МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Золотарьов і Варченко - харківські нові політв"язні

05/05/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Харків'ян, які 1 травня організували акцію "остання сорочка" для Віктора Януковича, затримано місцевою міліцією на 10 діб.

Народний депутат України Володимир Філенко повідомив прес-службі "Нашої України", що 5 травня двох його помічників-консультантів Івана Варченка та Євгена Золотарьова, які 1 травня організували акцію "остання сорочка" для Віктора Януковича, викликали в Київський районний відділ міліції міста Харкова.

Правоохоронці мотивували своє запрошення тим, що їм потрібні пояснення щодо подій, які відбулися в Харкові 1 травня. Одразу після прибуття в райвідділ міліції "обох помічників-консультантів народного депутата брутально заштовхали у "воронок", явно провокуючи їх на грубі дії".

Обох відвезли в київський райсуд міста Харкова. При цьому правоохоронці не повідомили Варченку та Золотарьову причину затримання, не надали інших документів для обґрунтування своїх дій.

На зауваження, що затримані є помічниками-консультантами народного депутата, правоохоронці ніяк не відреагували, хоча мали обов’язково повідомити про затримання Володимира Філенка, зазначає прес-служба.

Втім, самим затриманим удалося мобільним телефоном зв’язатися із народним депутатом. Вже за 15 хвилин одразу два юриста, чий фах засвідчено дипломом про вищу юридичну освіту, були в райсуді, однак суддя, всупереч висновку Конституційного суду, не погодився допустити їх до слухання справи, мотивуючи це тим, що вони не є професійними адвокатами.

Учасники судового засідання відзначали, що судове засідання відбувалося "поспіхом, без належного розгляду справи". По справі Золотарьова суддя відмовився запросити свідків, а в ході розгляду справи Варченка суд заслухав свідчення правоохоронців та проглянув оперативну зйомку міліції.

При цьому протягом усієї зйомки на плівці зафіксовано, що півтора десятка правоохоронців спокійно стежать за діями Варченка та Золотарьова і не намагаються перешкодити їм у скоєнні того, що суд назвав "злочином". Пояснюючи свою бездіяльність, міліціонер заявив, що міліція боялася "встановити правопорядок", оскільки втручання правоохоронців нібито могло спровокувати масові заворушення.

В результаті швидкоплинного судового процесу Київський районний суд Харкова вирішив покарати Євгена Золотарьова за проведення несанкціонованих масових акції покарати затриманням на 15 діб, а Івана Варченка – на 10 діб.

Представники "Нашої України" у Харківській області заявили, що на збираються миритися із вироком суду, адже в цій справі є багато питань. Зокрема, акція протесту проходила в Харкові 1 травня, а затримали її учасників за чотири дні.

Також учасники судового засідання зауважили, що суддя під час розгляду справи обмовився про справжню причину переслідування помічників-консультатнів народного депутата Філенка. Так, за словами судді, плакати, як несли учасники мітингу, а також їхній подарунок Януковичу – остання сорочка від українського народу – все це ображає честь та гідність прем’єр-міністра.

Представники опозиційних сил Харкова переконані, що такий вирок суду є переслідуванням за політичними мотивами, а ведення справи є упередженим і необ’єктивним. При цьому Володимир Філенко зауважив, що суддя, який виніс вирок Варченку та Золотарьову, має догану за ведення справи.

"На сьогодні це вже не перший прецедент "політичних справ". Зараз семиденне покарання відбуває позиційний журналіст, якого засудили за подібним звинуваченням. Схоже, влада таким чином намагається залякати громадян, притиснути суспільство. Однак нічого у цих царьків не вийде, адже чим сильніше стискається пружина, тим болючіше вона потім вдарить по руках", – зауважив Володимир Філенко.

Джерело Українська Правда.

Відповіді

 • 2004.05.07 | НеДохтор

  УНІАН: У Харкові опозиція розпочала акції протесту

  http://unian.net/ukr/news/news-55918.html

  ------------------
  У Харкові опозиція розпочала акції протесту проти арештів активістів блоку “Наша Україна”
  [07.05.2004 16:53]


  Кількасот представників опозиції в Харкові розпочали акції на захист заарештованих активістів блоку “Наша Україна” Івана ВАРЧЕНКА та Євгена ЗОЛОТАРЬОВА.

  Як передає кореспондент УНІАН, о 14.00 на центральному майдані міста – площі Свободи - розпочався мітинг протесту, на якому оратори гостро критикують владу за “незаконні дії” і вимагають негайного звільнення з-під варти заарештованих. На майдані також розпочалося пікетування Харківської облдержадміністрації, розбито намети, його учасники разом з мітингуючими також вимагають звільнити заарештованих. Акції проходять під гаслами “Ні – диктатурі! Ні – правовому свавіллю української влади! Свободу політв'язням!”.

  Як повідомляв УНІАН, І.ВАРЧЕНКО та Є ЗОЛОТАРЬОВ 5 травня були затримані міліцією і того ж дня покарані судом на 10 та 15 діб арешту як ініціатори першотравневої акції опозиції “Останню сорочку ЯНУКОВИЧУ від українського народу”. Після рішення суду, вони обидва оголосили голодування.

  Коментуючи події, учасник акцій протесту, голова обласної організації Християнсько-демократичного союзу Юрій ПОТИКУН сказав в інтерв'ю УНІАН, що події у Харкові опозиція розцінює як “незаконне втручання судових органів у політичну діяльність партій”. На його думку, сьогодні у Харкові відбувається “апробація механізмів тиску на опозицію і чорних піар-технологій” напередодні виборів Президента країни. Ю.ПОТИКУН вважає, що “це лише початок”, і наголосив, що опозиція “всіма доступними законними методами відстоюватиме право на свободу політичної діяльності”. За його словами, акції “будуть довготривалими”.
  UNIAN  ------------------


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua