МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Заява УНА-УНСО

05/06/2004 | unaunso.org
Заява

засновників Всеукраїнської громадської організації “Українська національна асоціація – Українська народна самооборона” та членів Виконавчого Комітету Всеукраїнської громадської організації “Українська національна асоціація – Українська народна самооборона”
з приводу чуток про проведення у Києві з‘їзду Всеукраїнської громадської організації “Українська національна асоціація – Українська народна самооборона” та прийняття ним резолюції щодо підтримки єдиного кандидата від “опозиції” на наступних президентських виборах в Україні.

Як засновники Всеукраїнської громадської організації “Українська національна асоціація – Українська народна самооборона” та члени її Виконавчого Комітету звертаємо увагу української та прогресивної міжнародної громадськості на інформацію, поширювану ЗМІ України. Зокрема йдеться за проведення у Києві з‘їзду Всеукраїнської громадської організації “Українська національна асоціація – Українська народна самооборона” та прийняття ним резолюції щодо підтримки єдиного кандидата від “опозиції” на наступних президентських виборах в Україні.
Так званий “з‘їзд” відбувся (якщо відбувся) всупереч Статуту Організації, зареєстрованому Міністерством юстиції України в листопаді 2003 року. Було грубо порушено Статут Організації, зокрема ст.5.5: “Рішення про скликання з‘їзду приймає Виконавчий Комітет Організації”. Виконавчий комітет Організації не міг прийняти рішення з цього питання, оскільки, згідно зі ст. 5.8, п. 5 Статуту Організації, “Виконавчий Комітет правомочний при наявності 2/3 його членів. Рішення приймаються більшістю голосів присутніх членів Виконавчого Комітету”.
На можливому засіданні Виконавчого Комітету Організації могло бути присутнім не більше половини його членів. Бо, відповідно реєстрації, проведеної Міністерством юстиції України, чисельність Виконавчого Комітету Всеукраїнської громадської організації “Українська національна асоціація – Українська народна самооборона” становить 6 чоловік, обраних на Установчому з‘їзді нашої молодої Організації, що відбувся 09.03.2003. Згідно зі ст. 5.6, п. 3 Статуту Організації, “До виключної компетенції З‘їзду відносяться питання: ... обрання Виконавчого Комітету Організації”. Таким чином, чисельність Виконавчого Комітету на сьогоднішній день залишається сталою, а його персональний склад незмінним.
Через те, що ми не згодні з політичною лінією, яку авторитарно нав‘язує Організації (вона нараховує на сьогодні понад 100 чоловік у більш ніж шести обласних центрах України) її Голова, народний депутат України Андрій Шкіль, ми не були присутні на засіданні Виконавчого Комітету Організації (якщо він взагалі проводився), на якому могло б прийматись рішення про проведення з‘їзду (ст. 5.5 Статуту Організації) та розглядалися б “у попередньому порядку усі питання, які мають бути обговорені на З‘їзді”(ст. 5.8 п.7 Статуту Організації).
Даючи вказівку на проведення “з‘їзду” без відповідного рішення Виконавчого Комітету Організації, її Голова Андрій Шкіль грубо порушив вимоги Статуту Організації, і тим самим провів нелегітимний “з‘їзд” (якщо проведення такого мало місце) та прийняв на ньому нелегітимні рішення (якщо прийняття будь-яких рішень на цьому “з‘їзді” мало місце).
Інформацію ж, яку розповсюджують ЗМІ України щодо резолюції про підтримку єдиного кандидата від “опозиції” на наступних президентських виборах в Україні, яку начебто прийняв “з‘їзд” Всеукраїнської громадської організації “Українська національна асоціація – Українська народна самооборона”, ми вважаємо провокацією майбутніх суперників Віктора Андрійовича Ющенка на президентських виборах, які мають відбутися в кінці жовтня 2004 року.
31.03.2004.

Засновник Всеукраїнської громадської організації
“Українська національна асоціація – Українська народна самооборона” ,

член Виконавчого Комітету Всеукраїнської громадської організації
“Українська національна асоціація – Українська народна самооборона”
Олександр Коваленко

Засновник Всеукраїнської громадської організації
“Українська національна асоціація – Українська народна самооборона”,

член Виконавчого Комітету Всеукраїнської громадської організації
“Українська національна асоціація – Українська народна самооборона”
Леонід Франченко

Засновник Всеукраїнської громадської організації
“Українська національна асоціація – Українська народна самооборона”,

член Виконавчого Комітету Всеукраїнської громадської організації
“Українська національна асоціація – Українська народна самооборона”
Сергій Чумак


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua