МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ющенко таки переможе Януковича в другому турі

05/06/2004 | СЕМЕН
Ющенко таки переможе Януковича в другому турі

www.ПРАВДА.com.ua, 6.05.2004, 17:12

Прем'єр-міністр Віктор Янукович вперше в громадській думці визначився як найбільш ймовірний новий президент України, випередивши лідера блоку "Нашої України" Віктора Ющенка.

Про це свідчать дані соціологічного дослідження, проведеного 7-19 квітня соціологічною службою Національного інституту стратегічних досліджень, у ході якого були опитані 1,8 тис. чоловік у всіх регіонах України.

Згідно з даними опитування, 26% респондентів вважають найбільш можливим кандидатом у президенти Януковича, 20,3% – Ющенка, 5,2% – лідера Компартії Петра Симоненка, 2,9% – лідера Соцпартії Олександра Мороза, по 1,1% – лідера БЮТ Юлію Тимошенко і міністра транспорту Георгія Кірпу. Інші набирають менше 1%.

В аналітичній записці НІСД відзначається, що "попередні президентські виборчі кампанії показали, що саме до того, хто сприймається як найбільш ймовірним переможцем, переходять голоси виборців, що не змогли визначитися, а також прихильників малорейтингових кандидатів".

Разом з тим, якби вибори проходили зараз, свої голоси віддали б за Ющенка 23,7%, за Януковича – 16,5%, Симоненко – 13,1%, Мороза – 6,9%, Тимошенко – 3,8%, лідера Прогресивної соціалістичної партії Наталю Вітренко – 3,5%, лідера "Трудової України", голову Нацбанку Сергія Тігіпка і Кірпу – по 3,3%, голову Верховної Ради Володимира Литвина – 1,2%.

Проголосували б за інших кандидатів 2,3% респондентів, проти усіх – 2,6%, не визначилися – 17,3%.

Якщо в другий тур вийдуть Ющенко і Янукович, то лідер "Нашої України" переможе прем'єра з результатом 31,2% проти 23,2%. Разом з тим, 35,8% респондентів поки не визначилися або збираються голосувати проти обох кандидатів.

Коментуючи результати опитування, експерт НІСД Віктор Небоженко відзначив, що Янукович "активно задіяв стратегію, яку використовував Ющенко – імідж прем'єр-міністра, що багато зробив для економіки й України в цілому".

"Ця велика поразка, насамперед, штабу Ющенка, який розраховував, що один фактор активного прем'єрства в 2000 році буде працювати аж до президентських виборів", – сказав він.

Вибори президента України пройдуть 31 жовтня 2004 року.

Інтерфакс-Україна

Відповіді

 • 2004.05.06 | Englishman

  Nevidpovidnist' nazvy ta zmistu statti (-)

 • 2004.05.06 | Shooter

  От це вже ближче до істини

  "Якщо в другий тур вийдуть Ющенко і Янукович, то лідер "Нашої України" переможе прем'єра з результатом 31,2% проти 23,2%."

  Полум'яний привіт бобіку Погребінському. ;)
 • 2004.05.07 | vmo1

  Re: Ющенко таки переможе Януковича в другому турі

  ВМО "МОЛОДЬ - НАДІЯ УКРАЇНИ" ЗАКЛИКАЄ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ НЕ ВІРИТИ "ПРОДАЖНИМ СОЦІОЛОГАМ"

  Всеукраїнське молодіжне об'єднання "Молодь - надія України" закликає громадян не вірити "соціологічним рейтингам" про ймовірних кандидатів
  у Президенти України від Центру ім. Разумкова, КМІС, "Демократичні ініціативи", СОЦІС, УІСД і Центру "Соціальний моніторинг", Київського
  центра політичних досліджень і конфліктології. За твердженням аналітиків молодіжної організації ці опитування є фіктивними та створюються
  під патронатом політтехнологів, що обслуговують інтереси СДПУ (0) та "Партії Регіонів".
  "Намальоване трьохкратне зростання рейтингу Віктора Януковича за останніх чотири місяці поточного року - це намагання за допомогою
  фальсифікації результатів досліджень громадської думки виправдати майбутню тотальну фальсифікацію президентських виборів" - вважає голова
  ВМО "Молодь - надія України" Вадим Гладчук.
 • 2004.05.07 | Пан Roller

  Скорей бы уже. (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua