МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Споживачів чекає чергова напасть. Тепер голографічна

05/17/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Підприємницька громадськість стурбована черговим намаганням Уряду ввести з 01 липня 2004 р. зміни до “Порядку заняття торговельною діяльністю і правил обслуговування населення”, згідно з якими підприємці будуть зобов’язані мати на товари, що підлягають обов’язковій сертифікації, копії сертифікатів відповідності державної системи сертифікації або копії свідоцтв про визнання, відповідності на захищених голографічними елементами бланках.

Як відомо, такі намагання вже мали місце восени минулого року і тоді під тиском підприємницької громадськості Уряд змушений був перенести введення в дію своєї постанови з даного питання на 1 січня 2005 р.

Запровадження нового порядку засвідчення якості та ідентифікації товару декларується як спосіб боротьби із підробками та тіньовим обігом товарів. Насправді ж нововведення боляче вдарить як по підприємствах-виробниках, так і по оптових підприємствах торгівлі та кінцевому споживачеві. Купуючи партію товару у виробника, чи імпортера, який зобов’язаний сертифікувати вироблений товар, оптовий покупець мусить замовити необхідну йому кількість копій сертифікатів відповідності чи копії свідоцтв про визнання відповідності для видачі своїм покупцям-підприємствам роздрібної торгівлі. Оптовому підприємству торгівлі важко спрогнозувати кількість достатніх для нього копій сертифікатів відповідності, тому що він не знає, скільки суб’єктів роздрібної торгівлі купить придбаний ним товар. Замовлення більшої кількості – веде до невиправданих витрат, меншої – веде до складних процедур їх додаткового замовлення, особливо, якщо постачальник знаходиться в іншому регіоні.

Враховуючи асортимент продовольчих товарів, кількість виробників, імпортерів і точок реалізації, при прийнятті цього рішення не були прораховані загальні економічні і соціальні наслідки, зокрема:
1. За самими мінімальними підрахунками вартість лише бланків сертифікатів відповідності і свідоцтв про визнання, захищених голографічними елементами, складає для виробників та імпортерів понад 10 млн. грн. Якщо врахувати кількість торговельних точок, де реалізується така продукція, і витрати на забезпечення їх копіями сертифікатів відповідності і свідоцтв про визнання, фінансове навантаження на суб’єктів господарської діяльності складатиме сотні мільйонів гривень щорічно.
2. Значні фінансові затрати є невиправданими з точки зору досягнення цілей захисту споживачів від можливої реалізації неякісного або нелегально виробленого товару. Витрати на придбання та адміністрування забезпечення суб’єктів торгівлі копіями сертифікатів відповідності (свідоцтв про визнання) на захищених голографічними елементами бланках вплинуть на збільшення ціни товарів повсякденного вжитку, а отже, відшкодовувати вартість таких документів суб’єктам господарювання доведеться споживачам.
3. Держава створює ще один інструмент адміністративного тиску на легальних виробників та продавців товарів повсякденного вжитку.
4. Негативний вплив на міжнародний імідж та інвестиційний клімат України. Це створює додаткові перешкоди для вступу України до Світової організації торгівлі та Європейського Союзу. При цьому, для вступу до зазначених міжнародних інституцій обов'язковою умовою є відміна інституту обов’язкової сертифікації.

Громадські об’єднання підприємців звернулись до Президента України Л.Д.Кучми, Прем’єр-міністра України В.Ф.Януковича, першого віце-прем’єр-міністра М.Я.Азарова з наступними вимогами:
не допустити запровадження з 1 липня 2004 року порядку заняття торговельною діяльністю, за яким на товари, що підлягають обов’язковій сертифікації, у суб’єктів господарювання мають бути копії сертифікатів відповідності державної системи сертифікації та копії свідоцтв про визнання відповідності на бланках захищених голографічними елементами;

доручити Кабінету Міністрів України скасувати постанови Кабінету Міністрів України від 15.10.2003 р. № 1611 та від 29.01.04р. №95 та наказ Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 20.05.2003 р. № 125;

внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 05.07.02р. №932 щодо вилучення із Переліку документів, які підлягають захисту голографічними елементами, копій бланків сертифікаті відповідності разом з додатками та копій бланків свідоцтв про визнання відповідності, залишивши в переліку бланки оригіналів цих документів.


Виконавча дирекція "Нової Формації"

Відповіді

  • 2004.05.18 | Роман ShaRP

    Саме напасть. Бо ті голограми - іксня абсолютна.

    Я вже не раз бачив, як з голограмами продавали ТАКИЙ контрафакт, якого нормальні люди ані продавати, ані випускати не повинні.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua