МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Згода Ющенка на політреформу рівнозначна самогубству.

05/16/2004 | Максим’як
Литвин повідомив про повернення до політреформи і ще до виборів. Це дуже тривожна інформація. Більше того, він натякає на порозуміння у цьому питання із нашоукраїнцями, що є досить сумнівно, бо нікого чи чогось конкретно він не назвав із нашоукраїнців. Один такий був, що говорив про потребу очолити політреформу - Малий Чорновіл, так він вже за межами фракції.

Хоч сумніви залишаються стосовно слів Литвина, але варто наголосити все ж таки на загрозу для Віктора Ющенка прийняття до виборів політреформи.

Зараз, відсутність політреформи, а по суті збереження всіх повноважень за президентом, ставить у тупик режим, бо більшість нині опор режиму (Тигипко, сімейка Кучма-Пінчук, Кінах, Азаров іт.д. та і Путін) просто бояться Януковича із такими повноваженнями. Одні бояться розправи над ними, а Росія нікому не хоче довіряти.

Отже, Янукович зависає у повітрі, бо не отримує статусу єдиного від режиму і його шанси стають нікчемними на перемогу, бо задіяти адмінресурс у повній мірі є фактично у цій ситуації неможливо. Ця ситуація є на руку Віктору Ющенку.

Якщо буде протягнута політреформа, Янукович стане президентом, як Нусер 2. З обмеженими повноваженнями Януковича підтримає весь режим всі політичні сили, які стоять зараз біля нього чи ще вагаються, де стати.

Буде він легітимним чи ні, це не буде нікого цікавити у світі. Це вибори другорядної особи, яка після виборів перестане представляти державу у світі, а цю роль буде виконувати голова уряду України.

Тобто, Ющенко, підтримуючи політреформу на обмеження повноважень президента, сам викреслює себе із списків переможців.


---------------------
Литвин обіцяє повернутися до політреформи. Бо він переконав "Нашу Україну"?

www.ПРАВДА.com.ua, 15.05.2004, 19:09

Голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає, що парламент повернеться до розгляду питання про проведення політичної реформи в Україні.

Про це він сказав на зустрічі з жителями міста Лозова Харківської області в суботу в ході робочої поїздки в регіон.

"Рано чи пізно ми до цього повернемося", - сказав спікер.

Він підкреслив, що на перехідних етапах розвитку держави Конституція завжди має компромісний характер. За його словами, такою була Конституція України, прийнята в 1996 році. "То був період, коли нам потрібна була влада, сконцентрована в одних руках", - відзначив Литвин.

За його словами, у той період необхідно було комусь брати на себе відповідальність, і "саме така система під президента була вибудована тоді".

Зараз, сказав він, необхідно вирішити питання, якою буде українська держава.

Литвин підкреслив, що необхідно розподілити відповідальність між урядом, парламентом і президентом.

Литвин відзначив, що внесення змін в Основний закон повинно пройти за короткий період, оскільки це хворобливий процес. На даному етапі, на його думку, цей процес "звели до боротьби кланів, до того, хто буде призначати і звільняти, а не до розуміння державницьких проблем". "Украй необхідну справу ми фактично поховали", - сказав він.

Спікер відзначив, що президент України Леонід Кучма був правий, коли говорив про необхідність проведення реформи до президентських виборів. "Скажіть, хто зможе відмовитися від влади?" – запитав він.

Литвин повідомив, що він розмовляв з депутатами фракції "Наша Україна". Він запитав їх, чи переконані вони, що в їхньої політичної сили є стовідсотковий шанс перемоги на президентських виборах, і чи не допускають вони, що напередодні виборів будуть просити провести політичну реформу, тому що той кандидат, що буде перемагати, відмовиться її проводити. "Задумалися. Є надія, що спрацює", - відзначив він.

"Для того, щоб продовжити цю справу (політреформу), необхідно провести серйозну роботу", - підкреслив Литвин.

Відповіді

 • 2004.05.17 | RoRi

  Re: Згода Ющенка на політреформу рівнозначна самогубству.

  Ні в якому разі НЕ можна проводити реформу - бо тоді не те що на виборах президента можна зробити хрест а і на "Нашій Україні" бо люди не відчуватимуть за що вони голосують !!! Зараз є шанс перемогти цей режим - якщо будуть порушення - підніміть народ проти режиму - але потрібна конфронтація а не переговори з режимом !!! Коли до його повалення залишились лічені дні потрібно робити ставку на президентські вибори - чого б цього не вимагало!!! Зараз і саме Зараз ми повинні перемогати !!!

  В іншому разі ми перетворимося на парламентське бидло яке буде вести міжусобні війни але завжди набиратиметься 226 голосів що б віддати щось Росії і так поступово не маючи ні своєї проукраїнської більшості ( а якщо пройде реформа то українським політикам не буде на кого спиратися ) ні сильного президента, саме ГАРАНТА конституції !!!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.17 | Vadym Gladchuk

   Re: Згода Ющенка на політреформу рівнозначна самогубству.

   Ну і тоді хто голосуватиме за Ющенка? :)
   Якщо він як і Симоненко та Янукович за переписування Конституції ? :)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.17 | Максим’як

    Re: Згода Ющенка на політреформу рівнозначна самогубству.

    Не зовсім зрозуміло, про що Литвин говорить, але раніше Малий Чорновіл, як призупиняв своє членство у фракції "НУ", то говорив, що він не згоден із блокуваннням реформи, а треба було її проведення очолити :). Я вже не кажу, що це все надто наївно і дитинячо - може ще знайшлося кілька таких самих? На всяк випадок цей момент варто обговорити.

    Вчора я помістив це дослідження, яке пояснює чи доказує неминучість перемоги Віктора Ющенка і абсурдність чи нелогічність високих рейтингів Януковича. Вражаючі дослідження!
    Ющенко перемагає Януковича. (Дослідженння УЦЕПД ім. Разумкова) http://maidan.org.ua/n/free/1084606607

    Виглядає, що Янукович здав українські інтереси у Москві по транспортуванню нафти, але це вони будуть тримати у таємниці. Просто Путін став результатами переговорів задоволеним.

    Чим Литвин може переконати нашоукраїнців підтримати реформу? Може створенням нової більшості за участю нашоукраїнців, повертаючись до тої пропозиції, яку Ющенко вносив на початку 2002 року? Все це звичайнісінькі пастки, розраховані втягнути нашоукраїнців у дискусію по політреформі і далі цей момент використовувати проти них же самих.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.18 | Максим’як

     Re: Литвин занедужав. Чи це буде гальмо для проштовхування рефор

     Литвина госпіталізовано у "Феофанію"
     Re: Литвин занедужав. Чи це буде гальмо для проштовхування реформи чи, навпаки, його як гальмо усунули, а заступники тепер мають її проштовхнути?

     -------------------------

     www.ПРАВДА.com.ua, 17.05.2004, 17:49

     Голову Верховної Ради України Володимира Литвина у понеділок госпіталізовано у клінічну лікарню "Феофанія".

     Як повідомив прес-секретар спікера українського парламенту Ігор Сторожук, Литвин ще в середу відчув себе погано, кашляв протягом трьох днів, але в суботу вирушив із робочим візитом до Харківської області.

     "На жаль, стан його здоров'я такий, що лікарі дійшли висновку лікувати його в стаціонарі", - повідомив прес-секретар.

     Разом з тим він відмовився говорити про те, який діагноз лікарі поставили Литвину. За словами Сторожука, у "Феофанії" спікер пройде ряд процедур.

     Відповідаючи на питання про терміни лікування Литвина, прес-секретар сказав: "За медичними стандартами, лікування мало б зайняти до тижня, а вже скільки хворий буде погоджуватися лікуватися - важко сказати".
  • 2004.05.17 | Максим’як

   Re: RoRi, у мене так рідко буває, що я згоден з кожним словом

   Але це той випадок.

   У Верховній Раді Ющенку нічого не світить, сформувати більшість він зможе тільки після того, як стане президентом і при тому, що стане нереформованим президентом із повноцінними повноваженннями, а не інакше. Соціалістів, комуністів і есдеків можна вже записувати у опозицію до Ющенка. Далі Ющенку потрібно сотню депутатів, а де їх брати, то не зовсім видно, 50, то ще можна, але не більше.

   Ідеальний варіант був би залишити Януковича і Тигипка на місцях до 2006 року у обмін на підтримку Ющенка зараз на виборах, але режим такого варіанту найбільше боїться і все до тепер робив, щоб відділити донецьких від нашоукраїнців. Зрештою, Ющенко може посаду голови уряду запропонувати якісь іншій особі від донецьких, не обов"язково Януковичу, тій же Богатирьові.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua