МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

З святом перемоги!!!

05/07/2004 | Слово
9 травня є початок перемоги, початок шляху котрий Українськийц народ пройшов від проголошення незалежної Української держави у Львові в 41 році Бандерою. За що фашистськи окупанти вчинили розправу з Українцями. Довгий шлях до відновлення незалежності, війська трьох Українських фронтів, війська ОУН-УПА, та подвиг Українського народу призвів до 9 травня 1945 року.
Але звільнившись від коричневої чуми Українці як і решта народів Європи залишилось під владою Червоної чуми більшовизму-ленінизму.. Та прагнення волі призвело до неменучої перемоги 1 гдудня 1991 року.
Слава Україні!
Слава героям!
Слава всім синам України котрі боролись за її визволення від різних окупантів!

Відповіді

 • 2004.05.08 | Неосвічений

  Re: Не минайте ані титли...


  Цілі покоління прожили во лжі від зачаття і до тризни, і навіть в "незалежній" Україні зомбована публіка не сприймає реалій. Як у казці Андерсена про голого короля! А правда (звичайно, теж неповна) в тому, що "Велика Вітчизняна" стала можливою завдяки "дружбі" злочинних режимів у Москві й Берліні (згадайте секретні протоколи до пакту Молотова-Ріббентропа), причому злочини Московського режиму незрівнянно перевершують злочини Берлінського. В Україні "Велика Вітчизняна" була вітчизняною хіба що для вояків УПА, але українське, прости Господи,"суспільство" до сих пір не спромоглося належним чином оцінити їх подвиг, чим виставило Україну на позорище перед усім світом. Зате кати з НКВД користуються якнайвищою пошаною і привілеями! Отже, замість бучних святкувань і марнослів"я та демонстрації вірнопідданих почуттів до керівників сусідньої оновленої імперії годилось би провести публічні слухання, у тому числі, й парламентські, з метою дати зважені оцінки історичним подіям і довести їх до відома пересічних громадян, а також вшанувати пам"ять загиблих.
  Допоки не буде відновлена історична пам"ять у всіх прошарках нашого суспільства, до тих пір Україна залишатиметься бутафорним утворенням без будь якої оптимістичної перспективи.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.08 | Слово

   Re: Не минайте ані титли...

   Ви безумовно праві.
   Втрати України у тій війні дорівнюють 1/6 всіх людських втрат в тій війні.
   Тому наше керівництво замість пиятики в цей день краще би переймалось громадянським примиренням. І першочерговим заданням в цьому напрямку є урінення ветеранів ВВВ та ОУН-УПА. І наразі необхідно викреслити з ветеранів всіляких НКВСніків та СМЕРШівців, котрі фактично воювали в проти своїх же тодішніх громадян. ОТакі дії влади могли би покласти край громадському протистоянню між Українцями!
   Але владі вигідна вся ця гризня оскільки вона не Українська влада. Навіть підтримки на виборах ціла черга вистроюється до іноземних царів, а не шукає йог в Українського народу. Сподіваються на адмінресурс, тобто пріказать халопам надіються.
   Гнати в шию потрібно таку владу.
   Будемо сподіватись що жертви України в тій війні небули марними і що Українці нарешті втілять в життя слова Тараса Григоровича Шевченко: "В своїй хаті своя правда і сила і воля".
 • 2004.05.08 | Serhiy Hrysch

  Відновлення історичної справедливості

  Єдиний телеканал, який відважився подати прекрасну соціальну рекламу (мабудь а свій же рахунок!) був Новий. У рекламі у день перемоги стоять два ветерани - один у радянській військовій формі, інший - у формі УПА. До них підходить дівчина років 25-ти і дарить кожному по букету тюльпанів. Після цього ветерани ніяковіють і подають один одному руки.

  9 травня - це день перемоги у Великій Вітчизняній війні для 70% українців. У центрі і на сході єдиною альтернативою знищенню "неарійських" слов"ян було приєднання до радянської армії. Така служба розцінювалася як героїчна, і такою була.

  Поговоріть з ветеранами УПА. Вони вам скажуть що їхня боротьба на сході була виключно проти військ НКВД, за безальтернативними винятками. До того ж, треба визнати що УПА була настільки ж жорстока як і радянська армія.

  УПА можна звинювачувати у співпраці з фашистами. Радянській армії можна закинути захист більшовицького режиму. Ні перші, ні другі звинувачення не є тими, що "відновлюють історичну справедливість". Вони були такими якими були.

  Подібна бездумність спостерігається й по відношенню до гайдамаків. Ті, хто почали етноцид чомусь у офіційній історії вважаються "славними".

  Так само, зіткнення АК і УПА були тотально ганебними: дивно спокійно спостерігати як ті учасники і нащадки учасників таких подій, що не розкаялися, ще й мають зневагу називатися християнами і прилюдно хреститися біля капличок. Але то інша розмова.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.08 | Слово

   Re: Відновлення історичної справедливості

   Навіть червоний партизан герой радянського союзу Мєдвєдєв в свої книзі в Лєсах под Ровно, визнає факт укладення договору з Романом Шухевичам про взаємний ненапад, та спільну боротьбу з фашистами.

   Тому нам в нас час пора вже давно покласти край міжусобицям.
   А що до нового каналу молодці!
   Виходить є ще на ТБ справжні Українці!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.08 | Максим’як

    Re: Це абсурд повний - звинувачувати УПА із фашистами

    Не гребіть під УПА все гамузом.

    УПА не могла співпрацювати із німцями, хоча б тому, що на свою 350 тисячну армію зброю, амуніцію, боєприпаси, медикаменти, консерви отримувала ВИНЯТКОВО нападаючи на ешелони та склади німців.

    І тих запасів ще зараз можна по лісах знайти, а до 50-х років цілком хватало.

    Хто відносно змушений тимчасово бути лояльним до німців, бо потрапили на територію Німеччини - це оунівці. Між 1939 і 1941 роком на території контрольованій німцями знаходилися Степан Бандера, Лебедь, Стецько, Мельник іт.д.

    Потім можна говорити про курінь "Нахтіґаль" дивізію СС "Галичина". Нахтігаль була створена у 1938 році із емігрантів та фольксдойче українського походження. Галичина у 1943 почала створюватися, розгромлена під Бродами і кілька тисяч пішли у ліси до УПА. Створювали Галичину, зовсім непричетні до УПА та ОУН особи. У основному це ініціатива офіцерів фольксдойче українського походження, щоб послабити відправку молодих хлопців на роботи до Німеччини.

    Тобто, УПА ніколи не мала і не могла мати жодних спільних дій із німецькими окупантами.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.08 | Serhiy Hrysch

     Ну а як же...

     Максим’як пише:
     > Не гребіть під УПА все гамузом.

     Не гребемо гамузом. І так вистачає.

     > УПА не могла співпрацювати із німцями, хоча б тому, що на свою 350 тисячну армію зброю, амуніцію, боєприпаси, медикаменти, консерви отримувала ВИНЯТКОВО нападаючи на ешелони та склади німців.

     Та що ви кажете! Від Бандери на початку війни був неофіційний наказ - іти у німецьку армію щоб отримати зброю. Перші місяці війни уповці йшли у фашистську армію. Це доказаний історичний факт.

     > І тих запасів ще зараз можна по лісах знайти, а до 50-х років цілком хватало.

     Не фатало, особливо 43-44-го.

     > Хто відносно змушений тимчасово бути лояльним до німців, бо потрапили на територію Німеччини - це оунівці. Між 1939 і 1941 роком на території контрольованій німцями знаходилися Степан Бандера, Лебедь, Стецько, Мельник іт.д.

     УПА вийшла з ОУН - ті ж самі люди. Для східняків це одне і те ж саме.

     > Потім можна говорити про дивізії "Нахтіґаль" і СС "Галичина". Нахтігаль була створена у 1938 році із емігрантів та фольксдойче українського походження. Галичина у 1943 почала створюватися, розгромлена під Бродами і кілька тисяч пішли у ліси до УПА. Створювали Галичину, зовсім непричетні до УПА та ОУН особи. У основному це ініціатива офіцерів фольксдойче українського походження, щоб послабити відправку молодих хлопців на роботи до Німеччини.

     Тобто, співпраця в обмін на послабку. Хіба я не правий?

     > Тобто, УПА ніколи не мала і не могла мати жодних спільних дій із німецькими окупантами.

     Ну і добре. Якби німці виграли, то нас не було б на світі з простої причини, що німці кастрували б все чоловіче слов"янське населення, згідно їх попередніх планів, які вони тільки почали реалізовувати.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.05.08 | Максим’як

      Re: Який ти дурний: "у перші дні війни упівці". Візьми книжку(-)

    • 2004.05.09 | KAKTUZZ

     Вперше чую ,що "НАХТІГАЛЬ" -- дивізія!

     Батальйон такий був!Він в основному в полісські ліси від червоної наапасті очищав. А от про дивізію, то тут ви загнули, або ж напишіть де про таку дивізію можна почитати, окрім Вашого допису.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.05.09 | Максим’як

      Re: Я перегнув, називався він курінь "Нахтіга

      Очевидно, що курінь значно менший дивізії. Це моя помилка, що я їх докупи зліпив. (Тепер виправив).

      Я це писав із спогадів (у розмові із ветераном)десь 15-літньої давності. Колись було дуже багато кагебістської літератури про "Нахтігаль", там все перекручено і це досить складне питання, всі енкаведистські злочини були звалені на "Нахтігаль". Принаймі, щоб я говорив впевнено про цей курінь, то треба добре згадати. У мене десь така думка сформувалася, що до його створення була причетні німці на території Німеччини та окупованої Польщі та Чехії.

      Із спогадів ветерана, "Нахтігаль" почав створюватися в 1938 році із добровольців з метою допомоги Карпатській Україні, яку проголосив Волошин.(Потім "Нахтігаль" отримав нове життя у 1941 році у складі 11 німецької армії), Наскільки я пригадую, цей курінь був наче переформований після проголошення у Львові 30 червня самостійної України Степаном Бандерою, оскільки деякі старшини і офіцери підтримали Бандеру. Через місяць багатьох,і Бандеру із двома братами, відправили до концтаборів, або розстріляли. Яка доля цього куреню далі, то складне питання, оскільки орієнтуватися на радянську літературу, то повністю даремна справа.

      Власне, це зовсім окреме питання від УПА. УПА ніколи з німцями не співпрацювало. Інша справа, що в УПА було багато старшин і офіцерів,які служили у радянські, польській і німецькій арміях. Без професійних військових УПА просто не могла би існувати чи ефективно діяти.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.09 | Zy

    Re: Відновлення історичної справедливості

    Кадри викликають добрі почуття, але їх появу саме зараз не слід
    перебільшувати, до речі ця реклама була й на ICTV, ще додайте обіцянки Януковча з цього приводу і виходить - все за планом (але що добре, т е добре)
  • 2004.05.09 | КП8416

   А чим вам гайдамаки не догодили?

   Тим, що не дозволили вашим дерти з себе шкуру? Що розігнулись, продерли очі, повилазили з дурману ваших шинків? Що, велите нам зрікатися предків? Самі своїх зрікайтеся. Тих упирів, що в катівнях нквд пили людську кров. Та ні ж, то у вас "окремий випадок", то "не правило", "не можна ототожнювати з усім народом". І тд. і тп.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.09 | Михайло Свистович

    Наступний раз подібні безпідставні звинувачення витиратиму.

    КП8416 пише:
    > Тим, що не дозволили вашим дерти з себе шкуру? Що розігнулись, продерли очі, повилазили з дурману ваших шинків? Що, велите нам зрікатися предків? Самі своїх зрікайтеся. Тих упирів, що в катівнях нквд пили людську кров. Та ні ж, то у вас "окремий випадок", то "не правило", "не можна ототожнювати з усім народом". І тд. і тп.

    Ви щось знаєте про пращурів Сергія, що вживаєте слово "ваші"? Можу Вас розчарувати, тих, кого Ви маєте на увазі, в його роду не було.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.09 | Максим’як

     Re: Свистович, треба витирати безграмотні дописи Грища.

     Особа, яка не має елементарних знань про УПА, виставляє весь Майдан на посміховисько.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.05.09 | Михайло Свистович

      Да Ви, батєнька, тоталітарист, как я пагляжу.

      Сергій не порушив жодного правила форуму, а якщо б я витирав усі дописи, які вважаю безграмотними, то половину б форуму довелось би знести.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.05.09 | Максим’як

       Re: Так Ви грозитеся щось витирати, от даю Вам добру пораду (-)

    • 2004.05.09 | 123

     Свистович,треба витирати ксенофобські дописи без попереджень(-)

  • 2004.05.10 | Mykyta

   Re: Відновлення історичної справедливості

   > Подібна бездумність спостерігається й по відношенню до гайдамаків. Ті, хто почали етноцид чомусь у офіційній історії вважаються "славними".

   Дід Шевченко виховував внука Тараса на гайдамаках. Що й казати, дурний дід дурного внука виховав.

   І далі все як по написаному "... з чужого поля принесли, великих слов велику силу. А більш нічого..." Може ще колись "німець скаже", що то був народний бунт, а не політика, то й будемо за німцем глаголать, а поки що... Ах, німці зараз не в моді - "фашисти", та "свято место пусто не бывает". Лише було б за ким повторювати.
 • 2004.05.08 | Vadym Gladchuk

  Re: З святом перемоги!!!

  Мій один дід загинув під час війни. Другий помер від ускладнень він поранень після закінчення ІІ Світової. Тому мені не байдужі ці події, це свято. А причина війни, передусім у байдужості. У неспроможності тодішньої громадськості запинити диктаторів на їх шляху до влади. Тому, сьогодні як ніколи, після фашистького свавілля у Мукачевому, українське суспільство має зупинити сучасних гітлерів, гебельсів та герингів з СДПУ (0). Та перемогти політичний кримінал та бандитизм!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.08 | Serhiy Hrysch

   Сьогоднішня воля до перемоги -

   - це воля до перемоги над Кучмою, Януковичем, Медведчуком, Тигипкою і кирпою.

   У мене загинуло два прадіди, сестра бабці була повільно закатована німцями, був вбитий брат бабці, дід був поранений.

   Але сьогоднішня ненасильницька війна - проти анти-демократичного режиму. Найкраще що могли б зробити ветерани - допомогти молоді - таким самим як ьули вони - здобути перемогу. Цього року.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.09 | настрадамус

    МАКСИМиЯК если каждый своим умишком будет решать кого вытирать..

    То форум привратится в гивно , в "кислый борьщ" для самолюбования посредственности ...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.10 | Пан Roller

     Мудро. За что боролись, на то и напоролись.
     настрадамус пише:
     > То форум привратится в гивно , в "кислый борьщ" для самолюбования посредственности ...

     За что боролись, на то и напоролись.
 • 2004.05.09 | Світлана

  Re: МАЙДАНУ, Гебістський сину  І багато нас, не вірних ??
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.10 | Михайло Свистович

   Re: МАЙДАНУ, Гебістський сину

   Світлана пише:
   >
   >
   > І багато нас, не вірних ??

   Вантажте помаранчі діжками :)
 • 2004.05.09 | Світлана

  Re: МАЙДАНУ, Гебістський синуНе брешіть, Свистовичу  Враховучи і оцінюючи відсоток ідеологічного спрямування і )допустимих)висловлювань на Майдані, а також знищення постерів і не заангажованість авторів, Я, вважаю Майдан і його автора Свмстовича замовниками спецслужб РОсії.
  Буду вдячна за спростувнння.
  Повірю, коли отримую спростування.
  Спростування чекаю вже три місяця.
  Спростувнння до цього часу Не брешіть, Свистовичу
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.10 | Михайло Свистович

   Світлано, вийдіть на двір, наклейте кілька листівок.

   Вам відразу полегшає :)

   Світлана пише:
   >
   > Враховучи і оцінюючи відсоток ідеологічного спрямування і )допустимих)висловлювань на Майдані, а також знищення постерів і не заангажованість авторів, Я, вважаю Майдан і його автора Свмстовича замовниками спецслужб РОсії.
   > Буду вдячна за спростувнння.
   > Повірю, коли отримую спростування.
   > Спростування чекаю вже три місяця.

   Нєт хуже - ждать і даганять ;)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.10 | Світлана

    Re: Світлано, вийдіть на двір, наклейте кілька листівок.

    Свистовичу, в кращому випадку ви не розумний.
    Але ваша нерозумність межує з тупістю. А тупувата людина, це не подарунок в кожній справі. Особливо, коли тупа людина намагається очолити незалежний рух.
    А особливо наступає повний швах, коли переходять на з'ясування відносин по простому радянському принципу до якого ви, Свистовичу весь час вдаєтеся, а саме; "Сам дурак"
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.11 | Михайло Свистович

     Світлано, я раджу прислухатись до моєї поради.

     Слово честі, полегшає :)

     Світлана пише:
     > Свистовичу, в кращому випадку ви не розумний.
     > Але ваша нерозумність межує з тупістю. А тупувата людина, це не подарунок в кожній справі. Особливо, коли тупа людина намагається очолити незалежний рух.

     Я не намагаюся нічого очолити. Ви помилилися адресою.

     > А особливо наступає повний швах, коли переходять на з'ясування відносин по простому радянському принципу до якого ви, Свистовичу весь час вдаєтеся, а саме; "Сам дурак"

     Не словом, а ділом, Світлано. Чи словом" і ділом. Вам - патетично горланити на форумі, нам - валити режим.
 • 2004.05.10 | Пан Roller

  Треба иметь историческую совесть.(-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.10 | Світлана

   Re: Треба иметь историческую совесть.(-)

   Треба по один бік поставити коричневу і червону чуму. І відхреситися від злочинів Другої світової, як від злочину проти людства. А не носитися, як з цяцькою своїми совєтськими виразками, святкуючи якусь перемогу неіснуючого совєтського народу. Німецький народ покаявся за нацизм. Німці стали постраждалим народом. Прийшов час совєтським покаятися. Прийшов час назвати речі своїми іменами. Назвати УПІвців справжніми героями, а совєтських тоталітарщиками. Бог за брехню карає. Бо брехня від Чорта
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.10 | Пан Roller

    Вы оказались чужими на нашем празднике.

    Світлана пише:
    > Треба по один бік поставити коричневу і червону чуму. І відхреситися від злочинів Другої світової, як від злочину проти людства. А не носитися, як з цяцькою своїми совєтськими виразками, святкуючи якусь перемогу неіснуючого совєтського народу. Німецький народ покаявся за нацизм. Німці стали постраждалим народом. Прийшов час совєтським покаятися. Прийшов час назвати речі своїми іменами. Назвати УПІвців справжніми героями, а совєтських тоталітарщиками. Бог за брехню карає. Бо брехня від Чорта

    Если вы называете войну мировой, то должны помнить, что на стороне "красных" участвовал еще и второй фронт. Советскому народу, народу победителю не в чем каяться.

    Что до "Упивцев", то они так и не признаны воюющей стороной.
    Вопрос о их признании находится в компетенции мирового сообщества.

    Этот вопрос уже рассматривался на Нюрбергском процессе.И решен не в пользу УПА, И СС Галичина.

    Мы чествуем своих героев и празднуем свои победы.

    Вы оказались чужими на нашем празднике.С чем вас и поздравляем.

    Brdgs
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.10 | observer

     майдан - за злагоду, і лише ролєр - за своіх хєроєв

     Пан Roller пише:

     > Этот вопрос уже рассматривался на Нюрбергском процессе.И решен не в пользу УПА, И СС Галичина.

     Совєтська сторона на цьому процесі вимагала визнати СС "Галичину" та УПА злочинними об'єднанями. Але ніхто цієї вимоги не підтримав.

     > Мы чествуем своих героев и празднуем свои победы.

     Це помітно. Поки Майдан і весь український народ шукає злагоди (див., зокрема, соціальну рекламу по ТіВі), роллєр та інші маргінали празднуют сваї пабєди окремо. Успіхів!
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.05.11 | Тульский пряник

      Re: Победа советского народа - это победа

      и русских и украинцев и ещё многих и многих народов, которые спасли мир от фашизма в Великой Отечественной. Делать вид, что этого не было... ну странно, по крайней мере.
      Тут некоторые занимаются гаданиями, что было бы, если бы не было СССР и Германии, забывая, что в истории нет сослагательного наклонения. Может и Украины не было бы... если бы...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.05.11 | Shooter

       До перемоги над Німеччиною були причетні і інші народи...

       ...та сили. В т.ч., без сумніву, УПА.

       Тульский пряник пише:
       > Тут некоторые занимаются гаданиями, что было бы, если бы не было СССР и Германии, забывая, что в истории нет сослагательного наклонения. Может и Украины не было бы... если бы...

       Якби не було СССР (btw, якщо бути юридично прідірчивим, то можна зауважити, що договір про виникнення СССР так і не набув юридичної сили - він ніколи не був ратифікований парламентами закладаючих республік. це якщо взагалі не згадувати, що сателітна УССР була створена на загарбаній Росією території УНР) - то Україна сьогодні би малася однозначно краще. Не знаю чи на рівні Фінляндії, але на рівні хоча би Польщі - це точно.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.05.11 | Сова

        Історична правда

        Прийде час і УПА буде визнано героїчною сторінкою в історії Збройних сил України. Якщо не ми, то наші діти, внуки або правнуки це зроблять. Ми не забудемо ніколи ні злочини фашистів, ні злочини більшовиків в Україні. Ми шукаємо примирення шляхом встановлення історичної правди.
       • 2004.05.11 | Тгоцкий

        ... але в складі хоча би Туреччіни - це точно.(-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua