МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Дехто створює видимість існування парламентської більшості

05/13/2004 | Майдан-ІНФОРМ
“Сьогодні в Україні не існує парламентської більшості. Дехто зберігає її для того, щоб залишити собі приміщення секретаріату більшості, яке незаконно займається і яке призначалося для громадської приймальні Верховної Ради. Чи, може, комусь не хочеться розставатися зі “спецвертушкою”. Можливо, деяким політикам потрібно скрізь розповідати про існування більшості, щоб “надувати щоки”. Але де-факто її не існує. І це видно з голосувань у Верховній Раді,” – заявив народний депутат України Борис Беспалий.

На підтвердження своїх слів парламентарій звернувся до голосування за постанову про події в Мукачевому, яку Верховна Рада ухвалила 12 квітня. “Якби провладна більшість існувала – такої постанови ніколи б не було,” – переконаний представник Блоку Ющенка. “Це відбувається тому, що багато депутатів, яких силоміць загнали в цю більшість, зараз піднімаються з колін. У них пробуджується громадянська свідомість, совість, і їм просто соромно перебувати в тій більшості, яка разом з урядом і президентом знущається над Україною і українцями. Тому відцентровий процес у більшості невідворотний. Навпаки – тепер відбувається зближення політичних сил не під батогом, а у природній спосіб,” – зазначив Беспалий.

На думку парламентарія, активізація співпраці між Пустовойтенком і Кінахом - це логічний процес. Депутат нагадав, що Кінах довгий час був у керівництві НДП, у парламент минулого скликання пройшов від цієї партії. Беспалий висловив сподівання, що “у цієї об’єднаної команди вистачить мужності порвати з режимом, злочинність якого після мукачівських подій є очевидною”.

“Окремі голосування представників цих сил свідчать про наявність принципових і сміливих парламентаріїв, але вони йдуть в колоні кучмістів, дозволяючи собі “разговорчики в строю”. Від розмов треба переходити до справ. Не можна бути “между здесь и среди там”. Можна бути або з українським народом, або з Кучмою. І цей складний вибір стоїть сьогодні перед Кінахом, Пустовойтенком та їхніми політичними командами,” – зазначив народний депутат.

Коментуючи подальшу долю уряду в разі розпаду парламентської більшості, представник “Нашої України” зауважив, що “оскільки програма уряду була затверджена, то парламент не може відправити Кабмін у відставку”. “Це може зробити президент. Як би він не чинив - нинішнє моральне обличчя уряду не надто високе. Хоча склад Кабміну доволі неоднорідний. Наприклад, соціальна політика уряду є провальною, однак профільний міністр Папієв працює позитивно, хоча і змушений діяти в рамках, у які його поставили керівники. Водночас це не можна сказати про Азарова, який пролобіював антинародний бюджет, який передбачає ПДВ на сільгосппродукцію, на книговидання,” – заявив Беспалий. Він переконаний, що “єдиної урядової команди не існує, і це видно з того, що переможні реляції уряду не підкріплюються покращенням життя громадян”. “Кабмін накопичує приховані кошти, щоб витратити їх на виборах для підкупу громадян. Це сумно, адже уряд має дбати зовсім про інші речі. Я гадаю, українці усвідомили, що за цим Кабміном у нашої держави немає перспектив, немає майбутнього. Тому не принципово, чи добуде Кучма на посаді президента кілька місяців з урядом Януковича, чи з іншим урядом,” – заявив Борис Беспалий.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".