МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Не можна дозволити собі звикнути

05/18/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Не можна дозволити собі звикнутиЯкщо ти звик - все, ти вже баштанна культура, овоч. Що можна побачити у центрі Києва, столиці ( поки далеко не європейської )України, в 10-00 ранку.

Вгодовані бугаї у чорному, з однаковими як з інкубатора, стриженими мордами, били, збивали з ніг, рвали одяг, заштовхували у "воронки" немолодого віку жінок, похилого віку дідусів, які не знають від відчаю, куди їм йти.

Збоку на тротуарі стояли декілько переляканих дітей.

Потерпілих від судової влади, прокуратури та правоохоронних органів сьогодні били серед білого дня біля приміщення ВР, намагаючись розігнати пікет, їх били незрозумілого походження молодики у цивільному, якими керували міліцейські чини - саме таким є, таке вже звичайне, обличчя нашої рідної влади.

Близько 3-х десятків пікетуючих з Донецька, Києва, Полтави, Кіровограда, Вінниці перекривають сьогодні вул. Шовковичну у рамках акції протесту, яку вони самі назвали "SOS". Вони кричать про допомогу.
У відповідь їх забирають у відділки міліції.

Ці люди кажуть, що прийшли мирним способом захищати свої Конституційні права.
У відповідь якесь бидло у цивільному, підготовлене і оплачуване з наших з вами коштів, що ми їх віддаємо на податки, жорстоко знущається над тими, на чії гроші вони так непогано себе почувають.

Учасники акції - не "політичні". Вони - не партійні. Вони хочуть щоб їх почули, вон хочуть щоби те що написано в Конституції - виконувалось. І це їх перша перемога, те що вони вийшли під ВР. Вони самоорганізувались, тому що для них прийшов час.

Їх друга перемога це те що ці люди після розгону зібралися знов, і знов перекрили дорогу. (По якій до речі вони пропускають всі необхідні для міста служби - всіх крім приватного та "урядово-законодавчого" транспорту).

Передісторія протесту звичайна, на жаль. Ці люди познайомились за роки блукань приймальнями всіх головних шишок - з МВС, ГенПрокуратури, приймальні Н. Карпачової та інш. У більшості з них засуджено дітей, і вони розповідають що засуджено несправедливо, для того щоб не сів хтось "крутий" або для того щоб підвищити "відсоток розкриття злочинів". Під час такого "підвищення" час від часу міліція "перегинає палицю" і люди вмирають після (під час тортурів) - теж вже звична картина. Серед учасників протесту є родичі таким чином закатованих людей.

В Києві те ж саме, що і в Донецьку. А також в Кіровограді, в Полтаві та у Віниці - не заплатив хабар в міліції, в прокуратурі, суді - все. У тебе відібрали майно. Ти сам, або твій син (чоловік) або інший родич сів, або навіть загинув. Вони не можуть заплатити хабаря - це видно по бідному одягу, - вони не обманюють, це видно по обличчям.


Сьогодні вони о 9-30 перекрили Шовковичну. В 9-50 навпроти них вишикувалась міліція у формі, збоку на тортуарі в шеренгу стали молодики в чорному (чи міліцейські тихарі, чи бандити - хто їх зна, вони дуже схожі. Часто скидається на те, що міліція зараз у нас є найбільшим організованим злочинним угрупуванням). Почали залякувати учасників акції протесту. Координатори акції в мегафони проголосили до депутатів" промову, що вони мирно вимагають дотримання своїх прав, і не піддадуться на провокації. В 10-00 почався розгін, з подертям одягу, киданням на землю, жорстоким побиттям і "прийомом" у воронок 7 учаснків акції.

Важко було 30 здоровим бугаям впоратись з двома десятками бабусь, тіток у віці, дідусів та парою молодших чоловіків, разом з дітьми. Але вони впорались, наші мужні захисники, по 2-3 чоловіка на одного "порушника порядку" - і ось вже через 5 хв. два воронка поїхали у Печерський райвідділок, забравши туди 7 чоловік - всі жінки.

Можливо ви побачите це по 5-му каналу - кажуть його камера була присутня.

Але ті хто осталися вийшли і перекрили дорогу знов. Якщо хтось зробить життя у цій країні кращим - то це такі як вони. Тому що вони вже точно знають - крім них самих ніхто до них не приверне увагу. Крім них самих ніхто не захистить їх права.


P.S. кореспондент Майдану був на місці близько 11-00. З"ясувавши ситуацію він спробував на місці допомогти чим можна - передав учасникам телефони райвідділків м. Києва, розказав як потрібно підтримати своїх після затримання - у людей мало досвіду щодо таких речей. Обмінявшись контактною інформацією з координаторами, він пообіцяв наскільки це буде можливо слідкувати за подальшим розвитком подій та за долею людей, які приймають участь у акції. Прохання до небайдужих киян передзвонити у Печерський відділок (Печерське, вул. Московська, 30 т. 290-70-42, 290-61-18) і поцікавитись долею 7-х затриманих, 3-х з Кіровограду, 3-х з Донецька - це допоможе міліції поводитись з ними більш чемно. Ці люди продовжують свою акцію - їх немає чого втрачати у всіх сенсах, група з Донецьку перебуває у Києві з 12 травня. Величезне прохання до небайдужих людей з Києва допомогти їм за можливості невеликими грішми. Вони розказали що кожен четвер їх представники пікетують на Майдані Незалежності біля колонни з пам"ятником, з 13 до 14 години дня - саме така у них одна з форм нон-стоп протесту. Там можна знайти їх представників, через яких можна вийти на координаторів. Або просто прийти до ВР - доки у них є сили, вони будуть стояти там.


P.P.S. У вікні головної будівлі ВР був знову, (у всі дірки затичка), помічений Медведчук. Він спостерігав за діями людей які протестують, які прготестують проти страшної системи, до побудови якої так крепко доклався поточний голова президентської канцелярії. Не видумавши на той момент нічого кращого, наш кореспондент був змушений (хоч і є достатньо вихованою людиною) показати відомому "захиснику" дисидентів і лідеру СДПУ(0) привітальний жест з піднятим середнім пальцем лівої руки.

Відповіді

 • 2004.05.18 | Ок

  Чи відомі імена затриманих

  Якщо справді телефонувати, варто було б цікавитись долею конкретних людей, а не зартиманих в певному місці
 • 2004.05.18 | Євген Зелінський

  Re: Не можна дозволити собі звикнути

  Подзвонив до Печерського райвідділу. Виявляється тепер у них є спеціяльний прес-офіцер з телефоном 290-40-86, який, правда, чомусь не відповідає. А ті, до кого вдаеться додзвонитися кажуть, що вся інформація виключно через нього. Отак їх дістали.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.19 | Петя

   Re: Не можна дозволити собі звикнути

   Ц1каво,ШО Ц1 Д1ДУС1 ТА БАБУС1 не кидали в наших добрих охоронц1в порядку н1зал1зних реш1ток,н1 бетонних стовп1в,н1яйець. Одним словом,не чинила правопорушень 1опору прац1вникам м1л1ц11.Тод1 сто1ть питання;на яких п1дставах 1х "катували".В Конституц11 кра1ни громадяни мають право на проведення м1тинг1в .Н1хто 1м цього не заборонив 1 не заборонить.В даному випадку мил1ц1я повина охороняти демострант1в ,а не "катувати".Одними словом захишати право грамадян записане в Конституц11.Д11 прац1вник1в в даеному випадку е п1дсудн1.Вс1 хто приймав участь в затриманн1 демострант1в повинн1 бути затриман1 1 доставленн1 в сл1дчий 1золятор.Проти них повинн1 бути порушенн1 крим1нальн1 справи. Так це виглядае в Англ11,Н1метччин1,Франц11...Одним словом в Европ1.Атак ,э воно в1дбулось,виглядае в Рос11 Узбекимтан1,Казахстан1,Б1лорусс1...Тобто в колишн1й советськ1й "он1."..мабутьньому "ЕЕП".НЕох1дно звертатись в европе1ськ1 судов1 1нстанц11."Совецк1й ментарн1"смертельний засуд.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua