МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Зміна іміджу радіо "Свобода". Ваші коментарі?

05/11/2004 | Столяров
Стовпчик для журналу Insider, квітневий номер за рік 2004 “Зміна іміджу Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода (RFE/RL)“ Том Дайн
8 квітня я, разом із десятком колег, узяв участь у дуже цікавій презентації компанії Brand Architecture International (BAI). Для тих, хто ще не знайомий із компанією BAI та не знає, що вона для нас готує, поясню. У червні 2003 року Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода вирішило розпочати проект зміни іміджу. Поштовхом до цього було прагнення відповідно до директив BBG в рамках проекту “Поєднання послання та ринку“ розширити коло наших слухачів у країнах, на які ми ведемо передачі, особливо серед молоді, настроєної на реформи й зацікавленої чути по радіо об’єктивні новині та інформацію.
Ми зрозуміли, що маємо осучаснити та покращити наш імідж, щоб пересвідчити нашу цільову аудиторію, – а такі слухачі нерідко або не знають про нас, або сприймають нас як щось старомодне, – в тому , що Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода і сьогодні відіграє в їхньому житті таку ж важливу роль, як і протягом минулих 50 років. Бути значимими для цільової аудиторії сьогодні означає, що ми повинні бути живим, динамічним, об’єктивним та інтерактивним джерелом інформації, яке провокує на роздуми і яке важко знайти деінде. Ми ніколи не будемо для своїх слухачів єдиним джерелом новин, але можемо і повинні бути найвпливовішим джерелом. Як Ви всі знаєте, останніми місяцями ми запровадили кілька цікавих програмних змін. Але якщо ми не підкреслимо ці зміни за допомогою зміни іміджу, то ми не змусимо нашу цільову аудиторію спіймати нашу хвилю і почути, що в нас змінилося.

Крім того, Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода розвиває нині свої програми та свій імідж продуманішим способом, тож ми водночас повинні вдаватися до ефективніших стратегій поширення сигналу за допомогою радіостанцій-партнерів. Використовувати мережу якісних партнерів для пропагування та реклами Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода, а також наших нових програм не просто варто – це критично необхідно. А щоби залучити першокласних партнерів, ми повинні самі стати для них професійним партнером із привабливим іміджем. Так само, як їхній імідж відбивається на нас, і наш імідж відбивається на них.

Щоб досягти цієї мети, ми вирішили вдатися до послуг сторонньої маркетингової агентури з багатим досвідом, яка допоможе нам втілити нашу програмну задумку в нову подобу, яка буде привабливою на всіх наших ринках. Із огляду на наші обмежені бюджетні можливості фінансування цього процесу здійснюватиметься з теперішнього бюджету на маркетинг та розвиток зв’язків із радіостанціями-партнерами. Вибір фірми BAI для цього завдання відбувся в рамках строгого конкурсного відбору. Спочатку ми опублікували оголошення в провідному журналі професійної реклами AdAge. Нам надійшло понад 50 відповідей. Конкурсна комісія з дев’яти осіб відібрала з цієї першої групи сім агентур, які засвідчили свій досвід у подібних проектах, та попросила їх подати свої пропозиції. В рамках процесу відбору три члени комісії, Джулія Раґона, Пол Тіббітс та Тоні Скардіно, наприкінці січня відвідали всі сім фірм. Потім уся комісія оцінила чотири найкваліфікованіші пропозиції та визначила їхнє місце, з першого до четвертого, за кількома критеріями.

Конкурсна комісія одноголосно рекомендувала для нашого проекту фірму BAI. Такий вибір зроблено на підставі попереднього досвіду агентури BAI з оживленням іміджу добре відомих засобів інформації (як-то журнал The Economist, газета Gazeta Wyborcza та журнал National Geographic), як також і завдяки її міжнародній мережі, яка чітко відповідає нашим цільовим регіонам. Я з натхненням підтримав цю рекомендацію, і фірма BAI взялася до праці.

Фірма BAI від самого початку справила на мене враження своїм підходом до справи: її працівники хотіли познайомитися з нами “зсередини“. Отож вони не тільки роздивилися наш інтернет-сайт і зустрілися з найвищими керівниками, але й самі приїхали до Праги, проглянули наш трансляційний центр та порозмовляли з якомога більшою кількістю працівників. Ознайомившись із нами таким чином, вони змогли в належно оцінити нашу роботу та нашу історію.

Один із прикладів того, як вони підтвердили розуміння нашої ситуації, був гостре зауваження на презентації 8 квітня: “Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода переживає переломний момент“. Вони мали на увазі, що зміни, які ми переживаємо, такі значні, що наша майбутня подоба буде суттєво відрізнятися від дотеперішньої. Усі Ви безпосередньо відчули наше розширення у на південь та схід, а також бюджетні скорочення останніх років та звільнення десятків колег, отож я не повинен пересвідчувати Вас, що ми дійсно переживаємо переломний момент. Ба більше, в дедалі більшого значення набуватимуть у нас такі засоби інформації, як телебачення та інтернет, так що ми станемо дійсно мультимедіальною організацією.

Інша важлива ідея, яку висловила фірма BAI, – що наші маркетингові зусилля мають ґрунтуватися не на стандартах Вашингтона, де розташовано керівництво нашої фірми, і навіть Праги, звідкіля ми ведемо передачі. Замість цього ми повинні при створенні іміджу спрямувати свої зусилля на наші ринки – тобто туди, де перебувають наші слухачі. Щоб усвідомити короткозорість нашого попереднього підходу до створення іміджу, досить подивитися на наш нинішній логотип, Дзвін свободи. Цей дзвін має велике символічне значення для американців, але нічогісінько не означає для білорусів, вірмен або афганців.

Цим самим ми підходимо до суті, яку висловлено в презентації фірми BAI: імідж компанії – це щось далеко більше, ніж логотип (але не хвилюйтеся, ми матимемо і новий логотип теж: фірма BAI показала нам свої пропозиції і скоро остаточно створить новий сучасний логотип, який так само успішно передаватиме нашу актуальність, надійність та сучасність). Як твердить фірма BAI, марка або ж імідж означає спосіб мислення. Це – натхнення, спосіб поведінки, який повинен пронизувати всю організацію, починаючи з Праги і закінчуючи бюро на місцях, від кабінету президента до рядових працівників. Я всім серцем підтримую цю думку і дуже радий, що скоро зможу представити наш новий логотип та тотожність фірми, які ми плануємо офіційно представити на зборах радіостанцій-партнерів у середині травня.

Сьогодні, після декількох років болісних змін, завдання Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода не може бути ясніше: ми ведемо трансляцію на 19 країн, з яких жодна не має здорової демократії. Ми будемо і надалі боротися за свободу і демократію на радіохвилях, озброєні арсеналом 21 століття. Дякуючи фірмі BAI, ми будемо діяти, як компанія з новим іміджем і з омолодженим осмисленням єдності та спільної мети.

Відповіді

 • 2004.05.11 | Skapirus

  Зрада Герман - ось де імідж.

  Перш за все хочу зауважити, що є постійним і вдячним слухачем радіо Свобода вже досить тривалий час - з 1999-го. Поважаючи його авторський колектив, хотів би зазначити, що все-таки вам ретельніше ставитися до підбору кадрів. А то виходить, що по першому свистку Бандюковича керівниця київського офісу Української служби радіо „Свобода” побігла йому в прислужниці. То кого ж тоді вона підбирала в журналісти і яку редакційну політику вела за час свого правління? Кому служила весь час?

  Друге. До мене тут дішла наступна чутка від людини, яка спілкується зі співробіниками Свободи. З Нового Року в Україні новий податок на зарплату - 13%, який нижче того, що був до Нового Року. Так от, начебто з метою економії коштів керівництво Свободи урізало співробітникам зарплату таким чином, щоб на руки вони одержували суму, яка дорівнювала передноворічній. Якщо це правда - то це щонайменше жлобство і якого відношення до роботи можна чекати від його співробітників.

  Вважайте це моє повідомлення моїм зверненням до працівників Свободи: Ви робите потрібну справу, але примножуйте і бережіть кадри!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.11 | КП8416

   Дискримінація на "свободі"

   кажуть, українські громадяни, що там працюють, отримують зарплату на порядок меншу, ніж буржуїнські - за ту саму роботу.
 • 2004.05.12 | НеДохтор

  Re: Ваші коментарі?

  Трохи поприскіпуюсь.
  (все imho)

  Радіо Свобода було і поки є
  дуже цінним своїми вечірніми прямими ефірами.
  Добір гостей в студії, ведучі з їх питаннячками...
  Але, але ... щось непомітно і у вас міняється і
  тепер інтерв'ю в "Дзеркалі тижня", на УП і на "5 каналі"
  вже станолять сильну конкуренцію "Вечірній Свободі".


  Радіо Свобода пише:
  > Усі Ви безпосередньо відчули наше розширення у на південь та схід, а також бюджетні скорочення останніх років та звільнення десятків колег, отож я не повинен пересвідчувати Вас, що ми дійсно переживаємо переломний момент.


  Гнітюче враження, що після цього вам запропонували своєрідний "Гербалайф".
  Без кадрів та грошей бренд не допоможе.
  Коли відомий проект починає сипатись його щілини часто починають швиденько замащувати брендом і витягувати з нього останні гроші, або готовити на продаж.  Радіо Свобода пише:
  > Ба більше, в дедалі більшого значення набуватимуть ...

  Що таке "Ба більше, в дедалі більшого значення ..."?
  (на сайті вже трохи підправили, але "ба" до, не набагато краще ніж "га" після).

  Радіо Свобода пише:
  > ...більшого значення набуватимуть у нас такі засоби інформації, як телебачення та інтернет, так що ми станемо дійсно мультимедіальною організацією.
  >

  Що означає "... більшого значення набуватимуть у нас такі засоби інформації, як телебачення та інтернет". Ви будете їх більше споживати чи продукувати? Якщо зрізали фінансування і розбіглися кадри, то про яке телебачення мова.
  Інтернет: недавно ви вкотре переробили повністю сайт. Тепер сторінка пошуку містить 5 кнопок "Знайти" одну "Пошук" і два лінки на старі сайти. Дуже "зручно". З нетерпінням чекаю нового варіанту.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.12 | TrollSeeker

   Re: Ваші коментарі?

   НеДохтор пише:
   > Інтернет: недавно ви вкотре переробили повністю сайт. Тепер сторінка пошуку містить 5 кнопок "Знайти" одну "Пошук" і два лінки на старі сайти. Дуже "зручно". З нетерпінням чекаю нового варіанту.

   Додам ще трохи дьогтю: Справді так, зараз після "оновлення" сайту він став з точки зору зручності значно гіршим. Наприклад, невже сторінка з розкладом і частотами стала кращою від того, що вона стала англомовною і час вказується по Грінвічу, а не по Києву? На кого це розраховано? Сумніваюсь, що в першу чергу на українців...

   Далі: Не знаю, може українська редакція Свободи насправді - бідна родичка поміж інших і їй дістались лише об'їдки з частотного-годинного плану, але такий розподіл частот, який зараз має місце, приводить лише до цього висновку. Альтернативним висновком може бути хіба такий, що розподіляв частоти якийсь невіглас, котрий не має ніякої уяви про розповсюдження коротких хвиль в залежності від часу доби. Адже лише він міг би зробити все з точністю до навпаки: частоту 40-метрового "нічного" діапазону (6185 кГц) поставити на початок вечірнього транслювання, а частоти 25-метрового "денного" діапазону (11695 і 11875 кГц) - під кінець. Як наслідок - слухати Свободу на коротких хвилях (а на УКХ її вже нема :( ) стало значно гірше. Невже така невідповідність нікому з технічних фахівців Свободи не кинулась в очі? Дивина, та й годі.

   Хоч може це - пряме відображення того, наскільки злагоджено і цілеспрямовано діють опозиційні сили в Україні? :( :( :(
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.12 | TrollSeeker

    Re: Ваші коментарі?

    Колись слухав Свободу крізь "глушилки". Потім їх не стало. Але останнім часом у мене склалось таке враження, що з'явились "автоглушилки". Як на мій погляд, скороспечений новий прес-секретар прем'єра, - з тієї ж самої обойми. :(
  • 2004.05.12 | Столяров

   Re: Ваші коментарі?

   Дякую що Ви так жваво відгукнулися.
   Але, хочу зауважити дещо.
   Дехто пише:
   "Столяров пише..."
   Це не я пишу про зміну іміджу, а директор радіо Томас Дайн.
   Я скопіював це з сайту РС, бо, скоріше за все, багатьох ця тема турбує.
   Багато людей є шанувальниками "Свободи" і їм не байдужа доля радіо
 • 2004.05.12 | СЕМЕН

  Дозвольте Вас покритикувати...

  Дозвольте Вас покритикувати...

  11.05.04, 16:11


  Благодійний правозахисний фонд "Рутенія" в Одесі й Партія правозахисту України звинуватили екс-керівника київського бюро радіо "Свобода" Ганну Герман-Стеців у знищенні регіональної мережі кореспондентів радіостанції.

  "Ми стурбовані тим фактом, що саме під час керівництва київського бюро радіостанції "Свобода" [Ганною Герман] була фактично знищена регіональна мережа кореспондентів станції. Слухачі були позбавлені можливості чути неупереджені новини з життя Полтави, Житомира, Вінниці, Дніпропетровська, Чернівців, Запоріжжя, Одеси, Миколаєва, Херсона..."

  (Із заяви "Рутенії", в якій коментується призначення Ганни Герман прес-секретарем Прем'єр-міністра Віктора Януковича, 11.05.04)

  А це означає, що
  ситуація - як у фільмі "Той самий Мюнхгаузен": "наш барон за життя теж дешево цінувався, а як помер, так одразу став усім дорогий". Але з точністю до навпаки.

  "Знищення кореспондентської мережі", - якщо воно мало місце? - "завдання" не одного дня. І навіть не тижня. Однак борців з тепер уже колишнім керівництвом київської "Свободи" дотепер чутно не було.

  Звичайно ж, усередині колективу радіостанції з такою назвою критика "була, є й буде"! Але поки "об'єкт" не пішов зі структури "найбільш свободної радіостанції" й тим більше - займає в ній керівне місце, критика його дій можлива, але тільки в стилі старого радянського анекдоту:

  - Леонід Ілліч, дозвольте вас покритикувати?..

  - Так?!!

  - Леонід Ілліч, Ви занадто багато працюєте...
 • 2004.05.12 | gds

  Re: Зміна іміджу радіо "Свобода". Ваші коментарі?

  ЧОМУ Я ПІШОВ З РАДІО СВОБОДА

  Власне, не пішов. Бо можу, здається, відновити роботу будь-якого дня. У листі полтавських журналістів (див. rukhpress-center.kiev.ua) сказане, що мені, Ігореві Столярову і Людмилі Кучеренко було повідомлене, що наших послуг Свобода більше не потребує. Щодо мене – це не так. Я сам припинив подавати репортажі для Радіо Свобода у листопаді 2003 року. Хоч і не без допомоги Ганни Стеців.
  Справа в першу чергу у тому, що, працюючи для Радіо Свобода (не “на Радіо Свобода”, бо усі регіональні кореспонденти є фріленсерами, а не штатними співробітниками), журналіст, якщо не має “сепаратної” угоди про щоденний вихід у ефір (дехто таку угоду на РС має), впрост не може прогодуватися. Заробок у разі подачі 6-8 репортажів на місяць становить від 600 до 800 гривень. Начебто, як для України, і непогано. Але я є “приватним підприємцем, котрий надає послуги журналіста” і сплачую єдиний податок.
  Рахуємо. Припустимо, що заробок склав 1000 гривень. З нього треба сплатити 135 гривень податку, близько 10 гривень доплати до пенсійного фонду (для отримання у майбутньому мінімальної пенсії), десь 200-250 гривень – телефон і інтернет (журналіст не може не бути у курсі останніх подій і мусить підтримувати робочі контакти з потенційними джерелами інформації, та й інформацію часто отримує саме телефоном чи електронною поштою), мінімум 50 гривень – мобільний телефон для оперативного зв’язку. Десь 60 гривень на міський транспорт (насправді, більше), 120 гривень – квартирна плата і комунальні послуги за квартиру, яка водночас слугує корпунктом. У сумі маємо понад 600 гривень. Крім того, виникають витрати на ремонт та підтримання у робочому стані техніки (диктофон, старенький комп’ютер (придбаний, як і мобільник, власним коштом) і на матеріали (папір, касети, дискети, програмні продукти). І не дай Бог захворіти – на лікування грошей і часу впрост не буде. Відтак, з 1000 гривень заробку залишається на життєві потреби 300-350, тобто близько 10 гривень на день на їжу, одяг, взуття (менше двох доларів на добу, що здається, вважається межею жебрацтва).
  Це з 1000 гривень, для чого необхідно подати 10 репортажів на місяць. Фактично, щодругого робочого дня. І журналістський матеріал має бути непересічним. Бо це Свобода, а не районна багатотиражка.
  Десь підробити? На це і часу не вистачає і є інші причини, які тому не сприяють. А якщо травень, у якому півмісяця подій катма, чи січень, коли все життя завмирає на ті ж півмісяця? Чи липень та серпень, коли вся Україна у відпустках? Легко зрозуміти, що у репортера Свободи відпустки немає, він і так вільний завжди і може, якщо схоче, гуляти. Тільки не має на те грошей і мусить постійно працювати, щоб фізично не охляти від голоду. Ще й одягненим треба бути не як бомж, бо бувати доводиться і на заходах високого рівня.
  Для того, щоб це знести і залишатися вірним РС, не брати хабарів за приховану рекламу (яка у ефірі “Свободи” з’являється все частіше), не “гнати туфту”, не надимати слона з мухи, треба бути донкіхотом від журналістики. І такі донкіхоти на Свободі здебільшого і працювали. Бо вважали цю роботу громадянським обов’язком. Та це не гріє. Якщо додати байдужість керівництва, його небажання зрозуміти, що на 200-300 гривень на місяць в Україні вже не вижити, дивні умови останнього часу (робота без контракту але з вимогами висилання до бухгалтерії квітанцій про сплату податку), пряме хамство Гані Стеців у спілкуванні з регіоналами, картина виходить зовсім сумною.
  Припинив же я роботу для Свободи після пограбування мене з використанням якогось психотропного чи наркотичного препарату (вкинуто в келишок з коньяком у кафе) і, після того, нападу з використанням зброї ударної дії. І заяви мені телефоном Гані Стеців – “Ах, ви пили, це міняє справу. Ми цим займатися не станемо.”
  А що, випити 100 грамів коньяку з кавою у кафе – злочин? При тому, що дозволяю це собі не часто. Тим більше що, коли знепритомнів (від 100 грамів коньяку?), разом з мінідиском зник записаний на ньому матеріал, який був геть невигідний певному політично-(чи не кримінальному?) угрупуванню і що це був не перший подібний випадок, пов’язаний з використанням “хімії” і інтересами тої групи (як не прикро, зі структури “Нашої України”).
  Така реакція і байдужість до долі журналіста, котрого навряд хтось назве розумною людиною, бо йде на ризик, злидні і жертви для тої ж Свободи, не отримуючи, крім морального, досить сумнівного задоволення, нічого, про належну оплату казати годі, викликає образу і відразу.
  І таке сталося не вперше. Вперше я пішов зі Свободи у 1996-му, коли керівник київського корпункту Андрій Гайдамаха після порушення проти мене двох кримінальних справ, пов’язаних з моїми репортажами на Свободі, за вигаданими прокуратурою мотивами поставився до мене по зрадницьки. Справи ті в решті решт розвалилися, бо склад злочину був відсутній. Але заяву мені телефоном: “То ваша особиста справа і ми тим займатися не станемо” я панові Андрію не забуду. Як не забуду і Свободі. Півроку мороки з прокуратурою тоді, каліцтво після нападу зараз. Ненадання гласності випадку зі мною певним чином допомогло міліції сховати кінці у воду. Чи не завеликі, бува, з мого боку жертви іміджу Свободи ( яка ще й бореться за людські права)?
  При тому я не відмовляюся від подальшої роботи для Радіо Свобода, але ж треба дати раду вкрай дурній ситуації, коли репортажі з Криму і великого пупа землі Івано-Франківська йдуть потоком, а решта кореспондентів від голоду “ссуть лапу”, коли розмір гонорару при усіх витратах фріленсера на забезпечення отримання інформації і взагалі можливості роботи навіть смішним не назвеш. Чому я за власний рахунок, часом на голодний шлунок, мушу субсидувати американську радіостанцію? Чи вона геть пропаде без моїх копійок? Мене у Дніпропетровську жодний Янукович на роботу не запросить, більше того, зробить все, щоб я роботу втратив, бо дуже я, на їхню думку, незручний. А я не незручний. Я не ручний. Та й не пішов би я працювати до Януковичів, як, до речі, і до Ющенків при всій повазі. На президента, каюсь, працював. Але тільки щоб не здохнути, бо вже мав дистрофію, вибору не було. Бо ціную свій статус незалежного журналіста і волію лишатися незалежним. От тільки цей статус і не гріє і не годує. І Радіо Свобода останнім часом робить усе, щоб останні незалежні журналісти в Україні вимерли як мамонти.
  Геннадій Сахаров.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.12 | Scubo

   Мадам Стеців ( Герман) працювала на всі боки

   Це можна було легко зрозуміти слухаючи її, особливо ще ранні репортажі зі Львова.
   Заказуха проступало надзвичайно чітко, причому заказуха політична - провладна і проросійська. Напевно почала за гроші, потім її взяли на компромат. Схоже не дуже впиралася.

   Її теперішній крок - абсолютно закономірний. Більше того - якби "Свобода" надалі була в ФМ діапазоні , мадам ГГ (Ганна Герман) далі сиділа б в офісі Свободи і відробляла б Януковичові гроші імітуючи " різносторонню і об"єктивну подачу інформації" в стилі "американо-журналісто обліко морале".

   Повчальна була реакція "Свободи" на події в донецьку у грудні минулого року - Свобода майже цілий день намагаляася просунути думку "так Ющенкові і треба", "нема чого в Донбас пхатися", тобто тиражувала комуністично-проросійські міфи. Лише під вечір, після цілоденної подачі інформації сайтом "Майдан" , "Свобода" нарешті почала подавати щось ближче до того що насправді відбувалося. А пан Зиновій Фрис з Праги, то й наступного дня намагався тягнути пісню про "поразку Ющенка".

   А постійне белькотіння на "Свободі" обер-брехуна СДПУ(о) Шуфрича вже було наводило на гадки що Шуврич став штатним працівником Свободи. Не здивуюся , коли мадам ГГ платила йому гонорари.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.12 | 123

    Я от не розумію:навіщо тут всі кричали,коли Свободу закривали??

    Вже виявилось - що СВОБОДА була станцією, що працювала на Януковича, і її закриття -- так то прям поразка Януковича і Медведчука (який там через Шуфрича мешкав).

    А ще зовсім недавно - до "зради" Стеців - Свобода була острівком свободи, і всім треба було її захищати від тих самих Медведчука і Януковича.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.12 | Столяров

     Re: Я от не розумію:навіщо тут всі кричали,коли Свободу закривали??

     По перше, радіо "Свобода", на щастя, ніхто не закривав.
     І це не може зробити ані Медведчук, ані Янукович.
     "СВобода" - фінансується не урядом України, а Конгресом США. І лише Конгрес може її закрити припинивши фінансування.
     Мова йшла про заборону ФМ мовлення на "Довірі" під впливом влади у Києві.
     Хоча, чесно кажучи, у регіонах радіо "Довіра" вже тривалий час, до припинення контракту, передавала лише новини. Тематичні програми не передавали.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.05.12 | 123

      Це щось змінює по суті?(-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.05.12 | Столяров

       Re: Це щось змінює по суті?(-)

       Мені здається, що припинення мовлення лише на ФМ (продовження трансляції на коротких і тепер на середніх)
       і ЗАКРИТТЯ...

       Це зовсім інші речі.
       Чи це не так?
       :)
      • 2004.05.12 | Scubo

       Мадам Стеців ( Герман) це ще не "Свобода"

       Це була бридка бородавка на лиці отої "Свободи", яка зараз відпала.

       А на Свободі є багато дуже хороших журналістів, наприклад Ірина Халупа чи покійний Набока.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.05.12 | Столяров

        Re: Мадам Стеців ( Герман) це ще не "Свобода"

        На "Свободі" працює справді багато суперових журналістів.
        Це факт.
        Міг би ще і Богдану Костюк,
        і Олексу Починка,
        і Тараса Марусика,
        ....
        всіх не перерахуєш
        :)))))
  • 2004.05.12 | 123

   Не бажаєте працювати - не працюйте

   До чого тут ми? Ми ж не біржа труда.

   gds пише:
   > ЧОМУ Я ПІШОВ З РАДІО СВОБОДА
   >
   > Це з 1000 гривень, для чого необхідно подати 10 репортажів на місяць. Фактично, щодругого робочого дня. І журналістський матеріал має бути непересічним. Бо це Свобода, а не районна багатотиражка.
   > Десь підробити? На це і часу не вистачає і є інші причини, які тому не сприяють.

   Слухайте, Ви хочете працювати 20 днів на місяць (судячи з Ваших підрахунків), видавати жалюгідних 10 репортажів (не розслідувань - а репортажів), і заробляти більше 1000 грн на місяць??? Йдіть працювати, і не лінуйтеся.

   > Припинив же я роботу для Свободи після пограбування мене з використанням якогось психотропного чи наркотичного препарату (вкинуто в келишок з коньяком у кафе) і, після того, нападу з використанням зброї ударної дії. І заяви мені телефоном Гані Стеців – “Ах, ви пили, це міняє справу. Ми цим займатися не станемо.”

   Злидні прямо -- пів-стакана коньяку в кафе. А розповідав, що не вистачає на зубну пасту. Кууйте коньяк в гастрономі і пийте дома - тоді вистачатиме на зубну пасту.

   > Мене у Дніпропетровську жодний Янукович на роботу не запросить, більше того, зробить все, щоб я роботу втратив, бо дуже я, на їхню думку, незручний. А я не незручний. Я не ручний. Та й не пішов би я працювати до Януковичів, як, до речі, і до Ющенків при всій повазі. На президента, каюсь, працював. Але тільки щоб не здохнути, бо вже мав дистрофію, вибору не було. Бо ціную свій статус незалежного журналіста і волію лишатися незалежним.

   Дуже цікаві два останні речення :). Бо ціную і волію - пішов до Кучми. Так ціную і так волію, і такий профі - що не зміг знайти іншої роботи окрім як у Кучми.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.12 | Нестор

    Є чудова американська приказка

    Якщо фах вас не кормить, то можу бути лише дві причини. Або це поганий фах, або ви поганий фахівець.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.12 | Столяров

     Re: Є чудова американська приказка

     Щодо Геннадія Сахарова - наведена Вами приказка немає жодного відношення. Він гарний журналіст.
     Проблема в тому, що кореспондент Радіо "Свобода" втративши роботу - потрапляє у облогу.
     Фактично неможливо влаштуватися на роботу.
     Тому у працівників "Свободи" надія лише на рідне радіо. Ставлення до незалежних журналістів у Києві та регіонах - протилежне:))
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.05.13 | Рюген

      Отработанный матерьял?

      Столяров пише:
      > Проблема в тому, що кореспондент Радіо "Свобода" втративши роботу - потрапляє у облогу.
      > Фактично неможливо влаштуватися на роботу.
   • 2004.05.12 | magda

    Несправедливо

    123 пише:

    > Слухайте, Ви хочете працювати 20 днів на місяць (судячи з Ваших підрахунків), видавати жалюгідних 10 репортажів (не розслідувань - а репортажів), і заробляти більше 1000 грн на місяць??? Йдіть працювати, і не лінуйтеся.

    Просто для протоколу - РОБОЧИХ днів у місяці буває як раз 20-22. І той факт, що Ви про це не пам'ятаєте, як раз і свідчить про те, як Ви залежите у фінансовому плані від своєї роботи.

    Ви, пардон, сам журналіст? Що означає "жалюгідних" 10 репортажів? Я знаю журналістів, які годуються з гонорарів від час-від-часу дописуваних статей у ДТ. Вже через те, що це тижневик, навіть теоретично не може ця людина писати навіть 10 статей на місяць. А досі з голоду не померли.

    Чи ви рівняєте з вантажниками? Десять разів на місяць позаносив цеглу у квартири, що ремонтуються, от і набігло 500 грн. (без податків). Є ринкова ціна на даний вид послуг - журналістську роботу. Так, я знаю, що деякі і за 300 грн. працюють - напр., на державному радіо. Але американсько-фінансоване "Радіо Свобода" - не злиденне державне радіо. Так Ви, може, порадите нам всім бути вдячними за мін. зарплату і працювати не вякаючи???


    > Злидні прямо -- пів-стакана коньяку в кафе. А розповідав, що не вистачає на зубну пасту. Кууйте коньяк в гастрономі і пийте дома - тоді вистачатиме на зубну пасту.

    Це взагалі аморально. У мене теж був час, коли я розведеним бульйоном "Галіна Бланка" хліб запивала, але не могла не купити книжку. Так, я рівняю коньяк у кафе до книжки. Бо справа не в коньяку - п'яниця волітиме дійсно пити з пляшки вдома. А коньяк у кафе - це спілкування чи то з друзями, чи то просто з "джерелами інформації", що взагалі перетворює той коньяк на представницькі витрати. Чи, по-Вашому, диктори на телебаченні мають в джинсових куртках перед камерою сидіти? Ваші "розрахунки" дорівнюють розрахункам прожиткового мінімуму нашим любим Кабміном.


    > Дуже цікаві два останні речення :). Бо ціную і волію - пішов до Кучми. Так ціную і так волію, і такий профі - що не зміг знайти іншої роботи окрім як у Кучми.

    М-да. Розказала би я Вам, яких профі беруть у "некучмівські структури". Отому і такі успіхи у наших некучмівських кіл. Я подивилася би на Вас, якби Вам дійсно не було на що жити.

    Thumbs down.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.12 | 123

     Ню-ню

     magda пише:
     > 123 пише:
     >
     > > Слухайте, Ви хочете працювати 20 днів на місяць (судячи з Ваших підрахунків), видавати жалюгідних 10 репортажів (не розслідувань - а репортажів), і заробляти більше 1000 грн на місяць??? Йдіть працювати, і не лінуйтеся.
     >
     > Просто для протоколу - РОБОЧИХ днів у місяці буває як раз 20-22. І той факт, що Ви про це не пам'ятаєте, як раз і свідчить про те, як Ви залежите у фінансовому плані від своєї роботи.

     Просто для протоколу -- кому не подобається його платня, той працює не лише робочими днями. А якщо працює лише робочими днями - то не розповідає про те, що працює як бджола (як це автор робить).

     > Ви, пардон, сам журналіст? Що означає "жалюгідних" 10 репортажів? Я знаю журналістів, які годуються з гонорарів від час-від-часу дописуваних статей у ДТ. Вже через те, що це тижневик, навіть теоретично не може ця людина писати навіть 10 статей на місяць. А досі з голоду не померли.

     І я знаю. От, скажімо, Рахманін - працює в ДТ і на Гр. Радіо. Якось встигає. І клята Стеціва - працювала ще й на 5му каналі.

     Я не журналіст, але здатен зрозуміти різницю між аналітичною статтею в ДТ і регулярним новостійним сюжетом з Дніпропетровська.

     > Чи ви рівняєте з вантажниками? Десять разів на місяць позаносив цеглу у квартири, що ремонтуються, от і набігло 500 грн. (без податків). Є ринкова ціна на даний вид послуг - журналістську роботу. Так, я знаю, що деякі і за 300 грн. працюють - напр., на державному радіо. Але американсько-фінансоване "Радіо Свобода" - не злиденне державне радіо. Так Ви, може, порадите нам всім бути вдячними за мін. зарплату і працювати не вякаючи???

     Вякайте скільки заманеться. Якщо вважаєте, що це комусь допоможе. Але я сумніваюся - що допоможе таким працівникам як автор допису.

     Цьому журналісту не пропонували працювати на ставку 300 грн, так що Ваші порівняння не до місця. Йому пропонували робити сюжети по 100 грн за штуку. Ви правильно кажете - на все своя ринкова ціна. Скажіть, на якому радіо регіональним позаштатним кореспондентам більше платять?

     > > Злидні прямо -- пів-стакана коньяку в кафе. А розповідав, що не вистачає на зубну пасту. Кууйте коньяк в гастрономі і пийте дома - тоді вистачатиме на зубну пасту.
     >
     > Це взагалі аморально.

     Аморально жерти коньяк в кабаку і жалітися на низьку платню. А давати оцінки таким жалобам, наданим для обговорення на форум - не аморально. На форум для того і постять, щоб обговорювати.

     > У мене теж був час, коли я розведеним бульйоном "Галіна Бланка" хліб запивала, але не могла не купити книжку. Так, я рівняю коньяк у кафе до книжки.

     Оригінально

     > Бо справа не в коньяку - п'яниця волітиме дійсно пити з пляшки вдома.

     Це така аргументація оригінального порівняння? Переконливо :).

     > А коньяк у кафе - це спілкування чи то з друзями, чи то просто з "джерелами інформації", що взагалі перетворює той коньяк на представницькі витрати.

     Які друзі, яке спілкування? Якщо він там з кимось спілкувався (був навіть не один) - так як йому підкинули туди наркотик????

     Та і вся ця історія з наркотиком... Сумнівна, м*яко кажучи.

     > Чи, по-Вашому, диктори на телебаченні мають в джинсових куртках перед камерою сидіти? Ваші "розрахунки" дорівнюють розрахункам прожиткового мінімуму нашим любим Кабміном.

     До чого тут діктори на телебаченні?

     Мої розрахуник??? Ви жартуєте. Розрахунки своїх витрат та доходів наводив автор. А їх обговорюю.

     > > Дуже цікаві два останні речення :). Бо ціную і волію - пішов до Кучми. Так ціную і так волію, і такий профі - що не зміг знайти іншої роботи окрім як у Кучми.
     >
     > М-да. Розказала би я Вам, яких профі беруть у "некучмівські структури". Отому і такі успіхи у наших некучмівських кіл. Я подивилася би на Вас, якби Вам дійсно не було на що жити.

     А до чого тут це? Не зрозумів. Я мав на увазі - до Ющенка він не піде, бо свободу цінує, а до Кучми - можна.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.05.12 | magda

      Re: Ню-ню

      123 пише:
      > magda пише:
      > > 123 пише:
      > > > Слухайте, Ви хочете працювати 20 днів на місяць (судячи з Ваших підрахунків), видавати жалюгідних 10 репортажів (не розслідувань - а репортажів), і заробляти більше 1000 грн на місяць??? Йдіть працювати, і не лінуйтеся.
      > > Просто для протоколу - РОБОЧИХ днів у місяці буває як раз 20-22. І той факт, що Ви про це не пам'ятаєте, як раз і свідчить про те, як Ви залежите у фінансовому плані від своєї роботи.
      > Просто для протоколу -- кому не подобається його платня, той працює не лише робочими днями. А якщо працює лише робочими днями - то не розповідає про те, що працює як бджола (як це автор робить).
      > > Ви, пардон, сам журналіст? Що означає "жалюгідних" 10 репортажів? Я знаю журналістів, які годуються з гонорарів від час-від-часу дописуваних статей у ДТ. Вже через те, що це тижневик, навіть теоретично не може ця людина писати навіть 10 статей на місяць. А досі з голоду не померли.
      > І я знаю. От, скажімо, Рахманін - працює в ДТ і на Гр. Радіо. Якось встигає. І клята Стеціва - працювала ще й на 5му каналі.
      А ми не про встигання. Ми про вартість праці. І, пардон, закиди про непрофесіоналізм - непрофі би взагалі на Радіо Свобода не потрапив, ні фріленсером, ніким іншим.

      > Я не журналіст, але здатен зрозуміти різницю між аналітичною статтею в ДТ і регулярним новостійним сюжетом з Дніпропетровська.

      Ну так і той, про кого я кажу, не кожний тиждень друкується, а живе. Чи може нам припинити гнати на Кабмін за недостатній рівень оплати вчителів, чи лікарів? Мова-то про шо ішла. Про рівень оплати праці. От і Ви вкажіть кожному вчителю, нехай не витикається, а працює. Теж може і у вихідні уроки давати, і т.п. Так і роблять, але чи це нормально? І чи це нормально з боку фінансованої закордоном структури?

      > > Так Ви, може, порадите нам всім бути вдячними за мін. зарплату і працювати не вякаючи???
      > Вякайте скільки заманеться. Якщо вважаєте, що це комусь допоможе. Але я сумніваюся - що допоможе таким працівникам як автор допису.

      Ви знаєте автора допису? Ви слідкували за його роботою? Та й працівникам наших медичних установ вякання навряд чи допоможе. Так і будемо жити?


      > > > Злидні прямо -- пів-стакана коньяку в кафе. А розповідав, що не вистачає на зубну пасту. Кууйте коньяк в гастрономі і пийте дома - тоді вистачатиме на зубну пасту.
      > > Це взагалі аморально.
      > Аморально жерти коньяк в кабаку і жалітися на низьку платню.
      Аморально ходити в театр вчителям і жалітися на низьку платню. Нєх в бібліотеці п'єси читають.

      > А давати оцінки таким жалобам, наданим для обговорення на форум - не аморально.
      Це дивлячись які оцінки.

      > На форум для того і постять, щоб обговорювати.
      От я і обговорюю Вашу реакцію.

      > > Бо справа не в коньяку - п'яниця волітиме дійсно пити з пляшки вдома.
      > Це така аргументація оригінального порівняння? Переконливо :).
      Ну так і в театр не треба, бібліотеки є. Коньяк вдома пити. А з друзями спілкуватися - виключно з Божою росою. Які ще особистісні потреби ми віднесемо до необов'язкових? Логічне продовження Вашої теорії - це ізолювання бідних.

      > > А коньяк у кафе - це спілкування чи то з друзями, чи то просто з "джерелами інформації", що взагалі перетворює той коньяк на представницькі витрати.
      > Які друзі, яке спілкування? Якщо він там з кимось спілкувався (був навіть не один) - так як йому підкинули туди наркотик????

      Вам перелічити варіанти? Я не стверджую, що йому щось підкидали чи не підкидали. Я не слідчий і не міліція. Але викрадення матеріалу про щось говорить. Чи ні?      > > Чи, по-Вашому, диктори на телебаченні мають в джинсових куртках перед камерою сидіти? Ваші "розрахунки" дорівнюють розрахункам прожиткового мінімуму нашим любим Кабміном.
      > До чого тут діктори на телебаченні?

      До представницьких витрат. Радіо, яке хоче мати інформацію від власних кореспондентів, а не переказувати новини Інтерфаксу, повинно розуміти, що ця робота за собою щось тягне, і такса повинна бути відповідна.


      > Мої розрахуник??? Ви жартуєте. Розрахунки своїх витрат та доходів наводив автор. А їх обговорюю.
      Шляхом оцінки економічної доцільності вживання коньяку і порівняння з вартістю зубної пасти. Цифр названо не було, але це не міняє суті.


      > > > Дуже цікаві два останні речення :). Бо ціную і волію - пішов до Кучми. Так ціную і так волію, і такий профі - що не зміг знайти іншої роботи окрім як у Кучми.
      > > М-да. Розказала би я Вам, яких профі беруть у "некучмівські структури". Отому і такі успіхи у наших некучмівських кіл. Я подивилася би на Вас, якби Вам дійсно не було на що жити.
      > А до чого тут це? Не зрозумів. Я мав на увазі - до Ющенка він не піде, бо свободу цінує, а до Кучми - можна.

      А хто Вам сказав, що він не намагався піти до Юща? Я Вам кажу, що там беруть невідомо кого і платять нормальні бабки за неробство і непрофесіоналізм. От я до чого. Кучма і Ко. професійними журналістами не нехтують. І ми забуваємо, що розмовляємо про фріленсера. Не "пішов до Кучми", а "працював на Кучму". НА, не У Кучми. Може, теж писав пару оглядів.

      А закордонні установи підбирають тих, кого не взяв Ющ, і хто не пішов до Кучми на постійну зарплатню. А оскільки закордонних установ на всіх не вистачає, деякі з них вважають за можливе скористатися надпропозицією робочої сили.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.05.14 | Максим

       Свинство

       Те, що понаписував 123, це просто свинство.
       Мати нахабство говорити про фаховість людини, якої не знаєш і в професії, якої нічого не смислиш, це чистої води майданівщина.

       Я знаю нашого місцевого кореспондента Свободи. І я не бачу, щоб вона шикувала. Мені вона жалітися не стане, як і нікому іншому, але треба добре розуміти, що фріленсер повністю залежить від редактора в Києві. Тобто має місце типово кумівство, або може мати місце. Бо ось ти зробив матеріал, а він не йде. Причин пустити/не пустити матеріал можна знайти безліч. Було б бажання.

       Журналістика - гидка професія. Внутрішньо ти змушений себе постійно заводити. Це не відсидка з 8 до 18. Там зовсім інша специфіка. І коли досвідчений з більш як десятилітнім стажем журналіст щось говорить, то не треба виставляти себе мудрагелем з пальцем в носі. Ця людина може заробляє й менше за вас, але це проблема її фаху - фаху, який знищила демократія, між іншим.

       Допис колеги із-за бугра теж не є коректним. Бо за бугром кореспонденту і платять більше. Якби в Дніпрі Сахарову платили хоча б 25% того що платять "знаючому із-за бугра", то мабуть він би працював собі й горя не знав.

       А я от знаю, що у нашої цієї кореспондетки Свободи зараз хтось важко хворіє з батьків. Батьки живуть десь під одним з районних центрів. І їх очевидно треба доглядати. От де ситуація. Їдеш робити те, що маєш до батьків, значить діти твої сидітимуть голодні. А заробити стільки, щоб когось найняти не можна. Бо були свята, подій не було і взагалі регіон малоподієвий.

       Це зі Стразбурга чи якої біди легко носа копилити, а приїхали б і спробували попрацювати на 100 грн. за репортаж у тому ж самому Дніпрі. Замість Сахарова.

       Тримайтеся Сахаров.
       Я б вам радив відійти від політики і знайти десь роботу на місці - брати інтерв'ю у цікавих людей, писати якісь нариси, про життя людей. Тобто відійти в попсу.
       Ну їх на хєр з їхньою політикою. Тільки ворогів собі маєш, і ніяка свиня не оцінить. Та й людям це читати не цікаво. Маже нікому. А як треба буде допомога, то всі відвернуться.
       Кажу Вам, плюньте на політику і проблеми людей. Займайтеся тим, що є прибутковим в журналістиці в епоху демократії: смажене, привиди, НЛО, полуничка - ось, до чого спонукає нас і всіх "свобода".
       Правда - є ще цікаві інтрев'ю з цікавими людьми.
       Але Ви самі все добре знаєте
       Тримайтеся
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.05.14 | gds

        Re: Свинство

        Максиме, дякую за добре слово.
        Є така російська приказка - "Повадился кувшин по воду ходить, там ему и голову разбить." Хай НЛО займається хтось, хто того хоче.
        Голову таки розбили, але є ще й розуміння того, що можеш дещо, чого не можуть, або не хочуть або на те не насмілюються інші.
        Чомусь всі сприйняли мій лист як скаргу. Яка в
        біса ... Якби я хотів скаржитись, або обпаплюжити Свободу, я б міг вихлюпнути стільки брудної білизни, що навіть Романові Кухаруку не снилося. Я просто пояснював ситуацію, що склалася. А брудна білизна є усюди.
        Просто система, що діє на Свободі, настільки заканцеляризована, що людини там не видно. І це призвело до упослідження регіоналів.
        Ганя - а що Ганя, впрост згідно з законом Паркінсона первищила свій рівень компетентності, нарубала дрів, і не розуміючи, куди йде, перевищила рівень компетентності вдруге. А там помилок не вибачають ні свої не чужі. Влізла дівка у жорстоку гру з уявами з дитячого садка. А ще й капусти захотілося побільше. А губить не очко, а туз до одинадцяти. І по рахунках треба платити. Що й відбудеться.
       • 2004.05.14 | Михайло Свистович

        Так, вчинок Ганни Стеців - це свинство.

        Максим пише:
        > Те, що понаписував 123, це просто свинство.
        > Мати нахабство говорити про фаховість людини, якої не знаєш і в професії, якої нічого не смислиш, це чистої води майданівщина.

        Знову ярлики, Максиме? І хто Вам сказав, що 123 нічого не смислить у цій професії? Ви знаєте щось про нього? Ні. Чистої води максимівщина.

        >
        > Журналістика - гидка професія.

        Цю професію гидкою роблять гидкі люди. Сама професія ні до чого.

        >
        > Ця людина може заробляє й менше за вас, але це проблема її фаху - фаху, який знищила демократія, між іншим.

        Та ні, цей фах знищив авторитаризм. Тільки при демократії журналістика має шанс на повноцінне існування.

        >
        > Ну їх на хєр з їхньою політикою. Тільки ворогів собі маєш, і ніяка свиня не оцінить.

        А Вам обов"язково потрібно, щоб Вас хтось оцінив?

        >
        > Та й людям це читати не цікаво. Маже нікому.

        Не розписуйтесь за людей. Говоріть за себе.

        >
        > А як треба буде допомога, то всі відвернуться.

        Не треба за всіх. Якщо Ви відвертаєтесь, то я - ні. Приїдьте до мене додому і подивіться, що ми робимо для інших, незнайомих нам людей.

        > Кажу Вам, плюньте на політику і проблеми людей. Займайтеся тим, що є прибутковим в журналістиці в епоху демократії

        Це в епоху авторитаризму прибуткове, бо про все інше писати "нє паложено".
       • 2004.05.14 | Столяров

        Re: Свинство

        Я приєднуюся до голосів щодо кепського становища регіональних кореспондентів РС. Питання ці вище керівництво і справді мало б переглянути. Хоча, я думаю, що керівник української редакції може б це і зробив, але заважає постійне скорочення бюджету.
        Мене дивує інше.
        Білоруська служба РС, як мені здається, у питанні фінансування виглядає краще за українську. Це не зрозуміло. Ситуація з наступом на вільне слово - в Україні, як мені здається, мало чим відрізняється від Беларусі.
        Конгрес США обговорює різні важливі питання щодо України, але фінансування "Свободи" скорочує. Мені дотепер не зрозуміло - навіщо було додавати годину ефіру до вечірньої програми (з 19 до 20.00) - якщо вона майже на 100 відсотків йде у повторі від 22.00 до 23.00. Постійні повтори... Це не є цікаво, якщо врахувати, що ці ж повтори лунають наступного дня у Ранковій Свободі...
        Хіба я не правий?
        І ще.
        Щодо кореспондентів.
        Зарплата західних кореспондентів є більшою за тих що в Україні, я гадаю,- бо рівень витрат на житло і різні потреби на Заході має більші ніж в Україні долярові цифри.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.05.14 | Михайло Свистович

         Re: Свинство

         Столяров пише:
         >
         > Білоруська служба РС, як мені здається, у питанні фінансування виглядає краще за українську.

         Вони мені казали, що в них також дуже і дуже кепсько.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2004.05.15 | Столяров

          Re: Свинство

          Пане Свистович,
          Мені здається, що нині доре лише тим мас медія, які працюють у напрямку Іраку...
          Проти радикальних мусульманських угруповань...
          А про "Свободу" українською та беларуською забули:((
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.05.15 | Михайло Свистович

           Re: Свинство

           Столяров пише:
           >
           > Мені здається, що нині доре лише тим мас медія, які працюють у напрямку Іраку...

           Це саме говорила Ганна Стеців, коли ще працювала на "Свободі". І тут я з нею погоджуюсь.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2004.05.15 | Столяров

            Re: Свинство

            Це каже не лише Ганна Стеців.
            Це кажуть не лише на радіо "Свобода".
            Проблеми суттєві були і на "Голосі Америки". Але, вчасно натиснули на гальма:))
     • 2004.05.12 | magda

      З іншої гілки, але сюди підходить


      http://maidan.org.ua/n/free/1084383338
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.05.12 | Славко Волинський

       123 на 100% права!

       Радіо "Свобода" нікого із журналістів - фріленсерів не змушувала працювати. Факт! Можеш працювати? Працюй! Сахарова ніхто ж не примушував працювати саме для радіо "Свобода". Сам жеж вибрав та й з умовами праці, і розміром зарплатні погодився. Не подобається? Світ широкий ! Чи раніше Сахаров не розумів,що він фріленсер(вільнонайманий)? Адже штатних регіональних, або закордонних на "РС" взагалі не існує, окрім пражських. Чи може Сахаров не розумів значення цього слова? Судячи зі слів Сахарова, то він був навіть у кращому становищі ніж, скажімо, західні фріленсери "Ройтерс", Бі-Бі-Сі,чи "Радіо Франс Інтернасіональ", бо Сахаров мав фіксовану зарплатню і умовлену кількість репортажів. Для прикладу порівняю умови праці фріленсерів "Ройтерс",або "Бі-Бі-Сі. Журналісти - фріленсери Бі-Бі-Сі, чи "Дойче Велле",чи інших радіостанцій значно залежніші від свого редактора і оплачуються по-штучно, тобто за кожен оприлюднений матеріал . Своїх колег із східноєвропейських редакцій Бі-Бі-Сі, чи "Німецька хвиля"та інших доводиться бачити щоденно. Ось у них дійсно перманентний стрес. Автор готує матеріал, передає, а тут з якихось редакторських міркувань, чи з інших причин репортаж в ефір не пішов. День пропав, бо за матеріал,хоч ти його й класно зробив, але він не вийшов у ефір Бі-Бі-Сі,чи "Дойче Велле" ,чи "Радіо Франс інтернасіональ" не платять ні цента. А якщо немає подій,тоді взагалі для фріленсерів тих радіостанцій біда. Ось чому про фріленсерів кажуть, що "вовка ноги кормлять." Слово фріленсер говорить саме за себе. Тому не треба "ню-ню" -- очі бачили що вибирали. 123 права!
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.05.12 | gds

        Re: 123 на 100% права!

        Славку, я бачу, Ви знаєтеся на умовах роботи фріленсера. Тільки не треба вигадувати - на Свободі умови роботи фріленсера такі самі як і на перелічених вами радіо.
        І розмір гонорарів не змінювався вже понад десять років. І ніхто мене дійсно не змушував працювати на Свободі. І я якось би перетерпів нестатки. Але ставлення до колеги як до речі, відсутність корпоративного духу і взаємної підтримки - це вже занадто. У 90-му році ми всі розмови телефоном закінчували словом "тримайся!".
        Сьогодні сказати "тримайся" нема кому. Відчуття - що рука, яка готова була підтримати і потреба колег у твоїй підтримці зникла. Зникла КОМАНДА. От що прикро.
        Сахаров.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.05.13 | Skapirus

         От саме про те і мова! Тримайтеся!

         Сахаров пише:
         > Але ставлення до колеги як до речі, відсутність корпоративного духу і взаємної підтримки - це вже занадто. У 90-му році ми всі розмови телефоном закінчували словом "тримайся!".
         > Сьогодні сказати "тримайся" нема кому. Відчуття - що рука, яка готова була підтримати і потреба колег у твоїй підтримці зникла. Зникла КОМАНДА. От що прикро.

         От саме про це я і хотів сказати в своєму першому дописі в цій гілці. Як на мене - журналісти радіо Свобода мали б бути в першу чергу колегами (від керівників з Вашінгтона до звичайного кореспондента), які живуть своєю справою, а не збивають на цьому бабки. Це дійсно велика втрата, що зараз сталося інакше, але прошу Вас не забувати, що поруч з Вами ще й досі є ваші колеги, які готові сказати Вам "тримайся!", є Ваші вдячні слухачі, які готові Вас слухати крізь рипіння коротких хвиль і серед них є потенційні Ваші колеги, які готові поповнити і зміцнити Ваші ряди. Тому прошу Вас не зневірюватися, а продовжувати наперекір всьому робити Вашу справу. Я говорю Вам: "Тримайтеся!"
        • 2004.05.13 | Славко Волинський

         Re: 123 на 100% права!

         Генадію! Я не сьогодні - завтра можу опинитися у твоєму становищі! І вже не один раз про це думав! Змінюється керівництво, змінюються ведучі,змінюється режиссура програм, змінюється становище у світі, втинається бюджет усієї інкорпорації у зв"язку афереами Буша, тому живу за принципом: "дасть Бог день, дасть Бог і харч."

         І тому мою ремарку: " не треба "ню-ню" -- очі бачили що вибирали" не слід сприймати , як кпин, а навпаки , як ТРИМАЙСЯ !

         Може ти очікував на співчуття? Для мене співчуття було б образою!

         Бо навіть в екстремі я не буду постити скарги , чи обурюватись на радіо, яке прогодувало мене понад десять років.Буду лише вдячний йому за це. І не буду "ню-ню", а буду триматись. Тому не треба "ню-ню", тримайся, Генадію.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2004.05.13 | gds

          Re: 123 на 100% права!

          Cлавку, дякую за добре слово. Проте я навіть і не хотів скаржитись.
          І плакатись у жилетку не вмію. Просто цей текст був підготований для іншого. Я його сюди автоматично вкинув, а потім залишив - хай висить.
          Бо він певною мірою пояснює, в яких умовах опинилися регіональні кореспонденти Свободи. І те, що спина у регіонала не прикрита навіть у не надто серйозних випадках. Інформацію від нього вимагають, а вразі чого - сдадуть. Його прикриває лише фріленсерська картка, яка варта хібащо фігового листя. І зрада - найгірше. Тому й пішов двічі.
          Бай!
       • 2004.05.13 | Столяров

        Re: 123 на 100% права!

        Було приємно побачити тут повідомлення брюсельського кореспондента "Свободи" Славка Волинського. Користуючтсь нагодою хотів висловити подяку за досить цікаві та сміливі репортажі. Наскільки я знаю, саме сміливість стала причиною втрати роботи на УКРІНФОРМІ:((
        Але, хотів дещо уточнити.
        Такі радіостанції як "Німецька хвиля" та "РФІ" (яка не має української редакції), агенцію "Рейтер" - здається не досить коректно порівнювати з радіо "Свобода". Лише на РС є програма "Україна регіональна" про життя в українських регіонах. До того ж. Для порівняння - Німецька хвиля має 15 хвилин мовлення, з яких лише 5 - 7 хвилин для розділі "Події в Україні". Один репортаж з Києва і два з регіонів. Все...
        Справді, сьогодна на радіо "Свобода" для регіональних журналістів ситуація найкраща. Але... Напевне Сахаров пам"ятає старі добрі часи, які стримко втрачають свою актуальність...
        Славко, Геннадія справді ніхто не примушував працювати на "Свободу". Але Він один з ветеранів радіо, який працює в регіонах. Таких залишилися лише - Соколенко з Луганська та Притула з Криму. Я гадаю, що Він має право на свою думку. Гадаю, що подібна позиція панує серед БІЛЬШОСТІ регіоналів, але вони мовчать.
        Моя особиста точка зору:
        НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНІ "СВОБОДІВСЬКІ" інформаційні програми це саме УКРАЇНА І СВІТ та "УКРАЇНА РЕГІОНАЛЬНА".
        Я щодня слухаю "Свободу", бо мені цікаво знати про події з регіонів та у світі - у викладі власних кореспондентів на місцях.І мені шкода, що мережа ця скорочується. І не лише регіоналів. Був у "Свободи" кореспондент у Молдові. А тепер не чути.
        Ця тенденція занепокоює.
        :((
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.05.13 | gds

         Re: 123 на 100% права!

         Ігоре, що ти маєш на увазі, коли пишеш, що ситуація для регіоналів сьогодні найкраща? Вона, можливо, краща, ніж у кореспондентів ВВС та інших радіостанцій у тому розумінні, що свободівці мають більше ефірного часу і частіше (потенційно) можуть виходити в ефір. Що ж стосується сьогодні і вчора на Свободі, то якраз сьогодні ситуація гірша, якщо не найгірша. Ти ж це не згірше мене знаєш. І ти знаєш, що ані кияни, ані у Празі, ані де інде не розуміють, у яких насправді умовах працює кореспондент Свободи у регіоні. Вони in that shoes не були. Бо якщо десь і є передній край, то саме у регіонах, де фріленсер працює один без жодної підтримки і допомоги і, як правило, стикається з постійним спротивом і тиском. Це найтяжча робота на Свободі і найгірше оплачувана. Регіонали упосліджені. І, очевидно, не зі зла, а від елементарного нерозуміння умов їхньої роботи. Не мені тобі це розповідати. Добре, що Славко долучився. Але й він, очевидно, не знає роботи регіонала. :-))
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2004.05.13 | Столяров

          Re: 123 на 100% права!

          Геннадій,
          Я мав на увазі саме те, що регіональні кореспонденти "Свободи" можуть виходити в ефір частіше ніж на "БіБіСі" чи "Німецькій хвилі"...
          А щодо УМОВ праці регіоналів - згоден з тобою на сто відсотків.
          Проблема ще одна є.
          Приміром, скоротили (не дай Боже) Василя Соколенка у Луганську. Він залишається без роботи. І працевлаштуватися не зможе у жодне луганське видання.
          Акредитація журналіста радіо "Свобода" означає, що в регіоні України ти стаєш для влади персоною "нон грата". Одеса тут не виключення. Але, звичайно, Одеса це не Луганськ і навіть не Дніпропетровськ...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.05.14 | WALKER

           Re: 123 на 100% права!

           Игорь! Помнишь того чудака? Он пару-лет тому прилетел рейсом "Вена - Одесса"? Ты ему еще тачку и водилу подогнал, а он поехал сам - один на разборки с николаевской братвой выручать своих покалеченых львовских пацанов из больниц. И выручил,хотя пацаны были разбросаны по разным больницам Николаева, но в одну ночь они исчезли из города и были переброшены домой. Менты и николаевская братва, узнав об этом была в шоке, как, наверное, и твой шофер, котрый видел как это все происходило.

           Тебе огромное спасибо от того чудака и его друзей за помощь. Они не изменяют принципу "свой своего на войне не бросает". А ныть - это, действительно, дело последнее.Тем более, что настоящая война только начинается. Не ссы! Все будет путем!
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2004.05.14 | Столяров

            Re: 123 на 100% права!

            Вітаю
            Пам"ятаю того чоловіка...
            :)))
            Я не хочу щоби МАЙДАНІВЦІ подумали, що я не захотів підтримати тебе тоді.
            Якщо пригадуєш - все допомагав.
            І якби сказав поїхати до Миколаєва - поїхав би з тобою. Я колежан в біді не залишаю.
            Мені лише прикро, що наше листування перервалося.
            А у Миколаєві я і тепер досить часто буваю:))
            Я намагаюся не втрачати темпів до яких звик на "Свободі".
            А що з Вашим сайтом?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.05.14 | WALKER

             Re: 123 на 100% права!

             У того чудака сейчас 2 часа ночи. Позже он тебе на трубу аукнет.Наверное адрес твой затерся. Я слышал , что его сайт кракеры регулярно грохали. Ты же помнишь какую инфу он там светил?
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2004.05.14 | Столяров

              Re: 123 на 100% права!

              Було б приємно його почути.
              моб 8-050-6025947
              Liberty@tekom.odessa.ua на емейл дешевше:)
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.05.14 | WALKER

               Re: 123 на 100% права!

               O.K.! Но к Свистовичу предьява!!!
               Почему "офф-топик"? Именно в топик. Пацана отыскали! Если-бы не "МАЙДАН", то так и потерялись бы в этом бешенном мире. А так стрелку помог людям забить. Благодарствуем!

               Побольше -бы таких оф топиков!
               згорнути/розгорнути гілку відповідей
               • 2004.05.15 | Столяров

                Re: 123 на 100% права!

                Ви про яку "стрєлку"?
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2004.05.15 | WALKER

                 Re: 123 на 100% права!

                 Да про вот эту:моб 8-050-6025947
                 Liberty@tekom.odessa.ua на е-мейл дешевше:)
               • 2004.05.15 | Михайло Свистович

                Ще одна така пред"ява і хтось буде відключений від форуму

                Задовбали вже пальцями тикати на Свистовича замість того, щоб хоча б запитати, як працює форум, якщо вже ліньки ознайомитись з ним.
 • 2004.05.12 | gds

  Ваші коментарі?

  Я хотів би дещо притлумити викривальний тон щодо Гані Стеців.
  Що б хто не казав - вона фахова, досвідчена і класна журналістка.
  Цього у неї не відбереш. Інша справа, що вкрай амбітна, різка і не надто людяна у ставленні до колег. Мабуть Марина Остапенко має рацію, коли каже, що Стеців на Свободі стало не цікаво. Треба трохи знати Ганю, щоб не дивуватися різкому (і, мабуть, прибутковому) стрибку убік Януковича. Ганя - особа екстравагантна і галичанка до мозку кісток. До речі, її звернення до Януковича "Ваше Превосходительство" - зайвий доказ тої екстравагантності, потягу до оригінальності і бажання шокувати публіку. (Згадується принагідно пісенька - "Его превосходительство любил домашних птиц и брал под покровительство хорошеньких девиц...". Та це так, до слова).
  Просто не варто було довіряти Гані з усіма її здібностями і недоліками керівництво представництвом Свободи. Світ - штука хитра і нічого виключати безззаперечно не можна. Але я б не став кричати про зраду "Свободи", про п'яту колону, не маючи доказів.
  Я особисто на Ганю ображений. Але це стосується мене. А вона просто так влаштована - нема у неї чогось, що б завадило тому переходу.
  Бог їй суддя.
  Сахаров.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.13 | Михайло Свистович

   Re: Ваші коментарі?

   gds пише:
   > Я хотів би дещо притлумити викривальний тон щодо Гані Стеців.
   > Що б хто не казав - вона фахова, досвідчена і класна журналістка.

   Ну і шо? Фах - не ознака моралі. Краще б вона була нефахова, нелосвідчена і погана, щоб на Януковича працювала.

   > Цього у неї не відбереш. Інша справа, що вкрай амбітна, різка і не надто людяна у ставленні до колег. Мабуть Марина Остапенко має рацію, коли каже, що Стеців на Свободі стало не цікаво.

   За бабки вона продалась.

   > Треба трохи знати Ганю, щоб не дивуватися різкому (і, мабуть, прибутковому) стрибку убік Януковича. Ганя - особа екстравагантна і галичанка до мозку кісток. До речі, її звернення до Януковича "Ваше Превосходительство" - зайвий доказ тої екстравагантності, потягу до оригінальності і бажання шокувати публіку. (Згадується принагідно пісенька - "Его превосходительство любил домашних птиц и брал под покровительство хорошеньких девиц...". Та це так, до слова).

   Не шукайте в гівні перлів.

   > Просто не варто було довіряти Гані з усіма її здібностями і недоліками керівництво представництвом Свободи. Світ - штука хитра і нічого виключати безззаперечно не можна. Але я б не став кричати про зраду "Свободи", про п'яту колону, не маючи доказів.

   Це і є саме зрада, і п"ята, і шоста колони. Ніхто її саме до Януковича йти не змушував. Могла б піти просто на "5 канал" і з голоду б не вмерла.

   >
   > Бог їй суддя.

   Фіг там Бог. Всі нормальні люди їй судді. Бог судитиме вже наприкінці.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.13 | Skapirus

    А ось і перші результати від "прес-секретаря"

    Раз Януковичем не цікавиться Інтерпол, значить він не бандит - такий лейтмотив заявки новоспеченого прес-секретаря:

    http://ukr.for-ua.com/news/2004/05/13/165917.html

    Інтерпол підтримує ідею політичного зростання Януковича
    Делегація Інтерполу підтримала ідею політичного зростання Януковича. Про це, як передає кореспондент «ForUm»у, повідомила прес-секретар українського прем’єра Ганна Герман, коментуючи результати зустрічі Віктора Януковича з президентом “Інтерполу” Еспігаресом Мірой і генеральним секретарем “Інтерполу” Рональдом Кеннетом Ноублом.

    ForUm
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.13 | magda

     Ні фіга собі

     Skapirus пише:

     > Інтерпол підтримує ідею політичного зростання Януковича
     > Делегація Інтерполу підтримала ідею політичного зростання Януковича. Про це, як передає кореспондент «ForUm»у, повідомила прес-секретар українського прем’єра Ганна Герман, коментуючи результати зустрічі Віктора Януковича з президентом “Інтерполу” Еспігаресом Мірой і генеральним секретарем “Інтерполу” Рональдом Кеннетом Ноублом.

     Це відвертий непрофесіоналізм. Прес-секретар не має ані морального, ані професійного права перекручувати слова іншої сторони, з якою зустрічається її шеф. Пропоную зацікавленим особам загострити на цьому увагу громадськості, щоб Герман стала винуватицею серйозного міжнародного скандалу. Інтерпол, по-перше, структура неполітична. По-друге. навіть політичні закордонні структури ніколи не зроблять заяву про "підтримку політичного зростання" якоїсь особи. Це відверте втручання у внутрішню політику. Тому я сто пудів впевнена, що Інтерпол такого не казав. І треба довести до його - Інтерпола - відома, що їх використали як підпорку для іміджу Януковича - ні, не навіть як прем'єр-міністра, а як політика. А потім подбати про розповсюдження реакції Інтерполу.

     З пані Герман зустрічалася один раз. Справила вона на мене враження дуже нещирої особи. З нею було просто неприємно спілкуватися. Таке враження рідко виникає одразу, але тут виникло. Згаданий "професійний вчинок" - це, бля, фігня висшей мєри....
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.05.13 | Михайло Свистович

      Зроби хорошу справу, будь ласка (інших це теж стосується)

      magda пише:
      >
      > Це відвертий непрофесіоналізм. Прес-секретар не має ані морального, ані професійного права перекручувати слова іншої сторони, з якою зустрічається її шеф. Пропоную зацікавленим особам загострити на цьому увагу громадськості, щоб Герман стала винуватицею серйозного міжнародного скандалу. Інтерпол, по-перше, структура неполітична. По-друге. навіть політичні закордонні структури ніколи не зроблять заяву про "підтримку політичного зростання" якоїсь особи. Це відверте втручання у внутрішню політику. Тому я сто пудів впевнена, що Інтерпол такого не казав. І треба довести до його - Інтерпола - відома, що їх використали як підпорку для іміджу Януковича - ні, не навіть як прем'єр-міністра, а як політика. А потім подбати про розповсюдження реакції Інтерполу.

      Напиши англійською отакого листа (з лінками на слова Герман, бажано б з англомовними лінками, якщо такі є) від імені великого, популярного (епітети чи їх відсутність на твій розсуд - як там вони краще сприймуть) українського політичного сайту "Майдан" і знайди адресу Інтерполу, а я відішлю із величезним задоволенням. Бо тут вважаю себе (і тебе теж) як зацікавлену людину.

      >
      > З пані Герман зустрічалася один раз. Справила вона на мене враження дуже нещирої особи. З нею було просто неприємно спілкуватися. Таке враження рідко виникає одразу, але тут виникло. Згаданий "професійний вчинок" - це, бля, фігня висшей мєри....

      Ще й яка фігня...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.05.14 | magda

       Re: Зроби хорошу справу, будь ласка (інших це теж стосується)


       Лист іде в стилі "ми занепокоєні, що Інтерпол так міг" з натяком, що ми не віримо, але підтвердьте наші сумніви.

       адреса:
       cp@interpol.int


       сабж мессаджу
       Interpol officials used as prop-ups for the political reputation of Ukrainian Prime-Minister


       текст:

       Dear Sirs,

       this is to call your attention to the fact that following the meeting of Interpol President Mr. Mira and Interpol General Secretary Mr. Noble with the Prime-Minister of Ukraine Mr. Yanukovich, the latter's press-secretary has informed the press that "Interpol supports the idea of the political growth of Victor Yanukovich". This information appeared on one of the most popular and respected Ukrainian news web-sites "ForUm". For your convenience, the full text of this piece of news, found on http://ukr.for-ua.com/news/2004/05/13/165917.html , is:

       "Interpol supports the idea of the political growth of Yanukovich. The Interpol delegation expressed its support of the idea of the political growth of Yanukovich. According to a "ForUm"'s reporter, this is what the Ukrainian Prime-Minister's press-secretary Hanna German said, commenting on the results of the meeting of Victor Yanukovich with Interpol President Espigares Mira and Interpol General Secretary Ronald Kenneth Noble."

       The community of one of the most active opposition web-sites "Maidan" (www.maidan.org.ua) expresses its concern over the fact that a non-political international organization such as Interpol could have expressed open support of any one of Ukrainian politicians. Given the fact that Mr. Yanukovich is the only person whose candidacy for the forthcoming presidential elections had already been officially announced, such intrusion of foreign entities into the presidential campaign in Ukraine and foreign support of the bright political future of Mr. Yanukovich is hardly proper.

       Although we think that this is not what Interpol officials could have actually said, this information has already been widely circulated. We are calling on Interpol to officially repudiate this information which was clearly spread without Interpol's knowledge.

       This is evidently one of the many unfair methods of the electoral campaign that the authorities are using. It would be a pity if Interpol were exploited as a tool to improve Mr. Yanukovich's political reputation.

       Sincerely,

       Mykhaylo Svystovych,
       editor of www.maidan.org.ua


       Якщо у кого будуть ідеї щодо покращення/коментарі, приєднуйтесь.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.05.14 | 123

        Пропозиції

        magda пише:
        >

        > Dear Sirs,
        >
        > this is to call your attention to the fact that following the meeting of Interpol President Mr. Mira and Interpol General Secretary Mr. Noble with the Prime-Minister of Ukraine Mr. Yanukovich, the latter's press-secretary has informed the press that "Interpol supports the idea of the political growth of Victor Yanukovich". This information appeared on one of the most popular and respected Ukrainian news web-sites "ForUm"

        Тут пропоную додати "as well as in many other media"

        >. For your convenience, the full text of this piece of news, found on http://ukr.for-ua.com/news/2004/05/13/165917.html , is:
        >
        > "Interpol supports the idea of the political growth of Yanukovich. The Interpol delegation expressed its support of the idea of the political growth of Yanukovich. According to a "ForUm"'s reporter, this is what the Ukrainian Prime-Minister's press-secretary Hanna German said, commenting on the results of the meeting of Victor Yanukovich with Interpol President Espigares Mira and Interpol General Secretary Ronald Kenneth Noble."
        >
        > The community of one of the most active opposition web-sites "Maidan" (www.maidan.org.ua) expresses its concern over the fact that a non-political international organization such as Interpol could have expressed open support of any one of Ukrainian politicians. Given the fact that Mr. Yanukovich is the only person whose candidacy for the forthcoming presidential elections had already been officially announced, such intrusion of foreign entities into the presidential campaign in Ukraine and foreign support of the bright political future of Mr. Yanukovich is hardly proper.


        > Although we think that this is not what Interpol officials could have actually said, this information has already been widely circulated. We are calling on Interpol to officially repudiate this information which was clearly spread without Interpol's knowledge.

        Я би цей абзац переписав так, щоб їм все ж не підказувати, бо такі підказки можуть сприйнятись як неповага до них (начебто вони самі не знають що вони казали):

        We are not aware if the Interpol officials have actually said this or not, but this information has already been widely spread over almost all Ukrainian media. We believe that in these circumstances an official response of Interpol would be appropriate, clarifying the issues discussed between Mr. Yanukovich and the Interpol officials at that meeting.

        Тоді наступний абзац буде заявим. Лист буде більш нейтральним щодо нашої оцінки ситуації. Типу - ми сумніваємось, виглядає сумнівно, поясніть.

        > This is evidently one of the many unfair methods of the electoral campaign that the authorities are using. It would be a pity if Interpol were exploited as a tool to improve Mr. Yanukovich's political reputation.
        >
        > Sincerely,
        >
        > Mykhaylo Svystovych,
        > editor of www.maidan.org.ua
        >

        >
        > Якщо у кого будуть ідеї щодо покращення/коментарі, приєднуйтесь.
згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2004.05.14 | gds

  Сплели Гані личаки... (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.14 | magda

   За "екстравагантність" треба відповідати (-)

 • 2004.05.14 | Михайло Свистович

  Магда - хороша пташка. Магда - розумна. (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.14 | magda

   Магда "вредна" і самовпевнена, який там розум! (-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.14 | Михайло Свистович

    Вредність і самовпевненість можуть співіснувати з розумом.

    І взагалі багато чого хорошого і поганого може співіснувати з розумом.
 • 2004.05.17 | Кучмугеть

  А Інтерпол цього й не казав...

  насправді "ідею політзростання" підтримав міністр закордонних справ Еквадору, з яким Янукович зустрічався за годину до зустрічі з керівництвом Інтерполу. Але Герман повідомила про це на прес-конференції настільки невизначено, що більшість журналістів приписала вислів про політзростання інтерполівцю... Це ще один камінець у город професійності Стеців акі речника :-))
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.17 | НеДохтор

   Re: А ... це сказала Ганна Герман Януковича

   Кучмугеть пише:
   > насправді "ідею політзростання" підтримав міністр закордонних справ Еквадору, з яким Янукович зустрічався за годину до зустрічі з керівництвом Інтерполу. Але Герман повідомила про це на прес-конференції настільки невизначено, що більшість журналістів приписала вислів про політзростання інтерполівцю... Це ще один камінець у город професійності Стеців акі речника :-))
   Эквадор, Аргентина-Ямайка, 5:0, ... це якась нова тема.

   ближче до теми було на УП:
   http://pravda.com.ua/archive/2004/may/14/1.shtml

   якщо тут правильно процитували ГГ, то не журналісти приписали, а це зробила беспосередньо речник Януковича

   -------------
   ...
   За словами Герман, керівник Інтерполу заявив Януковичу прямо: "Пане прем'єр, я готовий розмовляти з вами до кінця дня, але я розумію, що ваш час – це гроші. І я підтримую – я і ми всі підтримуємо – ідею вашого політичного росту, оскільки я вважаю, що це було б дуже добре для Європи і світу, і я в цьому ви можете розраховувати на повну підтримку".

   -------------
 • 2004.05.13 | KAKTUZZ

  Делегація Інтерполу підтримала ідею політичного зростання Януков

  Во, блін, професіоналізм і оперативність. Лохотрон на рівнім місці!

  "Делегація Інтерполу підтримала"... що це значить? Чим , або як підтримала? Фінансово? Чи надала інформаційну підтримку? Чи....?
  Ага! Кусайте лікті аналітики. Ганьба Стеців стартонула не з якихось там завошених заяв "Хама", а з того що його цілий Інтерпол підтримав:тисячі співробітників.Во , бляха масштаби!
  Щоправда ні тобі цитат,ні пояснень щодо форми підтримки. Оце вже справжня демонстрація цинізму і неповаги, не лише до регіональних корів "РС", а вже до цілого простого народу України. Прогнала фуфляк, а народ схавав.

  А щоб допис був об"єктивним і збалансованим, то хочу повідомити, що європейська правоохоронна організація ЄВРОПОЛ не підтримала політичного зростання Віктора Януковича( поганяло "ХАМ"). Доречі братва накинула поганяло і самій Гані Стеців. В блатному світі вона тепер "ХАМОВА".
 • 2004.05.13 | Ukropithecus (robustus)

  Пані Герман зплутала Інтерпол і Інтерстать(-)

 • 2004.05.14 | Roo

  А що таке, власне, є "Свобода"?

  Думаю, що тема Г.Г. примушує замислитися також про радіо "Свобода" взагалі. Ця людина керувала радіо тривалий час та ще й пішла з нього за власним бажанням, а не була звільнена через "профнепридатність". Невже колектив радіо "Свобода" весь цей час безнадійно від неї потерпав? Невже у неї, окрім пригноблених кривдою журналістів, не було симпатиків та прихильників? Адже переважним чином журналістський склад був нібито лояльним до неї ? До її методів керівництва, редакторської політики? Так чи ні? Якщо критиків її керівництва становила більшість журналістського складу, то - де ж тоді свобода? Де ті демократичні принципи, які згідно ідеї, повинні супроводжувати західні інституції? Чи може Г.Г. посідала своє місце на тих таки засадах, що і якийсь наш звичайний начальник-дуполиз? Якщо ж більшість журналістів "Свободи" влаштовувала Г.Г., то чим тоді ця редакція відрізняється від інших печерно-совкових ЗМІ? Такий самий гадюшник? Хотілося б побачити думку причетних до "Свободи", щоб вони винесли нарешті "сміття з хати".
 • 2004.05.13 | Scubo

  Re: Ваші коментарі?

  Вона робила "замовні" речі ще коли була у Львові, і умудрялася пропихати їх навіть черз Свободу. Звичайно це було нечасто, але достатньо одної ложки "заказухи" на 10 хороших статей, аби негарно і надовго запамятати цю Ганю.А такі речі як наркотик - раз сівши - уже не злізеш і не відмиєшся.
 • 2004.05.13 | Сергей

  Надо менять не имиждж , а подход....

  Надо менять не имиждж , а подход .Радио "СвоБода" как и США ( шорох который поднимают маргиналы наши продажные - коммунисты , как всегда отрабатывают деньги Режима- в рассчёт не следует брать, побузят и успокоятся. Что такого коммунисты Молдовы сделали... - в США визиты наносят , в СОТ вступили...)пользуется колосальным авторитетом в Украине. Необходимо расширить сеть вещания - чтобы Радио "СвоБода" была доступна простому слушателю на Востоке Украины (пусть вещает немного и по-русски). Образованные люди против власти выбор сделали...Если этого не сделают - ждите деребана от "донецких" ,ждите "либеральную империю"...Дороже будет...
 • 2004.05.14 | Navigator

  По-перше - щиро колективу Свободи. В глуху комуністичну ніч

  Свобода була місяцем на небі, зараз - одна з зірок. Що на зірках є плями - факт. Здалеку їх не видно.
  Вісники Свободи, знайте, ви-прекрасні!
  Ми вас любимо і цінимо "нє взірая..."
  Читаєш мемуари людей мистецтва - і думаєш, невже він робить шедеври тією ж рукою, якою підтирає собі зад!
  Щодо пані Стеців - подяка і їй за те, що зробила для України раніше. За те, що зробила зараз - хай дякує хтось інший.
  "Там сидела Мурка в кожаной тужурке, а из-под полы торчал наган..."
  Людина слабка, а спокуса велика.
  Ну хоче Ганна підтирати зад ще й політико-кримінальному авторитету.
  Може, вона це завжди хотіла.
  Тепер радісно посміхається, наблизившись до того зада впритул.
  І ввійшовши в фізичний контакт крізь папірець...
  Зустрінете ті папірці - знайте :"Вони ВИКОРИСТАНІ"
  Ганною Стеців і разом з нею...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.17 | Столяров

   Слухаємо радіо далі

   Головне щоби приклад Ганни Стеців-Герман не став причиною скорочення слухачів "Свободи". А саме на це його і було спрямовано. Багато людей відверто шоковані.
   Але, моя щира порада є такою...
   Налаштовуйте приймачі на хвилі "Свободи" як і раніше. Тепер на середніх і коротких хвилях. На РС працюють порядні і щирі люди.
   Але, не забувайте слухати в інтернеті і Голос МАЙДАНУ

   :))
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.18 | TrollSeeker

    Re: Слухаємо радіо далі

    Столяров пише:
    > Але, моя щира порада є такою...
    > Налаштовуйте приймачі на хвилі "Свободи" як і раніше. Тепер на середніх і коротких хвилях. На РС працюють порядні і щирі люди.

    В цьому не сумніваюсь, але слухати на середніх хвилях, які в умовах міста зараз засмічені величезною кількістю електромагнітних перешкод, дуже важко.
    Відносно коротких хвиль, то як я вже перед цим зауважував, останній погодинно-частотний план виявився значно гіршим за попередні, бо він або складений абсолютно неграмотно, або на мовлення українською мовою виділені лише якісь об'їдки, що залишились після того, як іншим були роздані частоти, які найкраще підходять для мовлення відносно часу доби, або... навіть не знаю, як це ще можна розцінити.
    Одним словом, мало того, що "Свобода" зникла з УКХ, так ще й на КХ її слухати стало не зовсім добре.
    Не знаю, чи здатен хто з технічних працівників "Свободи" на це звернути увагу, чи зможе якось вплинути на виправлення ситуації, але без цього "Свобода" для значної кількості слухачів й надалі буде чутною гірше, ніж раніше.

    Далі, ще раз згадаю про сайт української "Свободи". Важко сказати, що останній його варіант - найкращий. Навіть навпаки...

    А розклад і частоти зовсім не витримують ніякої критики. Мало того, що з україномовної титульної сторінки потрапляєш на англомовну: http://www.rferl.org/listen/shortwave/shortwave-uk.asp, на якій час вказано зовсім не київський, а UTC, так до того ж в розкладі присутні недоречності. Наприклад, згідно цього розкладу: 19:00-20:00(UTC) 1188 MW MoTuWeThFrSu. Вмикаємо приймач в цей час на цій хвилі і слухаємо... білоруську "Свободу". На коротких хвилях - теж є недоречності.
    Виникає питання, який лайдак таке поробив?

    Зайдеш на російську або білоруську сторінки і бачиш, що вони набагато впорядкованіші.

    Така от ложка дьогтю... :(
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.18 | Столяров

     Re: Слухаємо радіо далі

     Щодо дизайну інтернет сайту - згоден.
     Він надзвичайно незручний. Здається, що попередній був набагато кращим...
     Але, чомусь мені здається, що не все вирішує веб дизайнер:))

     Щодо чутності.
     Нажаль "Свобода" нині опинилася майже в умовах мовлення за часів СРСР. На щастя, її не глушать:)))
     Але, коли глушили - я знаходив можливість слухати...
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.05.19 | TrollSeeker

      Re: Слухаємо радіо далі

      Столяров пише:
      > Щодо дизайну інтернет сайту - згоден.
      > Він надзвичайно незручний. Здається, що попередній був набагато кращим...
      > Але, чомусь мені здається, що не все вирішує веб дизайнер:))

      І хто ж тоді халтурить? Чи може це робиться кимось умисно? Тоді яка гарантія того, що "Свобода" згодом не перетвориться в звичайного "брехунця", тобто - в свою протилежність? Може перші дзвоники вже пролунали?

      > Щодо чутності.
      > Нажаль "Свобода" нині опинилася майже в умовах мовлення за часів СРСР. На щастя, її не глушать:)))
      > Але, коли глушили - я знаходив можливість слухати...

      Я - теж слухав, здавна, крізь "глушаки"... Але тоді я знав, хто і чому її глушить. А зараз хто?! Якщо це йде зсередини - від недолугості деяких осіб, то такого бути не повинно, якщо це - більше ніж недолугість, то тим важливіше, щоб про це знали всі ті, хто звик довіряти "Свободі".

      Слухав як українську "Свободу", так і російську. Й тоді помічав "специфічну" різницю в відношеннях до деяких моментів. Ще тоді на думку приходив відомий вислів: "Російський демократ закінчується там, де починається українське питання". Це було ще в той час, на тодішній "Свободі", російській. А що зараз відбувається? На українській?! Чи можна вважати, що на "Свободі" її ж самої вже бракує? :(

      Може не лише Стеців-Герман, а й всю "Свободу" з потрохами почали скуповувати наші власні "братани", чи то колишні "старші брати"?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.05.19 | Столяров

       Re: Слухаємо радіо далі

       Ви пишете:
       "І хто ж тоді халтурить? Чи може це робиться кимось умисно? Тоді яка гарантія того, що "Свобода" згодом не перетвориться в звичайного "брехунця", тобто - в свою протилежність? Може перші дзвоники вже пролунали?"

       Відповідаю: Хто саме "халтурить", я не поінформований( Це внутрішні питання радіо.
       Гарантія того, що "Свобода" не перетвориться у звичайного "брехунця" - її славна 50-літня історія і працівники, які там досить успішно виконують свої професійні обов"язки.

       Ви пишете:
       "Я - теж слухав, здавна, крізь "глушаки"... Але тоді я знав, хто і чому її глушить. А зараз хто?! Якщо це йде зсередини - від недолугості деяких осіб, то такого бути не повинно, якщо це - більше ніж недолугість, то тим важливіше, щоб про це знали всі ті, хто звик довіряти "Свободі"".

       Відповідаю: "Я переконаний, що якби "Свобода" мала можливість повернутися у Києві в ФМ ефір - дирекція радіо скористалася б цим. Але, Ви знаєте про долю радіо "Континент", який планував пускати "Свободу". І де тепер "Континент"?
       Доречі, а "Громадське радіо" поновило у Києві мовлення на ФМ? Теж цікаве радіо...

       Ви пишете:
       Слухав як українську "Свободу", так і російську. Й тоді помічав "специфічну" різницю в відношеннях до деяких моментів. Ще тоді на думку приходив відомий вислів: "Російський демократ закінчується там, де починається українське питання". Це було ще в той час, на тодішній "Свободі", російській. А що зараз відбувається? На українській?! Чи можна вважати, що на "Свободі" її ж самої вже бракує?

       Відповідаю:
       Свобода на радіо "Свобода" безперечно є:)) Інша справа , що найчастіше кореспонденти в регіонах позбавлені можливості мати умови для праці. Власкорів радіо влада на місцях фактично блокує і заносить до "чорного списку небажаних працівників ЗМІ". Якщо не помиляюся, останній раз з таким неподобством зустрілася харківська кореспондентка радіо.

       Ви пишете:
       Може не лише Стеців-Герман, а й всю "Свободу" з потрохами почали скуповувати наші власні "братани", чи то колишні "старші брати"?

       Відповідаю:
       Гадаю, що це Ваші суб"єктивні думки, які не відображають реалій.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.05.19 | TrollSeeker

        Re: Слухаємо радіо далі

        Столяров пише:
        > Ви пишете:

        > Відповідаю: Хто саме "халтурить", я не поінформований( Це внутрішні питання радіо.

        Зрозуміло, що внутрішні, але халтура в одному породжує халтуру і в другому, і в третьому...

        > Гарантія того, що "Свобода" не перетвориться у звичайного "брехунця" - її славна 50-літня історія і працівники, які там досить успішно виконують свої професійні обов"язки.

        Насмілюсь завірити, що слухаю її здавна, ще з брежнєвських часів, але час плине, ситуаціїї і обставини змінюються, як і працівники, як і відношення тих, хто фінансує. Якщо в ті часи була одна вмотивованість, то з часом вона могла помінятись, як і пріоритети також. Оскільки, вважаю, що "Свобода" й досі актуальна, не хотілось би, щоб вона просто так "здулась".

        > Ви пишете:
        > "Я - теж слухав, здавна, крізь "глушаки"... Але тоді я знав, хто і чому її глушить. А зараз хто?! Якщо це йде зсередини - від недолугості деяких осіб, то такого бути не повинно, якщо це - більше ніж недолугість, то тим важливіше, щоб про це знали всі ті, хто звик довіряти "Свободі"".

        > Відповідаю: "Я переконаний, що якби "Свобода" мала можливість повернутися у Києві в ФМ ефір - дирекція радіо скористалася б цим. Але, Ви знаєте про долю радіо "Континент", який планував пускати "Свободу". І де тепер "Континент"?

        > Доречі, а "Громадське радіо" поновило у Києві мовлення на ФМ? Теж цікаве радіо...

        Його я не почую, його в нас не транслюють.

        > Ви пишете:
        > Слухав як українську "Свободу", так і російську. Й тоді помічав "специфічну" різницю в відношеннях до деяких моментів. Ще тоді на думку приходив відомий вислів: "Російський демократ закінчується там, де починається українське питання". Це було ще в той час, на тодішній "Свободі", російській. А що зараз відбувається? На українській?! Чи можна вважати, що на "Свободі" її ж самої вже бракує?
        >
        > Відповідаю:
        > Свобода на радіо "Свобода" безперечно є:)) Інша справа , що найчастіше кореспонденти в регіонах позбавлені можливості мати умови для праці. Власкорів радіо влада на місцях фактично блокує і заносить до "чорного списку небажаних працівників ЗМІ". Якщо не помиляюся, останній раз з таким неподобством зустрілася харківська кореспондентка радіо.

        Ця проблема відома. Але не лише в ній справа. Багато чесних і принципових співробітників "Свободи" було є і буде, але крім того я також знаю і Ганну Стеців-Герман, і Савіка Шустера, і Володимира Малінковіча, та й ще деяких - де вони тепер?

        Крім того я наголошував на погіршенні якості прийому "Свободи" на коротких хвилях внаслідок встановлення неоковирного частотного плану... Ви не є технарем, тому може для Вас це не є очевидним, але я дещо в цьому розуміюсь.

        > Ви пишете:
        > Може не лише Стеців-Герман, а й всю "Свободу" з потрохами почали скуповувати наші власні "братани", чи то колишні "старші брати"?
        >
        > Відповідаю:
        > Гадаю, що це Ваші суб"єктивні думки, які не відображають реалій.

        Я є - суб'єкт і тому мої думки не можуть бути не суб'єктивними. :) Але я лише за те, щоб реалії їм не відповідали, щоб не все так погано було.


 • Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
  Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua