МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи реально вкрасти у Києва Жуків острів?

05/10/2004 | Майдан-ІНФОРМ
28 квітня на Майдані з’явилась стаття Віктора Уколова „Чи відберуть у Козина землю?”. Організація „Зелене Майбутнє” стосовно земель Козина повідомляє відвідувачам Майдану додаткові факти, які мають природоохоронці.

Мова йде про територію південної частини Жукова острова. Жуків острів, як відомо, є ландшафтним заказником місцевого значення в межах Києва (1444,6 га). Його створено 02.12.1999 Рішенням Київради №147/649. У Києві немає більш диких ділянок природи. До того ж, такого розміру заповідних об’єктів немає у жодній з столиць Європи.

Проте область, на чолі із губернатором Засухою і село Козин, на чолі із головою сільради Горобець Валентиною Іванівною вважають інакше. На їх погляд, заповідний Жуків острів, із яким безпосередньо межують їх землі – надто ласий шматочок, щоб лишати його незабудованим (чи не угробленим)! Шість років тому вже віддали рибрадгоспу „Пролетарська правда” 285 гектарів київських заповідних земель...(от вам і „правда”)!

Плутанина почалась із того, що південна межа заказника „Жуків острів” проходить по південній межі Києва, а межі Києва востаннє проводили ще у 1936 році. З того часу столиця розрослась на тисячі гектарів. Де тепер її межі – не написано ніде. Користуючись цим, межуючий із заказником Обухівський район почав роздавати у користування землі південної частини Жукова острова. Загальна площа таких “спірних” земель біля південної межі Києва — 1880 га.

Через ці непорозуміння столична влада вже двічі зверталась до Президента України та прем’єр-міністра, кілька разів у органи прокуратури, подавала позовну заяву і до Вищого господарського суду, та суперечка і досі не вирішена. Тепер, коли прийнято новий Земельний кодекс, взагалі важко виставити які-небудь претензії, оскільки згідно нього, сільські і районні ради більше не мають права розпоряджатись землями.

Нещодавно з’явились чутки про те, що незаконна забудова триватиме і далі, і навіть про те, що „деякі” планують намити дамбу на о. Ольжин (теж заповідний в межах Києва) і продовжити опанування заповідних територій там (М.-І.: дивись також в тему статті про Ольжин Острів зі стрічки новин Майдану: http://maidan.org.ua/static/news/1083321735.html , http://maidan.org.ua/static/news/1084018074.html ). Екологічною інспекцією та Держуправлінням екоресурсів вже зупинено кілька прецедентів намивання піску та спроб самозахвату земель на Жуковому острові, проте контролювати територію такого розміру, яка до того ж не має меж, просто нереально.

Активісти „Зеленого Майбутнього” були на місці в Козині - земснаряди стоять... а що стосується Козинської сільради, то ми, як і Віктор Уколов, поцілували двері... що правда, то – правда.

Якщо у вас є чим відповісти – надсилайте інформацію на lynxlynx@ukr.net.

„Зелене Майбутнє”

Відповіді

  • 2004.05.11 | Багира

    Re: Чи реально вкрасти у Києва Жуків острів?

    Для генпрокурора Украины, в случае когда речь идет о наживе, нет и не может быть ничего невозможного и святого. Эта "чайка" хватает все подряд без зазрения совести. Не удивлюсь, если Гайсинский окажется в ближайшее время на скамье подсудимых, а остров окажется в лапах братьев Васильевых. На этот счет у Васильева и членов его банды есть богатейший опыт захвата в родном Донецке - фонда "Киевская Русь", спортивного клуба "Ягуар", "Покровского рынка". А посадить за решетку неудобного оппонента, так это Г.Васильеву не ново. Одно только дело по обвинению Донецкого пенсионера милиции, который дерзнул выступить против бандитов из "ДЕВЫ МАРИИ" и их патрона Васильева, полностью раскрывает подлую сущность генпрокурора в сутане.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua