, після зриву Форуму "НУ"
у Сумах прес - служба ЦГЗ МВС України розповсюджувала заяву, "дуже схожу на твір від Михайла Погребинського", що, м'яко кажучи, не
відповідала переданим у посольства десятків країн відеокасетам з записом майже дружніх відвідин нашоукраїнцями офісу КПУ.

Відповіді

 • 2004.05.01 | Мінор

  Є прекрасний спосіб протидії

  Ми його застосували на зустрічі студентів КДУ з Ющенком у переддент голосування на виборах 2002 року. Тоді також на майдані перед економфаком хтось порвав і кинув під ноги календарики Ющенка.
  На моє прохання кілька десятків молодих людей почали демонстративно збирати ошметки, любовно їх розгладжуючи :-). Дуже скоро їм почали допомагати інші.
  Таким чином ми одразу звели нанівець намагання протилежної сторони показати журналістам, що, мовляв, студенти байдуже ставляться до Ющенка та агітації за нього.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.01 | СЕМЕН

   Справді смішно.

   Без Ющенка

   01.05.04, 17:04 | Антін Вєтров


   На Хрещатик я прийшов близько 11-ї ранку. Й одразу ж "нарвався" на обурену демонстрацію прогресивних соціалістів на чолі з "криголамом" Наталею Вітренко. Керівники ПСПУ були більш кмітливими, ніж вожді "Нашої України". Щоб обійти рішення столичної влади на заборону будь-яких масових першотравневих заходів на Хрещатику, тобто щоби провести свою акцію на центральній вулиці Києва, пееспеушники назвали її "покладанням квітів учасниками XIV-го з'їзду Прогресивно-соціалістичної партії України до пам'ятника вождеві світового пролетаріату В.І.Леніну". От це піар-хід! Політтехнологам з "НУ" вчитися й вчитися...

   Я подався на пошуки "100-тисячної юрби", що її В.Ющенко обіцяв
   На Майдані Незалежності самотньо блукали "Телепузик" і заєць "Багз Банні". 100-тисячного протестного марафону "нашистів" ніде не було

   вивести на вулиці й площі столиці. Відверто кажу - шукав. Довго шукав. З'їв дві порціі морозива й випив три склянки соку. Нарешті дійшов до Європейської площі. Знайшов. Але не тих. На колишній площі Ленінського Комсомолу стояли тисяч десять комуністів і соціалістів. Періодично лунали вигуки: "Геть нашистів!", "Хай живе СРСР!", "Ні - капіталістам і олігархам!".

   По вулиці Грушевського спускалися люди, які тримали в руках прапорці з символікою Партії регіонів. Це точно були не ющенківці. Можна навіть сказати - навпаки. Антиющенківці. Трохи подалі стояло чоловік із сто з червоними прапорами "Союз комсомольської молоді". Самотньо блукали "Телепузик" і заєць "Багз Банні". Але 100-тисячного протестного марафону "нашистів" ніде не було...

   Нарешті, на Майдані Незалежності біля центру підземного ширвжитку "Глобус", у народі - "Дніпрогесу", замиготіли самотні жовтогарячі прапори з логотипом "Так - Ющенко!". Навпроти сонця ці написи вигдлядали чудово, в дзеркальному відображенні вони читалися "Кат Ющенко!" Ху-у, знайшов. Точно, "Наша Україна".

   Чекайте! А де ж обіцяний обурений виборець? Де фанати "месії"? Де 100-тисячна "марафонська" юрба?.. Від сили чоловік із сто роззявляк кинулися розбирати брязкітки (стрічечки, значки, календарики), які роздавали молоді "нашисти" в жовтогарячих робах (за день роботи хлопцям пообіцяли по 10 грн.). Національно свідомі продавці з Майдану Незалежності брали "презенти" оптом і відразу через дорогу продавали їх на книжкових розкладках. Один значок - 1 гривня, стрічечка - 50 коп., газета
   Продавці розбирали брязкітки - стрічечки, календарики, значки - з символікою "НУ" й відразу через дорогу продавали

   "Без цензури" - 50 коп., календарик із портретом "месії" - 10 коп.

   Молоді бритоголові хлопці (в деяких обличчях угадувалися ті самі "братки", які дебоширили в Мукачевому) розставили апаратуру для гоцалок. Незважаючи на те, що акція називалася "Караоке української пісні", з репродукторів звучали фонограми на чистій "москальській" мові. Щось на кшталт, "любов мінус, любов плюс". Та й феня бритоголових мала мало спільного з "солов’їною піснею". Якщо їхні розмови порівняти з першотравневим виступом лідера Компартії, то в даному випадку саме Петро Симоненко - справжній націоналіст...

   Як не закликали "нашистські" шоумени людей взяти участь в акції, розніжені травневим сонцем і ще напівсонні кияни не поспішали кидатися до мікрофона. Не допоміг навіть "головний приз" - "музичний центр від Віктора Ющенка". Врешті-решт, нашоукраїнці пішли на хитрість. Вони почали стягувати до "сцени" нечисленних агітаторів з "НУ", які блукали Майданом і роздавали газети-листівки. Чоловік 50 набралося. Масовка ніяк не виходила. Хтось пустив чутки: "Зараз приїде сам Ющенко!" Ще чоловік двадцять підтяглися подивитися на це "диво".

   Але Віктор Андрійович так і не з'явився. Кажуть, що він з ранку подався вітати з 60-річним ювілеєм свого колегу по фракції Миколу Поліщука (хоча день його народження тільки завтра). Там і завис. Навіть аматор "цієї справи" глава штабу "НУ"
   Послухати "нашоукраїнське" караоке в Києві зібралося аж 100 чоловік!..

   Роман Безсмертний не міг висмикнути "шефа" з-за святкового столу. Довелося "караоківцям" замінити живого "месію" на чотирьох пласких і картонних, загримованих і усміхнених типовою американською посмішкою "в гостях у стоматолога".

   Першотравневу справу кинулися рятувати два нардепи з фракції "НУ" Володимир Бондаренко й Борис Безпалий. І один, і інший на типовому суржику відразу взялися розхвалювати Ющенка, "Нашу Україну" й себе коханих за таку "пречудову" акцію. Навіть пообіцяли, що "головний приз - музичний центр" буде присуджено "по-чесному", а не "підсадженій качці". Й на тому спасибі!..

   Пройшовши всі відборочні тури, в фіналі перемогла київська студентка Людмила Мушик. Саме вона й віднесла в авосьці "балалайку" Ющенка. Цікаво зауважити, що на сайті "НУ" як приз було вказано "відеомагнітофон від Ющенка". Як завжди, прес-служба "НУ" "трошки" прибрехала. Дивно, що "нашоукраїнські"
   Замість живого Ющенка "нашоукраїнці" виставили його чотири картонні статуї

   пресовики-затівали не написали, що головний приз - "автомобіль" або "літак від Ющенка".

   А ще "співачці" подарували диплом за особистим підписом "месії" й пообіцяли, що "після перемоги Віктора Андрійовича" цей "документ" дозволить їй "безкоштовно харчуватися в студентських столовках".

   До речі, фінальною піснею Люди була композиція "Святкова", яку виконує кума В.Ющенка Оксана Білозір. Гадаєте, випадково? Навряд чи. Б’юся об заклад, що переможцями на "нашоукраїнських караоках" будуть саме ті, хто голосніше за всіх проспіває пісню з репертуару народного депутата О.Білозір.

   Хто залишився задоволений акцією, так це В.Бондаренко. Він очолює штаб "НУ" в
   Керівник київського штабу "НУ" В.Бондаренко відмив на караоке не одну тисячу доларів

   Києві. Отже, й фінансовим аспектом концерту завідував теж він. Скільки обіцяли привести на караоке "нашисти"? - 100 тисяч чоловік. Скільки прийшло? - Від сили 100. Але за акцію вже сплачено грантодавцями. Ось і порахуйте, який "навар" зміг зібрати Володимир Дмитрович, якщо кожному "ідейному" учасникові обіцяли роздати від 10 до 50 гривень готівкою.

   В.Бондаренко заявив, що тепер "Наша Україна" подасться колесити з караоке-концертами по регіонах. Іншим начштабам "НУ" теж бо треба заробити. А в Києві, пообіцяв депутат, шоу буде проходити взагалі щовихідних. У Дж.Сороса грошей ще багато.

   Зі свого боку, можемо запропонувати "НУ" на майбутнє парочку передвиборних проектів: "Угадай мелодію за виразом обличчя Оксани Білозір", "Як стати мільйонером. Один день із Віктором Ющенком", "Поле чудес для дурнів. "Наша Україна" у Верховній Раді", "Слабке вино. Конкурс на кращу імітацію п'яних "нашистів" у Мукачеві", "Останній "герой". Тоталізатор: хто останнім піде з фракції "НУ"?..
 • 2004.05.01 | СЕМЕН

  Смішно (MOD)

  Першотравневі пісні картонного кандидата

  01.05.04, 13:53 | Михайло Сорока


  1 травня хлопці з "НУ" вирішили зустріти з піснею. Тому й вийшли з караоке на майдан, створивши конкуренцію відомому телепроекту. Там гримнули парламентським хором "Рушник" і вибране з репертуару ідеологічно далекого метра Поплавського. Добре, горлянки луджені, загартовані в парламентських боях. Не даремно "нушники" з грудня коротали ночі в сесійній залі, напівп'яними голосами виводячи "Чорнобривці".

  Керуючись девізом "Нам песня строй пережить помогает", вони готуються до
  Перша репетиція першотравневого караоке від "НУ" відбулася в "блокадну" ніч з 23 на 24 грудня, коли "нашоукраїнці" напівп'яними голосами виводили "Чорнобривці"

  боротьби за посаду Президента України. Хоча, звичайно, на лаври "сусідського" Бориса, який "не правий", їм не зазіхнути. Масштаб не той. Єльцин бо рейтинг піднімав, танцюючи комаринську з ложками й бубном. А в ющенківців класичний діагноз поганого танцюриста... Тому й довелося співати.

  Позначилася й "уроджена" любов Ющенка до пісенної творчості. Подейкують, що ще під час перебування Віктора Андрійовича главою Нацбанку частими гостями в його кабінеті були народні колективи. Дуже любив підпитий Ющенко на дозвіллі послухати веснянки.

  На Майдані ж соло вели "нушні" парламентарії Володимир Бондаренко й Борис Безпалий у супроводі бек-вокаліста депутата Київради Олександра Кулика. Зірка естради місцевого штибу Оксана Білозір, яка не відомо яким чином затісалася в депутати, в цій компанії публіку вирішила не смішити. Її замінили фонограмою, а Ющенка, який не з'явився на акцію, - картонними зображеннями на весь зріст.

  Вікторами Андрійовичами позаставляли всю площу. Ющенко дивно органічно виглядав у компанії покемонів, телепузиків і кролика
  Вікторами Андрійовичами позаставляли весь майдан. Ющенко дивно органічно виглядав у компанії покемонів, телепузиків і кролика Роджера...

  Роджера...

  Зразки для наслідування

  Напевно, це перша добра акція "Нашої України". Ні тобі води за воріт, ані квітів у обличчя. В технологічному плані: "Ні - экстриму! Так - класиці!". Схоже, без цивілізуючого впливу вже визнаних народних кумирів, на кшталт Сердючки й Поплавського, явно не обійшлося. З соціалістами, щоправда, все одно посварилися.

  Але, якщо ти хочеш підвищити рейтинг, - чіпляй накладні груди й "примірюй" імідж вагонної провідниці. Бажаєш не втратити себе в політиці - співай, як Поплавський, бажано - в костюмі Бетмена серед напівголих дівуль.

  Секрет популярності простий: "розкручування", плюс максимальна "творча" доступність, плюс "етнонаціональні" мотиви, помножені на епатаж.

  Індійське кіно

  Шоу в політиці важить багато. В Росії, наприклад, гуморист губернатором Алтаю став.
  За законами індійського кіно, перед тим як перемогти злого раджу, головний герой і його 99 слонів, пардон, - депутатів - повинні заспівати пісню

  Сам - не червоний, тільки пика, та й то після лазні. Шоу з піснями - майже ідеал для розкручування політичного бренду.

  "Наша Україна" обрала стилістику класичного індійського кіно. За законами жанру, перед тим як перемогти злого раджу, головний герой повинен заспівати пісню. Підспівати йому просто зобов'язана красуня, а також 99 його слонів, пардон, - депутатів. Наприкінці заходу рекомендується звірити родимки й з криками: "Ти - мій кум! Ти - моя кума!" розійтися. Таким чином, до уже наявних у "НУ" кумівських зв'язків можуть додатися нові. А це важливо, особливо якщо врахувати швидкість збільшення сімейства Ющенка.

  Ідейку ж бо поцупили

  Якось, напередодні виборів мера, Віктор Андрійович проводив у Мукачеві мітинг. Як на гріх, у той самий час на сусідній вулиці тривали зйомки передачі "Караоке на Майдані". Ведучий пісенного шоу збирав людей куди ефективніше ющенківського
  Ідеєю караоке ющенківські технологи "заразилися" після прочухана за провалений у Мукачевому мітинг

  "вибери мене". На 1 тис. мітингуючих припало 7 тис. слухачів "Караоке".

  Після проваленого мітингу в душу Віктора Андрійовича закралися сумніви з приводу правильності обраних Безсмертним технологій. Керманич штабу потрапив у немилість. Ющенко завважав, що проводити акції треба інакше.

  Якби Віктор Андрійович тоді призупинив мітинг у Мукачевому й узяв участь у зйомках "Караоке", то й слухачів було би в нього більше, й у телевізор би потрапив - хто ж ізважиться такий кадр вирізати? Але... розумна думка, як годиться, відвідала світлі голови "нашоукраїнських" технологів із серйозним запізненням. Реакція керівників блоку виявилася не швидшою за реакцію динозавра - поки зрозуміли, поки вирішили, поки узгодили...

  Чужий досвід було вирішено
  Складається враження, що першотравневу акцію в Києві готували... два конкуруючі штаби "Нашої України".

  використовувати.

  Фінансовий голод

  Не виключено й те, що Ющенко намагався банально заощадити. Адже той факт, що за участь у мітингу доводиться платити - вже ні для кого не секрет. А тут така можливість зібрати людей. Як варіант - улаштувати після караоке імпровізований мітинг. Усе одно, аби викласти всі основні ідеї блоку Ющенка, більше однієї хвилини не потрібно. "Ні - диктатурі українських олігархів! Так - диктатурі олігархів американських!"

  Штабні проблеми

  Цікавим виглядає той факт, що, викладаючи "нушну концепцію Першотравня", Бондаренко говорив про караоке, тоді як коли хлопчики в наметах "Так!" роздавали листівки із закликами вийти на мітинг. Складається враження, що першотравневу акцію в Києві готували... два конкуруючі штаби "Нашої України". Схоже, керівництво "палаточників" не координувало дії з центральним офісом блоку.

  Однак найбільш імовірною виглядає така версія: штаб "НУ" готувався до проведення протестної акції, для якої було замовлено й видрукувано поліграфію. В останній момент Віктору Андрійовичу запропонували караоке, й, памятаючи Мукачеве, він вирішив не відмовлятися. А готові листівки - не викидати ж - вирішили роздати. Якби штаб відразу знав про проект "Караоке", то під стандартними "нашоукраїнськими" гаслами, можливо, друкував би пісенники.

  Напередодні виборів у Мукачевому "Українська правда" опублікувала жалісливу історію про те, як одиноку вантажівку, що везла 1 млн. екземплярів газет "Вечірні вісті" й "Без цензури", намагалися не пустити в місто кордони міліції, ДАІ, СБУ й "зелених беретів". Подвиг "водія, який прорвався" в Мукачеве, заслуговує на окреме оповідання. Для нас же цікавіший той факт, що напередодні до кожного мукачівського виборця потрапило в середньому по 14,5 примірника опозиційної преси.

  З огляду на це, можна тільки уявити, яку кількість застарілої агітлітератури треба було би викинути після змінення плану першотравневих заходів у
  Організовуючи мирне караоке, Віктор Андрійович намагався дистанціюватися від можливих бешкетувань "НУ" в регіонах. Про всяк випадок: не був, не брав участі, не перебував

  столиці.

  Запаморочення від успіхів

  На перший погляд, бажання Віктора Андрійовича провести акцію без протестних гасел можна прийняти за небажання розпалювати обстановку. Або - за перший крок до конструктивної політичної боротьби. Так недалеко й до появи виразної політичної програми "лідера президентського рейтингу"! Та де вже там!

  У регіонах ситуація може розгортатися зовсім за іншим, відпрацьованим сценарієм. А отже, Віктор Андрійович просто намагається забезпечити собі гарний тил. Про всяк випадок : не був, не брав участі, не перебував. Білий і пухнастий. І при ділі, та з соратниками, але дистанційований від можливих неприємностей. А коли що не так зрозуміли, невірно зорганізували або спровокували - не винний.

  Пригадується Йосип Віссаріонович: усе, що в країні гарного й великого, - від Сталіна, а негатив - наслідок "запаморочення від успіхів" окремих керівників.

  Схоже, з легкої руки "НУ" в регіонах дійсно може статися щось таке, від чого Ющенко не хотів би потім відмиватися.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.01 | Vadym Gladchuk

   Re: Смішно

   Семену, гарно написано, але то є брехня.
   Краще розміщуй це на сайті СДПУ (0) та Оксани Марченко :)
  • 2004.05.01 | СЕМЕН

   Смішно, фантастичнополітичне припущення Вадим

   Гладчук називає - брехнею.

   Справді смішно, відсутність почуття гумору - багато про що свідчить.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua