МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Німці знають, що Кучма заявив: він проти вступу України в ЄС

05/03/2004 | Vadym Gladchuk
Німці знають, що Кучма заявив: він проти вступу України в ЄС

www.ПРАВДА.com.ua, 2.05.2004, 23:47

Україна не хоче приєднуватися до ЄС, навіть якщо б її туди запросили. Про це з посиланням на президента України Леоніда Кучму пише "Finanсial Times Deutschland" у статті "Розширення ЄС: вигідно продукувати по той бік нового кордону ЄС".

"Зовнішньополітично Кучма коливається уже протягом років між Заходом і Сходом", - пише газета.

Але у вересні, нагадує "Financial Times Deutschland", Кучма узгодив у Ялті з Білоруссю, Казахстаном і Росією "заснування єдиного економічного простору за зразком ЄС".

"В ЄС його країна не хоче вступати, навіть якщо б була запрошена Брюсселем, тому що Україна хоче бути рівноправним економічним партнером, а не джерелом дешевої робочої сили", - вказує газета, посилаючись на нібито слова Кучми, сказані в Києві кількома днями після ялтинської зустрічі президентів СНД.

"Водночас він (Кучма) вкотре скаржиться у Брюсселі, що його країна досі не отримала жодних ясних перспектив вступу", - дивується газета.

"Багаторічний український президент Леонід Кучма затягує нагально необхідні реформи. Він хоч і не виступає проти вільних економічних зон, глибокосяжні реформи його уряд також не починає. На Заході Кучма знову й знову потрапляє під критику через свій авторитарний стиль управління", - пише видання.

В цілому стаття у німецькій газеті розмірковує про вигоди розширення Європейського Союзу як для європейського бізнесу, так і для прикордонних областей України, передусім Львова.

"Financial Times Deutschland", зокрема, зазначає: "У 2003 році іноземні підприємства інвестували в регіон $ 77 мільйони. Лише українська столиця Київ залучила більше прямих інвестицій з-за кордону".

Розцінюючи розширення ЄС як шанс залучити нових потужних інвесторів у західний прикордонний регіон України, автор зокрема, пише: "…Але Україна є централізованою країною. Без підстраховки з Києва не робиться тут нічого".

"Українська правда"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua