МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"НУ" починає прагнути змінити Конституцію ще до виборів?

05/12/2004 | Ель Лейтенанто
Змінювати Конституцію таки варто. Дивлячись чиїми руками
Леся ШОВКУН

Влада в Україні не звикла програвати. Болісно переживши поразку на останньому рубежі реформування Конституції, Банкова не надто довго перебувала в прострації. Підвівшись і обтрусивши порох з дорогих костюмів від Бріоні, «більшовицькі» координатори та їхні ситуативні союзники з лівого табору знову взялися за своє. Учора парламентська комісія з питань конституційної реформи вперше після свят зібралася на засідання, аби обговорити подальші дії щодо трьох наявних проектів змін до Основного закону: багатостраждального 4105, майже ідентичного йому 4180 і спільно розробленого ще «живою» тоді опозиційною «четвіркою» 3207-1, основним автором якого виступив Олександр Мороз. І хоча успішне голосування за будь-який із цих варіантів після 8 квітня, коли реформа вже зазнала гучного фіаско, здається нонсенсом, дехто з політичних аналітиків вельми прозоро натякає на те, що «Наша Україна» та БЮТі й у такому випадку вельми ризикують. Мовляв, навіть якщо Основний закон усе-таки не буде змінено (а цей варіант, з огляду на розпробуваний парламентаріями смак непокори, виглядає найреальнішим), ще не відомо, хто в жовтні виграє вибори. І якщо це буде не представник опозиції (читай — не Віктор Ющенко), то нинішні противники реформи гірко пошкодують, що свого часу не відібрали у Президента необмежені повноваження...

Але сарказм, як виявилося, недоречний. Бо насправді «Наша Україна»... виступає за термінове, ще до президентських виборів, внесення змін до Конституції. Звісно, у власному, «найдосконалішому» баченні, яким почне втирати носа «більшовикам» із комуністами та соціалістами вже цього тижня. Більше того, «наші українці» переконані: тільки їхній законопроект має шанси набрати не мало не багато — 400 голосів. Бо після 8 квітня пануванню президентської Адміністрації покладено край, і м'яч остаточно опинився на боці опозиції, яка тепер виграватиме все, що можливо.

Між іншим, натяки на те, що Ющенко починає втрачати рейтинг, бо запізнився з початком президентської кампанії, теж не варті виїденого яйця. Бо співання караоке на майдані замість багатотисячних демонстрацій — це не що інше, як частина передвиборчої стратегії, розробленої штабом «НУ». У тому, що вона існує, як і в усіх вищеперелічених твердженнях щодо політичної ситуації та політреформи, «УМ» переконував один із найпомітніших представників Блоку Ющенка, молодий і амбітний парламентарій-мажоритарник, юрист Микола Катеринчук.

далі - вельми цікаво
Микола Катеринчук: Провести «нашу» політреформу ще до виборів — реально
http://www.umoloda.kiev.ua/number/176/115/6059/

Відповіді

 • 2004.05.12 | LL.M.

  До речі це хороша ідея +

  Закликати виборців після заінчення голосування у день виборів прийти під дільницю і залишатися там до закінчення підрахунку голосів. Кілька десятків (не кажучи вже про сотень)спокійних, але рішучих людей під КОЖНОЮ дільницею (принаймні у всіх обласних центрах) створить необхідну атмосферу позитивного тиску на підрахунок.

  Після закінчення підрахунку на дільниці, ці групи могли б зібратися перед окружною комісією, а частково також десь на центральному майдані відповідного міста. Особлива організація потрібна у Києві, щоб забезпечити реальну масовість. Сто тисяч під ЦВК і ще стільки ж десь, скажімо, на Майдані чи Софіївській площі (під вікнами Ющенка) - це буде дууже ефектно. Вночі, під скандування "Ющенко, Ющенко!", Ківалову буде дуже страшно.

  Невідомо, правда, чи наше ТБ це покаже. Тому хорошою альтернативою для опозиції стало б щось на зразок вуличного телебачення - з великими екранами в усіх місцях зібрань і постійним прямим ефіром між ними. Почергова трансляція з усієї України тримала б людей зацікавленими усю ніч і сильно б додавало духу.

  Тепер справа за головним - все це організувати. Бо народ не підведе.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.13 | Чиtuch

   Ідея-то справді хороша - мітингувати під виборчкомами в день виб

   орів і масовістю тиснути на комісії, але ж безрукі "технологи" з "НУ" не можуть не те що цього зробити, а й навіть мітинг на 1000 осіб 1 травня організувати (наступний раз, до речі, коли?). А що вже казати про омріяні сотні тисяч 31 жовтня і в листопаді :-(


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua