МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Патріарху Філарету в Одесі погрожують вбивством

05/03/2004 | Столяров
УПЦ КП звернулася з офіційною вимогою розібратися з погрозами представників УПЦ (МП) щодо запланованого візиту Патріарха Філарета до Одеси

03.05, [15:36] // Міжправославні відносини //
КИЇВ – У документі, який прес-служба УПЦ КП оприлюднила 3 травня 2004 року, наголошується, що погрози фізичної розправи прихильників Московського Патріархату в Одесі не здатні залякати або примусити відмовитися від виконання своїх релігійних і пастирських обов’язків ні Патріарха Філарета, ні духовенство та вірних Київського Патріархату. Разом з тим, УПЦ КП звертається до компетентних органів державної влади дати належну оцінку діям представників УПЦ (МП) та просить ЗМІ дати об’єктивну інформацію про події, що відбуваються довкола візиту Предстоятеля УПЦ КП до Одеси, запланованого на 4-6 травня. Подаємо повний текст заяви.


В разі приїзду до Одеси представники Московського Патріархату погрожують Патріарху Київському Філарету побиттям і навіть вбивством

Заява прес-служби Київської Патріархії з приводу запланованого на початок травня 2004 р. візиту Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета в Одеську єпархію Української Православної Церкви Київського Патріархату.

У відповідь на запрошення єпископа Одеського і Балтського Паїсія Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет запланував на початок травня цього року свій візит до Одесько-Балтської єпархії УПЦ Київського Патріархату, під час якого мають відбутися богослужіння і освячення храмів, які належать нашій Церкві. Ці заходи викликані необхідністю виконання Патріархом свого обов’язку Предстоятеля Помісної Церкви і мають на меті задовольнити потребу віруючих Київського Патріархату в Одеській єпархії у молитовному і духовному спілкуванні з Главою тієї Церкви, до якої вони належать. Жодних заходів, пов’язаних з храмами та віруючими Московського Патріархату в Одесі, під час візиту не відбуватиметься.

Лише протягом 2003 року Святіший Патріарх здійснив більше десяти поїздок в різні області України, зокрема у Чернігівську, Сумську, Донецьку, Кіровоградську єпархії. Нещодавно відбувся візит Патріарха в Автономну Республіку Крим. Під час цих візитів Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату звершував богослужіння в храмах нашої Церкви, мав зустрічі з керівниками та представниками органів місцевої влади, громадськістю, представниками інших релігійних конфесій. В січні 2004 р. Президент України Леонід Данилович Кучма відзначаючи суспільно корисну діяльність і за заслуги перед Українською державою нагородив Патріарха Філарета орденом Ярослава Мудрого ІІІ ступеня.

У зв’язку з цим виникає глибоке здивування позиція, яку зайняли з приводу запланованого візиту Святійшого Патріарха Філарета в Одеську єпархію керівництво Одеської єпархії УПЦ Московського Патріархату та пов’язані з ним організації, зокрема шовіністична антиукраїнська громадська організація „Единое Отечество”. У зверненнях митрополита Одеського і Ізмаїльського УПЦ МП Агафангела, керівника „Единого Отечества” Валерія Каурова, заявах „Союза православных граждан Одессы”, секретаря Одеської єпархії УПЦ МП священика Андрія Новикова, настоятельниці Михайлівського жіночого монастиря м. Одеси ігумені Серафими з приводу запланованого візиту Патріарха Філарета містяться погрози в разі його прибуття до Одеси вчинення над ним прихильниками Московського Патріархату в Одесі фізичної розправи, організації ними масових заворушень, вчинення нападів на віруючих Київського Патріархату, які будуть супроводжувати свого Предстоятеля, вчинення перешкод для проведення Святішим Патріархом Філаретом богослужінь у храмах Київського Патріархату та інших подібних заходів. Як зразок проведення цих заходів наводиться вчинення віруючими Московського Патріархату в м. Маріуполі Донецької області п’ять років тому замаху на вбивство Святішого Патріарха Філарета, побиття його та осіб, які його супроводжували та інших протиправних дій, за які винні в їх організації не понесли ніякого покарання. Серед іншого в згаданих заявах містяться і приховані погрози вбити Святішого Патріарха Філарета, якщо він приїде до Одеси.

За допомогою таких заяв і звернень згадані вище особи намагаються шантажувати органи державної влади та місцевого самоврядування, зокрема Одеську обласну державну адміністрацію та Міського голову Одеси, з метою змусити їх звернутися до Патріарха Філарета з пропозицією скасувати запланований візит.

Наведені вище приклади численних візитів Святішого Патріарха, які проходили переважно без найменших ознак міжконфесійного протистояння, спокійна міжконфесійна ситуація в м. Києві, де знаходиться і резиденція Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, і керівні органи УПЦ Московського Патріархату, приводять до висновку, що прогнозоване згаданими представниками Одеської єпархії УПЦ МП загострення міжконфесійного протистояння в разі прибуття до м. Одеси Святішого Патріарха Філарета викликане не об’єктивними причинами або потребами виконання релігійних обов’язків, а бажанням в такий спосіб привернути увагу до своїх маргінальних шовіністичних організацій та ідей, які вони сповідують. З допомогою шантажу вказані вище особи та їхні однодумці планують показати, що нібито тільки вони є повновладними хазяями духовного життя Одещини.

У зв’язку з цим прес-служба Київського Патріархату уповноважена заявити наступне. Заяви і звернення прихильників Московського Патріархату в Одесі не здатні залякати або примусити відмовитися від виконання своїх релігійних обов’язків ні Святійшого Патріарха Філарета, ні духовенство та вірних Київського Патріархату. Обов’язок Предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату полягає, зокрема, і у відвідуванні ним з архіпастирськими візитами єпархій очолюваної ним Церкви, а тому ніякі погрози, в тому числі і фізичної розправи, не можуть змусити його не виконувати ті обов’язки, які поклав на нього Пастиреначальник Господь Ісусу Христос, бо Бога належить більше слухати, ніж людей (Діянь 4,19).

Разом з тим звертаємося до компетентних органів державної влади дати належну оцінку заявам і діям митрополита Одеського і Ізмаїльського УПЦ МП Агафангела, керівника „Единого Отечества” Валерія Каурова, „Союза православных граждан Одессы”, секретаря Одеської єпархії УПЦ МП священика Андрія Новикова, настоятельниці Михайлівського жіночого монастиря м. Одеси ігумені Серафими з приводу запланованого візиту Патріарха Філарета в яких містяться ознаки злочинів, зокрема – розпалювання міжконфесійного протистояння, незаконного втручання у внутрішню діяльність релігійних організацій, закликів до вчинення масових заворушень, погроз побиття або замаху на вбивство (що видно, зокрема, з наведення прикладу маріупольських подій 1999 р. та випадку вбивства у 20-х роках ХХ ст. прихильниками Московського Патріархату на Одещині священнослужителя церкви обновленців Островидова, за що на думку ігумені Серафими вбивць „навряд чи можна засуджувати”), шантажу і чинення тиску на органи державної влади і місцевого самоврядування, участі релігійних організацій у політичній агітації. Сподіваємося, що завдяки сумлінному виконанню відповідними посадовими особами своїх обов’язків злочинні наміри згаданих осіб не будуть реалізовані, а у разі скоєння злочинів винні в них будуть покарані.

Також просимо засоби масової інформації звернути увагу на наведені вище факти і дати їм об’єктивну оцінку.

Перед своєю смертю на Хресті Спаситель провістив своїм ученикам, що їх виженуть із молитовних зібрань, прийде навіть час, коли всякий, хто вбиватиме їх, буде думати, що тим він служить Богові. „Так будуть робити, бо не пізнали ні Отця, ні Мене. Але Я, - говорить Господь, - сказав вам це для того, щоб ви, як прийде той час, згадали, що Я казав вам про те” (Ів. 16,2-4). Нехай ті, хто планує провокації проти Патріарха Філарета, замисляться над цими словами.

03.05.2004 Прес-служба Київської Патріархії

http://www.uaorthodox.org/article.php?pid=333

Відповіді

 • 2004.05.03 | Len

  Re: брехня! А что на самом деле ?

  4 - 6 мая православные граждане Одессы проводят массовые акции-крестные ходы, молитвенные стояния, пикеты против визита в Новороссию расстриги Филарета, против угрозы прихода к власти Ющенко и сил галицийского фашизма, за церковное единство в лоне Московского Патриархата, за полнокровный союз единоверных России, Украины и Белоруссии.
  Подробно на http://www.otechestvo.org.ua/.
  Кстати , именно на Филарете (Денисенко ) несколько убийств. В том числе убийство его предшественника "самосвята-патриарха" Володимира( Романюка), которого нашли в Ботсаду с проломанной грудной клеткой.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.03 | Столяров

   Re: брехня! А что на самом деле ?

   Шановний
   Де ж брехня?http://www.otechestvo.org.ua/vesti/2004_04/v_30_09.htm

   http://www.otechestvo.org.ua/vesti/2004_04/v_30_05.htm

   http://www.otechestvo.org.ua/vesti/2004_04/v_30_01.htm

   http://www.otechestvo.org.ua/vesti/2004_04/v_30_06.htm

   http://www.otechestvo.org.ua/eo/2004_04/eo_30_01.htm
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.03 | Len

    Re: Почему у Вас галлюцинации?????

    Вельмишановный пан Столяров. Я внимательно с помошью средств броузера проанализировал содержание приведенных Вами ссылок! Нет ни единой угрозы убийства ! У Вас что горячка ? И самое интересное пан Столяров: Вы - верующий?? Вы хоть умеете наложить на свою впалую грудь крестное знамение? Вы хоть раз читали Священное писание? Вы отличаете Священное Писание от Святого Предания ? На 500% уверен что Вы убеждены что в церквях МП богослужение идет на русском языке ! Вы не знали что УПЦ КП - неканоничная?? Вы не знали что ея первый самосвят Мстислав служил немцам? Вы не знали что второго "самосвята-патриарха" Владимира нашли в Ботсаду с проломанной грудной клеткой? Вы не знаете что в 1990 году Филарет после смерти Патриарха РПЦ Пимена исполнял обязанности патриарха РПЦ и ВЫДВИНУЛ свою кандидатуру на пост патриарха РПЦ но проиграл выборы. А если бы выиграл? Он бы был на МЕСТЕ АЛЕКСИЯ и сейчас клеймил стороников самосвятов самыми последними словами. И многих из них уже бы уничтожил. А Вы бы ругали бы его как сейчас Алексия. А так нехватило несколько голосов.

    С уважением Len Кобелюха 3 мая 2004 года. г. Киев
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.03 | Столяров

     Re: Почему у Вас галлюцинации?????

     Ні, шановний
     У мене немає галюцінацій.
     Московський Патріархат заради збереження своїх традицій здатен на все.
     Я віруюча людина.
     І багато знаю про Патріарха Філарета. Але, знаю, зокрема, і про Одеського митрополита Агафангела - відвертого противника всього українського.
     Ви знаєте, що Він разом з комуністами у ВР не давав виступати нардепу Хмарі коли той розповідав про злочини Леніна?
     Ви знаєте, що Він благословляв голосувати на виборах за блок ЗА ЄДУ?
     І у монастиряї МП в Одесі агітували голосувати за Боделана?
     А Ви знаєте, що "Єдіноє отєчєство" - це "п"ята колонна" в Одесі, яка сіє ненависть до всього українського?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.05.03 | Len

      Re: По Вас тюрьма палачет!

      пан Столяров. Вы обвинили верующих УПЦ МП в подготовке убийства Филарета. Ни одного доказательства Вы не привели. Во всех приведеннывх Вами ссылках нет ни малейшего намека на убийство Филарета. Скачете с темы на тему, с одной личности на другую. С Филарета на Арфангела, с Арфангела на Боделана, с Боделана на Хмару. С этой мрази на Ленина.

      У Вас "У мене немає галюцінацій.".

      У Вас нет совести. Нет порядочности. Между прочим Ваши деяния подпадают под статью Уголовного кодекса. Если Вы обвиняете человека в подготовке УГОЛОВНОГО преступления( в данном случае убийства), то если Вы не сможете привести доказательств , Вас можно осудить вплоть до лишения свободы. Советую быть осторожнее.
      Дальнейшую Вашу болтовню опускаю. Вы не верующий а грязный политикан с религиозной риторикой.
      Еще раз спрашиваю где верующие УПЦ МП угрожают убийством Филарету ?? Если не приведете доказательств подготовки убийства Филарета, то будьте хоть мужчиной и извинитесь в своем постинге !
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.05.04 | Столяров

       Re: По Вас тюрьма палачет!

       Шановний,
       Ваше останнє повідомлення доводить, що це у Вас галюцінації:))
       Інформація, з приводу якої відбувається дискурсія, не моя. Я жодного відношення до неї не маю.
       Якщо Ви відкриєте очі - побачите, що авторство - прес служба УПЦ КП у Києві.
       Я живу в Одесі і краще за Вас відчуваю атмосферу, яка розпалюється прихильниками Московського Патріархату в цьому українському місті.
       Вони зневажають все українське. Плюють.
       Тому я СКОПІЮВАВ це повідомлення з сайту УПЦ КП і вирішив ознайомити з ним читачів "Майдану".
       Що стосується моїх запитань у попередньому повідомленні - я навів Вам їх у відповідь на Ваші.
       Але, це не стало причиною Вашого відходу від УПЦ МП.
       Нажаль, церква в Україні дуже сильно постраждала в часи комунізму. Ми ще довго не матимемо Святих, бо 90 відсотків духівництва, особливо, вищого, мають партійності та історію зв"язків з КДБ...
       На прес конференції в Одесі багато неприємного розповідали про Патріарха Філарета.
       Але...
       Ви ж це знали не сьогодні і не вчора. Ще коли Він керував МП знали. Чому мовчали? Де була Ваша теперішня принциповість? Отож...
       А поливати його брудом Ви почали ЛИШЕ ТОДІ КОЛИ ВІН СТАВ ПРОВІДНИКОМ ІДЕЇ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ.
       Патріарх Філарет дуже багато знає про все духівництво МП в Одесі. Але мовчить. Не відповідає на той бруд яким його поливають. І це позиція справжнього християнина.
       Лише Бог визначає хто на світі канонічний, а хто не канонічний. Будь яка ЩИРА молитва вірного УПЦ КП є мила Богу. Яу і ЩИРА молитва будь якого християнина...
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.05.04 | Len

        Re: И на том спасибо!

        Вельмишановный пан Столяров. Хорошо что Вы поняли что неправы и свалили все на пресслужбу самосвятов.
        У Вас "Я живу в Одесі і краще за Вас відчуваю атмосферу, яка розпалюється прихильниками Московського Патріархату в цьому українському місті.".

        Город Одесса является "украинским" в юридическом и политическом смысле. Культурно это русско-еврейский город : многонациональный мегаполис.
        В состав России попал в результате многочисленных русско-турецких войн в результате мудрой политики Екатерины Великой. После присоединения к России сельские места были заселены миллионами украинцев, города русскими , евреями и др. После большевисткого раздела раздела России на "союзные" республики оказался в УССР а с с 1991 года в самостийной Украине. Этнические украинцы , как и евреи, русские, греки есть народ пришлый. И живя на чужой земле , надо уважать право других жить здесь.

        У Вас "Вони зневажають все українське. Плюють.".
        Это Вы зневажаете все русское и еврейское. Навязываете "державну" мову даже и не понимая что такое "державна мова". Это Вы "скопиювали" брехливое сообщение пресслужбы УПЦ КП и не смогли доказать тех обвинений и быстро в кусты.
        Что касается УПЦ КП, то это даже и не церковь а просто маленькая политическая группировка с религиозной риторикой. В отличие от нея УПЦ в канонической свяэи с МП не занимается политикой. Даже запретила священикам выдвигать свои кандидатуры.

        У Вас "Ви ж це знали не сьогодні і не вчора. Ще коли Він керував МП знали. Чому мовчали? Де була Ваша теперішня принциповість? Отож...".

        Принципиальность выразилась в том что его НЕ ИЗБРАЛИ патриархом.

        У Вас "А поливати його брудом Ви почали ЛИШЕ ТОДІ КОЛИ ВІН СТАВ ПРОВІДНИКОМ ІДЕЇ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ.".

        Он несколько лет ( 1989-1993) поливал грязью патриарха УПЦ КП Мстислава(Скрипник) в том числе и заслуженно так как последний служил фашистам и даже бил его в морду на могиле Шевченко в Каневе.. Потом он виновен в смерти следующего "Патриарха" Владимира( Романюка), которого нашли с проломанной грудной клеткой в Ботсаду.

        И вот когда его мечты стать московским Патриархом не осуществились , он перебежал уже созданную Мстиславом в США УПЦ КП. А если бы избрали ??????
        Если Вы называете пана Денисенко "истинным христианином" мне стыдно за Вас.

        У Вас "Лише Бог визначає хто на світі канонічний, а хто не канонічний.".

        Что за глупость? Каноничность - это внутриправославное определение легитимности существования той или иной церкви в соответствии с канонами Православия. Ранее я писал что ВЫ не отличаете Священное Писание от Святого Предания. Вышепроцитированная глупость доказывает это. Познакомтесь хотя бы немножко с основами Православия и не блейте больше такие вещи: Бог определяет каноничность!!!!".

        На сим остаюсь истинным почитателем Вашего творчества и с нетерпением жду Ваших дальнейших сообщений. В.В.Кобелюха. г.Киев. 4 мая 2004 года от Рождества Христова
      • 2004.05.04 | Столяров

       Re: По Вас тюрьма палачет!

       Шановний,
       Раджу Вам відкрити очі...
       Повідомлення про погрози Патріарху Філерету має авторство прес служби УПЦ КП у Києві, до якої я не маю жодного відношення.
       Я мешкаю в Одесі і краще Вас знаю настрої місцевих антиукраїнців з "Єдіного отєчєства".
       Тому і навів це повідомлення.
       А листівки "600 доларів за бороду Філарета" - чи не є це прихованою погрозою вбивства?
       Серед вищого духівництва УПЦ МП в Одесі немає спокою. Вони у всьому бачать небезпеку.
  • 2004.05.03 | Чучхе

   Я предлагаю православным Одессы заняться каким-н. полезным делом

   Например, развернуть движение за канонизацию В.И.Ленина (по аналогии с российским движением за канонизацию Распутина), как об этом давно уже говорит союз Лучи чучхе. Вот мои аргументы:

   1. Наличны нетленные мощи

   2. В наличии чудеса, во-первых зафиксированные таким авторитетным источником, как писатель Бонч-Бруевич (особо обращу внимание на рассказ, где подобно Христу Ленин прошел сквозь строй питерских дворников, мобилизированных на его поимку), а во-вторых в сборнике "Легенди галицьких Карпат про Леніна".
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.03 | Len

    Re: Я предлагаю Вам объявить себя женщиной!

    Вельмишановный пан Чучхе. Почему бы Вам не объявить себя женщиной? Аргументы? Пожалуйста? у Вас два уха, две ноги и пупок. Все это есть у женщин.

    А если серьезно то САМОЕ главное при канонизации : кандидат должен пострадать за Веру. Второе: должен способствовать распространению Веры. Третье : жить в строгом соответствии с Верой т.е быть глубоко религиозным человеком.

    С уважением Len Кобелюха 3 мая 2004 года. г. Киев
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.03 | Чучхе

     +Ленин тоже страдал за веру


     В частности в него стреляла безбожница социалистка (р) Фанни Каплан, но Божией милостью, ранила его не до смерти. Так что Ленина в каком-то рподе также можно считать страстотерпцем, наравне с Николаем Вторым (Кровавым) и хотя конечно, несколько удивительно, что одни страстотерпцы постреляли других страстотерпцев, но пути как говорят господни неисповедимы и даже самые массовые молебны не помогли в частности будущему страстотерпцу Николаю, например, победить японских бусурман.

     Что касается распространения веры, то лишь слепой не видит, каково громадное участие Ленина в сегодняшнем процветании православия. Вы ведь не настолько безумны, чтобы возражать против того постулата, что Ленин все-таки каким-то образом причастен к появлению процветающей ныне ветви живоцерковников, не говоря уж о том, что самыми истыми православными ныне являются бывшие последователи ленинской партии, в чём я нисколько не сомневаясь вижу чудо великое и промысел Божиий.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.05.03 | Len

      Re: Вы тоже страдаете за Веру!!!

      Богохранимый и чудоспасаемый пан Чучхе. Чувствуется что Вы то же страдаете за Веру.
      Вам давно уже надо прекратить выдавать нелепые аргументы но Вы мучаетесь, стремясь защитить свои УБЕЖДЕНИЯ.

      У Вас "Что касается распространения веры, то лишь слепой не видит, каково громадное участие Ленина в сегодняшнем процветании православия".

      Тогда значит Господь сподобил меня на слепоту. Не вижу как почивший 80 назад Ленин участвует в СЕГОДНЕШНЕМ процветании.

      У Вас "Вы ведь не настолько безумны, чтобы возражать против того постулата, что Ленин все-таки каким-то образом причастен к появлению процветающей ныне ветви живоцерковников,".

      Увы, безумен именно настолько , что возражаю против Вашего постулата.
      Воистину Божье наказание. Ветвь православия , о которой до меня доносится Ваше мудрое слово, появилась в середине 11 века.

      У Вас "самыми истыми православными ныне являются бывшие последователи ленинской партии, в чём я нисколько не сомневаясь вижу чудо великое и промысел Божиий.".

      И опять я не с Вами. Не вижу чуда великого а вижу серебролюбие и погоню за мирскими благами с боку ленинских последователей. "Самосвят-растрига-патриарх" Денисенко создал семью с бывшей партсекреташей районного масштаба и по совместительству сестрой члена ЦК передового загина КПСС - КПУ.

      На сим прошаюсь с Вами , да будет с Вами благодать Божья , любовь начальства и женщин. Да обойдут Вас стороной происки шовинистов.

      Раб Божий, Лен Кобелюха.
   • 2004.05.05 | SD

    Дополню:

    В наличие также апостолы (Каменев, Зиновьев, Бухарин, Рыков, Томский, Троцкий, Сталин, Дзержинский, Радек, Петровский, Менжинский, Крупская), уединение в пустыне (Париже, Женеве, Лондоне), кормление народа хлебами (замена продразверстки продналогом), хождение по воде аки посуху (в Разливе), а также творимые им чудеса (см. "субботник").

    Кстати, говорят, один слон при переноске дров на субботнике может заменить восемнадцать лениных - это правда?
 • 2004.05.04 | Столяров

  Re: Патріарху Філарету в Одесі погрожують вбивством

  Филарету - АНАФЕМА!

  Денисенко - ГЕТЬ!

  Филарет, Ющенко и БЮТ в Новороссии не пройдут!!!

  Це гасла з Заяви "Єдіного отєчєства" в Одесі.
  Потрібні коментарі?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.04 | Len

   Re: они дуже потрибни Вашим врачам!

   Вельмишановный пан Столяров.
   У Вас "Филарету - АНАФЕМА!

   Денисенко - ГЕТЬ!

   Филарет, Ющенко и БЮТ в Новороссии не пройдут!!!

   Це гасла з Заяви "Єдіного отєчєства" в Одесі.
   Потрібні коментарі?". Конец цитаты.

   Мне и медикам "коментари" "непотрибни". У Вас уже началась параноя. ГДЕ ВЫ НАШЛИ ПОГРОЗЫ убийства!!!!!!!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.04 | Столяров

    Re: они дуже потрибни Вашим врачам!

    Знаєте,
    вести з Вами дискурсії - немає сенсу.
    Я Вам пояснив. Оприлюднена у першому повідомленні заява НЕ МОЯ а прес служби УПЦ КП.
    І я знаю настрої МП в Одесі.
    У Вас досить таки зіпсовані розуміння щодо історії Одеси.
    Раджу Вам прочитати книжку А. Болдирєва "Одесі - 600". Треба знати історію не лише у викладі "Єдіного отєчєства" та їм подібним.
  • 2004.05.04 | KE

   какая крамола :) ужас :) (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua