МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ІСД отримав шанс відстояти своє право на Гута Ченстохова (/)

05/11/2004 | Shooter
ІСД отримав шанс відстояти своє право на Гута Ченстохова

www.ПРАВДА.com.ua, 11.05.2004, 11:19

Наприкінці минулого тижня Окружний суд міста Ченстохова ухвалив розпорядження про замороження продажу майна ченстоховського металургійного заводу.

Про це повідомляє радіо "Свобода".

На думку суду, в процесі проведення тендеру на приватизацію підприємства було порушено права одного з оферентів - “Індустріального Союзу Донбасу”.

Як заявив журналістам у понеділок представник ІСД у Польщі Костянтин Литвинов, “Індустріальний Союз Донбасу” отримав шанс реально відстояти своє право на приватизацію польського металургійного заводу Гута Ченстохова".

Це рішення польського суду практично визнає, що донецькі бізнесмени мають аргументовані підстави вимагати від організаторів конкурсу надати їм право на подальшу участь у приватизації цього підприємства, повідомляє радіо "Свобода".

Згідно з рішенням Ченстоховського Окружного суду майно Гути Ченстохова не може бути продане так званим третім особам, поки організатори тендеру не задовольнять претензій “Індустріального Союзу Донбасу”.

Підставою для цих претензій, на думку суддів, є те, що в процесі проведення тендеру на приватизацію його організатори несправедливо відмовили донецьким бізнесменам у праві на ексклюзивні переговори з приватизації Гути Ченстохова, віддавши це право у лютому цього року конкурентові – британсько-індійському концернові LNM.

Донецькі бізнесмени відразу поставили під сумнів результати тендеру, оскільки запропонована ними сума в майже 120 мільйонів євро за акції Гути Ченстохова перевищувала суму, запропоновану конкурентом.

Литвинов вважає, що рішення Ченстоховського суду зайвий раз підтверджує те, що у цій суперечці донеччани мали рацію. “Це ще один аргумент на нашу користь, що ми мали рацію, що дійсно був порушений закон при ухваленні рішення щодо надання LNM ексклюзиву. Зрештою, суд це підтвердив – підтвердив, що ми виграли”, - сказав він.

Щоправда, рішення суду не впливає автоматично на позитивне вирішення цієї справи польським Міністерством держмайна. Як нагадали у прес-службі цього відомства, власником акцій Гути Ченстохова є фінансове товариство “Сілезія”, а не Міністерство держмайна.

Також у прес-службі Міністерства держмайна не стали коментувати рішення суду, пославшись не те, що "до міністерства ця інформація офіційно ще не надійшла".

Разом з тим, зазначає радіо "Свобода", відмінити результат тендеру і розпочати процес знову може лише польський міністр держмайна.

У фінансовому товаристві “Сілезія” радіо "Свобода" теж відмовилися коментувати цю інформацію доти, доки відповідного рішення не ухвалить правління товариства, а потім його ще й повинні схвалити збори акціонерів. Коли це станеться, теж ніхто не брався сказати точно.
А тепер собі пробую уявити подібну ситуації в Україні...і не зважаючи на мою непогану фантазію - ну ніфіга не виходить...з українськими самими справедливими в світі судами...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua