МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Щиро дякую всім відвідувачам Майдану за участь у мітингу-реквієм

05/18/2004 | Михайло Свистович
І заодно перепрошую за куцу стрічку новин сьогодні, адже всі наші так чи інакше були задіяні в організації цього заходу. Та хай з тою стрічкою новин. Головне, що мітинг все ж таки відбувся, і що відбувся саме на центральному майдані України, і що організували його саме не кримські татари, а українці, показавши тим самим, що ми - цивілізована нація, і що можемо розділити біль інших народів, які постраждали від тоталітарного режиму, а не ховатися за стандартною відмовкою "Я вас не депортував".

Можна сказати, що, завдяки вам, шановні наші відвідувачі, ми сьогодні відстояли честь України, бо це ненормально, коли в столиці держави не помічають 60-річчя страшної трагедії корінного народу цієї держави (я вже мовчу про ганебне голосування Верховної Ради по Закону "Про поновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою").

По ідеї жалобні заходи мала б організовувати держава, адже йдеться саме про її громадян, до того ж ці громадяни в місцях свого компактного проживання є найпослідовнішими прихильниками цієї не такої вже і ласкавої до неї держави. Та наші можновладці (й опозиційні політики теж) поїхали здобувати собі політичні дивіденди саме у місця цього компактного проживання. В цьому немає нічого поганого та, на мою думку, у день 60-річчя здійснення операції тотального етноциду в нормальній державі влада мала б організувати своїм коштом жалобні заходи у всіх містах, провести відкриті уроки у школах, припинити розважальні передачі і присвятити головну частину ефіру саме темі депортації, щоби подібна трагедія ніколи не повторилася. Можемо хіба що подякувати київській владі, яка хоч і була не в захваті від нашої ініціативи (яка до того ж виходила від фізичних осіб, а не партій чи організацій) проводити мітинг на Майдані Незалежності, однак пішла нам назустріч, і з великого табло на Майдані не лунала весела музика та інші звуки, які б заважали проведенню мітингу.

Ми провели цей мітинг скромно, зі старим (хоч і значно потужнішим на відміну від нинішніх китайських) мегафоном радянських часів, який несе на собі подряпини ще боротьби за незалежність України і був збережений майданівцем Чучхе, а отже продовжує служити добрим справам. На трибуні, якою служив пам"ятник Незалежності, майоріли перев"язані чорними стрічками український державний та кримськотатарський національний прапори. Православний священник Київського патріархату та мусульманський мулла вшанували пам"ять невинно загиблих, в їх пам"ять запалили свічки, про тяжке минуле і нелегке сьогодення кримськотатарського народу говорили не лише самі присутні на мітингу кримські татари, але й українці, які складали більшість ораторів. А татари, до речі, чудово володіють українською мовою, і не лише лідери, але й молоді хлопці та дівчата.

Мітинг давно скінчився, але я щойно повернувся звідти, бо люди по закінченні довго не розходилися, спілкувалися між собою, були єдині у своїх почуттях.

Ще раз уклінно дякую тим, хто прийшов і зовсім не шкодую, що там не було великих політиків, бо важко уявляю їх без партійних прапорів та піару своїх партій і самопіару. Хоча злий я на них всіх і не тільки на них, але й на так званих українських інтелектуалів (це те у що перетворилися колишні інтелігенти). Та про це вже напишу завтра, якщо не перезлюсь.

Відповіді

 • 2004.05.18 | Пані

  А компот?

  Тобто де підробиці? Це ж не звичайна така подія, м"яко кажучи. Хто був? Що робили? Що казали? Як реагували перехожі?

  Ми сіли з сусідами-татарами і теж відмітили трохи. Хто що згадав з років війни. Хто - депортацію, хто - гестапо тут в Харкові, хто - сталінські табори, хто - партизанку УПА. Жахливі часи, добре, що в минулому, добре, що можна це спокійно обговорювати зараз.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.19 | Михайло Свистович

   А на компот не маю сил. Цей мітинг забрав їх усі (-)

  • 2004.05.19 | Михайло Свистович

   Націджу для Пані я трохи компоту.

   Виникла в одного з нас пропозиція, що непогано було б влаштувати у Києві мітинг-реквієм з приводу 60-річчя кримської депортації. І щоб влаштували його не кримські татари (бо вони само собою мають цей день якось відзначити), а саме українці, як цивілізована нація.

   Поділились нею з Рефатом Чубаровим, той зустрів її із захватом і розчуленням. Дав він телефон з ким зв"язуватись, а виявилось, що це - скарбник, а голова кримськотатарської громади у Києві приїде з-за кордону лише напередодні трагічної дати.

   Скарбник нам був не потрібен, бо що то за цивілізовані українці, які висловлюють солідарність з іншим народом за гроші цього народу? Тому скинулись ми самі. Власне, фактично не було на що скидатись. Якщо 200 гривень витратили, то добре. І то - в основному на таксі, бо не встигали, й мобільні розмови.

   Сталося так, що у нас саме на ці дні припало стільки хвостів, які кров з носа потрібно було зробити, інакше все почате полетіло б шкереберть, і люди, які могли щось організувати, до Києва верталися лише у неділю. Вже були потаємні думки, щоб відмовитися від задуму, аж серце від них боліло, бо ж задум - класний. Але тут зателефонував Чубаров, і з його голосу стало зрозуміло, що він зрозумів, що ми - готуємося. Розчаровувати Рефата Абдурахмановича, якого всі ми дуже поважаємо, язик не повернувся, тому наших потаємних слабкодухих капітулянтських думок він так і не дізнався. До того ж у телефонній розмові з головою кримськотатарської громади Києва (це сталося в понеділок, коли він повернувся з-за кордону) я акуратно вивідав, що вони сподіваються на нас, але, якщо ми пас, то вони негайно спробують організувати самі. Та було чудово зрозуміло, що їхні можливості невеликі, бо, по-перше, їх тут мало, по-друге, вони не настільки багаті, щоб платити кошти за оренду якоїсь зали, по-третє, це повний ..., якщо у день національної трагедії вони б ще мали за щось платити (а на шару ж наша влада не розженеться, це ясно), по-четверте, багато їх було у Криму. Отже, якби ми відмовились, які б об"єктивні причини цього не були, ми б себе поважати просто перестали.

   Совість схопила за горло, обличчя залила невидима по телефону червона фарба, і за відсутності інших кандидатур я поклав на себе обов"язки головного організатора і в понеділок після обіду (саме тоді відбулася розмова) почав. З того, що зустрівся у Києві з людьми, які могли знайти інших людей, що було не так просто не лише з огляду на наші обмежені саме у цей час ресурси (йдеться про час і людей), а й тому, що багато українців не те що настроєні проти кримських татар, а просто не дуже їхніми проблемами переймаються. Тому шукали тих, хто все ж таки переймається.

   До ночі з понеділка на вівторок (ми також тільки поприїжджали з різних куточків України) склали план, який потрібно було ще здійснити. Оскільки за нашим задумом кримські татари мали прийти на все готове, від них поставили собі за мету не вимагати нічого від кримських татар, тому вони мали лише принести свого прапора (держаки були за нами), муллу та виступити.

   Нам потрібно було домовитися з владою, дістати озвучку, людей, промовців (з ними не так просто, бо ж тут треба не "Кучму геть" кричати, а по темі говорити) та православним священиком. Ще купити свічки, чорну стрічку і т.д.

   До партій, організацій та політиків вирішили не звертатись. З кількох причин. По-перше, їм завжди дуже важко пояснити, що на такий мітинг потрібно приходити без власної символіки і не піарити себе у промовах. По-друге, я жваво уявив їхні незадоволені голоси, що їм так пізно повідомили, а, знаючи їхні можливості зібрати сьогодні на сьогодні людей, ми вирішили, що витратимо більше часу, ніж ці партії з організаціями приведуть людей. Плюс-мінус 20 осіб нічого не вирішували б, а от з часом була проблема, бо кримським татарам ми твердо пообіцяли, що з владою розберемося.

   Звичайно, можна було б звернутися до, наприклад, Жовтяка, і він би допоміг, наприклад, зі звуковою установкою, та вирішили, що вона б виглядала неприродньо при інших атрибутах чисто народного мітингу, а подарований Чучхе мегафон є досить потужним для такої кількості людей. Жовтяківці з обласного штабу "Нашої України", правда, все одно допомогли, почувши про наші справи, вони домовились зі священиком і привезли його. Священик, до речі, дуже поспішав, в нього день був розписаний, тому я збирався йти до Філарета і, червоніючи, що прийшов так пізно, просити виділити нам когось, однак знайдений жовтяківцями отець відразу погодився, увійшовши в нашу ситуацію, і ця проблема відпала.

   Вночі я написав повідомлення про мітинг біля пам"ятника Незалежності на Майдані Незалежності від себе особисто, як фізичної особи, зацитувавши в повідомленні слова з присвяченій депортації промови Леоніда Даниловича Кучми, написав, що акція - неполітична та попросив вимкнути звук на великому екрані на Майдані Незалежності.

   Анонс мітингу вирішили виставити у вівторок зранку, щоб не дати різним придуркам шансу за ніч підготувати якусь провокацію. Не те, щоб ми її дуже боялись, однак мітинг був специфічний, і влаштовувати сварку в такий день, це те саме, що напитися й влаштувати бійку на поминках. Широко розіслали той анонс, поставили повідомлення в новини і на форум.

   Зранку я надіслав повідомлення про мітинг до Київміськдержадміністрації електронною поштою, хоча чудово знав з практики, що там її прочитають лише сьогодні. Та це було потрібно для підстраховки.

   Забираючи з ірпінського штабу мегафон і держаки, я виявив, що жодного державного прапору там немає. Наша тусовка вже настільки "знахабніла", що постійно проводить різні акції вже й без нашого втручання, і в неділю, проводячи акції в Бучі, Гостомелі та Коцюбинському, не довезла назад до штабу прапори. Цим я сильно не переймався, вважаючи, що в Києві прапор знайти буде неважко. Та жорстоко помилився, бо в партіях і організаціях партійних прапорів вистачає, а от з державними - проблема.

   Коротше кажучи, повідомлення про мітинг у письмовому вигляді я доніс до Київміськдержадміністрації лише о 14.30. Ще наголосив, що це - сьогодні, і що я готовий поспілкуватися з будь-яким начальством, хоч міським. хоч міліцейським. Та прийняли без прроблем, про що я й радісно повідомив Хаджі Рустема, голову київських кримських татар, до якого поніс держаки та з яким узгодив остаточно сценарій. За ним від кримських татар мав виступати лише він та мула, оскільки ораторів серед тих татар, що мали змогу бути у Києві на мітингу, також не було, як і серед нас, людей прямої дії.

   Гасел ми вирішили не малювати. Навіть не стільки через нестачу часу чи людей (на це була можливість), а просто не знали, що в такому випадку написати. Банальщину не хотілось, політику теж. Бо ж специфічний захід.

   Коли все було готове, раптом прокинулися київські чиновники, до яких дійшло, що мітинг призначений НА МАЙДАНІ НЕЗАЛЕЖНОСТІ і СЬОГОДНІ НА СЬОГОДНІ. Вони мені казали, що так не можна, що потрібноотримати узгодження, що, якби раніше, вони б запропонували нам інше місце, а так вони не встигають з усіма узгодити і не знають, як поведе себе міліція, що є рішення Київміськради про те, що на Майдані Незалежності проводяться тільки загальнодержавні заходи.

   Тут мені відразу захотілося, щоб мене заарештували прямо тут і запроторили за грати хоча б на один день, тоді б мені не так соромно було дивитися кримським татарам в очі. Якби це був якийсь наш протетний мітинг або хоча б мітинг під гаслом "Репатріантам - землю", я б просто сказав, що їхнє розпорядження антиконституційне і хай нас усіх заарештують. Але ж це був мітинг-реквієм, і допустити до сварки під час його чи то з міліцією, чи то з міськими службами ніяк не можна було. Тому я ні з ким не сварився, а розповів про трагедію кримських татар, підтверджуючи цитатами Кучми і Януковича (вони були у мене під рукою в письмовому вигляді), що захід цей - загальнодержавний, заспокоював їх, що це - не політична акція, і що не буде там ні багато людей, ні чогось такого, за щоб їх вздрючили. Треба віддати працівникам КМДА належне, вони також поводили себе коректно, хоч і хвилювалися, та кінець кінцем вирішили не протидіяти. Ну і екран був відключений.

   Прийшли ми заздалегідь, бо хотіли ще купити прапора в універмазі, якщо ніхто з наших не принесе. Та побачили двох україномовних хлопців з українським прапором, які виявилися кримськими татарами (виявилося це, коли вони заговорили між собою), хоча один з них взагалі був схожий на українця більше, ніж моя дружина. Виявилось, що вони читають Майдан, і що в них є і свій прапор, але нема держака, тому вонина свій єдиний держак почепили український прапор. В нас був із собою один держак, тому ми почепили на нього кримськотатарського прапора, пов"язали чорні стрічки, поспілкувалися з міліцією, показали папірець, пояснили що до чого і стали тремтіти в очікуванні людей.

   Коли кількість людей перевалила за сотню, зітхнули з полегшенням і розпочали мітинг, на початку якого надали слова християнському і мусульмансьому священикам.

   Окрім мене і Хаджі Рустема Аблятіфова виступали Тетяна Монтян, як уродженка Криму, ірпінець Іполит Матіюк, Вадим Гладчук, Сашко Хоменко з інституту "Республіка". Я виступав тричі - відкриваючи мітинг, головна промова та закриття. Страшенно хвилювався, хоч і добре знаю тему. Не встигли озирнутися, як проминула година, як ми і планували.

   На трибуні, якою слугував пам"ятник, були український державний та кримськотатарський прапори, кримські татари тримали в руках ще маленькі свої прапорці.

   Перехожі реагували нормально, приєднувалися, жодного кривого слова. слава Богу, не пролунало. Говорили про саму депортацію, про нинішній стан кримських татар, їх проблеми, про поцовату Верховну Раду, яка не прийняла закон, про те, що є сили, які намагаються між нами збудувати стіну, загнавши татар у гето, і що ми не дамо їм цього зробити.

   Наприкінці запалили свічки та вшанували пам"ять загиблих хвилиною мовчання.

   Цікаво, що після мітингу народ іще годину не розходився. Люди спілкувалися між собою. Я в своїй промові заторкнув етнічний аспект, що ми з кримськими татарами настільки перемішані, що невідомо в кого якої крові більше і навів приклад своєї дружини, яка знає, що до прадідів в неї всі були українцями, а колись давно ще був литовець, але на татарку вона схожа більше, ніж деякі присутні тут кримськотатарські дівчата (там було багато молоді). Тоді одна жінка після мітингу захотіла подивитися на мою дружину і сказала, що на татарку вона не схожа. Але сама ця жінка була схожа на татарку ще менше, я взагалі думав, що вона - українка чи росіянка. яка вийшла заміж за кримського татарина. Ми ще з нею поспілкувалися, дали їй книжку Шарпа, роздали також пару десятків примірників молодим татарам, а вони подарували нам книжку кримськотатарської поезії в перекладі українською.

   Всі розійшлися друзями, і всі були не проти, щоб такі акції проводити щорічно. Але, звичайно, наступного року, якщо дасть Бог, це буде вже на значно кращому рівні, і ми проведемо потужну підготовку. Ми самі не чекали, що так все буде класно.

   Після мітингу я був щасливий і ніякий, в мене від хвилювання все ьіло боліло. Хотілося випити 100 грам для розслаблення, тим більше, що було з ким і нагода типу була. Та згадав, що в мусульманській традиції не прийнято так робити у день поминання померлих, і ще не куплена горілка стала мені поперек горла, тому пішов на інтернет.

   Ось і все. Ще раз висловлюю вдячність тим українцям, які прийшли на мітинг, все ж таки Майдан читають і поважають.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.19 | line305b

    Позвольте также выразить благодарность всем участникам

    А пану Свистовичу - за организацию, и за прекрасный компот!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.20 | Михайло Свистович

     Re: Позвольте также выразить благодарность всем участникам

     line305b пише:
     > А пану Свистовичу - за организацию, и за прекрасный компот!

     Та який він прекрасний? Кислуватий вийшов, зате не підсолоджений. Сподіваюсь, що через рік він буде значно кращим.
   • 2004.05.19 | КримТау

    дякую за компот!

    молодці!! те що в столиці пройшов такий захід - просто прекрасно.

    Якби був у Києві, обов*язково був би з вами.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.20 | Михайло Свистович

     Re: дякую за компот!

     КримТау пише:
     > молодці!! те що в столиці пройшов такий захід - просто прекрасно.

     Це дійсно прекрасно. Я не те що нескромний, просто справді чудово, що ми вирішили таки його провести. Звичайно, краще б було, щоб це зробив хтось потужніший і на кращому рівні, та на нет і суда нет.

     >
     > Якби був у Києві, обов*язково був би з вами.

     Не сумніваюсь. На те Ви і КримТау :) Та я знаю, що Ви не в Україні.
   • 2004.05.20 | SpokusXalepniy

    Высокий класс !

    Кроме того, что сама акция состоялась, еще надо заметить следующее.
    Получился хороший и интересный методологический материал под названием "Как это делается", причем с минимальными затратами.

    Самым большим плюсом считаю идею о том, что акция прошла на средства украинцев, а не крымских татар.

    Недостаток вижу только один - за те же деньги надо было все же позвонить и сообщить партиям о том, что такой митинг будет, и что условия уже оговорены (никакой партийной символики и пр.). Не Свистович должен за них думать и решать, а они сами.

    Вообще, можно сказать, что хотя акция и маленькая, но это отличная демонстрация против психологического состояния "о безнадёги в политике".

    P.S.
    Русская служба "Радио Свобода" отметила в своих "Темах дня", что в России это событие вообще никем не упоминалось, а вот в Украине было отмечено, причем, не в Крыму, а именно в Киеве.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.21 | Михайло Свистович

     Re: Высокий класс !

     SpokusXalepniy пише:
     >
     > Получился хороший и интересный методологический материал под названием "Как это делается", причем с минимальными затратами.

     Насправді витрат було б ще менше, якби раніше почали готуватися. Я ж написав, що в основному гроші пішли на таксі і на мобільні дзвінки. бо не встигали. Раніше б почали, то не протрібно було б на таксі їздити і з мобіл телефонувати. Та не могли ми почати раніше, наклалося в нас багато чого.

     >
     > Самым большим плюсом считаю идею о том, что акция прошла на средства украинцев, а не крымских татар.

     Це було принциповим.

     >
     > Недостаток вижу только один - за те же деньги надо было все же позвонить и сообщить партиям о том, что такой митинг будет, и что условия уже оговорены (никакой партийной символики и пр.).

     Та не було вже часу дзвонити. Я ж писав, що тоді б або з владою не стигли б узгодити, або священика б православного не встигли б знайти, або людей було б менше.

     >
     > Русская служба "Радио Свобода" отметила в своих "Темах дня", что в России это событие вообще никем не упоминалось, а вот в Украине было отмечено, причем, не в Крыму, а именно в Киеве.

     Ви можете лінк сюди кинути? Я його татарам покажу.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.05.22 | SpokusXalepniy

      Это была русская служба "Свободы". Но ссылка?

      Михайло Свистович пише:
      > SpokusXalepniy пише:
      > > Русская служба "Радио Свобода" отметила в своих "Темах дня", что в России это событие вообще никем не упоминалось, а вот в Украине было отмечено, причем, не в Крыму, а именно в Киеве.
      >
      > Ви можете лінк сюди кинути? Я його татарам покажу.

      Тема о высылке татар из Крыма была в течение этого дня пару раз затронута. Слышал по интернет-радио-Свобода. В фоновом режиме. Не для компьютера в фоновом, а для меня. Но то что звучало о митинге - помню точно. Это было в новостных передачах - или в последних известиях, или в обзорных под названием "Итоговый выпуск" или "Темы дня". Текстовые выпуски таких передач они не архивируют.
      Ещё в интервью с Сатаровым они затрагивали косвенно в двух словах эту тему три-четыре дня назад. Там - совсем в общем.
   • 2004.05.21 | Пані

    Дякую! І від мене до компоту.

    Пропозиція.

    І надалі організовувати такі "неполітичні" і "непротестні" акції з приводів, східних із цим, що відбувся. На теми, які наша ср***а влада, на словах підтримує (чи то піклується, чи то...), а на ділі або саботує, або спускає на пси.

    І поступово залучати до таких "акцій солідарності" якнаймога більше людей. Потенційно аудиторія може буте набагато ширшою за будь яку протестну акцію.

    Список потенційних тем можна спробувати розробити (я беруся, якщо буде зацікавленість, також запрошую інших).

    Ніщо не цементує громадянське суспільство міцніше за акції солідарності.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.21 | Михайло Свистович

     Правильна ідея (-)

   • 2004.05.22 | Правник

    (-)

 • 2004.05.19 | Len

  Re: Не умнеет, пан Свистович!

  у демента: "ці громадяни в місцях свого компактного проживання є найпослідовнішими прихильниками цієї не такої вже і ласкавої до неї держави.".

  И этот бред про татар ? Да про тех татар, которые создали "меджлис крымско-татарского народа"? Тот самый "меджлис" , который демонстативно ПЛЮЕТ на украинские законы, отказываясь зарегистрироваться в МИнЮсте. Т.е "меджлис" по сути бандформирование. Далее слово "меджлис" - это в переводе на русский с тюркских языков обозначет "парламент". Именно так называются парламенты в Турции, Казахстане, Туркменистане, Узбекистане, Азербайджане и еще кое где. Т.е татары создали не общественную организацию , а будущий парламент своего самостийного государства. Руководители меджлиса не скрывают своей цели: востановление государственности. Как, говорил в интервью вице-спикер ВС Крыма Умеров : " государственность у нас в генах". Вот только сожалел Умеров, что востановления ея в ближайшие 5 лет малореально.
  И у демента крыские татары , которые пришли в 15том веке на эту землю с огнем и мечем, называтся коренным народом?

  А что Свистович? Думаю уже не поумнеет. Может лет через 10-15 , когда ситуация повторится аналогично косовским событиям, до него дойдет.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.19 | YZ

   Але ж, як хлопа коробе від лютої злості!!! ;)

   Не буде в нас війни ні з арабами, ні з татарами (на твій превеликий жаль). Хоч в штани від напруги наклади, намагаючись посварити. Хоча, ... пробуй... намагайся...
   Іщущій да найдёт! - може, швидше луснеш. :)

   Як там кажуть? - провокатрствуй, посвари, розділи та властвуй?

   Дивись, бо монітор кислотою та жовчу, що з твого рота летить, роз"їсть ;)
   Ех, Кобилюха...

   ПС. Не став коми між підметом і присудком (це про назву твого посту) ;) Тоже мнє, русскоязичний ;)
  • 2004.05.19 | Михайло Свистович

   Краще бути націонал-дементом ніж безнаціонал-цементом

   Len пише:
   > у демента: "ці громадяни в місцях свого компактного проживання є найпослідовнішими прихильниками цієї не такої вже і ласкавої до неї держави.".
   >
   > И этот бред про татар ? Да про тех татар, которые создали "меджлис крымско-татарского народа"? Тот самый "меджлис" , который демонстативно ПЛЮЕТ на украинские законы, отказываясь зарегистрироваться в МИнЮсте.

   Плюванння на дурнуваті закони авторитарної держави не дорівнює плюванню на саму державу як сутність. Татари, на відміну від кримських лєнів, ніколи не виступали за приєднання України чи Криму до Росії, вони за незалежну Україну. А те, що порядок реєстрації в нас дебільний, не є проблемою татар. Ніколи не були зареєстровані "Солідарність", "Отпор", "Кмара", та, на відміну від тисяч невідомих зареєстрованих організацій, вони існують реально.

   Я теж, наприклад, збираюся плювати на закон про мітинги, якщо він буде прийнятий у кучмозаврівській редакції. І радянські дисиденти плювали на закони СРСР, займаючись "антирадянською агітацією і пропагандою".

   >
   > Далее слово "меджлис" - это в переводе на русский с тюркских языков обозначет "парламент". Именно так называются парламенты в Турции, Казахстане, Туркменистане, Узбекистане, Азербайджане и еще кое где. Т.е татары создали не общественную организацию , а будущий парламент своего самостийного государства. Руководители меджлиса не скрывают своей цели: востановление государственности.

   Ну і добре. Кожен народ має право на власну державу.

   >
   > И у демента крыские татары , которые пришли в 15том веке на эту землю с огнем и мечем, называтся коренным народом?

   Всі колись прийшли кудись з вогнем і мечем. Чи Ви можете назвати більш корінний народ Криму, аніж кримські татари? Адже таврів не існує. Як і скіфів.

   >
   > Может лет через 10-15 , когда ситуация повторится аналогично косовским событиям

   Нє даждьотєсь. Хоч таким, як Ви, цього дуже і хочеться.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.22 | Len

    Re: Вам лучше знать кем Вам быть!

    Пан Свистович. Если Вам приятно быть национал-дементом- я соглашусь с ВАми.Вам виднее. Деменция - это процесс, заключающийся в постепеннои м неуклонном снижении умственных способностей. Вас это устраивает? Ну и ладненько. А теперь по сути ?
    У Вас "Плюванння на дурнуваті закони авторитарної держави не дорівнює плюванню на саму державу як сутність.".

    Напомню Вам по памяти , может быть неточно, изречение древних: "Legalitas regnorum fundamentum"( в переводе с древнего языка на общепонятный - "Законы есть основа государства". Поэтому достаточно плюнуть один раз на закон, и пойдет и пойдет далее. Большевики в годы Гражданской Войны думали что они применят насилие против "эксплуататоров" а когда война закончится то это прекратится. Ничего подобного. Нет, репрессии затянулись надолго. Один раз нарушив принципы, далее идут нарушения. Очень плохо когда граждане начинают называть законы своей страны - дурноватыми. Законы надо уважать. Кстати, регистрация партий существует во многих странах. Меджлис НИКОГДА не будет уважать украинские законы, потому что создан он по национальному признаку. А те крымские татары , которые УВАЖАЮТ законы Украины( плохие или хорошие , неважно) вступают в украинские ПОЛИТИЧЕСКИЕ партии: в РУХи, КПУ, СПУ, СДПУ(о), НДП, НУ и еще многие другие. Меджлис - организация, ориентированная на Турцию а не на Украину. А их сегоднешние слова о поддержке "самостийности" есть не более чем тактический ход. Поверьте человеку, который жил "во власной державе" в несколько раз больше чем ВЫ.

    У Вас "Татари, на відміну від кримських лєнів, ніколи не виступали за приєднання України чи Криму до Росії, вони за незалежну Україну.".

    Я не знаю что такое:"крымские лены". Я понимаю что Вы человек с исковерканным мышлением, по простонародному "дурак". Я , например, не встречал человека, выступавшего за "приеднання" Украины до России. Даже Сталин не "приеднував" Украину до России. С 1918 по 1991 год Украина не была присоединена к России, а было такой же частью федеративного государства СССР как и Россия. Ранее Киевская губерния абсолюно ничем не отличалась от Московской губернии и никогда не была "приеднанна" до любой губернии. Ваше представление, нелепое по сути, идиотское по содержанию равноценно утверждению что Калифорния присоединена к Техасу или Бавария к Саксонии. Я понимаю, что до такого демента как ВЫ это не дойдет. Вы НИКОГДА не узнаете что с 1964 по 1982 год власть в СССР принадлежала украинской элите, которая преспокойно правит и сейчас на Украине. Процессы происходившие на одной шестой Земного шара с 1654 по 2004 год, остались для Вас тайной. Отсутствие у Вас аналитических способностей , вызванных дементным влиянием малороссийского сепаратизма, усугубленного личной непорядочностью и отсутствием нравственного стержня приводит Вас к стандартным штампам, заполонившим созданный Вами форум. Выше сказанное приведет Вас к тому Вы жили и будете жить в оппозиции к собственной стране и своему народу. Без Истории и в грязной свалке примитивных михвов.

    У Вас "Я теж, наприклад, збираюся плювати на закон про мітинги, якщо він буде прийнятий у кучмозаврівській редакції.".

    Все это я уже описал. Вы плюёте не на закон а на парламент, который принял его не в той "редакции". Плюя на парламент, Вы плюёте на ГОСУДАРСТВО. Плюя на ГОСУДАРСТВО, Вы плюёте на народ. Вы , мелкая сошка из мухосранской демшизы, позволяете ставить условия ГОСУДАРСТВУ: какие законы Вы уважаете а какие нет.УИ нас миллионы граждан умнее и образованнее Вас и если они начнут сортировать законы и их соблюдение по принципу: 1) хороший - выполню 2) "дурноватый" - нет , не выполню его требования.

    Если у нас наберется хотя бы пятая часть населения ввиде таких "моральных уродов" , то точно впервые придется "приеднувать" Украину.
    Государство развалится. К счастью, подобного отребья у нас "обмаль".

    У Вас "Ну і добре. Кожен народ має право на власну державу.".

    Вы несколькими строками Выше писали что татары за Украину. Так татары за существование в составе Украины или в составе "власной" державы???
    Разберитесь с двоемыслием в своей верхней голове.

    У Вас "Всі колись прийшли кудись з вогнем і мечем. Чи Ви можете назвати більш корінний народ Криму, аніж кримські татари? Адже таврів не існує. Як і скіфів.".

    Раньше татар в Крым пришли греки, караимы, русские ( население Киевской Руси). Что касается тавров и скифов, то напомню Вам латинскую мудрость: "Оmnia mutantur, nihil interit" , что в переводе с перворимского языка на третьеримский звучит " Все меняется , ничто не исчезает". И тавры и скифы не исчезли а перешли в другое качество. Они ассимилировались с нашими предками, которые пришли с огнем и мечем на берега Днепра в середине первого тысячелетия. На берега Северного Причерноморья украинцы пришли с плугом на земли , взятые российским мечом в век Екатерины.

    У Вас "Нє даждьотєсь. Хоч таким, як Ви, цього дуже і хочеться.".

    Нет , мне не хочется. Просто я обладаю умением мыслить, ощущаю тенденцию. По простонародному : немножко серого вещества поболее чем у Вас. Не обижайтесь. Nothing personal. Просто у малороссийских сепаратистов идут дементные процессы. У Вас нет политического образования, но и в банковской сфере , где Вы вроде бы дослужились до средних чинов, Вы несли мне такой бред, что наличие дементных явлений в Вашем сознании несомненно.

    На сим остаюсь истинным почитателем Вашего творчества и с нетерпением жду Ваших дальнейших сообщений. В.В.Кобелюха. г.Киев. 22 мая 2004 года от Рождества Христова
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.22 | line305b

     UVMOD: чего б не стереть этого уродца к чертовой матери?

     Честное слово, не вижу причины терпеть весь этот бред, да еще и высказанный по отношению к такому событию...
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.05.22 | Безробітний

      Совсем недавно...

      line305b пише:
      > Честное слово, не вижу причины терпеть весь этот бред, да еще и высказанный по отношению к такому событию...

      кто-то зашел в ветку, посвященную Дню Победы, и написал "Ненавижу советские праздники".

      Отмечу только, что никто не призывал стереть вышеупомянутое сообщение и никто не давал оценку умственным и моральным качествам автора, несмотря на то, что День Победы является святым днем для миллионов украинцев.

      Не судите да несудимы будете...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.05.23 | Len

       Re: А Вам неясно почему ?.

       Вельмишановный пан Безработный. Почему тот в....к ненавидит советские праздники? А потому что их массово отмечает наш народ!! Любой праздник( Новый Год, 23 февраля, 8 марта, 1 мая, 9 мая ) отмечается в народе более радостно чем например 24 августа. Это его и злит. Отсюда и ненависть.
       С уважением Len Кобелюха 23 мая 2004 года. г. Киев
      • 2004.05.23 | line305b

       Где противоречие?

       В чем проблема в том, чтобы ненавидеть ваш "праздник победы" - ха ха, простые советские люди праздновали каждый год 9 мая - кому какое дело, что через 9 дней наступала годовщина смерти десятков тысяч крымских татар от рук того самого режима, во славу которого они орали "да здравствует"... И в том, чтобы ненавидеть Лена, который во всю оправдывает тот самый уродский режим... Точно также, как и всех остальных, кто празднует вашу "победу" - вот за такие каннибальские празнички.

       Уж немцы, хотя бы, от стыда за свое, предали забвению все, что касалось и той войны, и того самого режима... а тут, смотри ж ты, "не судимы будете"... Да вот очень бы неплохо, вместо того, чтобы слезиться по поводу "наших дорогих ветеранов", взяться хорошенько за историю тех дней, и всех, кто выселял, расстреливал, убивал и гноил объявить поименно - так, чтобы "страна знала своих героев".. А то ж, прикрылись, уроды, спинами "плохих правителей".. "а мы не виноваты", у нас голова в заднице была все это время - ничего не слышали, ничего не видели.. сволочи.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.05.23 | Безробітний

        Противоречие с законом

        line305b пише:
        > В чем проблема в том, чтобы ненавидеть ваш "праздник победы" - ха ха, простые советские люди праздновали каждый год 9 мая - кому какое дело, что через 9 дней наступала годовщина смерти десятков тысяч крымских татар от рук того самого режима, во славу которого они орали "да здравствует"... И в том, чтобы ненавидеть Лена, который во всю оправдывает тот самый уродский режим... Точно также, как и всех остальных, кто празднует вашу "победу" - вот за такие каннибальские празнички.
        >
        > Уж немцы, хотя бы, от стыда за свое, предали забвению все, что касалось и той войны, и того самого режима... а тут, смотри ж ты, "не судимы будете"... Да вот очень бы неплохо, вместо того, чтобы слезиться по поводу "наших дорогих ветеранов", взяться хорошенько за историю тех дней, и всех, кто выселял, расстреливал, убивал и гноил объявить поименно - так, чтобы "страна знала своих героев".. А то ж, прикрылись, уроды, спинами "плохих правителей".. "а мы не виноваты", у нас голова в заднице была все это время - ничего не слышали, ничего не видели.. сволочи.

        Это кто, простите, сволочи? Простые советские люди? Украинцы?
        У них голова в заднице была?
        Ненавидите Вы миллионы украинцев, которые Праздник Победы празднуют? Каннибальский праздничек по-Вашему?

        Значит ненавидите вы также и Украину, гражданином которой являетесь.
        Должен Вам напомнить, что День победы- это государственный праздник Украины. И разжигание национальной ненависти по украинским законам преступлением является.

        Только не захлебнитесь слюной своей, от ненависти выделяющейся, уважаемый украинофоб.

        Можете не отвечать, Ваши хамство и украинофобский бред мне неинтересны.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.05.26 | line305b

         Надеюсь, что 9 мая отменят как государственный праздник...(-)

     • 2004.05.26 | Михайло Свистович

      Треба було витерти. Але як вже не витерли, то хай висить (-)

    • 2004.05.22 | Zy

     Re: Вам лучше знать кем Вам быть!

     > Вы плюёте не на закон а на парламент
     > Вы , мелкая сошка
     > Просто я обладаю умением мыслить, ощущаю тенденцию

     И Вы позволили себе не заметить гораздо более важную тенденцию, заслуживающую внимания. Надеюсь, Вы догадались, что речь о сегодняшнем государстве, в котором парламент (как и иная ветвь власти) научился плевать на законы. Скорректирую (дабы не обижать Вас низким слогом) – парламент научился не придерживаться строгости закона. А теперь, господин Кобелюха, слабо воспроизвести цепочку плевков в обратном порядке?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.05.23 | Len

      Re: Саид, как тебя понимать ?

      Вельмишановный пан Зы! У Вас "котором парламент (как и иная ветвь власти) научился плевать на законы. ".

      Уточните , когда и как парламент Украины плюнул за законы ?

      У Вас "А теперь, господин Кобелюха, слабо воспроизвести цепочку плевков в обратном порядке?".

      Отвечаю, я не Пан Хмара и плевать не умею.

      На сим остаюсь истинным почитателем Вашего творчества и с нетерпением жду Ваших дальнейших сообщений. В.В.Кобелюха. г.Киев. 23 мая 2004 года от Рождества Христова
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.05.23 | Zy

       Re: Саид - Кобелюхе. Термінове

       > я не Пан Хмара
       Безсумнівну, пан Хмара Кобелюхою бути не може
       > плевать не умею
       Знову співчуваю - так прикро, що "процесс, заключающийся в постепеннои м неуклонном снижении умственных способностей" скінчився "обезвоживанием организма" :ouch:
       > когда и как парламент Украины плюнул за законы
       Не ображайтеся, але може Вам трохи зачекати, коли організм відновиться ?
       Як себе не шкода , то звертайтеся до інтерв’ю, виступів, голосувань, рішень судів і т.і. , - отримаєте таку вичерпну інформацію з приводу "можливого і неможливого", що .. із слиною не матимете більше проблем
       Р.S. Більше гілку не засмічую, тому що "плюватися" не гарно, але й пан Кобелюха не має бути виключенням ;)
 • 2004.05.19 | Скептик

  Шкодую що не зміг бути присутнім(-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.19 | Михайло Свистович

   Сподіваюсь, що наступного року у Вас буде така можливість.

   Якщо все буде добре, ми проводитимемо подібні акції цього дня кожного року. Ну і на значно кращому рівні, сподіваюсь, бо тут в нас стільки справ наклалось, що я, наприклад, ще й досі не можу відійти від напруження й нагадую собі вичавлену цитрину. В нас не було можливостей провести цей мітинг-реквієм, та ми не могли його не провести і все ж таки провели.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.23 | Чучхе

    Але наявне погане співробітництво Майдану з пресою

    принаймні публікацій про акцію було дуже мало.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.27 | Михайло Свистович

     Ми не встигали вже "поспівробітничати".

     Розіслали всім повідомлення зранку і все. Тут вибирати треба було: чи піаритись (соромитись, я б сказав), чи все ж провести мітинг чисельністю більшою ніж 20 осіб.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.05.27 | Чучхе

      Невже у тебе нема жодного домашнього номера працівників преси?

      Подзвонив би, а вони - гульк і прийшли.

      Бо загал оцінює акцію завжди трохи не так як її організатори.

      Навіть, якби мітинг не відбувся, а про нього написали б газети, як про такий, що відбувся, то це було б ефетивніше, ніж мітинг відбувся, але чули про нього лише кілька сот чоловік. Цинічно, але факт.

      І потрібно (не хотів би, щоби ти це прийняв це на свою адресу) якось побороти гординю, мов ми такі порядні, чого це нам співробітничати з виданнями, які всі куплені режимом, всі продажні. Які є, такі й є, тре й з ними працювати.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.05.27 | Михайло Свистович

       Я вже писав, що в мене не було часу на дзвінки

       І так бігав, як запарений.

       Чучхе пише:
       >
       > Бо загал оцінює акцію завжди трохи не так як її організатори.

       В цьому випадку нам був по фіг загал.

       >
       > Навіть, якби мітинг не відбувся, а про нього написали б газети, як про такий, що відбувся, то це було б ефетивніше, ніж мітинг відбувся, але чули про нього лише кілька сот чоловік. Цинічно, але факт.

       Саме в цьому випадку такий варіант був би не лише цинічним, але й неефективним.

       >
       > І потрібно (не хотів би, щоби ти це прийняв це на свою адресу) якось побороти гординю, мов ми такі порядні, чого це нам співробітничати з виданнями, які всі куплені режимом, всі продажні. Які є, такі й є, тре й з ними працювати.

       Ніхто не відмовляється з ними працювати, і ніякої гордині тут немає. Була лише нестача часу.
 • 2004.05.27 | Чучхе

  Для мене цей мітинг мав цікаві наслідки

  хоч я на ньому й не був.

  Далі все адресується переважно СВИСТОВИЧУ (чи МАРТИНЮКУ)

  До мене прийшли "ходоки" з корейського земляцтва Києва, вражені тим татарським мітингом і спитали, чи не може "Майдан" організувати у жовтні щось таке і для корейців, які по суті були першою депортованою нацією СРСР - ще в 1937 році.

  Колись я цим людям показував сайт "Майдан" і вони чомусь вирішили (чесно, не давав ніяких приводів до цього!) що я в ньому велика шишка. До ого ж тут вони вичитали про акцію з татарами і загорілись ідеєю зробити щось подібне. Втім, якщо тебе така ідея надихне, я вас сконтактую. Думаю, чисельну аудиторію та такі-сякі фінанси вони зможуть забезпечити (а ні - то в посольстві попросимо ;) ).

  Мансе!

  :jap:
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.27 | Абу

   так душевно не вийде

   мені так здається.

   до речі питання (без жодного наїзду))) - а ти пару рядків про татарську акцію написав?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua