МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ви просили президента розібратись? Крібле-крабле -БУМС:

05/18/2004 | Navigator
Президент обговорив з губернатором Закарпаття ситуацію з виборами мера Мукачева й інші проблеми області

Кореспондент.net
18 Травня 2004, 09:04

Президент України Леонід Кучма і голова Закарпатської обласної держадміністрації Іван Різак обговорили результати виборів міського голови Мукачева, передають Українські Новини.Іван Різак повідомив Президенту, що прийнято 7 судових рішень, які підтвердили легітимність результатів виборів мера Мукачева, що відбулися 18 квітня. За його словами, продовжується слідство щодо правопорушень під час виборів.

У свою чергу, Леонід Кучма підкреслив неправомірність втручання в дії слідства будь-якої сторони, включаючи депутатів Верховної Ради. Глава держави відзначив, що тиск на його рішення щодо посадових осіб не має перспективи.

Крім того, Президент і голова Закарпатської облдержадміністрації обговорили соціально-економічний стан області.

Різак повідомив, що за перші 4 місяці цього року створено більше 7,5 тис. нових робочих місць. Заборгованість з виплати зарплати в сфері економіки знизилася на 64,2%.

Іван Різак запевнив Леоніда Кучму в тому, що до 1 липня керівництво області виконає доручення Президента і повністю ліквідує борги по зарплаті. За перші 4 місяці майже на третину порівняно з аналогічним періодом минулого року зросла середня зарплата працівників, удвічі зменшилася кількість збиткових підприємств.

За інформацією Івана Різака, обсяг промислового виробництва зріс на 47,5%, збільшилися інвестиції в економіку регіону.

Губернатор повідомив про те, що успішно реалізуються проекти реабілітації закарпатської ділянки шосе Київ-Чоп і будівництва залізничного вокзалу в Ужгороді, що перебуває під патронатом Леоніда Кучми.
--------------------------------------------------------------------------------


Як повідомляв Кореспондент.net, 12 травня Верховна Рада прийняла постанову про ситуацію в Мукачеві, якою рекомендувала:

- Генеральному прокурору Геннадію Васильєву порушити кримінальну справу за фактом фальсифікації виборів міського голови Мукачева і побиття народних депутатів, а також опротестувати рішення Мукачівської територіальної виборчої комісії про результати виборів;

- Президенту Леоніду Кучмі звільнити із займаної посади голову Закарпатської облдержадміністрації Івана Різака, а також дати відповідну правову оцінку дестабілізуючому впливу на політичну ситуацію в країні окремих посадових осіб Адміністрації Президента, який постійно зростає;

- міністру внутрішніх справ Миколі Білоконю звільнити із займаних посад начальника і першого заступника начальника УМВС Закарпатської області Василя Варцабу і Віктора Русина.

Відповідно до постанови 1 червня міністр внутрішніх справ, Генпрокурор, глава СБУ Ігор Смешко і керівник робочої групи Верховної Ради Олександр Зінченко повинні поінформувати парламент про результати розслідування подій, пов"язаних з виборами міського голови Мукачева.

Генпрокурор Геннадій Васильєв назвав рекомендації Верховної Ради "прямим втручанням у діяльність правоохоронних органів".

Адміністрація Президента розцінила постанову Верховної Ради щодо ситуації навколо виборів міського голови Мукачева як тиск на слідство.

У свою чергу, заступник голови парламенту Олександр Зінченко підкреслив, що постановою 12 травня Верховна Рада дала відповідну політичну і правову оцінку подіям, які набули не тільки загальноукраїнського, але й міжнародного резонансу. За його словами "парламент не має наміру впливати чи тиснути на слідство, а тільки вимагає об"єктивного, неупередженого розслідування не заради задоволення чиїхось політичних інтересів, а лише з метою пошуку істини".

Відповіді

 • 2004.05.18 | Dworkin

  Верховной Раде показали большой "фак"

  Интересно, оппозиция после этого тоже будет обвинять во всех бедах только несчатных Ризака и Медведчука? (Тщательно минуя президента и бегая к нему "на ковер")
 • 2004.05.19 | Navigator

  І прокурор при йом. Прийом "під дурника під дурником".

  О расследовании мукачевских событий
  Не успеем, признался Генпрокурор. И не потому, что правоохранители не хотят, судя по всему, а вот по каким причинам. "По возбужденным делам (в связи с выборами в Мукачево) сегодня работают 36 следователей и оперативников прокуратуры, МВД, СБУ. Допрошены 685 свидетелей, 478 из 499 членов участковых избирательных комиссий, назначены более 10 экспертиз, проведены другие следственные действия", -- сообщил Г.Васильев. Результаты некоторых из этих экспертиз, в частности, почерковедческой, будут готовы только к середине июня. "Скажите, пожалуйста, если беременной женщине постановлением Верховной Рады прикажут, чтобы она родила через два месяца, это произойдет?" -- проводит аналогию Г.Васильев.
  "А как к этому решению парламентариев относиться? -- вопрошает Генпрокурор. -- "Рекомендовать Генеральному прокурору Украины внести протест на решение Мукачевской территориальной избирательной комиссии об установлении в результате выборов мукачевского городского головы и возбудить уголовные дела по факту фальсификации выборов и избиения народных депутатов Украины?". Во-первых, это прямое вмешательство в деятельность правоохранительных органов. Во-вторых, кому мне внести протест, если на сегодня территориальная избирательная комиссия уже не действует? Но даже если бы прокуратура обратилась к этой несуществующей комиссии, а та отклонила бы этот протест, куда идти прокурору? В суд? Но суд по этому поводу уже вынес решение -- и именем государства. Так где же в действиях депутатов правовая основа? Нарушая законы, Верховная Рада закладывает весьма опасный прецедент. Безусловно, мы будем расследовать, но делать выводы, не дожидаясь результатов экспертиз, бессмысленно".


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua