МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Харків'ян, які подарувати Януковичу "останню сорочку", арештувал

05/06/2004 | Vadym Gladchuk
Харків'ян, які 1 травня хотіли подарувати Януковичу "останню сорочку", арештували на 10 діб

www.ПРАВДА.com.ua, 5.05.2004, 21:22

Харків'ян, які 1 травня організували акцію "остання сорочка" для Віктора Януковича, затримано місцевою міліцією на 10 діб.

Народний депутат України Володимир Філенко повідомив прес-службі "Нашої України", що 5 травня двох його помічників-консультантів Івана Варченка та Євгена Золотарьова, які 1 травня організували акцію "остання сорочка" для Віктора Януковича, викликали в Київський районний відділ міліції міста Харкова.

Правоохоронці мотивували своє запрошення тим, що їм потрібні пояснення щодо подій, які відбулися в Харкові 1 травня. Одразу після прибуття в райвідділ міліції "обох помічників-консультантів народного депутата брутально заштовхали у "воронок", явно провокуючи їх на грубі дії".

Обох відвезли в київський райсуд міста Харкова. При цьому правоохоронці не повідомили Варченку та Золотарьову причину затримання, не надали інших документів для обґрунтування своїх дій.

На зауваження, що затримані є помічниками-консультантами народного депутата, правоохоронці ніяк не відреагували, хоча мали обов’язково повідомити про затримання Володимира Філенка, зазначає прес-служба.

Втім, самим затриманим удалося мобільним телефоном зв’язатися із народним депутатом. Вже за 15 хвилин одразу два юриста, чий фах засвідчено дипломом про вищу юридичну освіту, були в райсуді, однак суддя, всупереч висновку Конституційного суду, не погодився допустити їх до слухання справи, мотивуючи це тим, що вони не є професійними адвокатами.

Учасники судового засідання відзначали, що судове засідання відбувалося "поспіхом, без належного розгляду справи". По справі Золотарьова суддя відмовився запросити свідків, а в ході розгляду справи Варченка суд заслухав свідчення правоохоронців та проглянув оперативну зйомку міліції.

При цьому протягом усієї зйомки на плівці зафіксовано, що півтора десятка правоохоронців спокійно стежать за діями Варченка та Золотарьова і не намагаються перешкодити їм у скоєнні того, що суд назвав "злочином". Пояснюючи свою бездіяльність, міліціонер заявив, що міліція боялася "встановити правопорядок", оскільки втручання правоохоронців нібито могло спровокувати масові заворушення.

В результаті швидкоплинного судового процесу Київський районний суд Харкова вирішив покарати Євгена Золотарьова за проведення несанкціонованих масових акції покарати затриманням на 15 діб, а Івана Варченка – на 10 діб.

Представники "Нашої України" у Харківській області заявили, що на збираються миритися із вироком суду, адже в цій справі є багато питань. Зокрема, акція протесту проходила в Харкові 1 травня, а затримали її учасників за чотири дні.

Також учасники судового засідання зауважили, що суддя під час розгляду справи обмовився про справжню причину переслідування помічників-консультатнів народного депутата Філенка. Так, за словами судді, плакати, як несли учасники мітингу, а також їхній подарунок Януковичу – остання сорочка від українського народу – все це ображає честь та гідність прем’єр-міністра.

Представники опозиційних сил Харкова переконані, що такий вирок суду є переслідуванням за політичними мотивами, а ведення справи є упередженим і необ’єктивним. При цьому Володимир Філенко зауважив, що суддя, який виніс вирок Варченку та Золотарьову, має догану за ведення справи.

"На сьогодні це вже не перший прецедент "політичних справ". Зараз семиденне покарання відбуває позиційний журналіст, якого засудили за подібним звинуваченням. Схоже, влада таким чином намагається залякати громадян, притиснути суспільство. Однак нічого у цих царьків не вийде, адже чим сильніше стискається пружина, тим болючіше вона потім вдарить по руках", – зауважив Володимир Філенко.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua