МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Щодо анархістів

05/19/2004 | Войсхауз
Скажіть, будь-ласка, а де на Майдані була інформація про те як анархи рвали календарики з Ющем?
Стосовно САУ, то звертаю Вашу увагу на те, що це специфічні анархісти (анархо-капіталісти), які, м"яко кажучи, непопулярні (їх залишилось кілька незначних груп) в лівій тусовці Заходу та Сходу. По-друге, діяльність САУ в Україні протягом 6 місяців - це пікети біля судів та прокуратури на захист певних комерційних структур.
В Україні існують і інші анархи - "Тігра-нігра", анархо-синдикалісти, анархо-комуністи та ін.

Відповіді

 • 2004.05.19 | S@nya

  Re: Щодо анархістів

  Войсхауз пише:
  > Скажіть, будь-ласка, а де на Майдані була інформація про те як анархи рвали календарики з Ющем?

  http://maidan.org.ua/static/news/1083430629.html
  http://maidan.org.ua/static/news/1083445821.html
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.19 | DevRand

   тут ще, найсвіжіше:

   http://maidan.org.ua/static/mai/1084975309.html
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.19 | S@nya

    Re: Я думаю питалися якраз після прочитання цього (-)

   • 2004.05.19 | АнтиЄвро

    Приватизація брендів

    зверніть увагу, зараз в в Україні в кого більше бабок, то й і приватизує найсмачніші назви політичних течій минулого. Ну от що здавалося спільного мають САУ зі справжнім анархізмом - еволюція, йти у Верховну Раду, - звичайні ліберасти. Але бабло вочевидь є - видають же вони якось свій "Набат"(і назва до речі приватизована зі славетного анархістського минулого поч. ХХ століття). А що спільного зі справжніми комуністами і функціонерами з КПУ - скільки там людей, що добре поєднують марксизм-ленінзм з приватною власністю? А що спільного із соціал-демократією у СДПУ(О) - яким боком ця партія ліва? У випадку з нашою СДПУ(О) я погоджуюся зі Сталіним , що від соціал-демократії до фашизма - один крок.
    З приводу інфи НеДохтора - Left.ru -сайт склочний, і подекуди пропутінський, вони з багатьма українськими лівими конфліктують. Єдине, що в них можна почитати - це матріали про перебіг подій у справі одеських комсомольців. Але цікавий момент: коли я звернувся до Left.ru з прооханням дати мені інфу по одеській справі, вони спершу погодилися, а після того, як як повідомив, що писатиму українською. перестали листуватися зі мною.
    До анархістів з усіх перерахованих осіб можна зарахувати хіба Задираку, Докукін справді був одним із засновників ЛОМа, але у лівих колах більше відомий як лідер РКМ - ревоюційно-комуністичної молоді, доволі успішного лівацького молодіжного руху, що десь на 2000 рік зійшов з політичної арени - принаймні відтоді їхнього червоного прапора з Че Геварою на лівих мітингах вже не видно. Докукіна знаю особисто, з власних вражень можу сказати, що це чесний, порядний, почасти аскетичний хлопець. До речі у справі одеських комсомольців його шмонали - конфіскували комп і купу літератури. І про випадки шантажу з його боку ніколи не чув.
    Тому я б не радив поспішати розвішувати ярлики. У лівій тусовці слово "провокатор" - це те саме, що у правій "жид", або "кагебіст" - себто термін, яким таврують усіх ворогів - від ідеологічних до тих, хто у трамваї наступив тобі на ногу, не так подивися чи звабив твою дівчину.
    Українські ліві анархісти європейського гатунку зараз гуртуються довкола сайту www.zaraz.org - політично активними їх не назвеш, але факт, що вони не мають бабок, і не відробляють чужі бабки. Так собі "лібертарії".
 • 2004.05.19 | НеДохтор

  А це що за "анархісти"? Re: Щодо анархістів

  Войсхауз пише:
  > ...> В Україні існують і інші анархи - "Тігра-нігра", анархо-синдикалісти, анархо-комуністи та ін.
  А що це за герої:
  Володимир Задирака, Віталій Кулик, Юрій Докунін...

  Джерело так собі, але в є там хоч доля правди?

  http://www.left.ru/2002/leto/ksrd.html
  --------------
  ...
  1. Установлено настоящее имя члена КСРД, скрывавшегося за псевдонимом
  «Архипа Молотова» или «Архипа Серпимолотова». Это – ВЛАДИМИР ЗАДИРАКА, «Вован». В прошлом пользовался псевдонимом «Владимир Чехута». Вот справка, полученная из Украины. Приводим ее полностью. Оценка упоминаемых политических организаций может не совпадать с мнением редакции.

  «Архип Серпимолотов».
  «Настоящее имя - Владимир Задирака. Активист анархистского движения с
  1988 года. Участник трех сьездов Конфедерации анархистов Украины. Последовательно выступал за украинизацию анархистского движения Украины. Чужд всему русскому. В 1994 году вместе с троцкистом Верником и маоистом Докукиным организовал в Киеве провокаторское Левое Объединение Молодежи (ЛОМ), принимал участие в деятельности Студенческого профсоюза "Пряма дия" (там было много честных ребят, раскусивших его). В анархистской среде Украины известен как штатный провокатор. Принимал участие в развале работы анархистского сопротивления в Украине. В 1997 году после репрессий СБУ в анархистской среде Киева пропал с поля зрения организованного движения. Всплыл в пропрезидентской телекампании "Ай-Си-Ти-Ви" в качестве аналитика и телекоментатора в известной передаче олигарха Пинчука "На самом деле", где последовательно проводил линию на уничтожение оппозиционного движения "Украина без Кучмы". Тогда же публично размежевался с анархистским прошлым, заявив о своих социал-демократических симпатиях. В 2000 году неожиданно присоединился к лево-националистическому проекту
  КСРД. Известен рядом русофобских публикаций».

  К этому надо добавить, что Задирака является страстным ненавистником пророссийского режима Лукашенко и врагом союза между Россией и Беларусью. Работает на канале ICTV (компания “Телефабрика”, Киев).

  В. Задирака подозревается в сотрудничестве с органами МВД Украины. Его неоднократно обвиняли в сдаче оперативникам МВД трех киевских анархистов во время всеукраинской акции протеста ВСР в марте 1997 года. Мы призываем активистов КРИ, выдвинувших эти обвинения, выступить с подробностями этой истории.


  2. «Координационный совет рабочего движения» состоит из следующих лиц:

  Юрий Докукин, Алексей Выборнов, Владимир Задирака и Евгений Лешан.

  Последний - бывший депутат Верховной Рады от КПУ, член ЦК и завотделом ЦК
  ЛКСМУ, сын крымского партийного функционера, известный в «комсомольских»
  кругах Украины и России, видимо, служит для этой этой группы свадебным генералом, придавая ей респектабельность в глазах левых сил. Поведение Лешана после опубликования нашего заявления показывает, что он сознательно пошел на сотрудничество с зубатовцами. (См. Приложение)

  Юрий Докукин - лидер группы - имеет давнюю репутацию провокатора. По словам
  одного из наших корреспондентов «Докукин активно манипулирует слухами и сплетнями, широко использует рассылочное болото для дутой саморекламы и подрывной деятельности против украинских левых. При этом, он нарушает правила элементарной человеческой порядочности, не говоря уже о левой политкорректности. Аналогов подобного агрессивного провокаторства среди левых СНГ не существует – во всяком случае, нам они не известны».

  А вот что пишет товарищ из Днепропетровска:
  «имя Ю.Докукина стало синонимом провокаторства, отличительной чертой
  которого является исключительная агрессивность, наглый, безапелляционный тон и постоянное использование абсолютно лживой, сфабрикованной информации, направленной как против организаций в целом, так и персонально против отдельных их представителей. С этой целью Докукин действительно нередко прибегает к шантажу, причем, зачастую - к шантажу с использованием информации личностного, неполитического и даже интимного характера».

  В другом письме упоминается о своего рода философии политической провокации, которую одно время пропагандировали Ю. Докукин и А. Выборнов, ссылаясь на статью московского анархиста Д. Костенко «Красный проходимец». Редакция не располагает текстом этой статьи и будет признательна, если кто-нибудь пришлет ее нам.

  ПОПРАВКА. В нашем заявлении Ю. Докукин ошибочно называется лидером луганской группы. Теперь выяснилось, что к комсомолу Луганска он не имеет никакого отношения.


  3. С «KСРД» близко сотрудничает «политолог» ВИТАЛИЙ КУЛИК, может использовать превдоним «Дик Чейни», старый приятель Ю.Докукина, один из основателей и член Высшего совета праволиберальной украинской организации «Молодая Украина», финансируемой фондом Сороса «Возрождение», главный консультант «KСРД» по «российскому империализму».

  В. Кулик является также директором киевского «Центра исследований проблем гражданского общества» (ЦДПГС, с октября 1998 года), также финансируемого фондом Сороса «Возрождение». На деньги этого фонда В. Куликом и А. Голобуцким, одним из лидеров «Молодой Украины», была написана и издана книга «Молода Украiна: сучасний органiзований молодiжний рух та неформальна iнiцiатива», 2000, представляющая собой
  прекрасный образчик сбора информации о левых силах страны для аналитиков СБУ и НАТО. В 1996, в соавторстве с А. Голобуцким и А. Боярунцем, Кулик издал на деньги Сороса антилукашенковский трактат о «кризисе свободы слова» в Беларуси («Беларусь перед выбором: демократия или авторитаризм»). В том же году, в соавторстве с Ю. Докукиным и А. Голобуцким, на деньги Сороса издается брошюра по профсоюзному движению
  Украины (Голобуцький О., Докукiн Ю., Кулик В. «Сучасний профспiлковий рух в України». — К.,1996), которую один из наших корреспондентов назвал «образцом легального сбора информации для нужд империалистических служб».

  Многосторонний В. Кулик является также автором хвалебного предисловия к недавнему переизданию (на деньги канадских бандеровцев) скандальной книги украинского расиста Павло Штепы «Московство». Одновременно Кулик выдает себя за троцкиста-"ламбертиста" и держит сайт виртуального «Молодежного союза Украины «Борьба», который «объединяет сторонников идей и принципов провозглашенных IV Интернационалом».

  Можно с полным правом предположить, что Виталий Кулик является одним из главных звеньев, связывающих группу Ю. Докукина с госорганами Украины. Кулик занимает пост главного консультанта Национального института проблем международной безопасности при Совете национальной безопасности и обороны Украины. Это научно-разведывательное учреждение, недавно образованное на базе бывшего Национального института украинско-российских отношений, в котором Кулик занимал пост главного консультанта Отдела региональной безопасности, играет активную роль в Совместной рабочей группе Украина-НАТО. Так в октябре прошлого года шеф В. Кулика С. И. Пирожков - директор НИПМБ и зам. секретаря СНБО Украины - возглавлял делегацию Украины на заседании этой группы, посвященном военной реформе.


  ...
  --------------
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.19 | Vadym Gladchuk

   Re: А це що за "анархісти"? Re: Щодо анархістів

   Вони працюють проти Ющенка!!!!!!!!!
   Це новий - старий проект влади на кшталт "тупий та ще тупіший" :)
 • 2004.05.19 | Скептик

  А ще існують націонал-анархісти

  http://www.lab.org.ua/?them=panorama&id=348
 • 2004.05.20 | Автор інтерв'ю

  Чому ми зробили це інтерв'ю

  "Майдану" відомо про існування і діяльність інших лівацьких груп в Україні, але вони наразі не проявили себе якимось особливим чином у вітчизняній політиці (не обов'язково великій) - їх більше цікавить західна політика (від боротьби зі скінами до антиглобалізму).

  Хоча, з іншого боку, може, питання у відсутності комунікацій. Якщо вони надсилатимуть нам свій досвід боротьби на заводах/фабриках/гуртожитках/інших фронтах протистояння чиновників та решти людства, ми з задоволенням поставимо.

  САУ ж (можливо, через свою реєстрацію) досить активно інтегрувався в події довкола УБК і великополітичного протистояння (причому за фактичної відсутності власних акцій), тому ми вирішили розставити крапки над "ї", дізнвшись про "легальний анархізм" з перших вуст. Крмі цього, ІМХО, решта лівацьких груп не здатна вивести на демонстрації хоча б 70 чоловік. І є в мене серйозна підозра, що у випадку якогось провалу в таймінгу, ньюансу інтерв'ю тощо весь Майдан був би негайно затаврований яко "провокатори", "уклоністи", "колаборанти", "фашисти" і прочіє "шпіони" :) Корочє, хоч бери, і в "Міські легенди" одразу ж став.

  Але може бути, що я помиляюся.

  Зрештою, ми є медіа-ресурсом в усьому, що стосується ефективного спротиву владі і захисту прав людини, тож є відкриті для співпраці. І на окупованому українською редакцією :) www.communist.ru , і на лібертарному www.zaraz.org є що почитати.

  Так що будемо співпрацювати. Було б бажання. І не було б параної. :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.20 | Войсхауз

   Шукайте, і вам ...

   Щодо анархів - то Зараз - це справжні анархи. САУ - теж явище українськорї політики.
   Щож до РКМ тощо - дописи до Лефт ру робив Верник, який терпіти не може Докукіна, і це є факт. Лефт.ру - це російська шовіністична тусовка, провокація ФСБ, вони за Путіна агітували, запитайте у активіста Інститута "Республіка" Сашка Хоменка.
   Ще існують українські троцькісти - Союз "Боротьба" -
   www.union-borotba.ukrbiz.net (ламбертисти). Вони неодноразово проводили акції - проти приватизації Укрзалізниці (2002, 2003 та 2004 рр), проти прийняття КЗпП - в грудні 2003. 1 травня 2004 були на мітингу лівих - з ними Чем говорив.
   А повідомлення про те як анархи з САУ рвали календарики з Ющем - про це Гладчук писав, а його юрадреса - Володимирська ... ще з 1990-х (затерто) часів.
   Потрібно запитати у Гладчука - скільки йому СДПУ(о) платить, щоб він роль крота в в молодіжній туовці НУ відігравав.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.20 | Vadym Gladchuk

    Re: Шукайте, і вам ...

    Ну ти брешеш!!!!!!
    Рвав календарики хлопець, який подавав заявку на проведення маршу САУ до КМДА. У нас є навіть фотки :)
    Юрадреса у нас у іншому місці :) І ми служимо народу України, на відміну від тих хто з Володимирської облуговує російську ФСБ та Вована Путятю :)
    СДПУ - 0 не платить :) От гади :)
    Вони лише дають вказівки у змі нас ігнорувати, і висвітлювати лише тоді коли ми критикуємо Омельку :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.20 | Vadym Gladchuk

     Re: Шукайте, і вам ...

     Да до речі є ще живі свідки :) з числа організаторів караоке "НУ", які бачили як САУ-шники рвали календарики ... До речі вони наче у радниках Бондаренко ходять :) Самі перепитайте :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua