МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

КЛАС! З"їзд євреїв обрав Є. ЧЕРВОНЕНКА віце-президентом

05/19/2004 | Володимир
об’єднаної єврейської общини України.
-------------------------------------
Євген Червоненко: Я не піду з “Нашої України”, бо скажуть, що євреї зрадили Ющенка (http://www.razom.org.ua/viewnews/news/13370)


18 травня учасники З’їзду євреїв України обрали народного депутата Євгена Червоненка віце-президентом об’єднаної єврейської общини України. Коментуючи це рішення, парламентарій відзначив, що сьогоднішній з’їзд був найбільшим зібранням євреїв за всю історію незалежної України. “Мене обрали за абсолютної підтримки делегатів: 1972 голоси “За” (переконаний, що серед них був і мій батько - В.) і 2 “Утрималися”. Це дає мені підстави заявити, що така значна підтримка є не лише визнанням мого особистого авторитету серед євреїв України. Це також визнання авторитету політичної сили, до якої я належу,” – підкреслив Червоненко. На його переконання, “Наша Україна” - це ЄДИНА політична сила в нашій державі, яка будує чесну політику щодо євреїв.
Народний депутат також відповів на критику на адресу окремих його колег по парламентській фракції. “Що б ви не закидали на адресу цих народних депутатів, пам’ятайте: створити ворога значно легше, ніж здобути друга. Я домігся того, що всі мої колеги по фракції є моїми друзями,” – заявив парламентарій. Він також пообіцяв учасникам з’їзду: “Попри те, що мене знищує адмінресурс, попри те, що команди на моє знищення віддають євреї з відомої всім політичної сили, якщо мого нинішнього політичного противника єврея Суркіса будуть переслідувати – я першим встану на його захист” (це, мабуть, ЄДИНИЙ момент, де я не маю права погодитись з моїм УЛЮБЛЕНИМ найпрогресивнішим депутатом "НУ" і всієї ВР;) - В.).
Червоненко запевнив учасників з’їзду, що він не збирається агітувати їх голосувати за ту чи іншу політичну силу. “Не буду вам розповідати, що Донецьк та Мукачеве – це дорога до тоталітаризму, а, значить – до нових Освенцимів. Хочу попросити вас про одне: як громадяни України ви маєте прийти на вибори. Проголосуйте за ту політичну силу, яка відстоює принцип верховенства права, головне гасло якої “сила правди, а не правди сили”. Проголосуйте за демократію. Я прошу вас не брати ні в кого 20 гривень, бо вони перетворяться на срібники по відношенню до наших дітей. Давайте оберемо демократію, і тоді єврейського питання на порядку денному не буде, адже єврейське питання завжди було індикатором демократії,” – заявив народний депутат.
Відповідаючи на запитання, чи вбачає він у нинішніх діях владних сил спроби використати “національне питання” напередодні виборів, Червоненко заявив: “Судячи з шаленого тиску, який чинився на єврейські організації напередодні з’їзду, судячи з того, що на найбільшому за всю історію незалежної України зібранні євреїв не були присутні такі загальнонаціональні телеканали, як “Інтер” та 1+1, серед засновників яких, до речі, дуже багато євреїв, можна зробити висновок, що окремі сили не проти спекулювати на виборах “національним питанням”.

Прес-служба "Нашої України"

Відповіді

 • 2004.05.20 | S.D.

  Блин, хоть бери и проводи религиозно-исторический ликбез

  > Я прошу вас не брати ні в кого 20 гривень, бо вони перетворяться на срібники по відношенню до наших дітей

  Ну как так можно, да еще на съезде евреев?
  Начнем с того, что слово "сребренники" имеет негативный оттенок исключительно для приверженцев христианской религии, и их число в таком случае должно было быть отнюдь не 20. Во-вторых, по большому счету, с точки зрения ортодоксального еврея предательство апостола Иуды - это достаточно патриотичный по отношению к вере отцов поступок. В конце концов, сегодня денежная единица "серебренник" звучит как "шекель", и пугать собрание евреев тем, что "ваши 20 гривень превратятся в шекели для ваших детей" - это очень, очень, очень забавно. :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.20 | Володимир

   Уточнення:

   "...пугать собрание евреев тем, что "ваши 20 гривень превратятся в шекели для ваших детей" - это очень, очень, очень забавно". Він сказав не "ваших", а "наших дітей"... Це дуже важливо.
 • 2004.05.20 | 123

  Ця подія відповідає на закиди щодо відвертої провладності з*їзду

  А також відповідає на ці закиди і виступ Ющенка на з*їзді.

  От на з*їзді адвокатів Ющенку слова не дають...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua