МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Брюссель, Янукович, справа Ґонґадзе та ще дещо...

05/19/2004 | KAKTUZZ
Керівництво НАТО ще не вирішило , на якому рівні візьме Україна участь в стамбульському саміті НАТО. Про це нині заявив журналістам Генральний серетар альянсу Яаап де Хооп Схефер після зустрічі з прем”єр міністром України Віктором Януковичем. Це птання, зазначив Генеральний секретар НАТО буде вирішуватись за участі всіх учасників Північно-атлантичного союзу. Про це повідомив кореспондент радіо “Свобода”.


Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схефер розпочинаючи совю промову перед журналістами насамперед поздоровив український народ з перемогою Руслани Лижичко на конкурсі “Євробачення” і сказав що це значна подія для України. Далі Генсек альянсу наголосив, що для НАТО поглиблення співпраці з Україною є дуже важливим. Яаап де Хооп Схефер повідомив журналістам, що під час перегворів з українським прем”єром України Віктором Януковичем йшлося про реалізацію цільового плану Україна - НАТО. А саме, про стан демократії в Україні, свободу преси, реформи в еконміці та збройних силах України. Яаап де Хооп Схефер зазначив Сторони обговорили і надзвичайну подію поблизу Мелітополя. З цього приводу Віктор Янукович сказав, що проблема утилізації боєпарипасів – це серйозна проблема і її розв”язати і США головний партнер у її розв”язанні. Щодо скорочення збройних сил України то воно відбудеться лише за надання соціального захисту звільнених в запас військовослужбовців.
На запитання журналістів ,чи нестиме відповідальність за те що сталося поблизу Мелітополя міністр оборони України Євген Марчук? Віктор Янукович відповів, що розслідування з цього приводу завершиться 20 червня , а рівень відповідальних осіб за цей випадок буде визначати РНБО, але Віктор Янукович особисто вважає що відповідальність за прикрий випадок поблизу Мелітополя понесуть вищі посадові особи міністерства оборони України.

Наступна зустріч українського прем”єра під час його візиту до Брюсселя відбулась з Головою Європейської Комісії Романо Проді. Переговори відбувались в контексті “Європейської політики сусідства”. Зокрема мова йшла про лібералізацію торгівлі, прикордонне співробітництво, вироблення спрощеної процедури видачі віз громадянам України для поїздок в країни розширеного Європейського Союзу, питання надання Україні статусу держави з ринковою економікою, ухвалення плану дій щодо співпраці між Україною і ЄС та традиційне запитання стосовно свободи засобів масової інформації в Україні. На запитання кореспондента радіо “Свобода”, чому Єврокомісія зволікає з передачею рекомендацій надати українській економіці ринковий статус на розгляд ради міністрів ЄС , Романо Проді назвав дві причини. Перша - це незбалансована політика цін в Україні і друга причина – відсутність закону про банкрутство.

Віктор Янукович назвав ці проблеми старі й повідомив, що для їх вирішення створена спецальна експертна група, котра допоможе розв”язати ці запитання ще до саміту Україна – ЄС. Саміт відбудеться дев*ятого червня. Нині ввечері в Раді міністрів ЄС віктор Янукович Зустрівся з верховним представником ЄС у справах зовнішньої політики та безпеки Хав*єром Соланою з яким обговорив перспективи співпраці між Україною і Євросоюзом в царині нової оборонної політики Європейського Союзу.

По завершені цих зустрічей Янукович взяв участь у конференції Україна – Розширений ЄС. Під час конференції Генеральний скретар Міжнародної федерації журналістів пан Вайт заявив Януковичу , що смертність журналістів в Україні перевищує смертність журналістів навіть в диктаторських країнах Африки. Аден Вайт звинуватив уряд Віктора Януковича в повільному розслідуванні вбивства Георгія Гонгадзе і вручив йому з цього приводу ноту протесту від імені Міжнародної організації журналістів. Янукович у своє оправдання сказав , що вбивство вже розкрито і справа в суді. Пізніше з”ясувалось що Янукович переплутав сиправу Гонадзе із справою Александрова.

Прес-реліз федерації незабаром з"явиться на сайті www.ifj.org


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua