МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У Сімферополі закінчився всекримський скорботний мітинг

05/18/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Присвячений 60-ї річниці масової депортації. За оцінками правоохоронців, у мітингу взяли участь близько 25 тис. чоловік (це означає, що реальна цифра учасників може бути 50 000).

Мітинг закінчився виконанням кримськотатарського та українського гімнів. Було прийнято резолюцію, в якій заявлено про рішучу підтримку необхідності встановлення в Криму принципів взаємоповаги і доброзичливості між всіма його жителями.

Учасники мітингу закликали органи державної влади, політичні і громадські організації спільно з Меджлісом кримськотатарського народу прискорити розв'язання найбільш актуальних питань, що принесе українському суспільству злагоду і стабільність. Це, зокрема, питання політико-правової та соціально-економічної сфери, сфери освіти, культури і релігійного життя. У резолюції міститься вимога прийняття законів України “Про статус кримськотатарського народу” і “Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою”.

Крім того, у резолюції йдеться про необхідність прискорити облаштування місць компактного проживання кримських татар, у першу чергу будівництво мереж електропостачання, водопроводів, доріг, об'єктів медичного обслуговування і шкіл.

У резолюції йдеться, що усунення катастрофічних наслідків злочинної депортації 18 травня 1944 року і наступних десятиліть насильницького утримання кримських татар в місцях вигнання вимагають подальшого збереження максимальної єдності кримськотатарського народу, а також виявлення доброї
волі Української держави та суспільства. “Віддаючи належне зусиллям президента і Кабінету Міністрів України у вирішенні питань облаштування кримських татар, що повернулися на батьківщину, ми одночасно висловлюємо своє неприйняття ігнорування розв'язання політико-правових питань, пов'язаних з відновленням прав кримськотатарського народу”,


Учасники мітингу впевнені у тому, що повне відновлення прав
кримськотатарського народу в умовах незалежної України відповідає інтересам як всього українського суспільства, так і подальшому розвитку України на шляху демократії і свободи.

УНІАН


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua