МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Інтерв'ю Ющенка в УП

05/05/2004 | Правник

Відповіді

 • 2004.05.05 | S@nya

  False link. Read the interview here:

  http://www2.pravda.com.ua/archive/?4055-2-new
 • 2004.05.05 | S@nya

  Re: Superove Interview. Os' povnyj tekst.

  Ющенко: "Моє оточення не краде! Я це стверджую! Мої хлопці відповідають перед законом"

  Тетяна Ніколаєнко, Сергій Лещенко, УП , 5.05.2004, 16:26
  Попри перемогу опозиції і ганебну поразку влади 8 квітня, Віктору Ющенку все частіше закидають почивання на лаврах. На адресу лідера "Нашої України" можна почути звинувачення у бездіяльності, провал домовленостей з соціалістами, відсутність конкретної програми дій. Новий хіт – скорочення розриву між лідером "Нашої України" і Віктором Януковичем.

  Перелік того, що Ющенко "робить не так", готові надати будь-які політологи – як із прокучмівського табору, так і його опоненти. При цьому зміст цих аргументів буде різний.

  На цьому фоні Ющенко зберігає спокій. Сам він упевнений, що робить все правильно. І не сумнівається – Україна цього року буде з новим "демократичним президентом".

  Як збирається Ющенко вчинити з політреформою, чи рятуватиме він стосунки з Морозом, що пообіцяє Тимошенко, що які гарантії повинен отримати Кучма, як він прориватиме інформаційну блокаду, що протиставить політтехнологіям і адмінресурсу Банкової блокаду? Ці та інші питання "Українська правда" намагалася з'ясувати під час інтерв'ю з головним претендентом на перемогу в президентських перегонах.

  - Три роки тому існували стереотипи прем'єра Ющенка: він міг запізнитися на зустріч, пізно прийти на роботу... Зараз нам було призначено інтерв’ю на восьму ранку. Як за ці три роки змінився Ющенко?

  - Я почав займатися дещо іншим, ніж у попередні роки. Політика серйозно відрізняється від цього і по організації, і по методам. Зараз я розумію, що від моїх дій залежить координація, розуміння дуже багатьох людей, наша спільна справа. Тут більше важить, чи зможеш ти переконати. За два з половиною роки ми створили коаліцію, в яку тоді майже ніхто не вірив. Ми довели, що багато експертів і політиків помилялися.

  - Скажіть, чому досі не підписано коаліційну угоду про висунення єдиного кандидата в президенти від опозиції?

  - А хто ще підписав, аналоги є? Насправді є елементарна обставина – часу. Кожен розуміє, що треба вийти з окопу в потрібний момент. Зараз ми вступаємо у найцікавішу фазу. До цього багато політичного ресурсу було витрачено, щоб не допустити ту глупість, яка нав'язувалася президентом, ініціювалася Медведчуком і комуністами, і називалася політична реформа. Мова ішла про боротьбу із державним заколотом.

  - Ви згадали авторів цього "заколоту": Кучма, Медведчук, комуністи. Кажуть, що коли ви виступали в парламенті 8 квітня перед голосуванням за політреформу, вам пропонували назвати ще четвертого ініціатора цього "заколоту" – соціалістів. Але ви відмовилися...

  - Ні. По-перше, мені ніхто не пиши виступи, це моя робота. По-друге, позиція Мороза була важлива для нас під час голосування, я знав про розкол у фракції СПУ, і я в кінці свого виступу сказав: "Сан Санич, мені б дуже не хотілося, щоб до того списку людей, які причетні до державного перевороту, додалося ім'я Мороза".

  - На вашу думку, все ще можливий альянс "Нашої України", блоку Тимошенко і Соцпартії із висунення вас кандидатом в президенти?

  - Це залишається можливим. Але нам треба зважити, що навколо Олександра Мороза намагаються формувати сценарій, який би і надалі експлуатував цього політика у специфічній ролі...

  - Якій ролі?

  - Людини, яка почала відходити від опозиційних сил, від коаліції, почала ревізію тих угод, які були укладені близько року тому. Те, що від наших домовленостей відійшли комуністи – до певної міри це природно. Всі розуміють, що опозиція на платформі "проти влади" – непогана, але на певному інтервалі. Бо виникає питання: "А що після зміни влади?" І тут виникають між нами і комуністами розбіжності.

  А коли ми говоримо про соціалістів, то в їхній концепції "як змінити цю країну" багато речей співпадають із нашими. Тому цей союз виглядав більш продуманим. Сьогодні ж ведуться інтриги, в тому числі стосовно створення єдиного лівого блоку на чолі з комуністами, соціалістами і Медведчуком...

  - Ви вважаєте, це реальний сценарій?

  - Не скажу, що реальний, я не вірю в цю дурницю. Але я вірю в мотиви, які є присутні: звичайно, Медведчуку треба шукати чисте обличчя і чисті руки. Очевидно, що він зацікавлений у метаморфозах, які б змінили його негативний імідж. Морозу треба перспективу, вона можна бути підсиленою консолідацією з комуністами, а КПУ не треба залишатися в минулому. Або партія девальвує, як вона робить останні роки. І це мене дивує: мати такі структури, стабільний електорат, і мати таку бездарну політику. КПУ втрачає по тижнях, люди реагують на політично непродумані кроки комуністичної фракції. І це PRщиство працює проти того іміджу, який хотіли б мати комуністи серед населення...

  Безумовно, Олександр Мороз виглядає симпатичним політпартнером. Але поведінка в останні місяці дала змогу іншим дуже спекулятивно дивитися на Соцпартію й Олександра Мороза. У вищому ешелоні влади розпочато серйозні маніпулювання щодо використання СПУ під час виборів.

  - Кілька місяців тому ви заявили, що без Мороза виграти вибори вам буде складно чи навіть неможливо. Ви зараз так само думаєте?

  - Це не зовсім точна інтерпретація моїх слів. Я не міг так говорити. Я міг сказати, що я не буду ігнорувати будь-яку можливість на консолідацію. Те, що буде в жовтні, навіть тяжко назвати виборами. Якщо сам гарант називає, що це буде страшний рік! Тому не буде зайвим будь-який партнер. Для України ці вибори – Рубікон, а для партійних сил – це серйозний фільтр: чи ти будеш викинутий з майбутнього, чи будеш активним гравцем. Ставки ідуть на майбутнє.

  - Як сильно відсутність Мороза у коаліції з підтримки вас як кандидата в президенти зменшує ваші шанси на перемогу?

  - Це не фатально. Який би не створювався PR, які б не були провокації, дезинформації, Україна буде з демократичним президентом.

  - Навіть якщо для цього доведеться боротися за відміну результатів виборів, оголошені Центрвиборчкомом?

  - Те, якою ціною дадуться ці вибори – це питання. (Пауза) Дуже висока ціна цих виборів. В тому числі з елементами, які ви називаєте. Але ціна могла б бути легшою, якби у демократичних рядах, в певних політичних силах панувала більша політична тверезість. Питання "Его" дуже часто губило демократію.


  ПРЕЗИДЕНТ ЮЩЕНКО – ПРЕМ'ЄР ТИМОШЕНКО? ВСЕ МОЖЛИВО

  - Які у вас зараз відносини з блоком Тимошенко і нею особисто: наскільки можна зрозуміти, вона умовою вашої підтримки хоче гарантії отримання посад під час виборів і після виборів у новій владі. Ви готові дати Тимошенко такі гарантії?

  - Я щасливий тим, що у мене відкриті стосунки з Юлією Володимирівною і її командою. Я думаю, що жоден із них не може сказати: "У тих словах Ющенка є фальш".

  - Все таки, як щодо поділу посад?

  - Я відверто скажу: торг за посади не гармонізують відносини, а принципи – гармонізують. Якби я сьогодні дістав із шухляди список і оприлюднив підготовлені ініціативи (стукає по столу), якби ці ініціативи стали моєю позицією чи позицією блоку – ми б стали свідками нездорових речей.

  - Але тут можна навести приклад виборів президента у Білорусі в 2001. Там балотувався єдиний опозиційний кандидат на прізвище Гончарик, і він показував виборцям: це – мій прем'єр, це – міністр економіки, а це – міністр внутрішніх справ. З боку української опозиції ми такої картини не побачимо?

  - Це не виключається. Але ми говоримо про нинішній момент. Сьогодні я можу сказати: у нас відпрацьовані принципи участі політичних сил у формуванні нової влади.

  - Які це принципи?

  - Можна, я б поки не коментував цю тему? Не варто. Головне, ці принципи зафіксовані. До речі, ці принципи сприйняті соціалістами.

  Чому я зараз хочу процес персоніфікувати? Шляхи розв'язання питань, які стоять перед партіями у разі підтримки ними єдиного кандидата, знайдено. Є відповідні принципи, формули, які фундаментальні для консолідації. Все інше – це епізоди, які стосуються не партійних перспектив чи неузгоджених речей у майбутньому партії. Скоріше це моменти, які стосуються історії певних осіб. Але на першому етапі те, що треба було досягти – це зроблено.

  - Загалом ви проводили якісь переговори з Морозом після провалу політичної реформи 8 квітня?

  - У нас робочих, формальних переговорів не було. Хоча спілкування, без умовно, було. І я маю велике бажання взяти участь у засіданні фракції СПУ. Хотілося, щоб зібралися всі три фракції: давайте поговоримо, що робиться в нашому королівстві? Про що ми говоримо, коли ми говоримо про варіанти змін до Конституції у сценарії Медведчука-Симоненка? Що там роблять соціалісти? Я це не розумію!

  Для мене це часто виглядало як непублічна політика. Я хотів і досі хочу мати зустріч із політичним бюро СПУ – разом із координаційною радою "Нашої України". Я знаю, що значна кількість Соціалістичної фракції має таке саме бажання.

  - Чому ж це не відбувається?

  - Через те, що поки не врегульовані питання, на які "Наша Україна" не впливає. Але якби така зустріч відбулася, багато питань, які використовуються як фата-моргана – вони відпали б.

  - Серед експертів існує стереотип: президент Ющенко – прем'єр Тимошенко. Така формула буде реалізована?

  - Я не буду відкидати чи коментувати будь-яку формулу. Ви самі знаєте, що все можливо. Але зараз не треба виривати епізоди з контексту. Головне в консолідації політсил – треба виходити з узгоджених принципів. Ми говоримо не про персони, шановні друзі.

  Ми не говоримо про персону Ющенка, яка ставиться на кон. За мною є політичні сили, сили є за Тимошенко, за Морозом. Я веду свою сили до влади не тому, що мені як громадянину Ющенку Віктору Андрійовичу потрібна влада. Я ще раз можу вам повторити: я щаслива людина. Я роблю справу для цієї країни. І в тій якості, в якій я перебуваю, я відчуваю себе комфортно.

  Але є мої професійні відчуття, мої політичні переконання, мій світогляд, які є моєю суттю. Те, що сьогодні відбувається в країні, забирає шанс в кожного громадянина. Моя мета добиватися влади – щоб добиватися цілей для 48 мільйонів. І посади я буду роздавати тільки як спосіб досягнення цілей, а не як самоціль.

  - Ще одна поширена думка, стереотип – оточення Ющенка мало чим відрізняється від команди влади. Тобто сам Ющенко відрізняється від Кучми, а ось його люди в разі перемоги будуть діяти так само, як діє нинішня влада...

  - Вибачте, ви люди свідомі? Чому ви порівнюєте з оточення Кучми моє оточення? Воно що, ходить під захистом парасольок? Вони недоторкані? Вони крадуть? Вони живуть за тими ж принципами, як оточення Кучми?

  Такі звинувачення – без аргументів. Це розмова несерйозних людей.

  - Але вам це закидає влада...

  - Це спосіб влади показати громадянам: "Ви не бажайте змін, а звикайте бути лакеями і рабами. Над вами ніколи не буде верховенства права... Ви, журналісти, ніколи не будете вільними. Яка різниця, хто прийде до влади?... Тут є каганат, і каганат правити завжди".

  А я хочу сказати: "Моє оточення не краде!" Я це стверджую! Мої хлопці відповідають перед законом. У влади є чинний спосіб доказати, якщо хтось є злодій. Але влада п'ять років не може висунути обвинувачення, а тільки формує політичні переслідування...

  - ...це ви про Тимошенко говорите...

  - ...Якщо у влади є підстави – скажіть, є незалежний суд в цій країні? Давайте перестати вести PRівські дебати, хто злочинець, а хто – ні.

  Повинен бути незалежний суд. Це той імунітет, який відбиває руки будь-кому, хто хоче діяти незаконно. Незалежно від того, чи то лівий, чи то правий політик, чи прокучмівській, чи опозиціонер. А доки цього не буде, ми чуємо саги, які співає сама влада. Вона не вийде з цього полону аморальностей.


  Я НЕ ЛЮБЛЮ СЛОВО РЕПРИВАТИЗАЦІЯ

  - Скажіть, буде реприватизація в разі вашої перемоги на виборах президента?

  - Я відверто скажу. Я не люблю слово "націоналізація", я не люблю слова "реприватизація", я не люблю ревізію. Я переконаний, що не успішні політичні сили, а аутсайдери будуть вимагати повернутися назад, зробить ревізію, забрати, поділити... Це тупик, який Україну розвертає від прогресу.

  Я переконаний, виграє той політик, який скаже: "Шановні, мене менш цікавить історія, але мене більш цікавить те, що буде після 31 жовтня в цій країні".

  Багато води утекло, багато молока вже пішло в пісок. Безумовно, я не виключаю, що моменти, які були не законні, вони потребують в тому числі судового розгляду. Але це не повинно бути суттю політики. Тому що сьогодні Україна є роздертою на шматки. Вона роздерта кланами. Клани у політиці – це найбільш небезпечне явище.

  - Можливо, провокаційне питання: але, враховуючи два роки війни проти вас, яка ведеться з боку Медведчука і Суркіса, чи так само виключається реприватизація щодо них?

  - Я говорю про правила. Я не хочу, знаєте, щоб люди думали, що я персоніфікую проблеми в цій країні.

  - Ну а все ж?

  - Друзі, я не про свої проблеми говорю! Повірте, я свої проблеми можу вирішити сам. І будь з ким. І мені не потрібно адвокатів. Я постою за себе. Те, що чинять ці два хлопці, знаєте, це – патологія. Це для мене той приклад, як не треба жити.

  - Як ви думаєте, яке у них майбутнє у разі перемоги Ющенка на виборах? Вони будуть в опозиції?

  - Я твердо можу говорити: я, персона Ющенко, не буду займатися політичними переслідуваннями, бо я знаю, що це гра для слабких. Тому що свою позицію ти заробляєш на іншому полі: якщо ти вмієш посадити за круглий стіл еліту і дати відповідь на те, що чекають усі: як вивести країну із занепаду, із розрухи, із бідності... Не моя є професія ганятися за зайцями.

  - А які у вас відносини з іншими двома лідерами олігархічних кланів чи, якщо хочете, фінансово-промислових груп – Пінчуком і Ахметовим. Чи ведуться з ними якісь переговори про майбутнє їх холдингів в разі вашої перемоги на виборах. Чи існують контакти з приводу підтримки на виборах?

  - Я визнаю їх як факт. До речі, як дуже багатьох людей, які відбулися чи в бізнесі, чи в українській політиці. Думаю, як би боляче комусь не було коментувати чи слухати, я переконаний, що прийшов час, коли еліту треба кликати до круглого столу. Домовлятися про речі, які потрібні нації, державі. Для мене це є тема номер 1 в політичному сенсі. Одним словом, я зараз би був дуже обережний в оцінці персональних моментів, щоб витрачати час, як вестись з тим-то, тим-то, тим-то... Ви знаєте у мене був епізод, не знаю чи треба про нього говорити...

  - Розкажіть.

  - Ну тоді я без конкретики. Приходить один молодий генеральний прокурор...

  - ...з вусами...

  - ...І каже: я хочу порушити кримінальну справу проти такого-то. Він просить, щоб "Наша Україна" підтримала подання в парламенті...

  - Це проти Тимошенко?

  - …Я кажу: пане генеральний прокурор, такого ви не отримаєте від нас. І не тільки сьогодні. Чому? Тому що, якби генеральний прокурор сказав: "Ви знаєте, я стою на позиції, коли з лівої сторони в мене закон, з правої в мене Біблія, я дивлюся на свору злочинців, які не дають Україні жити нормально, то я як прокурор ініціюю розгляд трьох чи чотирьох десятків справ проти людей, які живуть поза законом...".

  Я не поділяю цей підхід, але тоді я зрозумів би принаймні принцип, чому ти це робиш. А коли з цих п'яти десятків витягується одна справа, і прокурор каже "На цій справі я хочу продемонструвати теорію справедливості українського закону". Для мене це виглядає як політичне переслідування. "Очевидно, що це прохання Банкової, точніше, не прохання, а умова Банкової, для твоєї інавгурації. Тому цього ніколи не буде!"  НЕВЖЕ КРІМ МЕДВЕДЧУКА І СУРКІСА БІЛЬШЕ І ДОСТОЙНИКІВ НЕМАЄ, ЯКІ Б РОЗУМІЛИ ЦІЛІ НАЦІЇ

  - Можна в інший бік відійти. В разі вашої перемоги на виборах президента, чи виключаєте ви повністю співпрацю з Януковичем?

  - Ні, не виключаю.

  - Тобто, чи можливий варіант його запрошення у владу в разі вашої перемоги.

  - Я відверто буду говорити: я буду запрошувати тих людей, які важливі для вирішення інтересів нації і держави. Які будуть відповідати тим критеріям, тим цілям, які, я вважаю, є національними і державними.

  Я весь час повторюю вам правило, яке є переможним: не треба жити емоціями, особливо великим політикам. Тоді буде ладитися справа! А коли кожен полювати за кимсь, і давати волю почуттям, а не розуму, то це не дорога ні для політика, ні для держави.

  - А як тоді бути з вашою кампанією проти Януковича?

  - Ми виступаємо проти неефективної політики уряду, і це не голослівна критика. Ми знаємо, як можна 10 мільярдів повернути до бюджету України. Та людина, яка сформулює відповідь на перспективи життя кожного українця, може претендувати на роль лідера держави. Якщо ж людина дає відповідь на те, як побувати добробут півтора десятка українців, то вони нехай за неї і голосують. Я не хочу про таке говорити. Я хочу давати відповідь на питання, які відкривають краще життя десяткам мільйонів українців.

  - Але цю відповідь повинні давати не тільки ви, але й команда, яка працює разом з вами, структура влади, яка буде сформована по всій вертикалі. Чи є в цій команді людям, які зараз знаходяться при владі. Чи є там місце Януковичу, чиє там місце Азарову, чи є там місце СДПУ(о).

  - Я зараз буду говорити речі, які, я б дуже хотів, щоб ви правильно зрозуміли. Я не хочу, щоб на рівні підсвідомості в українських людей формувалася погана культура ставлення до української влади. Я скоріше буду доводити, що та влада, яка була 10 останніх років – це маленький поганий епізод історії українського уряду.

  Ми повинні серйозно переглянути концепцію формування політичної системи країни, яка б менш персоніфікувала політику вищих ешелонів. А те, що у нас відбувається скандал за скандалом, це проблема персоніфікації політики. Такі унікальні величезні повноваження президента не гармонізовані хоч якою-небудь політичною відповідальністю! Безумовно, це не правильно! Це монархія!

  Нинішня політична система забрала десяток років у українського життя! Її треба реформувати!

  Але коли хтось путається між трьома березами, і політична маніпуляція називається політреформою, яка задумується, щоб зберегти владу, то я це називаю не реформою. Я це називаю державним переворотом! І тому з першого до останнього дня ми стоїмо на тому, що: "Українська громада, бійтесь! Те, що називає цей режим політична реформа, це є маніпуляція з демократією!"

  Щодо людей, які працюють у державних установах, то серед них багато тих, хто втомився від нинішніх правил гри, і вони готові працювати за нормальними демократичними правилами.

  - А який тоді, на вашу думку, цей проміжок часу, який має пройти між перемогою президента-опозиціонера на виборах і реформою, яка має забрати в цього президента владу і віддати її уряду і парламенту?

  - Мені здається, найбільш ефективно було б сформувати ще до виборів засади політичної реформи, час її реалізації, укласти політичні угоди з партнерами на її реалізацію в парламенті, і опублікувати ці документи публічно. Ще до виборів! Щоб ні в кого не складалося враження, що наступна влада може маніпулювати темою реформи. Тому що, коли я слухаю Леоніда Макаровича (Кравчука), він зранку до вечора такі чаклунські заклинання робить: "Знаєте, якщо Кучма не зробить реформу, то вже в цій країні її ніхто не буде робити. Якщо Медведчук в цій країні реформу не зробить із Суркісом, то вже більше і достойників немає, які б вірно розуміли цілі нації і держави".

  Є три канали, які зранку до ночі можуть поливати країну такими нісенітницями, то хтось, можливо, і міркує таким чином.

  Але тільки тоді в мене дивне запитання, чому в 1997 ця реформа не була так підтримана Леонідом Макаровичем? Чи в 1999, чи 2000? Чому зараз, коли треба з базару йти цим політикам, то вони говорять: якщо вони не проведуть цю реформу, то вже ніхто. А як же тоді те планетарне правило, що наступні покоління, в принципі, мудріші від попередніх?

  Тут ховається маніпуляція, і щоб вона не працювала, ми і зробимо ту публічну декларацію в підтримку політреформи, яка буде слугувати політичною совістю для її підписантів. І давайте звикати до публічної політики. А не те, що у Кончі-Заспі хтось домовився чи десь на кухні.

  Конституція – один із наріжних каменів нації. Десяткам мільйонів людей повинна бути можливість сказати своє слово. Давайте вести суспільну полеміку. Влада не володіє монополією на правду. А коли за рік виноситься три різних концепції політреформи, і в когось совість дозволяє говорити, що це політреформа – то це шахрайство.


  РОСІЙСЬКІ ПОЛІТТЕХНОЛОГИ ПРАЦЮЮТЬ З НАШИМ ШТАБОМ

  - Останні кілька тижнів різні соцопитування показують стрімке скорочення розриву рейтингів між Ющенком і Януковичем-єдиним кандидатом. На вашу думку, чому має місце така тенденція?

  - Можна, щоб ви мене не втягували в цю полеміку?

  - Чому?

  - Жонглювання у ЗМІ, маніпулювання, яке твориться владою, починаючи від рейтингів і закінчуючи виборами в Мукачевому, сьогодні не піддається серйозному коментарю. Я хочу бути серйозним політиком, і не хочу на дурне запитання давати дурну відповідь. Якби ви мене уберегли від цього. Для читача я можу сказати: "Ще не вечір. Змагання ще не було".

  - Який у вас реальний рейтинг?

  - Ми замовляємо соціологічні дослідження у серйозних структур. І вони дають мені можливість вести себе переконливо і спокійно.

  - Ваша оцінка загалом готовності штабу "Нашої України" до виборів?

  - Сьогодні ще рано говорити про ці речі. Виборчий штаб працює під час виборів. Я на ваше запитання можу відповісти запитанням: якщо ви мені назвете керівників штабів у соціалістів, НДП, Януковича, де вони працюють, думаю, мало що ви скажете. Все це попереду. Ще не той старт, коли треба давати оцінки.

  Мій штаб працює багато місяців не тому, що ми пішли в ранній старт. Функції нашого штабу – це і функції координуючого виконавчого органу коаліції сил "Нашої України". У нас просто немає іншого органу. Ми називаємо його штабом, але 98% роботи – це функції координації. Паралельно він займається технічними питаннями – розгортанням мережі, забезпеченням засобами комунікації, налагодження схем майбутньої діяльності.

  Істиний штаб буде, коли буде підписана коаліційна угода, сформований коаліційний штаб, всі вертикалі, які будуть працювати під керівництвом штабу, а штаб – під керівництвом координаційної ради. Тоді я можу коментувати роботу штабу.

  - Але ж Тимошенко тижнями розкритикувала роботу штабу взагалі і Безсмертного зокрема. Враховуючи, що вона є головним претендентом на входження в коаліцію, тому виникають такі питання.

  - Я ціную Юлію Володимирівну, і я б не радив давати оцінки роботі внутрішньопартійних структур "Нашої України".

  - На вас працюють закордонні політичні консультанти?

  - Місяць чи півтора тому була укладена угода з однією із російських структур. У мене було дві зустрічі по етапних дослідженнях з ними. Але глибшої відповіді я вам не дам.

  - Тобто вони з вами не працюють?

  - Вони працюють із штабом.

  - Яка стратегія блоку в ситуації, коли у нього немає доступу до центральних газет, телеканалів, і інформаційна блокада нікуди не зникла.

  (В розмову втручається присутній керівник офісу Ющенка Олег Рибачук і показує папку із документами: "Я як відчував, що буде таке питання. Читай, що написано: схема заснування нового телеканалу". Далі продовжує Ющенко.)

  - Я хотів би відповісти: у світовій історії демократії, які перемагали авторитарний режим, слід у слід повторювали вирішення тих проблем, які стоять перед українськими демократами. Я знаю одне – як в прислів'ї: скільки клубочку не витися, все одно кінець буде. Незважаючи на те, що є держмонополія, є режим, є силові структури, є податкова, є санстанція – але це не є сила.

  Ті кошти, які витрачає влада, щоб зробити патологічну уяву у виборця про біле і чорне в цій країні – закінчиться одним: люди попри все будуть знати, де добро, а де зло. Є багато методів. Я не скажу, що ми так ізольовані, як ви оцінюєте. Якби ви подивилися на роботу білоруської опозиції – я спілкуюся з її ключовими фігурами – там набагато жахливіша ситуація.

  Якщо ми подивимося на регіональну пресу – я б не сказав, що повністю заглушено голос антивладних сил. Десятки видань, які видаються на регіональному рівні, тримають честь, свободу слово. Є вільна преса, яка не зломилася. Її не так багато залишилося, і це також факт. Але це великі достойники – наприклад ті, які сидять перед мною зараз. Я схиляю голову перед вами.

  Світ початку третього тисячоліття – це не світ початку 1930 років. Це світ інших можливостей. Наша газета виходить тиражем від півтора мільйона до трьох-чотирьох в залежності від спецвипусків. А наші листівки по 5 мільйонів. А ще ми маємо базу, яка підтримує наш діалог із виборцем. І спілкування від порогу до порогу не є менш ефективним, ніж двадцять програм "Проте" – я в цьому переконаний. Якщо ти раз на тиждень з'являєшся на п'ятитисячному мітингу – це впливає більше, ніж десять передовиць газети "2000".

  У нас є багато способів, як тримати діалог. Ми здатні проводити ефективні великі акції – зараз я можу це стверджувати. Тому я запевняю, що в боротьбі ми переможемо.

  - Але хотілося навести такий приклад: існує "Громадське радіо", яке уже два місяці мовить тільки в інтернеті. Структури, близькі до блоку "Нашої України", мають радіостанції. Але з якихось причин не можуть дати ефір "Громадському радіо" в регіонах.

  - Я в перший раз про це чую...

  - У вас є радіо "Ніко ФМ", яке близьке до блоку, але воно не дає ефір.

  - Якщо редакція "Громадського радіо" бачить хоч один імовірний спосіб використання наших можливостей, я готовий дати слово, що я в будь-яку годину доби готовий особисто цим питанням зайнятися. І довести до рішення. Якщо у нас є такі можливості.

  По радіо "Свобода" ви бачите нашу поведінку?

  - Так. Тепер це ще одне унікальне радіо, яке мовить по телебаченню.

  - (Ющенко сміється)

  - На сам кінець кілька коротких питань. Зараз в масах обговорюють слово "параша", яке прозвучало з вуст Ющенка на адресу міністра внутрішніх справ Білоконя після подій у Мукачевому. Що це було?

  - Це, звичайно, був імпульс. Я хотів сказати, що міністр, який не здатен керувати своїми підрозділами, а ними керують бандити із трьохкратними судимостями – цій людині не пасує крісло міністра внутрішніх справ. І ми будемо домагатися його звільнення.

  - Ще одне передвиборче питання: у чому полягають полягають гарантії Кучмі з боку Ющенка як кандидата в президенти?

  - Я б не хотів спекуляцій на цю тему. Концепцію, як Україна має розлучитися із своїм минулим, треба вимальовувати. Епоха Кучми відходить. Режим Кучми на тій дистанції, яка в нього залишилася, може демонструвати прагнення до демократичних процесів. Повинен відбутися публічний процес демократизації. Це преамбула, за якою стоять нюанси, в тому числі відповідь на рівні закону відносно безпеки, соціальної стабільності людей, яких ми називаємо президент України. Мова іде не про президента Кучму, а про президента України.

  - Це російська схема гарантій?

  - Аналогів є декілька. Я не приховую, що в одній із розмов із президентом Польщі паном Кваснєвським ми обговорювали досвід Польщі, інших країн Східної Європи, Росії. Ви знаєте, що в дуже багатьох країнах є закон, який регулює статус президента. В Україні його немає, а його поява могла б дати відповіді на нюанси ряду речей.

  Але це має відбуватися в контексті загального демократичного процесу. Щоб воно не виставлялося як віз попереду коня. Бо тоді буде складна реакція тих сил, які б могли виступати в цьому процесі коректними, відповідальними.

  - І останнє запитання, щоб поставити крапку в інтерв'ю: "Дзеркало тижня" кілька разів підіймало це питання, інші люди про це також говорять: в разі поразки на виборах президента Ющенко може піти з політики?

  - Я думаю, що це запитання не має місця в реальному житті, бо немає самих обставин, щоб на нього відповідати. І ставте на цьому от таку величезну крапку!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2004.05.05 | Mykyta

  Молодець Ющ!!!

  - Мені здається, найбільш ефективно було б сформувати ще до виборів засади політичної реформи, час її реалізації, укласти політичні угоди з партнерами на її реалізацію в парламенті, і опублікувати ці документи публічно. Ще до виборів!
  ------------------------------------------------------------

  Дайош угоду!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.05 | Максим’як

   Re: Головне, що Ющенко дає шанс всім, хто прагне змін.(--)

  • 2004.05.05 | Максим

   Головне, що Ющенко обіцяє - одразу всім. І нікому нічого конкрет

   Правильна тактика. Мабуть.
   Мені ж сподобався оцей пасаж:)
   Три роки тому існували стереотипи прем'єра Ющенка: він міг запізнитися на зустріч, пізно прийти на роботу... Зараз нам було призначено інтерв’ю на восьму ранку. Як за ці три роки змінився Ющенко?

   - Я почав займатися дещо іншим, ніж у попередні роки. Політика серйозно відрізняється від цього і по організації, і по методам. Зараз я розумію, що від моїх дій залежить координація, розуміння дуже багатьох людей, наша спільна справа. Тут більше важить, чи зможеш ти переконати. За два з половиною роки ми створили коаліцію, в яку тоді майже ніхто не вірив. Ми довели, що багато експертів і політиків помилялися.

   Тобто Ющенко перестав пізно приходити на роботу? Нам це хочуть показати?

   Думаю, що інтерв'ю було не з листа, а дуже ретельно виписане.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.05 | Цой.

    І нікому нічого конкретно

    Не полініться, прочитайте. Треба знати за кого голосувати.

    Таких тупих відповідей я ще не чув. Не зря піарщики совітують Ющу тримати язик за зубами. А ще кажуть "мовчи, за розумного сприймуть".

    Ю.Тимошенко просто гігант думки в порівнянні з Ющенкой.

    Мені дуже прикро, що в народу України такий лідер. Чесно. Не зря Чорновіл сказав: "Ні риба, ні мясо".

    Беремо будь яку відповідь Юща і скрізь світиться або нерозуміння питання, або нездатність висказати те що "на умі". Я вже не кажу про прорахунки тактичні.

    Приклад.

    Питання:" – Ваша оцінка загалом готовності штабу "Нашої України" до виборів? "

    Просте питання. Стан готовності. Готові чи ще ні?

    Відповідь: "– Сьогодні ще рано говорити про ці речі."

    Чому рано? Чому рано говорити про готовність штабу?

    І далі: "Виборчий штаб працює під час виборів."

    А хіба хтось питав про роботу штабу? Питання стосувалось лише готовності? Він що погано чує, чи туго соображає?

    Я розумію, що слідуюче питання стосувалося б персони нач.штаба. Спитали б про Тимошенко, якби Ющ не спригнув. Але ж відповідь Юща зовсім не по темі. І це постійно. Схожо на те, що людина не володіє матеріалом.

    А ось.

    Питання:"– Три роки тому існували стереотипи прем'єра Ющенка: він міг запізнитися на зустріч, пізно прийти на роботу... Зараз нам було призначено інтерв’ю на восьму ранку. Як за ці три роки змінився Ющенко?"

    Ясне й досить однозначне питання. Чи став Ющ-лідер блоку більш пунктуальним? Але відповідь, як завжди не в попад.

    Відповідь:" – Я почав займатися дещо іншим, ніж у попередні роки. Політика серйозно відрізняється від цього і по організації, і по методам. "

    Іншими словами ПМ може запізнюватись, але тепер лідер блоку це вже дещо інше і... запізнюватись можна більше??? І чому роботу ПМ Ющ називає "цього"???

    Практично в кожній відповіді ляп. Це навіть не ляп, це норма для нього.

    Але таки кращий за кучмаків в сто разів.
   • 2004.05.06 | Shooter

    Re: Головне, що Ющенко обіцяє - одразу всім. І нікому нічого конкрет

    Максим пише:
    >
    > Думаю, що інтерв'ю було не з листа, а дуже ретельно виписане.

    Не думаю, що "виписане". Але що готувався Ющ до нього - то так.

    IMHO, тепер собі спробуйте уявити Порожняка як інтерв'юованого. Це би було суцільне белькотання. Ще раз повторю свій тезис: в разі прямої дискусії Юща з Януковичем на ТБ, сумарний (відносний) рейтинг між ними зміниться на користь Юща на 6-10%.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.06 | Цой

     Re: Головне, що Ющенко обіцяє - одразу всім. І нікому нічого конкрет

     Shooter пише:
     > IMHO, тепер собі спробуйте уявити Порожняка як інтерв'юованого. Це би було суцільне белькотання. Ще раз повторю свій тезис: в разі прямої дискусії Юща з Януковичем на ТБ, сумарний (відносний) рейтинг між ними зміниться на користь Юща на 6-10%.

     Це Ваша остання надія??? На теледебати? І що Ющ там скаже? "Не втягуйте мене в цю дискусію. Я хочу говорити про любов маленького українця до свого месії"???
    • 2004.05.06 | Цой

     Ю Щ Е Н К О

     Хто сказав, що резонансні заяви це погано? Он Саакашвілі сказав: "Поки я живий границі Грузію ділити не будуть." Це ясно і зрозуміло людям. Звідти і підтримка людей. Адже так?

     Я можу привести ще десяток ляпів із інтервю Ющенка, щоб довести свою правоту. Ваше ж право робити свої висновки. Але чим раніше ми прийдемо до спільного розуміння і почнемо діяти разом, тим кращим буде результат.

     Головне, що я хочу довести.

     1. Ющенко хороша людина, але він не лідер.

     2. Ющенко самий реальний кандидат, який зможе перемогти кучмаків на виборах. Маємо голосувати і агітувати за Ющенка.

     3. Але ми також відповідальні за те, щоб Ющенко прогресував як політик і щоб в нього не виросли рожки. Тому мусимо впливати на Юща.

     Оте інтервью УП теж свого роду вплив на лідера. Кореспонденти вимагали від Ющенка відповідей на доленосні питання. Чи буде реприватизація? Чи будуть Кучмі гарантії? Чи буде Тимошенко в команді? і т.д. Однозначних відповідей Ющ не дав. Та він і не має права виносити рішення, це прерогатива народу. Але свою думку міг і просто був зобовязаний висвітлити обнозначно. Адже так?

     Щось типу, "я так вважаю, що питання реприватизації, перерозподілу нажитого батьками майна, мають вирішувати спеціалісти, а затверджувати на ВР, але моя особиста думка полягає в тому, що аж ніяк не міг Суркіс працювати в мільярд раз краще простого колгоспника, щоб мати отакі багатства, а тракторист Вася діряву куфайку". Все. Моя думка отака, а вирішувати людям. Оце відповідь. Та його б слова люди передавали б з ус в уста, як молитву. Його б на руках носили. За одні ці слова рейтинг би удвоївся.

     А чому б не розповісти людям про своє бачення УПА, націоналізму, проблему російськомовних? А чи є що розповісти Ющенку??? Ви ж бачите, що з Юща треба кліщами слова витягувати.

     Оце є проблема.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.05.06 | АВФ

      Re: Ю Щ Е Н К О

      Вы писали:

      "1. Ющенко хороша людина, але він не лідер."

      Безосновательное утверждение, не соответствующее реальности. Наша Украина смогла стать силой на выборах, победить и стать силой в Верховной Раде исключительно благодаря тому, что Ющенко проявил себя как выдающийся лидер. Если не нравится "выдающийся", согласен на "сильный". Он, возможно:-))), не Александр Македонский, судя по большому количеству ошибок, которые он совершил, но у него не было такого учителя как у Александря Великого - Аристотеля. К сожалению, КПСС, в которой он делал до перестройки свою карьеру, учила его другому, что и послужило основой его ошибок. Но он в значительной степени, как мне видится, преодолел их. И, есть надежда, что и еще вырастет из идеологических догм прошлого. Судя по интервью и ряду действий НУ, он учится.

      "3. Але ми також відповідальні за те, щоб Ющенко прогресував як політик і щоб в нього не виросли рожки. Тому мусимо впливати на Юща."

      Извините, но предложение о влиянии на Ющенко и выглядит смешным и смешное и есть. Да как можно влиять на него, если для этого нужна политическая сила, которая хотя бы как-то была бы заметна? А в Украине ничего кроме НУ и никого, кроме Ющенко нет, чтобы можно было бы поставить в противовес. Те же оппозиционеры, кто уже давно идут рядом, пусть и с оговорками, и с распрями, пытаются влиять на Ющенко. Юлия Владимировна пытается подталкивать его то к одному решению, то к другому и порой пытается это сделать самым болючим способом - публично. Но не помню случая, чтобы что-либо у нее получилось. Хотя, на мой взгляд, было бы полезно для Ющенко публично откликаться время от времени на кокие-либо из призывов Юлии Владимировны или на ее критику, признать их реалистичность и развить, пусть и по-своему. Таким образом, он и без помощи блока Тимошенко "взял" бы себе часть ее электората. Но, как мне кажется, Ющенко несколько заносчив для этого. А жаль.

      Мороз тоже порой подпихивает Ющенко к своему пониманию ситуации и то же порой публично...и так же безуспешно. Понятно, что организовать Тимошенко или Мороза на "влияние" на Ющенко затея провальная. А больше никого и нет. Может Вы имеете в виду прессу? Но в Украине нет такой прессы, как скажем в Европе или в Америке, которая имела бы настолько большой авторитет, чтобы влиять на политику. Пресса Украины имеет преимущественно, даже почти исключительно информирующий, разъясняющий характер и направлена на население, в отличие от запада, где , в большинстве своем, журналистика пытается улавливать тенденции развития и проблемные моменты общества и от лица и при поддержке общества пытается влиять на личности в политике.

      Так что Ваши слова "Оте інтервью УП теж свого роду вплив на лідера."
      больше есть желаемое, чем действительное. Намного больше.

      Конечно, можно понимать и так, что "Кореспонденти вимагали від Ющенка відповідей на доленосні питання. Чи буде реприватизація? Чи будуть Кучмі гарантії? Чи буде Тимошенко в команді? і т.д. Однозначних відповідей Ющ не дав. Та він і не має права виносити рішення, це прерогатива народу. Але свою думку міг і просто був зобовязаний висвітлити обнозначно. Адже так?" Но, я думаю, они просто задавали вопросы, которые могли бы раскачать ситуацию самого интервью и вывести Ющенко на интригу. У меня есть впечатление, источник которого я объяснить, к сожалению, не в состоянии - это интуитивно понимаемо мною, что это интервью представляет собой хорошо спланированную, тонко выверенную, направленную на не ющенковский электорат,талантливо отредактированную акцию штаба НУ, ну, и,конечно, самого Ющенко.

      И зачем на этом этапе предвыборной компании, пусть и неофициальной все рассказывать? Чтобы противникам было дегче подготовиться? Всем ответам свое время. А таким, как это интервью - наше время. Не будет преувеличением, думаю, скать, что на приверженцев Ющенко это интервью произвело сильное допинговое впечатление - всем хочется засучить рукава. Но важно другое. Те, кому Ющенко был не близок или даже не приемлим, уже есть над чем серьезно задуматься - интервью, хотя и не содержит обширной конкретики, как, например, отчет кабмина, но оно очень конкретно в идеях и направлениях не только в преддверии выборов, но и в проекте новой власти.

      И последнее. Вы пишете также:"А чому б не розповісти людям про своє бачення УПА, націоналізму, проблему російськомовних? А чи є що розповісти Ющенку??? Ви ж бачите, що з Юща треба кліщами слова витягувати.
      Оце є проблема."

      Конечно, это проблема! Но разве это проблема жизни в Украине? Когда уже даже дедушки и бабушки постепенно начинают понимать, что проблемы их жизни, а точнее, проблемы их выживания кроются не столько в пенсии, сколько в идеологии власти. Просто они это нередко не могут сформулировать соответственно чувствам своим и ошибочно приявязывают к персоналиям, но все же, как показали предыдущие выборы, уже намного лучше отделяют зерна от плевел.

      Представим себе, что Ющенко вдруг, ни с того, ни с сего (уж позвольте так выразиться, так как для пенсионеров или малооплачиваемых - это не проблемы, а болтовня, хотя и имеющая какой-то, но не актуальный, смысл) начал рассуждать на темы УПА, национализма, русскоязычных. Что подумают про него? Что подумаю про эти проблемы все, перечисленные мною люди и так же большинство населения центральной и восточной Украины? А то подумают, что и пытаются навесить в виде ярлыка на Ющенко власти и коммунисты, мол, Ющенко нацист, гнобитель русскоязычных и так далее. Лучшего предвыборного подарка от Ющенко для Кучмы и не придумать.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.05.08 | Цой

       Re: Ю Щ Е Н К О

       АВФ пише:
       > "1. Ющенко хороша людина, але він не лідер."
       >
       > Безосновательное утверждение, не соответствующее реальности. Наша Украина смогла стать силой на выборах, победить и стать силой в Верховной Раде исключительно благодаря тому, что Ющенко проявил себя как выдающийся лидер.

       Дурня. Якби він був лідером, то не проср...в би довіру людей. Від нього б не тікали депутати. Він зміг би обєднати опозицію і мати більшість в ВР.

       Ющенко слабкий лідер і Ваші слова тому підтвердження:

       > К сожалению, КПСС, в которой он делал до перестройки свою карьеру, учила его другому, что и послужило основой его ошибок.

       > "3. Але ми також відповідальні за те, щоб Ющенко прогресував як політик і щоб в нього не виросли рожки. Тому мусимо впливати на Юща."
       >
       > Извините, но предложение о влиянии на Ющенко и выглядит смешным и смешное и есть.

       В усьому світі вплив народу на лідера є реальним, а Вас він смішить??? Смійтесь на здоровя.

       > А в Украине ничего кроме НУ и никого, кроме Ющенко нет, чтобы можно было бы поставить в противовес.

       Ось тут вже я сміюсь над Вашою наївною сліпотою.

       > Те же оппозиционеры, кто уже давно идут рядом, пусть и с оговорками, и с распрями, пытаются влиять на Ющенко. Юлия Владимировна пытается подталкивать его то к одному решению, то к другому и порой пытается это сделать самым болючим способом - публично. Но не помню случая, чтобы что-либо у нее получилось.

       На Ющенка впливають всі кому не лінь. Тут і лист трьох, тут і виведення майже на налигачі Юща на акції протесту, тут же і непослідовність по питанню Іраку і т.д.і т.п.

       А от сьогоднішня беззуба політика Ющенка це вже скоріше вплив його оточення. То який же з нього лідер?


       > Так что Ваши слова "Оте інтервью УП теж свого роду вплив на лідера."
       > больше есть желаемое, чем действительное. Намного больше.

       О, Ви навіть вплив преси відкидаєте? Це вже схожо на діагноз. :)

       Мене завжди дивували і цікавили люди які все сприймають в штики. Просто цікаво з чим такі люди зостануться, якщо все запропоноване відкидають? Все. Зверніть увагу. З такими людьми важко знайти розуміння, неможливо обєднатися.

       А чи є для них це метою?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.05.08 | S@nya

        Re: Ю Щ Е Н К О


        >
        > > А в Украине ничего кроме НУ и никого, кроме Ющенко нет, чтобы можно было бы поставить в противовес.
        >
        > Ось тут вже я сміюсь над Вашою наївною сліпотою.
        >

        Коротше... То просвітіть нас нарешті, кого ви тут намагаєтесь нам підсунути?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.05.08 | Цой

         Re: Ю Щ Е Н К О

         S@nya пише:
         >
         > Коротше... То просвітіть нас нарешті, кого ви тут намагаєтесь нам підсунути?

         Я намагаюсь вам "підсунути" Вас. Просніться і будьте людьми. Ви є народ України. Ви наділені необмеженою владою. Але Ви сліпці, що не бачете сили в своїх руках. Ви все надієтесь, що прийде месія і зробить Вам "харашо". А "месія" проста, слабка людина, що розуміє менше Вашого. "Месії" теж потрібен месія. В цьому наша слабкість. А сила наша в єдності. І на жаль цього не розуміє ні "месія" ні Ви, на жаль. Або ж просто мої слова у Вас викликають хворобливий, невмотивований протест. Так буває.

         Ви, Саньо, за єднання лідера з народом? Я теж.

         А Ви бачите, що лідер не йде до народу? Не кличе. Навіть не звертається. Чому? Може не бачить народу? Може розуміє що народу немає, а є лише населення? А може й не розуміє?

         То може пора народу заявити про себе? Не партії, не руху, не організації, а народу? Що таке народ? А це кожен з нас. Я розумію що це практично нереально, але спробувати варто? Адже все від нас залежить, від кожного. То може не будемо чекати "коли всі", а почнемо кожен з себе?

         Перестанемо робити те що від нас чекають і зробимо те, що підказує совість?

         Мені вона підказує, що якщо Ющенко буде вести себе так як веде, якщо ми всі будемо чекати від нього чуда, то ми всі знову програємо. Тому я це пишу. Тому я, для початку, хочу провести достовірну інвентаризацію сил, тому говорю, що Ющенко не є сильним лідером, тому стверджую, що ми, ті хто розуміє ситуацію, мусимо постаратися впливати на лідера, стимулювати його, підтримати його, але й спитати з нього.

         Колись Михайло Свистович сказав чудові слова про викорінення відчуття меншовартості. Мені здається, що прийшов час сіяти в людях і вирощувати в собі відчуття "більшовартості". Ми, є народ України. Ми є єдине джерело влади в цій країні. Ми не претендуємо на жодні особисті виключні блага чи державні пости. Нами движуть священні, гуманні почуття: створення умов для достойного життя кожному українцю, щастя нашої Батьківщини. Що може бути благороднішим і достойнішим поваги і наслідування?
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2004.05.09 | Михайло Свистович

          Єдине питання: "То що робити?" (-)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.05.09 | СЕМЕН

           Ну що, "маленькі українці"

           з країни "втрачених можливостей", де влада "національну ідею вбила", починаєте розуміти що Україна без національного провідника і те що нами намагається керувати політичний "СУСАНІН". Які Вам потрібні докази, он Ющенко сам говорить що взяв расейськіх тяхнологів на кампанію, Вам Свистович це "божа роса", а мені це плювок. Особливо на власні очі бачив чим Вітя займався під час голосування за ЄЕП.
           От скажіть мені - кого Ющенко найме для керування Україною коли стане президентом? Путіна?
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2004.05.09 | Михайло Свистович

            Не звертайте увагу: це в Семена комплекс від його малого зросту

            СЕМЕН пише:
            > Які Вам потрібні докази, он Ющенко сам говорить що взяв расейськіх тяхнологів на кампанію

            Де говорить?

            > Вам Свистович це "божа роса", а мені це плювок.

            Ну то втирайтесь :)

            > Особливо на власні очі бачив чим Вітя займався під час голосування за ЄЕП.

            Невже онанізмом?

            > От скажіть мені - кого Ющенко найме для керування Україною коли стане президентом? Путіна?

            Ющенко сам керуватиме. Без Путіна.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.05.09 | СЕМЕН

             Свистовичу, а це що?

             """РОСІЙСЬКІ ПОЛІТТЕХНОЛОГИ ПРАЦЮЮТЬ З НАШИМ ШТАБОМ

             – На вас працюють закордонні політичні консультанти?

             – Місяць чи півтора тому була укладена угода з однією із російських структур. У мене було дві зустрічі по етапних дослідженнях з ними. Але глибшої відповіді я вам не дам."""             Які Вам потрібні ще докази.
             Нас патріотів просто - обдурили.

             Ющенко під час голосування ВРУ за ЄЕП був в кабінеті Кучми.
             Кажуть цілувалися в засос Вітя та Льоня.
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2004.05.09 | Михайло Свистович

              Re: Свистовичу, а це що?

              СЕМЕН пише:
              >
              > Які Вам потрібні ще докази.

              Лінк

              > Нас патріотів просто - обдурили.

              Вам поспівчувати?

              >
              > Ющенко під час голосування ВРУ за ЄЕП був в кабінеті Кучми.
              > Кажуть цілувалися в засос Вітя та Льоня.

              Брешуть, напевно.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.05.09 | Цой

           Єдина відповідь.

           >Єдине питання: "То що робити?"

           Відповідь теж єдина: думати, творити разом!

           Випрацьовувати разом стратегію перемоги.

           Не тратити сили і час на суперечки з невіруючими, а єднатись з свідомими громадянами. Лише випрацювана разом ідея матиме широку підтримку.

           Що робити? Я розкрию в найближчий час своє бачення перемоги. А яка Ваша думка, пане Михайле? Певен у Вас є добрі ідеї. Розкажіть про них і ми обовязково їх підтримаємо.

           Думаймо, творімо. Ваші мізки потрібні Україні.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2004.05.09 | S@nya

            Re: Яку ми так і не почули.

            Цой пише:
            > >Єдине питання: "То що робити?"
            >
            > Відповідь теж єдина: думати, творити разом!
            >
            > Випрацьовувати разом стратегію перемоги.
            >
            > Не тратити сили і час на суперечки з невіруючими, а єднатись з свідомими громадянами. Лише випрацювана разом ідея матиме широку підтримку.
            >
            > Що робити? Я розкрию в найближчий час своє бачення перемоги. А яка Ваша думка, пане Михайле? Певен у Вас є добрі ідеї. Розкажіть про них і ми обовязково їх підтримаємо.
            >
            > Думаймо, творімо. Ваші мізки потрібні Україні.


            Пан Михайло ітак думає і творить 25 годин на день. А що придумали і створили Ви?
            Незрозумілі Ваші закиди. Ви звинувачуєте в відсутності дій людей, яких не знаєте, а поки що нічого конструктивного не запропонували, окрім пафосних закликів.
            Тож будемо раді нарешті почути Вашу програму перемоги.
        • 2004.05.09 | Patriot

         Здається цой мав на увазі

         Почніть думати а не молитися на месію, якого нема :)
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2004.05.09 | S@nya

          Re: Тоді він не за адресою (-)

          Patriot пише:
          > Почніть думати а не молитися на месію, якого нема :)
       • 2004.05.09 | АВФ

        Re: Ю Щ Е Н К О

        Вы пишете:
        "Дурня. Якби він був лідером, то не проср...в би довіру людей. Від нього б не тікали депутати. Він зміг би обєднати опозицію і мати більшість в ВР.

        Ющенко слабкий лідер і Ваші слова тому підтвердження"

        Согласенс тем, что Ющенко не идеальный лидер, наверное, и слабый, если сравнить с сильными лидерами в истории. Но все же, как и Вы это подверждаете - лидер. Ведь НУ существует. И имеет определенный вес и влияние. Даже Кучма, который вообще ни на что не обращает внимание, если добивается поставленной цели, сам есть сильный лидер, но считается с НУ, то это признак мощи и внутренней управляемости оппозиционной силы. А управляемость - это организация, структурированность и дисциплина. А это, в свою очередь, зависит только от личности лидера, то есть,от того, как он смог подобрать кадры управления, как он смог расставить приоритеты в группах влияния внутри НУ, как и какие он ставит перед НУ задачи и каким образои добивается их исполнения...
        Его слабость, как я уже писал, в основном в его прошлом, которое нагрузили его совершенно непригодным для нынешней ситуации опытом. А избавится от хорошо вдолбленного воспитания КПСС не так-то и просто. Но я думаю, что не только оковы сознания, заложенные добротной пропагандой КПСС мешают Ющенко, но и его склад характера и необходимость лавировать между интересами групп в разношерстной НУ.

        Давайте зададимся вопросом, а другой лидер, случись в НУ лидером другой человек, мог ли бы быть жестче в поступках, резче в речах?

        Возможно, что это стало бы возможным на какую-то чуточку, но не более, так как обстоятельства и внутри НУ, и снаружи не позволяют этого.

        Но я еще более сомневаюсь в возможности появления другого типа лидера
        вообще. Дело в том, что появление Ющенко в украинской когорте политиков - это результат усилий и просчетов Кучмы. Не будь воли на то самодержителя Всея Украины, то никогда Ющенко не появился бы в политике. Для начала он не стал бы руководить нацбанком, а тем более не стал бы потом председателем Кабмина. Кучма, естественно, выбирал деловитого, способного организатора - дело-то нужно делать , не всем же Кучма может управлять. Но он выбирал и не строптивого, уступчивого, управляемого. Но просчитался Кучма в том, что мягкие пластилиновые качества Ющенко оказались не фундаментальными чертами его характера, а наносными, воспитанными. Кроме того, страсть к личной наживе, которая есть у каждого человека, но не у всех доминирует, у Ющенко уступает его общественному стимулу. Кучма считал, что Ющенко такой, как и всё его окружение, каждый из которого готов купить и продать ближнего. Но он просчитался.

        Поэтому, считаю, что Кучма первым выбирал для НУ лидера, сам того не желая. Но заслуга Ющенко в том, что он смог преодолеть страх (а это естественно в бандитской среде власти), проявил лучшие волевые качества, собрал(!!!) под знамя своей личности людей, довел плохо управляемую массу оппонентов власти до выборов, победил (проиграв отчасти по объективным и по субъективным причинам) и смог довести аморфную массу до состояния организованной оппозиции.

        "В усьому світі вплив народу на лідера є реальним, а Вас він смішить??? Смійтесь на здоровя"

        Тут не смеяться, а плакать мне нужно. "Смешно" - я сказал в качестве фигуры речи, но не для констатации своего эмоционального состояния.
        Во всем мире не влияют, к сожалению. Вот в Сирии, в Иране, в Китае, в Судане, в Лихтенштейне, в Люксембурге и еще много где... - не влияют. Еще можно перечислить много западных стран, где, хоть и влияют, но не шибко.
        Но не в этом, конечно, дело.

        Влияет ли пресса, как выразитель общественного мнения в Украине на украинскую власть?

        Я, по-прежнему, утверждаю, что украинская пресса, даже в лучшей ее части, функционирует не так, как это присуще мировой прессе. Укр СМИ почти в абсолюте направлены на население, на информирование его, но совсем не направлены в сторону власти, чтобы "влиять", как Вы хотели бы видеть, на власть. Причины этого, в основном, скрыты в политике самой власти и методах осуществления этой политике по отношению к СМИ. Но нельзя и не учесть того, что основная, подавляющаяся часть СМИ все еще находится под влиянием кадров журналистики, которые воспитаны КПСС и непосредственно и через посредство воспитателей новых кадров - ведь молодежь по-прежнему воспитывают старые идеологические воспитатели и в университетах, и самих СМИ. Даже лучшие из воспитателей, которые, когда стало можно это делать, стали клясть КПСС, все еще продолжают быть подспудно и бессознательно носителями останков прежней идеологии.

        Так что, Ваш тезис о влиянии через СМИ хоть на Ющенко, хоть на власть, хоть и на кого еще во власти или в оппозиции сильно подрывается собственно способность СМИ влиять, вернее, не способностью.

        Дальше я пишу:
        > А в Украине ничего кроме НУ и никого, кроме Ющенко нет, чтобы можно было бы поставить в противовес.
        На это Вы отвечаете следующее:
        "Ось тут вже я сміюсь над Вашою наївною сліпотою."

        Смейтесь на здоровье, не жалко. Но все же поделитесь и с нами, кто же эти люди, которые уже имеют силу, подобно НУ, что отчасти, но во многом, доказывадо их способность конкурировать по качествам лидера с Ющенко.
        Ведь военоначальник без армии - нонсенс. Где эта невидимая армия, лучшая, чем НУ, управляемая более сильным лидером, чем Ющенко?

        Если Вы имеете в виду, так сказать, потенциальных лидеров, то много ли пользы украинскому народу от их теоретических возможностей?

        "На Ющенка впливають всі кому не лінь. Тут і лист трьох, тут і виведення майже на налигачі Юща на акції протесту, тут же і непослідовність по питанню Іраку і т.д.і т.п.

        А от сьогоднішня беззуба політика Ющенка це вже скоріше вплив його оточення. То який же з нього лідер?"

        Но это известная истина, что все влияют на всех, в той или иной мере.
        Но я сомневаюсь, что Ющенко так уж и поддается влиянию, особенно со стороны противоположных сил.

        Мне кажется, что Вы хотите от Ющенко поступков и позиции молодежного экстремального лидера, хочется его видеть пламенным трибуном, взрывающим массы призывами и своей страстью. Для кино это было бы не плохо. Но для жизни, я сомневаюсь. Нам Зимний брать пока не нужно, а провокаций хватает и со стороны властей. Власть сильна и к сегодняшнему дню озлоблена до предела, способна на любое кровопролитие. Так что же, бросить толпу к ее ногам. Дать власти показать свою кровавую силу и еще больше вогнать народ под собственную шкуру?

        Мне не понятно, почему Вы считаете, что Ющенко хорошо ьудет поступать так, как если он будет поступать как Вам кажется, что он должен. И почему его позиция по тому же Ираку должна быть правильной по-Вашему, непреклонной и неизменной, а не по его - изменчивой по обстоятельствам. Это политика и я бы не советовал смешивать ее с этикой. То, что непримлимо для отношений между людьми, в отношениях между силами, борющимися за власть может быть вполне нормальным. Этические нормы, перенесенные в политику, приводят к тому, что на выборах честно побеждают Гитлеры.

        Заметьте, я ни разу не сказал и нигде не намекал, что Ющенко - панацея от нынешней власти. Я только утверждаю, что Ющенко, вот такой, какой он есть, как в "До третьих петухов" у Шукшина сказано "с усами и какашками" - это единственный, кто реально противостоит как значительная сила действующей власти. И личность Ющенко не вызывает у меня ни поклонения, ни восторга, ни отталкивания. По некоторым параметрам, которые и Вы называли, мне он не нравится. Но уважаю его за лучшие дела его и за то, что даже в своих не корректных, на мой взгляд, действиях он оставался на стороне общества. И я, честности ради, должен сказать, что равного в среде оппозиции личности Ющенко - нет.

        И потом, так ли важно обществу, что все любят того или иного лидера? И нужно ли вообще любить их? Они же просто делают то, что им самим нравится, не жертвуя имуществом, здоровьем более того, чем это продиктовано и мотивированно их собственным интересом, их собственной амбициозностью. Мы или идем вместе, а не под ним, или не идем. Время вождей прошло. А лидер - это такая работа.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.05.09 | Poplar

         Re: Ю Щ Е Н К О

         Сила Ющенка в тому, що він харизматичний лідер (за Вебером). Його харизма проявляється не в тому, щоб бути "борцем" (ЮЛЯ) чи "непідкупним" (Сан-Санич). Найголовніше в ньому, як говорили брати Стругацькі через Ізю:"Только не делайте резких движений".
         Саме це наводить багатьох на думку про те, що він ніби-то слабкий.
         Мені теж не сподобалося, як на зустрічі з молоддю він почав монолог про проблеми в сільському господарстві, монолог настільки незрозумілий, що мені було соромно сидіти в тому залі і слухати, що він говорить.
         Але я здаю собі звіт, що вибирати доведеться не між Ющенком і Януковичем, не між Заходом і Сходом, не між Америкою і Росією, а між різними способами буття.
         Між "я начальник - ти дурак" (Януковича, Азарова, Кірпи, Кучми)і
         діяльністю "поінформованої згоди" і поваги до колег (Ющенка).

         Ну не подобається мені, коли мені їздять по вухах, коли мені не приємно вмикати телевізор, з якого телеведучі прорікають такі речі, після яких мені хочеться йти мити вуха, а вони напевно після випуску новин миють рот - з милом.
         Мені не подобається коли влада з мене робить дурня, однією рукою дає, а другою забирає.

         <<"Влияет ли пресса, как выразитель общественного мнения в Украине на украинскую власть?"
         "Я, по-прежнему, утверждаю, что украинская пресса, даже в лучшей ее части, функционирует не так, как это присуще мировой прессе. Укр СМИ почти в абсолюте направлены на население, на информирование его...">>

         Провладні ЗМІ переважно виконують роль органів пропаганди і оболваніванія. Гірше за все те, що навіть я, критично налаштований, дивлячись новини по 1+1 починаю в дещо вірити, доки не осмислю те, що вони говорять. Пропаганда на жаль ефективна.

         Ми обираємо Ющенка не стільки тому, що він панацея від усіх наших бід, скільки сподіваємося, що зміна принципів, які лежать в основі сучасної державної політики дасть можливість людям жити легше, перш за все тому, що послабиться тиск державної машини.

         П.С. А інтерв'ю треба перекласти на російську мову і розповсюдити в містах Сходу України.
        • 2004.05.10 | Цой

         Re: Ю Щ Е Н К О

         АВФ пише:
         > Смейтесь на здоровье, не жалко. Но все же поделитесь и с нами, кто же эти люди, которые уже имеют силу, подобно НУ, что отчасти, но во многом, доказывадо их способность конкурировать по качествам лидера с Ющенко.

         Не пересмикуйте, будь ласка. Було:

         /А в Украине ничего кроме НУ и никого, кроме Ющенко нет, чтобы можно было бы поставить в противовес./

         А стало:

         /кто же эти люди, которые уже имеют силу, подобно НУ,/

         Відчуйте різницю. :)

         Але відповідаючи на Ваше останнє запитання можу сказати з гордістю, що є такий лідер. Це Ю.Тимошенко. Її якостей лідера вистачить на трьох Ющенків.

         > Ведь военоначальник без армии - нонсенс. Где эта невидимая армия, лучшая, чем НУ, управляемая более сильным лидером, чем Ющенко?


         І армія така є. Це декілька мільйонів прихильників. Не тих хто"за Ющенка", але спитай чому, то й відповісти не зможуть. Прихильники ЮВТ свідомі люди здатні на вчинок.

         > Мне кажется, что Вы хотите от Ющенко поступков и позиции молодежного экстремального лидера, хочется его видеть пламенным трибуном, взрывающим массы призывами и своей страстью. Для кино это было бы не плохо. Но для жизни, я сомневаюсь.

         На що спираються Ваші сумніви? А лідер Грузії для Вас не кіношний герой?

         >Нам Зимний брать пока не нужно, а провокаций хватает и со стороны властей. Власть сильна и к сегодняшнему дню озлоблена до предела, способна на любое кровопролитие. Так что же, бросить толпу к ее ногам. Дать власти показать свою кровавую силу и еще больше вогнать народ под собственную шкуру?

         Ви, на жаль, теж помиляєтесь ідентифікуючи прояв народної волі по відношенню до влади з революцією. Якщо хочете я поясню різницю. Хоча Ви й сам, подумавши, зрозумієте свою помилку.

         > Мне не понятно, почему Вы считаете, что Ющенко хорошо ьудет поступать так, как если он будет поступать как Вам кажется, что он должен.

         Знову дурня, пробачте. Невже Ви не бачите, що Ющенко взагалі ніяк не поступає? Ви вважаєте, що Ющенко робить ВСЕ вірно??? Все на що він спромігся, це нахамити міністру МВС. А результат?

         > И потом, так ли важно обществу, что все любят того или иного лидера? И нужно ли вообще любить их?

         Пробачте Ви про що???

         В остальному ж повністю з Вами погоджуюся. Радий тОму.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2004.05.10 | АВФ

          Re: Ю Щ Е Н К О Ответ Цою

          Вы, вероятно, полагаете, что я полемизирую с увлечением и удовольствием от самой полемики. Но я на самом деле хочу выслушать иные точки зрения, чтобы вносить коррекции в свою по необходимости. Истины ради готов и отказаться от своего видения проблемы. То, что Вам кажется, я был не корректен в каком-то вопросе - то и спорить не буду, так как не существенно: был ли я точен или не был. Существенно другое, то, что Вы в качестве силы, равной по влиянию в Украине на общество приводите Юлию Владимировну Тимошенко. Как Вы понимаете, я отлично знаю о ее существовании и вполне мог бы и догадаться, что она стоит, если бы так по-моему и было, вровень с Ющенко по влиянию на общество Украины(именно по этому параметру, как наиболее важному, на мой взгляд для выборов).

          Но я не назвал ее не потому, что пренебрегаю ею или считаю ее малозначительной фигурой. Отнюдь. Юлия Тимошенко выдающийся украинский политик и это будет еще сказано не раз. Но ведь нужно не выдавать желаемое за действительное, смотреть, так сказать, правде в глаза. Нет у Тимошенко такого влияния на общество какое имеет Ющенко. И не только рейтинги это подтверждают и предыдущие выборы. Власть это подтверждает, противодействуя больше НУ, чем блоку Тимошенко.

          И, если Вы считаете Ющенко недостаточно решительным, то, в противовес Вашему утверждению, я могу сказать, что Юлия Владимировна не всегда сдерживает эмоции и вместо гневного обличения , бывает, сползает в эмоциональныю трясину нервозной неуравновешенности. Но это бы ладно, многим даже нравится, особенно молодежи. Но вот нет у нее такого доверия со стороны общества, даже не сравнивая ее политический имидж с имиджем Ющенко. Нет и все. Не сумели раскрутить ее месяц, проведенный в застенках Кучмы, не сумели сделать ее мученицей за Украину, дали возможность власти заговорить ее образ деньгами, лазаренками, еэсу... Вернее, не сумела она, потому что некому, кроме нее самой, поступать громко, политически, мощно...

          Ни она сама, по естественным причинам не смогла это сделать, ни ее команда, как оказалось довольно теряющаяся без нее, ни как бы партнеры по оппозиции - умолкнувшие и выжидающие... Великолепный шанс был упущен.

          Я и сам голосовал за Тимошенко прошлый раз. Я понимал, насколько ее фигура важна в поликуме. Но я также, с другой стороны, понимаю, что голосую не за команду, но за одного человека. Не потому, что они плохи, а потому, что она собирает вокруг себя не альфа- лидеров и даже не бэта. Вот такая она есть и ничего не поделаешь. Я был бы рад, если бы она стала председателем кабмина и не менее рад, если бы президентом был, одновременно, Ющенко. Этому много причин. Но главная состоит в том, что это наиболее соответствовало бы способностям и характерам этих выдающихся людей. Согласитесь, что если кадры для производства следует отбирать с учетом личных качеств характера, то уж на такие должности и подавно.

          Также не могу согласить с тем, что, как Вы пишете, Ющенко "никак не поступает". Я придерживаюсь противоположной точки зрения и считаю, что он поступает, во всяком случае до настоящего времени, сообразно обстановке и стратегически верно. Я думаю, что Вас и многих других больше устроили бы, если бы Ющенко выступал с обличительными речами, тусовался на митингах... Но толку-то? По телевидению эти митинги не показывают, в газетах не прокламируют... Для своих, что ли, чтобы поддерживать боевой дух? Так меня лично, например, в хорошей политической форме держит сама власть, ее национал-социалистический кураж (национал не в смысле нации по происхождению, но в смысле государственной нации. И не по происхождению, а по принадлежности к власти), унижение общества и ухудшение экономического положения. Мне, например, призывы, хождения под флагами, скандирования здравиц...не нужны. Если будет необходимо, просто позовут или сам пойму, что пора, то и без этого пойду делать то, что нужно. Я думаю, что такой не только я. Мы,которые еще из прошлого двумя ногами, сильно разочарованы во всех этих шумах и словесных феерверках со времен "партии родной".

          Мне нужен Ющенко, который, "ничего не делая", как-то, непонятно мне, но влияет на развитие дел в ВР и в обществе. Это влияние я вижу в реальности. Оно без флагов и трескотни. Оно в крайней нервозности власти, в подготовке властей к выборам, в массе политических ошибках властей... Не было бы "ничего не делающего" Ющенко, они бы спокойно раздали указания губернаторам и спокойно и окончательно взяли власть, как это было во времена КПСС. Но этого спокойствия у них нет и это меня радует и дает мне важный сигнал о том, что дело движется. Может и хорошо, что нам мало незаметно. Значит в чем-то незаметно и кучмоидам. Это же настоящая борьба, а не спекталь, где все должно быть на сцене.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.05.12 | Цой

           Re: Ю Щ Е Н К О Ответ АВФ

           АВФ пише:
           > Вы, вероятно, полагаете, что я полемизирую с увлечением и удовольствием от самой полемики.

           Всяка робота повинна приносити радість. Якщо ж Вам важко, то не мучте себе. :)

           >Но я на самом деле хочу выслушать иные точки зрения, чтобы вносить коррекции в свою по необходимости. Истины ради готов и отказаться от своего видения проблемы.

           Ловлю на слові.

           >То, что Вам кажется, я был не корректен в каком-то вопросе - то и спорить не буду, так как не существенно: был ли я точен или не был.

           Але якщо Ви надієтесь, щоб Вас зрозуміли, то варто таки бути точнішим на мою думку. Бо заяви типу "В Україні нікого крім НУ і Ющенка немає" не сприяють порозумінню.

           > Существенно другое, то, что Вы в качестве силы, равной по влиянию в Украине на общество приводите Юлию Владимировну Тимошенко. Как Вы понимаете, я отлично знаю о ее существовании и вполне мог бы и догадаться, что она стоит, если бы так по-моему и было, вровень с Ющенко по влиянию на общество Украины(именно по этому параметру, как наиболее важному, на мой взгляд для выборов).

           Чому Ви зациклились лише на виборах? Їх не буде.

           > Но я не назвал ее не потому, что пренебрегаю ею или считаю ее малозначительной фигурой. Отнюдь. Юлия Тимошенко выдающийся украинский политик и это будет еще сказано не раз. Но ведь нужно не выдавать желаемое за действительное, смотреть, так сказать, правде в глаза. Нет у Тимошенко такого влияния на общество какое имеет Ющенко.

           Не вірний висновок. Вплив і рейтинг зовсім різні речі, погодьтеся. Про вплив Юща говорити некоректно бо він не знає що це таке, не кажучи про застосування того впливу. А от Юля має величезний вплив на своїх прихильників.

           Але ж не будемо ми сперечатися за дрібниці? Я надіюсь.

           Пропоную повернутися до суті. Аналізуючи дії і слова Ющенка за останні два роки я стверджую, що Ющенко сьогоднішній не є лідером-переможцем. Він по характеру взагалі не лідер. Йому ліпити горшки, доглядати бджіл, ростити дітей. Але населення хоче бачити його президентом. От вже не знаю, що населення в ньому побачило, але таки підтримує. Враховуючи затурканість людей, аполітичність і мояхатаскрайність, то скоріше вибір був зроблений чисто рефлексорно. Так як і сьогодні вони підтримують Януковича: красивий, видний, "балакає". Що один, що другий в порівнянні з кукою "просто красавєц".

           Ви можете сперечатись, не погоджуватись з моїми виразами, але від того Ющ лідером не стане. Тому пропоную взяти попереднє твердження за основу, і з того виходити. Тим більше, що навіть якщо воно (твердження) не вірне, то наші намагання "зробити" з Ющенка лідера, йому не завадять. Окей?

           Отже яі дії Ющенка можуть спасти вибори? Скажу відразу, що як на мене, то чекати виборів немає жодного сенсу. Чекати, то позиція невдахи. Треба б вже завтра (а краще позавчора) прогнати Кучму і його посіпак як собак шелудивих. Але населення не готове здійснити владу. Значить вся надія на вибори.

           1.То як перемогти? Щоб довго не розводити теревені зішлюсь на статтю Джона Колана "Віктор Ющенко - Переможець, чи Той хто програє? Необхідна допомога, і то швидко", з яким я в основному погоджуюся.

           2.Як змусити Ющенка діяти?
     • 2004.05.12 | СЕМЕН

      БРУТАЛЬНИЙ ПАСКВІЛЬ

      Бажаний зять

      11.05.04, 10:53 | Хорст Штаерманн

      Джерело: "Время"


      Нещодавно став уп'яте батьком Віктор Ющенко. Третя дитина від другого шлюбу - син Тарас - народився в Австрії. Перша в цьому шлюбі донька Софійка з'явилася на світ в США, а середня, Христина - вдома, в Києві. Якщо про Віктора Андрійовича достеменно відомо, що він народився в Недригайлівському районі, закінчив Тернопільський фінансово-економічний інститут, служив у армії, заміщував начальника відділу кредитування колгоспів і нарешті прийшов на службу в агропромбанк "Україна", де його помітив, відзначив і підніс у заступники великий український фінансист Вадим Петрович Гетьман, то про Катерину Михайлівну ходить багато чуток. У першу чергу щодо її роботи в ЦРУ або аналітичному відділі Держдепа (що, по суті, те саме, хоча між собою ці голови Левіафана конкурують, і часом дуже жорстко). І, відповідно, щодо ролі, яка виконується нею при чоловікові.

      Насправді, в чутках, як завжди, дещо правда, дещо - не зовсім, а ще дещо хоч і відповідає істині, але перекручено в деталях. Реальний трудовий шлях громадянки США українського походження Katherine Chumachenko виглядає так: Джорджтаунський університет (міжнародна економіка); Чиказький університет (спеціальність: фінанси, міжнародний бізнес, менеджмент громадських неприбуткових організацій); Український національний інформаційний центр, директором якого Катерина стала в 21 рік і займала цю посаду два роки. У 1984 році Катерина Михайлівна отримує місце спеціального асистента управління міжнародних відносин Митної служби США і два роки керує освітніми програмами цього відомства, а в 1986 році переходить на роботу в Державний департамент США - у Бюро з прав людини, одну з "найулюбленіших" організацій радянського КДБ та інших закордонних структур, що опонують Штатам. Тут наша героїня курирує радянський і східно-європейський напрямок. Вірніше, допомагає це робити спеціальному підрозділу в службі Держсекретаря.

      Проходить ще два роки, і 27-річна україноамериканка робить черговий крок нагору; вона стає співробітником Білого дому, точніше - помічником директора Міжнародного департаменту. Відтепер у її компетенції широке коло досить делікатних питань - від контактів із пресою до аналізу проблем міжнародної безпеки. Майбутня дружина українського прем'єра готує документи-дайджести для ознайомлення й формування думки президентові США, віце-президентові й іншим вищим посадовим особам Білого дому, до регулярного контакту з якими має доступ. Це вже дуже серйозний рівень.

      У 1989 році кар'єра Катерини Чумаченко робить несподіваний зиґзаґ - без усяких знижень, скоріше навіть з підвищенням, вона йде з "чисто" політичної діяльності в економіку. Втім, тісно пов'язану з тією же політикою. Кілька місяців вона трудиться в Казначействі США, потім два роки в економічному комітеті Конгресу, де відповідає за підготовку доповідей, законів і парламентських слухачів. А в 1991 році, як неодноразово повідомлялося в пресі, "спонукувана ностальгією", прибуває на історичну батьківщину своїх батьків. Звісно, не туристом.

      Початок останнього десятиліття минулого століття зовсім не даремно називають сезоном надій і ілюзій. Після падіння залізної завіси, розвалу СРСР і зі здобуттям незалежності перед країнами СНД, у тому числі й Україною, відкриваються нові, уявлювані безпрограшними, шляхи й можливості. Наприклад, доступ до американської технічної та фінансової допомоги (в тому числі такої привабливої, як гранти й стипендії). Розподіл цих смачних речей - прерогатива агентства USAID і численних структур, створених під його дахом у різних країнах світу, в "підгортанні" яких з тим ачи інших причин зацікавлені стратеги з берегів Потомака. В Україні фактичними сателітами даного відомства стають на зорі незалежності такі установи, як Американсько-українська фундація, Інститут Пилипа Орлика й Проект парламентського розвитку, директором яких (усіх, за сумісництвом) була, зрозуміло, Катерина Михайлівна. Вона ж одночасно є керуючим по Україні й старшим резидентом-радником Центру банківського тренінгу при USAID і радником Національного центру навчання банківського персоналу. А з 1994 року й аж до лютого 1999-го, коли в зв'язку з народженням дочки пішла у відпустку, очолює українське представництво однієї з найбільших міжнародних фінансових і консалтингових структур, тісно зв'язаних з тим же Держдепом - Barents Group LLC.

      Саме тоді відбувається її зустріч і знайомство з Віктором Ющенком, який успадкував від Вадима Гетьмана, який пішов на підвищення і очолив Національний банк, керівництво банком "Україна". Як таке це не дивно: двоє людей, так чи інакше пов'язаних із фінансами на досить високому рівні, не могли не познайомитися. Не дуже дивно й те, що між ними виникла особиста, з переходом в інтимну, симпатія. Дещо дивує хіба що той факт, що розвився роман із дивною швидкістю. Познайомилися вони в літаку, який мчав обох в Америку, де місця Віктора й Катерини, як говорить сімейна легенда - зовсім випадково, виявилися поруч. А з трапа літака в аеропорту імені Кенеді вони зійшли вже хіба що не взявшись за руки й на офіційних вечірках трималися так, що їхні стосунки ні в кого не викликали сумнівів.

      У цьому теж немає нічого поганого. Зрештою, коханню, в тому числі й із першого погляду, всі віки покірні. От тільки трохи дивує те, що психологічно до настільки спринтерських романів не схильні ні один, ні другий. У всякому разі, про Віктора Андрійовича добре відомо, що він вихований релігійними батьками в жорстких, мабуть навіть дещо пуританських традиціях українського села, які не припускають, а швидше виключають амури на стороні, тим більше що до того моменту сімейне життя його з дружиною Світланою (родичкою всемогутнього Вадима Гетьмана, шлюб з якою й послужив трампліном для вражаючої кар'єри сільського бухгалтера) було цілком безхмарним.

      Як би там не було, незабаром після романтичної зустрічі в літаку у Віктора Ющенка з'являється досить значне коло знайомих із числа західних політиків і фінансистів такого рівня, про який навряд чи можуть мріяти й лідери інших держав. Щоправда, виникають і труднощі. Перша (на той момент іще законна) дружина, довідавшись, що чоловік, батько двох її дітей, так би мовити, позиркує ліворуч, заявляє серйозні претензії. Після чого, не домігшись успіху в спробах переконати благовірного "домашніми" засобами, виносить сміття з хати, поскаржившись дядькові. Й Вадим Гетьман, як стверджують у Києві, викликає блудного родича на чоловічу розмову. За свідченням очевидців, це був нелегкий день для закоханого фінансиста: його поставили перед вибором - або негайний розрив із Катериною, або розлучення зі Свєтою, й кінець усьому. В тому, що Гетьман здатен виконати свою обіцянку, сумнівів ні в кого, хто знав його рішучий і твердий характер, бути не могло. Для Віктора, який дуже дорожить кар'єрою, це був украй важкий момент. Для Катерини, мабуть, теж.

      Але людина, як відомо, не знає свого майбутнього. В тому ж 1998 році, за всього лише кілька днів після пред'явлення ультиматуму, Вадим Гетьман загинув. Вірніше, був убитий. Його застрелили в парадній власного будинку, дуже вміло й професійно, й хоча формально вбивця після довгих і не дуже продуктивних пошуків був знайдений, зізнався у вчиненому й вислухав вирок, але справжні мотиви й замовники злочину так і залишилися таємницею не тільки для громадськості, але, схоже, й для самого слідства. А цілком природна версія про трагедію як підсумок сімейного конфлікту, ледь спливши, з нікому не зрозумілих і ніким не пояснених причин була миттєво закрита.

      За кілька днів після похорону впливового родича Віктор Андрійович зробив нарешті рішучий, чоловічий крок. Різко порвавши зі Світланою, він відкрито почав спільне життя з коханою жінкою. Про покинуту дружину з того часу не відомо практично нічого. Дорослі ж діти від першого шлюбу, Віталіна й Андрій, а також зять Міша, які працюють нині в престижних фінансових установах, тісно пов'язаних із заокеанськими банками, судячи з опублікованих у пресі інтерв'ю й пасторальних сімейних фото, підтримують із батьком і "другою матір'ю" чудові стосунки.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.05.13 | S.D.

       Ох, нелегкая это работа

       - убедить народ, что две ходки за "зону" - это ерунда по сравнению с таким мощным компроматом, как развод и свадьбп с американкой...
  • 2004.05.11 | СЕМЕН

   Молодець Ющ!!!

   Цікава думка.
 • 2004.05.09 | Максим

  Підтримую Цоя, але

  Але не у всьому
  Проблема наших (тутешніх) страусів у тому, що вони ховають голову у пісок і не хочуть сказати/побачити/ відверто - що ж буде, якщо Ющенко переможе. (Хоч це вже малоймовірно)

  Я просто в шоці від такої перспективи. Дивіться, Ющ не каже нічого такого, що б викликало піденесення в людях, змушувало їх ходити й агітувати за нього. Ющ може перемогти, але це не буде велика і славна перемога. В кращому випадку якось переповзе за той барьєр.

  Чи вийдуть тут людити вимагати його президенства, якщо переможцем оголосять Янука, або Кирпу?... Дуже сумніваюся. І винними будуть не люди, а Ющ і його команда.

  Саме вони не спромоглися до сих пір сказати слів і знайти гасел і показати цілей, які б об'єднали населення усієї України, зробили б їх ПАЛКИМИ прихильниками Юща.

  А гасел і цілей тих нема, бо дійсно Ющ та НУ стоять на тих самих позиціях, що й Кучма. Повторюю - натих самих - соціально-економічних позиціях.

  Саме тому Ющ проти перегляду результатів приватизації, саме тому Ющ ніколи не скаже "як міг Суркіс працювати у мільярд разів ефективніше за тракториста", і т.п.

  Правда в тому, що Ющекно - абсолютно не та людина, яка потрібна Україні.
  Він довів це у 1999-му, коли відмовився балотуватися, коли пішов прем'єром до кучми, коли назвав його батько, коли не очолив, людей, які чекали його на вулиці (і вся Україна чекала), а навпаки підписав листа т рьох, коли здав Юлю, коли поліз цілувати Кучму, після того, як през оголосив про відставку Юща.

  Те як Ющ просрав перемогу після парламентських виборів показує, що керувати "успішно" він може лише в одному випадку. Якщо йому дати чарівну паличку, щоб усе відбувалося по його щучому велінню. та й те, виявиться, що рішення Ющу дикутують Червоненки зі Жіваніями, дружини з разом з верескливими тітками з оточення. І т.д.

  Повторюю ще раз. Єдиний варіант позитивного результату після виборів Юща презом, це коли він відсіче від себе Червоненкуів, Пинзеників, Жваній і т.п., коли він наблизить до себе Юлю та Мораза, коли він знайде компроміс з Донецькими.

  Але цього не буде. На жаль.
  Очевидно переможе все таки Янук. Ну то й хай. Це буде краще, ніж перемога Червоненка (за ширмою Юща).
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.09 | Михайло Свистович

   Re: Підтримую Цоя, але

   Максим пише:
   > Ющ та НУ стоять на тих самих позиціях, що й Кучма. Повторюю - натих самих - соціально-економічних позиціях.

   Та ні, на різних вони стоять позиціях. В Кучми взагалі немає ніяких соціально-економічних позицій ("скажіть мені, що будувати, і я вам збудую"). Його єдина позиція - грабувати Україну.

   >
   > Правда в тому, що Ющекно - абсолютно не та людина, яка потрібна Україні.

   Звичайно, саме тими людьми є бандюки Янукович і Лазаренко.


   >
   > рішення Ющу дикутують Червоненки зі Жіваніями, дружини з разом з верескливими тітками з оточення.

   Не диктує ніхто з Вами названих. Особливо дружини разом з верескливими тітками з оточення. А хто в його оточенні верескливі тітки?

   >
   > Повторюю ще раз. Єдиний варіант позитивного результату після виборів Юща презом, це коли він відсіче від себе Червоненкуів, Пинзеників, Жваній і т.п.

   Пинзеника відсікати не треба.

   >
   > коли він знайде компроміс з Донецькими.

   Донецьких треба знищити як клас.

   >
   > Очевидно переможе все таки Янук. Ну то й хай. Це буде краще, ніж перемога Червоненка (за ширмою Юща).

   Це буде гірше навіть за гіпотетичну перемогу особисто Червоненка без ширми Юща.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.09 | АВФ

    Re: Підтримую... то, Ющенко выиграет, но вопрос только станет ли

    президентом.

    Выиграет потому, что его поддержат даже несмотря на активное продвижение Януковича. Что-то сдается мне, что часть бизнес-окружения и еще более значительная часть нейтралов влиятельного бизнеса, которые по необходимости, не видя альтернатив, делали вид, что за Кучму, в последний момент поддержат Ющенко. Тому причиной исключительно соображения развития бизнеса. Нет у украинского бизнеса перспектив на развитие, если к власти придет Кучма, Янукович или кто-то еще из его среды. Я думаю, что о причинах и не нужно особенно распространяться, настолько они очевидны.

    Относительно будущего Украины Ющенко сказал ровно столько, сколько это необходимо для политика, который претендует на роль стратега (в нашем украинском случае-президента). Он сказал все, что нужно, чтобы стало понятно - годится он в президенты Украины или нет.

    Это совсем другой вопрос; а всем ли понятно это? Повидимому, не всем. И здесь есть необходимость, я думаю, еще раз тезисно повторить все ранее им сказанное. Судя по тону и содержанию последнего интервью, мы может дождаться таких тезисов поближе к выборам. Я думаю, что если он будет раньше высказываться на эту тему, то его противники хорошо распиарят его черным, по каждому пункту его тезисов и многократно утрамбуют это в головы. А, если ближе к выборам сказать об этом, то и помниться будет свежее и времени для вдалбливания извращений его идей от кучмоидов будет недостаточно. Ну, это уже из тактики выборов, однако.

    И еще, я думаю, Ющенко совершенно правильно избегает конкретики и второстепенных, хотя и болезненных вопросов. Разве может живой человек, не икона-вождь, понравиться всем? Нет. Но враг моего врага может стать другом для меня как и для всех. Это очень важно, так как сила и степени влияния у власти огромные и к ней еще присовокупливают свой электорат новые коммунисты и даже социалисты, которые своим недержанием критики подыгрывают невольно власти. Знаете, есть патологическая честность, когда некто объявляет всеприлюдно как он хорошо испражнялся утром в туалете и как ему хорошо от благоприятных анализов кала и мочи. Все честно. Так и было. Но почему-то всех воротит от такого рода честности, приемлимой. в этом случае, толька для круга заинтересованных в этой информации лиц. Но социалистам, кажется, приятно быть такими. Хотя в бытность Мороза при власти, я бы на сказал, что он был так предельно откровенен.
  • 2004.05.09 | АВФ

   Re: Підтримую...

   А чем так неприемлим Червоненко?
   Я лет пятнадцать тому назад встречался с ним вскользь. Он числился кем-то в нашей организации, где я работал, чтобы получать зарплату, как все спортсмены в СССР. Он в то время был профессиональным автогонщиком и я даже сподобился съездить с ним на гоночных жигулях.
   Тогда это был веселый улыбчивый парень, очень лояльный ко всякому начальству и ко всякой власти лишь бы не мешали ему делать то, что ему хочется.
   Сейчас я только слышал, что Азаров и Медвечук и брат отрабатывали на его бизнесе задание Кучмы на уничтожение.
   Но все же, чем он плох для политики?
 • 2004.05.09 | Next

  Re: Інтерв'ю Ющенка в УП

  Не знаю, видели уже или нет - тут книжка про Ющенко на Петровке появилась. Называется "Ющенко - феномен или фантом?". По материалам газеты 2000 (по-моему, там написано дайджест 2000, во как). 6 грн и она ваша. Они бы ее бесплатно раздавали, но тогда будет совсем явно. А так типа помогут нам разобраться шо фантом. Кто с трех раз угадает кто феномен?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.10 | Цой

   Проблема Ющенка - наша проблема..


   Мені здається, що проблему Ющенка слід розділити на дві частини:

   1. Яким, на мою думку, має бути Ющенко для того, щоб перемогти на виборах і бути хорошим президентом.

   2. Засоби впливу на лідера, для його трансформації.

   Звісно правильніше було б висунути і підтримувати лідера, який втілить прагнення передової частини суспільства, але у нас просто немає на це часу. Маємо підтримку народом Ющенка. То саме більше, що варто зараз робити, це постаратися змінити Ющенка. Вірніше не змінити Ющенка, а змінити його дії (скоріше бездіяльність).

   Прошу висловлюватись. По пунктах.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.10 | СЕМЕН

    Питання слушні, але вже пізно, для України.

    1. Яким, на мою думку, має бути Ющенко для того, щоб перемогти на виборах і бути хорошим президентом.


    Захищати кожної хвилини інтереси України.
    Любити Україну в собі, а не себе в ній.


    2. Засоби впливу на лідера, для його трансформації.


    Ляльководи Жванія та Мартиненко вже давно розклали свої кадри навколо Ющенка, а це Рибачук, Безсмертний, Ульянченко... Чого тільки вартий Петро Ющенко (РПЦ).
    Які і займаються відторгненням будь якого впливу на Ющенка.
    Але це пів біди, він сам є слабуватим українцям.
    Трансформація вже відбулась - найняли кацапів на вибори.
    Діагноз.

    Україні потрібен СПРАВЖНІЙ ЛІДЕР.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.10 | СЕМЕН

     Перелом

     Перелом

     09.05.04, 10:25 | Мирослав Черненко


     Кажуть, що на настрій В.Ющенка дуже впливають дані соціологічних опитувань. Його ранок починається з ритуального перегляду відомостей соціологів. Якщо там зазначено, що його рейтинг "най-най", то "месія" випиває за своє здоров'я коньячок.

     Але днями Національний інститут стратегічних досліджень оприлюднив нові результати соціологічного опитування, яке проводилося в другій декаді квітня. Керівника соціологічної служби НІСД Віктора Небоженка важко запідозрити в необ'єктивності або, боронь Боже, в тім, що він виконував чиєсь замовлення. Небоженко консультував багатьох. У тому числі його прізвище часто зустрічалося в проющенківських
     Настрій Ющенка прямо залежить від даних соціологічних опитувань

     виданнях.

     Те, що повідав на прес-конференції В.Небоженко, штаб "Нашої України" привело до шоку. За два з половиною року неоголошеної президентської кампанії Віктор Ющенко не заробив жодної сотої відсотка підтримки! Навпроти - його рейтинг значно знизився. Й ця тенденція збережеться в майбутньому.

     Почнемо з найголовнішого і такого, що інтригує. Згідно з даними соціологічної служби НІСД, 26% респондентів вважають, що серед сьогоднішніх "засвічених" кандидатів у президенти стати главою держави має шанси прем'єр-міністр Віктор Янукович. Шанси ж Ющенка взяти в руки президентську булаву значно нижчі. Всього 20,3% опитаних вважають, що "месії" вдасться в листопаді переїхати на вулицю Банкову. Таким чином, "непорушний" рейтинг лідера "НУ" похитнувся. Й похитнувся серйозно.

     Крім того, ліві кандидати - Петро Симоненко й Олександр Мороз - разом
     За два з половиною року неоголошеної президентської кампанії Ющенко не заробив жодної сотої відсотка підтримки! Навпаки, його рейтинг значно знизився

     можуть набрати не більше 20% голосів у першому турі. Однак їхні шанси потрапити до другого туру - мінімальні. Відповідно, на сьогоднішні саме Янукович і Ющенко є найбільш імовірними опонентами й головними гравцями президентських виборів.

     До речі, в аналітичній записці Інституту стратегічних досліджень указується, що "попередні президентські виборчі кампанії показали, що саме до того, хто сприймається як найбільш імовірний переможець, переходять голоси виборців, які не змогли визначитися, а також прихильників малорейтингових кандидатів". Це означає, що навіть якщо рейтинг популярності Ющенка буде на кілька відсотків вище, ніж рейтинг Януковича, перемога дістається главі Кабміну, оскільки на нього грають додаткові фактори, якими не володіє лідер "НУ".

     Що це за фактори? По-перше, "моральна" підтримка з боку наших стратегічних партнерів. Наприклад, результати НІСД демонструють, що серед закордонних політичних лідерів, підтримку яких респонденти вважають найбільш важливою для кандидата,
     Уперше більшість респондентів вважають, що більше за всіх шансів стати президентом має В.Янукович

     президента РФ Володимира Путіна назвали 42,3%, а лідера США Джорджа Буша - всього 4,8%. Вплив грузинського президента Михаїла Саакашвілі на хід українських виборів невідчутний - 0,1%. Тобто, якщо за Ющенка агітуватимуть Буш і Саакашвілі, то разом це складає приблизно 5% проти 42% авторитету В.Путіна.

     По-друге, імідж "успішного прем'єра". Як сказав В.Небоженко, в народі дотепер В.Ющенко сприймається як глава Кабміну, що був кращий за своїх попередників. Але дані нинішнього соцопитування показали, що прем'єр Ющенко - гірший за прем'єра Януковича.

     Респонденти вважають, що саме Віктору Федоровичу за весь час української незалежності вдалося досягти найбільших успіхів у підвищенні рівня оплати праці, пенсій і доходів громадян - 24,7%. У Ющенка ж імідж "успішного прем'єра" тримається за інерцією, завдяки інтенсивній піар-кампанії, що її розгорнули політтехнологи "НУ" за час його прем'єрства. Тепер же цей стереотип перетворився на баласт, який тягне лідера "Нашої України" на дно, бо, по-перше, він уже не прем'єр, по-друге, Янукович іще прем'єр, по-третє, навіть найвищі рекорди б'ються. До речі, В.Янукович уже пообіцяв, що з другого півріччя пенсії підвищаться ще мінімум на 12%...

     По-третє, доступ до ЗМІ й ефективність ведення виборчої кампанії. Керівник соціологічної служби НІСД В.Небоженко перелом у рейтингах між Віктором Януковчием і Віктором Ющенком пояснює тим, що лідер "НУ", на відміну від прем'єр-
     Ющенко-прем'єр був кращий, аніж його попередники, але гірший, аніж В.Янукович

     міністра, який використовує будь-яку можливість пробитися до електорату, не може залучити до себе населення якимись незвичайними "кроками". На думку політолога, це проблема "комунікацій". "В.Ющенко не може пробитися до електорату. Тут маються на увазі не тільки засоби масової інформації. Це привабливі сюжети, участь в порядку денному, якісь незвичайні кроки. Він не може залучити до себе населення, а населення теж довго чекати не може", - заявив В.Небоженко.

     Тому, підкреслив В.Небоженко, "якщо 2 роки немає ніяких сигналів від того, кому вони (виборці - авт.) віддають голоси, то вони просто починають хвилюватися. А В.Янукович, використовуючи свою посаду, користається з будь-якої можливості. Власне, правильно діє".

     Чим же весь цей час займалися В.Ющенко і "Наша Україна"? Чинили безлад в парламенті, зривали засідання Верховної Ради, під виглядом демократичних форумів улаштовували побоїща в різних обласних центрах України, боролися за власні бізнес-інтереси в Мукачеві... Який після всього цього шоу може у виборців скластися образ "рятівника нації" В.Ющенка?

     І головне, за словами засновника Міжнародної асоціації політичних консультантів Джозефа Наполітана, якщо в кандидата в президенти немає досить широкого доступу до ЗМІ, то його кампанію можна вважати програною. Дійсно, як свідчать дані опитування НІСД, 46,5% виборців отримують інформацію про кандидатів з їхніх виступів і інтерв'ю по телебаченню й всього 0,7% - під час проведення демонстрацій...

     Пам'ятається, у Мукачеві В.Ющенко обіцяв улаштувати "Сталінград". Під час Другої світової битва за Сталінград стала переломним моментом у ході всієї війни. "Непереможна" фашистська Німеччина зазнала поразки, після якої вже не змогла оговтатися. Як бачимо, обіцяний Ющенком "перелом" складається не на його користь...
   • 2004.05.10 | Цой

    Re: Проблема Ющенка - наша проблема..

    Семене, я Вас не зрозумів. Ви вважаєте, що вже пізно змінювати Ющенка, і в той же час пропонуєте висувати нового лідера!!!???

    Невже Ви не розумієте, що часу дійсно мало? Ющенко не ідеальний, але це хороший, великий крок від Кучми. Це перехід від середньовіччя до цивілізації.

    Ні, думаю всі погодяться, що пропонувати міняти коней на переправі буде лише недалека людина. Або... ворог??? В будь-якому випадку прошу Вас, Семене, пропонувати більш конструктивні ідеї.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.11 | СЕМЕН

     Хто хоче поміняти особу в 50 років є мрійником.

     Цой пише:
     > Семене, я Вас не зрозумів. Ви вважаєте, що вже пізно змінювати Ющенка, і в той же час пропонуєте висувати нового лідера!!!???


     Українці попалим у власний капкан, ми хотіли лідера і ми за нього проголосували, а як виявилось, голосували за міф.
     Він не є ні керівником, не провідником і поганим патріотом.
     Ви говорите що необхідно його змінити та виховувати?
     Скажіть мені яка у Вас особисто мета - велика мета?
     Якщо Україна то ми всі спізнились.
     Він вже під впливом інтересів Росії.
     Подивіться яке оточення він САМ СОБІ ОБРАВ, УВАЖНО.
     І тепер він НАС З ВАМИ виховує у злочинній ПАСИВНОСТІ у захисті українських інтересів.
     Вам потрібні докази?
     Що конкретного зробив Ющенко, аби відстояти інтереси України в питаннях:

     - ЄЕП.
     - Одеса-Броди.
     - Тузла.
     - Газотранспортний консорціум.

     Постійно руйнує ВІРУ в Україну.

     - "Влада національну ідею вбила, а потім сказала що вона не спрацювала".
     - "Україна - країна втрачених можливостей"
     - "маленький українець".     > Невже Ви не розумієте, що часу дійсно мало? Ющенко не ідеальний, але це хороший, великий крок від Кучми. Це перехід від середньовіччя до цивілізації.


     До якої цивілізації ви хочете перейти з Ющенком?
     Дивимось уважно на середньовіччя навколо Ющенка сьогодні:

     "Цивілізаційне" кумовство та братство в блоці "Наша Україна" приклад не феодального мислення Віктора Ющенка.     > Ні, думаю всі погодяться, що пропонувати міняти коней на переправі буде лише недалека людина. Або... ворог??? В будь-якому випадку прошу Вас, Семене, пропонувати більш конструктивні ідеї.     Хочу донести одну думку - не наша конячка цей Ющенко.
     Поставивши на нього програємо всі та головно Україна.

     Приклад впливу на Ющенка і "секрету" мовчення навколо ЄЕП.

     """""Российский олигарх Михаил Фридман, через Петра Порошенко, дал взятку лидеру крупнейшей фракции украинского парламента Виктору Ющенко.
     Договариваясь о сумме взятки с Порошенко, Фридман сформулировал заказ так - "чтоб он не очень там на ЕЭП возмущался".
     Фридман, "помогая" протестной части украинского парламента ратифицировать соглашение о Едином Экономическом Пространстве, пытается улучшить свои отношения с Кремлем, которые в последнее время заметно ухудшились.""""" 17.09.2003


     То хто є ворогом України, а?


     Україні потрібен лідер з середовища РУХу.

     Може Костенко?
     Може Тарасюк?
 • 2004.05.11 | СЕМЕН

  Катать лохів. (вірші народні)

  Є в Віктора Андріїча
  Робота наче спів
  Вона зоветься просто
  Розводити лохів

  Ції його селекції
  Сам дядько Ку навчив
  Тепер в його колекції
  Є кожен лоший чин

  Все можна зрозуміти
  Між пасічних димів
  Та на хера ж робити
  Із бджіл також лохів

  Нехай там із народу
  Народ до всього звик
  Навіщо ж до сиропу
  Ще й додавать часник

  Коли ВАЮ клянеться
  Що ми пливем в човні
  То це лиш напівправда
  В човні та у гівні

  Такі вони два чоботи
  Вже ясно й мудаку
  Що Ющенко промовчить
  Те скаже п’яний Ку

  А що розкаже Ющенко
  Про те промовчить Ку
  Такі вони два чоботи
  Це ясно й мудаку

  Бо цей народ ще вірить
  А бджоли уже ні
  Ой студять бджоли крилонька
  Обпікшись на брехні

  Бо це ж таки мистецтво
  Як живопис та спів
  Клястися всім що любиш
  і мати за лохів
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.11 | Сова

   Re: Катать лохів. (вірші народні)

   Семене, для чого такі зусилля? Пишіть краще прозою.
  • 2004.05.11 | Правник

   А музика СБУ? (-)

 • 2004.05.11 | СЕМЕН

  На пасіку!

  На пасіку!
  ЗА ЗДОРОВЯ НЕБІЖЧИКА!

  (принагідний тост)

  Що сталося що сталося
  Нема наче й біди
  Але чому сміються з нас
  Москалики й жиди
  Які такі хующенки
  Ведуть всіх нас куди

  Немає у нас нації
  але надія є
  вмира вона останньою
  або сто літ жиє
  і тихою піраньєю
  всі помисли жує

  надійку ніби нації
  на дійку повели
  вся нація в прострації
  не люди а хохли
  періоду лактації
  продовжить не змогли

  що сталося те сталося
  запхав ніс не туди
  тепер із нас сміються
  москалики й жиди
  ех ющенки-хующенки
  усюди їх сліди

  за що на нас образились
  вселенськії боги
  надію ніби нації
  підкинули гиги
  самі себе в прострації
  жерем мов вороги


  Що сталося те сталося
  Де він де вороги
  Якщо повірить класику
  Не з тої встав ноги
  На пасіку на пасіку
  І не їби мозги!

  Бо він в одній особі
  Герасим і Муму
  Він знає добре де ми
  Але мовчить чому
  Бо крихта батьківщиноньки
  дісталась і йому

  Від клятої прострації
  Нас Боже бережи
  Якщо уже ми нація
  Рвем греблі й береги
  Харе страждать на пранці нам
  Харе їбать мозги

  І все б нормально склалося
  Для “Нашої У-ни”
  Якби в житті не трапились
  Не трапились вони
  Рогаті й копитаті
  Донецькі пацани

  На пасіку на пасіку
  Цей квас та не про нас
  Пора повірить класику
  і йти їбать донбас
  рвать жопи там у свастику
  у профіль і анфас

  якщо порвать не можеш
  пиздуй і домовляйсь
  й не треба панібратства
  кум-кум там і вась-вась
  донбас все зрозуміє
  на те він і донбас

  бо там усе конкретно
  це щодо правоти
  у шахту йдуть там люди -
  вертаються чорти
  з горілкою і Богом
  вони лише на ти

  Що сталося те сталося
  Де він де вороги
  Якщо повірить класику
  Не з тої встав ноги
  На пасіку на пасіку
  І не їби мозги!

  Рятує власну жопу-
  не дума про народ
  В яку нахуй Європу
  Який в пизду бомонд
  Пиздуй собі на пасіку
  і пий одеколон

  якщо нема горілки
  і навіть шмурдяка
  така вже в нас вітчизна
  така вже на така
  що обира злочинця
  а вірить в мудака

  на що ж ти обнадіяв
  нещасний наш народ
  і грієш зад в Іспанії
  замість іти впірьод
  гряде облом нежданий
  їбать його у рот

  якщо родивсь засранцем ти
  така була струя
  звання надії нації
  присвоїв нахуя
  вся нація в прострації
  мурчить твоє імя

  так ще не є та станеться
  якщо все проїбеш
  ганьбі нашій вселенській
  тоді не буде меж
  береш презервативи ти
  а треба брати меч

  Рятуєш власну жопу-
  подумай про народ
  В яку нахуй Європу
  Який в пизду бомонд
  Пиздуй собі на пасіку
  і пий одеколон

  якщо нема горілки
  і навіть шмурдяка
  така вже в нас вітчизна
  така вже не така
  йде заміж за злочинця
  а любить мудака

  в цім виборі без вибору
  радій собі життю
  через гумові вироби
  Спід не підчепиш тю!
  Люблю каже вітчизна
  Прощу все чи простю

  Ой вибрала так вибрала
  Хтось впав а я стою
  І стало менше зморщок
  В вітчизни на хую
  Так вона в нас дівчина
  Із вітаміном ю

  Така гермафродіточка
  Така та розтака
  Вона в нас двостатева
  Знайшлась від пияка
  лиш не співайте діточкам
  Цю мантру пошляка


  Рятуй вже краще жопу-
  Лиши вже цей народ
  В яку нахуй Європу
  Який в пизду бомонд
  Пиздуй собі на пасіку
  і пий одеколон

  якщо нема горілки
  і навіть шмурдяка
  така вже в нас вітчизна
  така вже на така
  йде заміж за злочинця
  а любить мудака
 • 2004.05.11 | Franko

  А тут дуже критичний погляд

  Батько української демократії

  Помітив у телерадіоефірі Ілько ЛЕМКО

  Це може здатися фантастикою, але я минулого четверга цілковито був згідний з огидною телепрограмою "Проте" та її ведучим Дмитром Корчинським, коли той аналізував велике інтерв'ю, яке напередодні дав Віктор Ющенко інтернет-виданню "Українська правда". Звичайно, кожне інтерв'ю -- це змагання журналіста з політиком: коли перший намагається ставити дуже незручні запитання, а другий -- гідно з них виплутатися. А виплутатися з них можна двома способами: або відверто і чітко відповідати, або нічого конкретного не сказавши, спритно і дотепно "зіскочити" зі суті. Ющенкові протягом майже усього інтерв'ю, вочевидь, не вдалося ні те, ні інше.

  У всьому світі опозиція оголошує посади у своєму тіньовому кабінеті. Ющенко чомусь панічно боїться це робити: "Я відверто скажу: торг за посади не гармонізує відносини, а принципи -- гармонізують... Сьогодні я можу сказати: у нас відпрацьовані принципи участі політичних сил у формуванні нової влади". На запитання, які ж це сили і принципи, Ющенко відповідає: "Можна, я б поки не коментував цю тему? Не варто. Головне, ці принципи зафіксовані. ...Я не буду відкидати чи коментувати будь-яку формулу. Ви самі знаєте, що все можливо".

  На запитання, чи має намір Ющенко після своєї перемоги вдатися до переділу власності, набутої незаконним шляхом, відповідь була, як і всі інші, доволі обтічною: "Багато води утекло, багато молока вже пішло в пісок. Безумовно, я не виключаю, що моменти, які були незаконні, вони потребують, в тому числі, судового розгляду. Але це не повинно бути суттю політики. Тому що сьогодні Україна є роздертою на шматки. Вона роздерта кланами".

  Згідно з опитуваннями, останнім часом зменшується перевага Ющенка над Януковичем, особливо у другому турі президентських виборів. Це засвідчили навіть поважні соціологічні служби, яким довіряють демократичні інституції на Заході, вони фінансуються за рахунок американських грошей і влада завжди звинувачувала їх у фальшуванні на користь Ющенка. На запитання, чому простежується така тенденція, Ющенко відповів, як в Одесі, питанням на питання: "Можна, щоб ви мене не втягували в цю полеміку?" І далі: "Я хочу бути серйозним політиком, і не хочу на дурне запитання давати дурну відповідь." Потім Ющенко розповів, що він опирається на свої серйозні соціологічні служби, зокрема і російські, і дуже впевнено заявив: "Який би не створювався PR, які б не були провокації, дезінформації, Україна буде з демократичним президентом".

  Корчинський настирливо радив усім прочитати це інтерв'ю Ющенка, а він завжди знає, що говорить. Справді, не дуже вдале вийшло інтерв'ю. Можливо, Ющенкові для збереження свого рейтингу краще, як "батькові української демократії" чи "особі, наближеній до імператора", взагалі мовчати, аніж давати таке інтерв'ю? А найкраще йому було би усвідомити, що він зараз є не просто політиком, а політиком, від якого залежить доля України у найближчі п'ять-десять років і з більшою відповідальністю і рішучістю роз'яснювати народові свою програму, аби знову і знову не давати підстав своїм ворогам звинувачувати його у невизначеності, м'якотілості і нерішучості.

  Ілько Лемко, Поступ.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.11 | Zy

   Re: А тут дуже критичний погляд

   > Корчинський настирливо радив усім прочитати це інтерв'ю Ющенка, а він завжди знає, що говорить.
   Та тільки результат від того нульовий, точніше протилежний,
   якийсь фатальний невдаха (кінцеві результати ?) при всіх його знаннях та гострому розумі. І якщо Ющенко навіть у цьому інтерв'ю, викликає у декого дорікання, то те лише якісь несуттєві "деталі" до цілком нормальної і цікавої розмови. Як Ви не розумієте, що правильність В.А. у тому, що від не натягує маски щоразу і це, як на мене, викликає повагу
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.12 | Цой

    Re: А тут дуже критичний погляд

    Zy пише:
    > > ...правильність В.А. у тому, що від не натягує маски щоразу ...

    Так він носить одну, нікудишки.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.12 | Zy

     Re: Якщо все так "просто"

     Чого ж ви так хвилюєтеся ? :cry:
  • 2004.05.12 | Цой

   Вірні висновки.

   Жаль, що Ющенко цього не розуміє. Мабуть після того інтервю святкував три дні. І тиждень відпочивав.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.12 | Михайло Свистович

    Re: Вірні висновки.

    Цой пише:
    > Жаль, що Ющенко цього не розуміє. Мабуть після того інтервю святкував три дні. І тиждень відпочивав.

    Насправді він дуже зайнятий і вже давно забув, що таке повноцінний відпочинок.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.12 | СЕМЕН

     Вірні висновки.

     Ну ти подивись і знов Свистович все знає і хто що робить.
     Та на пасиці Ваш лідер пропадає, а пропадає Україна.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.05.12 | Михайло Свистович

      Re: Вірні висновки.

      СЕМЕН пише:
      > Ну ти подивись і знов Свистович все знає і хто що робить.

      Авжеж.

      > Та на пасиці Ваш лідер пропадає, а пропадає Україна.

      1. Не на пасиці.
      2. Він - не мій лідер.
      3. Україна пропадає з такими холуями режиму, як Ви. І не корчіть із себе патріота-нерозумійку.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.05.12 | СЕМЕН

       Вірні висновки.

       """"Україна пропадає з такими холуями режиму, як Ви.""""


       Де Ви бачите "режим"?
       Я бачу слабу владу, якою користуються всі кому не лінь.       """" І не корчіть із себе патріота-нерозумійку."""""


       Це щось нове.
       СЕМЕН, нічого не "корчить", СЕМЕН так думає.       Так, зачекайте, Ви той Свистович який бігав на початку 90 під прапорами соціаліста? Добре що ми червонопузих не пускали в УСС.

       :)))
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.05.12 | Михайло Свистович

        Re: Вірні висновки.

        СЕМЕН пише:
        >
        > Де Ви бачите "режим"?
        > Я бачу слабу владу, якою користуються всі кому не лінь.

        Не брешіть.

        >
        > СЕМЕН, нічого не "корчить", СЕМЕН так думає.

        Не брешіть.

        >
        > Так, зачекайте, Ви той Свистович який бігав на початку 90 під прапорами соціаліста? Добре що ми червонопузих не пускали в УСС.

        Не брешіть. На початку 90-х (і навіть наприкінці 80-х) я бігав під синьо-жовтими прапорами. А в УСС Вас не стояло. Я ж був одним з засновників. Зафіксовано в численних написаних про це книжках, статтях тощо. І не треба цих дешевих трюків "так Ви саме той Свистович". Моє прізвище непоширене, інших Свистовичів не було.

        Забрехався Семен по самі вуха.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.05.12 | Elena

         Re: Свистовичу

         С какой целью Вы полемизируете с Семеном? Ведь он всегда говорит одно и тоже, зачем и за чей счет он это делает, это также понятно. Так для чего отвлекаться на его "опусы"?
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2004.05.12 | Михайло Свистович

          Re: Свистовичу

          Elena пише:
          > С какой целью Вы полемизируете с Семеном?

          Для розрядки.
         • 2004.05.12 | СЕМЕН

          Елене,

          не судіть собою інших.

          Це моя громадянська позиція і бачення України та різних персон в ній.

          СЕМЕН дописує від власної позиції.
          СЕМЕН страшно богат, він може найняти 1000 Єлен і двох Гринівих.
          :))
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.05.13 | Михайло Свистович

           Re: Елене,

           СЕМЕН пише:
           > не судіть собою інших.
           >
           > Це моя громадянська позиція і бачення України та різних персон в ній.
           >
           > СЕМЕН дописує від власної позиції.
           > СЕМЕН страшно богат, він може найняти 1000 Єлен і двох Гринівих.
           > :))

           Та нема у Вас позиції. І грошей нема, щоб хоча б одного Гриніва найняти.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2004.05.13 | СЕМЕН

            Свистович, Ви праві.

            Щоб Гриніва найняти може б'юджету львівської області не вистачити...

            :)))
        • 2004.05.12 | СЕМЕН

         Вірні висновки.

         Свистович, яке УСС?
         Вже перепитував В'ячеслава Кириленка, Юрія Зубка, Павла Розенка хто той кадр Михайло, окрім широкої посмішки хорошого нічого не отримав.
         Свисток, не мельчиши.
         :)))
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2004.05.12 | Андрій Шоломицький

          Re:На Пасіку - Дякую, що видалили мій пост про д!"№;%:?:а СЕМЕНа

          Звертаюсь до всіх хто зайде прочитає, до модераторів і пана Михайла Свистовича особисто.


          Такі вірші і такі коментарі може постити людина хвора на голову
          або провокатор.

          Через таких нанятих писак і завалився форум НУ, бо його закидали лайном по самі вінця ці "рятувальники України".

          Був у мене колись давно в Університеті приятель з Боярки, студент політології. Зараз працює в газеті "Понедельник" у Джангірова. Не знаючи того, я якось знайшов телефон у старому записнику, думаю дай передзвоню, почую що розумна людина скаже, та й ще небайдужа мабуть. Поговорили... Я йому кажу цей же чолов"яга негідна сволота! Ти що ніколи "Проте" не бачив?! А він мені - а-ну розкажи, що ти думаєш про Джангірова, а йому e-mail відправлю - який коментар дасть на це Дмитро?... А потім він сказав "ГЕНІАЛЬНУ" ФРАЗУ - "віктор андрійович слабкий - ми допомагаємо йому стати президентом". …

          Ось такі приятелі оточують нас. Толеруйте іх панове, говоріть З ними, говоріть ПРО них. Вони живуть за рахунок нас - невже не зрозуміло?

          Іх буде багато, більше ніж зірок на небі, казав герой Кевіна Костнера.

          Планета Україна, населена толерованими і толеруючимии далбайобамі.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.05.12 | СЕМЕН

           Андрію, перед пасквиляцією майте терпіння перепитати.

           До мене вірші прийшли зі Львова.
           Як результат, чи реакція на зізнання Ющенка що на нього почали працювати расейскія тяхнологі та діями Ющенка під час голосування за ЄЕП.

           Реакція народу.
           Люди починають прозрівати.

           А Ви? Ще сліпі?
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2004.05.13 | Михайло Свистович

            Re: Андрію, перед пасквиляцією майте терпіння перепитати.

            СЕМЕН пише:
            > До мене вірші прийшли зі Львова.
            > Як результат, чи реакція на зізнання Ющенка що на нього почали працювати расейскія тяхнологі та діями Ющенка під час голосування за ЄЕП.
            >
            > Реакція народу.

            Вже написали, якого народу. Музика - СБУ :)
           • 2004.05.13 | Андрій Шоломицький

            про толерантність

            http://maidan.org.ua/n/free/1084444848
          • 2004.05.13 | Михайло Свистович

           Re:На Пасіку - Дякую, що видалили мій пост про д!"№;%:?:а СЕМЕНа

           Андрій Шоломицький пише:
           >
           > Такі вірші і такі коментарі може постити людина хвора на голову
           > або провокатор.

           Друге, пане Андрію, друге :)

           >
           > Через таких нанятих писак і завалився форум НУ, бо його закидали лайном по самі вінця ці "рятувальники України".

           І Семен там був одним з передовиків-ударників. Навіть дав назву терміну "семенізація форуму".
         • 2004.05.13 | Михайло Свистович

          Re: Вірні висновки.

          СЕМЕН пише:
          > Свистович, яке УСС?
          > Вже перепитував В'ячеслава Кириленка, Юрія Зубка, Павла Розенка хто той кадр Михайло, окрім широкої посмішки хорошого нічого не отримав.

          То може разом запитаємо, брехунцю? ;)

          А як боїшся - книжки почитай, вони в інтернеті є. Там все написано.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.05.13 | СЕМЕН

           Вірні висновки.

           Який інтернет, які книжки?
           І Донія можу перепитати - особисто.

           А можемо РАЗОМ хто і що там робив.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2004.05.13 | Михайло Свистович

            Re: Вірні висновки.

            СЕМЕН пише:
            > Який інтернет, які книжки?

            Про УСС.

            > І Донія можу перепитати - особисто.

            Перепитай.

            >
            > А можемо РАЗОМ хто і що там робив.

            Я ж це і запропонував.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.05.14 | СЕМЕН

             Вірні висновки.

             Пропонуй конкретніше...
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2004.05.14 | Михайло Свистович

              Re: Вірні висновки.

              СЕМЕН пише:
              > Пропонуй конкретніше...

              Конкретніше. Ми з тобою зустрічаємося у сесійний день, телефонуємо Кириленку, підходимо до ВР, коли там перерва, він виходить на вулицю, і ми в нього запитуємо ;)

              Або хтось з нас домовляється, де можна перетнутися з Донієм, зустрічаємося, перетинаємося і питаємо.

              До того часу можеш пошукати в інтернеті згадки людей про ті часи, я бачив на сайті Голобуцького колись давно, також є на сайті Кіпіані і на сайті УСС, здається ;)
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.05.14 | СЕМЕН

               Зустріч.

               Свистович, а може в колуарах ВР на другому поверсі біля прапору і картини? А там і зустрінемо В'ячеслава та інших...
               Призначай дату і час.
               згорнути/розгорнути гілку відповідей
               • 2004.05.14 | Михайло Свистович

                Добре. Я призначу час на наступному тижні (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua