МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Янукович впав у безпредєл і має – 39,6"%, а Ющенко вже 54,5%

05/14/2004 | Максим’як
Зараз ми побачимо цікаві коментарі, зокрема від тих, що переконували про ріст рейтингу Януковича (від пана-детектора брехні), і особливо на тему, що Демініціативи - це брехлива соціологічна служба.

Див. обговорення також тут: http://maidan.org.ua/n/free/1084531809

---------------------------
ЗАВДЯКИ "БЄСПРЄДЄЛУ" ЮЩЕНКО ІДЕ У ВІДРИВ ВІД ЯНУКОВИЧА

www.ПРАВДА.com.ua, 14.05.2004, 13:30

Події навколо виборів у Мукачевому збільшили відрив рейтингу Віктора Ющенка від Віктора Януковича.

Якби другий тур президентських виборів відбувалися в момент опитування, тобто 23-30 квітня 2004, за Ющенка проголосували би 36,3%, а за Януковича – 26,4%.

Опитування було проведене фондом "Демократичні ініціативи" та Київським міжнародним інститутом соціології серед 2025 респондентів, похибка вибірки складає 2,2%. Дані результати включають голоси тих, хто не прийде на вибори.

Як повідомив президент КМІС Валерій Хмелько, єдиним поясненням збільшення розриву в рейтингах можуть бути лише події в Мукачевому.

Він також послався на інше дослідження КМІС, проведене на замовлення неназваної міжнародної структури відразу після виборів у Мукачевому. Там різниця між Ющенком і Януковичем складала близько 6%.

За його словами, вибори в Мукачевому започаткували тенденцію збільшення відриву між Ющенком і Януковичем, оскільки перед цими подіями різниця між ними складала близько 3%.

Хмелько зазначив, що події в Мукачевому справили негативний вплив на рейтинг Януковича, оскільки він є "уособленням влади". "Крім того, він жодним чином не проявив свою реакцію на ці події. Саме це справило вплив на відрив Ющенка від Януковича у другому турі".

"Якщо мукачівські події продовжуватимуться, то буде розвиватися і ця тенденція (відриву Ющенка від Януковича)", – сказав Хмелько.

Він також спрогнозував імовірний результат у другому турі, якби вибори відбулися під час проведення опитування за явки виборців 67%.

"За досвідом попередніх виборів ми можемо спрогнозувати явку в 67%. В такому випадку Ющенко набрав би 54,5%, а Янукович – 39,6"%.

Соціологи також оприлюднили можливі рейтинги кандидатів, якби перший тур виборів відбувався в момент опитування респондентів.

Так, за Ющенка проголосували би 27,3%; за Януковича – 17,8%; за Симоненка – 10,4%; за Мороза – 7,8%; за Вітренко – 3,3%. Проти всіх голосували би 11,7%; не голосували би 8,5%, не було відповіді на це питання у 13,3%.

Відповіді

 • 2004.05.14 | Franko

  Це вже обговорюється http://maidan.org.ua/n/free/1084531809 (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.14 | Максим’як

   Re: Так як Шутер зашифрував важливе повідомлення, то тільки

   Так як Шутер зашифрував важливе повідомлення, то тільки дякуючи Вам його можна знайти.

   Крім того, яксь перепуджена режимна душа вже вліпила на цій темі
   -1 "спам".

   А щоб ніхто не бачив. А потім мені доказують, що система фільтрів діє не як хитровидумана цензура.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.14 | Михайло Свистович

    Re: Так як Шутер зашифрував важливе повідомлення, то тільки

    Максим’як пише:
    > Так як Шутер зашифрував важливе повідомлення, то тільки дякуючи Вам його можна знайти.

    Ті, хто хотів, знайшли.

    >
    > Крім того, яксь перепуджена режимна душа вже вліпила на цій темі
    > -1 "спам".

    Позбавляйтесь дурної звички розвішувати ярлики людям. про яких Ви анічогісінько не знаєте. Оцінку поставила абсолютно не перепуджена і антирежимна душа. Бо я цю душу знаю вже три роки особисто і не по інтернету.

    >
    > А щоб ніхто не бачив.

    Не щоб ніхто не бачив, а щоб не засмічувати форум однаковими повідомленнями.

    >
    > А потім мені доказують, що система фільтрів діє не як хитровидумана цензура.

    Таки не цензупа. Бо не може бути 120 цензорів з протилежними поглядами на всі питання. От Ви взяли і підвищили оцінку. То яка ж це цензура? Чи Вам можна, а іншим ні?
   • 2004.05.14 | magda

    Re: Так як Шутер зашифрував важливе повідомлення, то тільки

    Максим’як пише:
    > Так як Шутер зашифрував важливе повідомлення, то тільки дякуючи Вам його можна знайти.
    > Крім того, яксь перепуджена режимна душа вже вліпила на цій темі
    > -1 "спам".
    > А щоб ніхто не бачив. А потім мені доказують, що система фільтрів діє не як хитровидумана цензура.

    Ні, це система, яка в підсумку примушує людей свідоміше і відповідальніше ставитися до своїх дописів. По-перше, це повідомлення вже було. Тому це дійсно спам. Від Вас не убуло б трохи почитати форум, перш ніж починати нову гілку.

    Я хотіла теж поставити спам, але передумала. І заголовок у Вас був такий, що тягнув на "агітпроп".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.14 | Максим’як

     Re: Це є новина. І мій заголовок на 100% відповідає змісту.

     У свому заголовку я виклав реальний зміст, головну ідею і важливість новини - нічого не збрехав і нічого не перекрутив.

     Про що допис Шутера, здогадатися важко із заголовку теми. А те, що я такі читаю рідко, то це моє право.

     Спам - це допис, який не відповідає призначенню форуму, тобто поза політикою. Тобто, Ви самі чесно признаєтеся у необ"єктивному чи нечесному ставленні до дописів.

     Агітпроп - це така сама дурня, бо у даному випадку подана новина, без купюр у повному обсязі.

     Застосовуючи одне чи друге проти поданої новини, маємо таку саму методологію цензури, яку режим вже роками застосовує проти суспільства - ЗАМОВЧУВАННЯ. Чи поборювання інакомислення будь-якими способами.

     Принаймі, я такими режимними методами з опонентами не борюся.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.05.14 | Михайло Свистович

      Re: Це є новина. І мій заголовок на 100% відповідає змісту.

      Максим’як пише:
      >
      > Спам - це допис, який не відповідає призначенню форуму, тобто поза політикою.

      Не тільки. Спам - це також неодноразове розміщення того й самого повідомлення.
 • 2004.05.15 | Максим’як

  Газета "День" демонструє зразок цензури у стилі замовчування

  Подача цієї новини про опитування у газеті "День" демонструє зразок режимної цензури під назвою "замовчування". Цей блок інформації викинутий взагалі. Не будемо стверджувати якість опитування, "Демініціативи" вже показали своє легковажне ставлення до опитувань, але йдеться у цій інформації зовсім про інше: що при явці на рівні 70 відсотків виборців у Януковича не має жодних шансів на перемогу у Віктора Ющенка.

  > ... якби вибори відбулися під час проведення опитування за явки виборців 67%.
  > "За досвідом попередніх виборів ми можемо спрогнозувати явку в 67%. В такому випадку Ющенко набрав би 54,5%, а Янукович – 39,6"%.

  Наступний момент перекручення інформації "Днем", зменшення рейтингу Ющенка: "...Уперше за останні місяці рейтинг Ющенка зрушив зі стандартної 22-23-відсоткової планки і досяг 26%."

  >Так, за Ющенка проголосували би 27,3%;

  Звідки взялася цифра 26% зовсім не ясно. Розумію, що у редакторів газети просто руки тремтять подати інформацію об"єктивно.

  Стосовно змісту опитувань про збільшення розриву між Ющенком і Януковичем від 3% до 10% за один місяць, можна звернути на аргумент поданий соціологами, що вплинули мукачівські події на падіння рейтингу Януковича. От тепер цікаво, мукачівські події так і ними залишуться без жодних змін чи "виводів", а рейтинг Януковича "Демініціативам" прийдеться таки піднімати, яку ж причину нам розповість ця соціологічна служба? :)


  ------------------------------
  «Соціологічна боротьба»: відлуння Мукачевого

  Наталія ТРОФІМОВА, «День»

  Крім зміцнення останнім часом тенденції зростання рейтингу Віктора Януковича як кандидата у президенти, кінець квітня став сприятливим і для ще одного ймовірного учасника виборчих перегонів — лідера «Нашої України» Віктора Ющенка. Уперше за останні місяці рейтинг Ющенка зрушив зі стандартної 22-23-відсоткової планки і досяг 26%.

  Про це свідчать дані опитування, проведеного з 23 по 30 квітня Фондом «Демократичні ініціативи» та Київським міжнародним інститутом соціології (опитали 2025 респондентів). Утім, на початку квітня кількість потенційних виборців В. Ющенка, якби вибори відбулися наступного тижня, становила 22% (за даними опитування «Демініціатив» і Центру «СОЦИС») та 24% (за даними Соціологічної служби Національного інституту стратегічних досліджень). З огляду на те, що стандартна соціологічна похибка подібних дослідженнях становить 2- 3%, особливо тріумфувати лідеру «Нашої України» поки що рано.

  На думку президента КМІС Валерія Хмелька, єдиним поясненням збільшення рейтингу Ющенка можуть бути лише події в Мукачевому, які негативно вплинули на рейтинг Януковича. Цей кандидат є «уособленням влади» і, крім того, «жодним чином не проявив свою реакцію на ці події». Тут, проте, слід уточнити, що, кажучи про падіння рейтингу В. Януковича, соціолог мав на увазі шанси прем’єра як кандидата у другому турі виборів. Нагадаємо, що на початку квітня розрив між Ющенком і Януковичем у їхній, поки що соціологічній, боротьбі в другому турі становив усього 3% (36% виборців готові були віддати свої голоси лідеру «НУ», 33% — нинішньому прем’єр-міністру). А на кінець квітня розрив між кандидатами збільшився. І якби до другого туру президентських виборів на час проведення опитування вийшли Ющенко та Янукович, то перший, як і раніше, набрав би 36% голосів, а ось за другого проголосували б 26% респондентів.

  Слід зауважити, що рейтингові показники політиків часто залежать від списків, які складають соціологи. Цього разу дослідники «не запропонували» респондентам голосувати за Юлію Тимошенко. Що, швидше за все, і призвело до незначного зростання рейтингу Ющенка. Задля справедливості треба сказати, що, крім Януковича, інших кандидатів від влади «не пропонували». А ось чи залишиться Янукович єдиним кандидатом від центристських сил — цього сьогодні прогнозувати не може ніхто. Загалом, на нинішньому етапі рейтингові перегони кандидатів слугують швидше «сирим матеріалом» для прогнозів і прийняття рішень про коаліції, свої та чужі.

  Рейтинги решти кандидатів, запропонованих у «списку для голосування», з початку квітня практично не змінилися: лідер комуністів Петро Симоненко, як і раніше, на «третьому місці» (він користується підтримкою 10% респондентів), за ним ідуть Олександр Мороз (7%) та Наталія Вітренко (3%). Проти всіх проголосували б 10% виборців (у квітні кандидат «проти всіх» набирав усього 4%). Швидше за все, збільшення кількості цієї групи респондентів сталося за рахунок згаданого скорочення соціологічного «бюлетеня». Із цим, швидше за все, пов’язане зростання кількості респондентів, які відмовилися б від участі у виборах (9,5% наприкінці квітня проти 6% на початку місяця). «Золотий запас» кандидатів у президенти (тобто тих, хто не визначився) залишається неторканим і, як і раніше, становить 15%.
  Соціологи також поставили респондентам низку запитань, пов’язаних із особистісними якостями кандидатів у президенти. Найважливішими якостями, які необхідно мати претенденту на роль глави держави, опитані назвали готовність керувати країною в інтересах народу; вміння вирішувати економічні проблеми; чесність, порядність, правдивість; совість, почуття обов’язку, відповідальність; повага до прав людини; високі розумові здібності. Найменш важливою виявилася «особиста привабливість, шарм».

  №83 15.05.2004 «День»
 • 2004.05.21 | Максим’як

  Re: Затихли теми обговорення росту рейтингу Януковича?

  Залишилося п"ять місяців до виборів.

  Що може вдіяти Гельман і Шувалов? Нічого, саме відвертість їх на "громадському радіо" свідчить, що їм вже скривати нічого. максимум, що ще вони можуть то виляти "ушат помоєв" на Ющенка, щоб втішити власне самолюбство.

  Кучма і його сімейка у розпачі! Підтримувати Януковича рівнозначно , що підтримувати власного могильщика. Якщо Кучма не змінить чогось радикально, наприклад, зніме Януковича, то шансів у режиму не має зовсім.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.21 | Правник

   Пане Максим'як, одне запитання

   Мав нагоду ознайомитися з низкою Ваших дописів, де Ви тавруєте тих, хто не поділяє Вашого райдужно-ейфористичного ставлення до перспектив однозначної перемоги Юща не гірше ніж Лєнін таврував Берклі у, здається, "Матеріалізмі та емпіріокритицізмі" Виконують, мовляв, підлі, замовлення.
   Властиво я думаю, що Ющенко може перемогти (і сподіваюся що так і буде), тільки не "автоматом".

   А от власне і запитання:
   Виходячи з того, що:
   > Залишилося п"ять місяців до виборів.

   > Якщо Кучма не змінить чогось радикально, наприклад, зніме Януковича, то шансів у режиму не має зовсім.


   то всім можна розслабитися і піти на пиво (Вам, мені (хоча я не надто і напружуюся, грішний ;) ), Свистовичу, штабам Юща, активістам Пори тощо)? І (якщо у контексті Вашої логики) чи не можна розглядати Ваші дописи як замовлення Гельману (чи замовлення Гельмана) - приспати всіх і все немовби вирішеною перемогою Юща заради його поразки ?

   P.S. Можете назвати мене тролем ;)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua