МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Валимо законопроект про збори, мітинги і вуличні карнавали?

05/20/2004 | Правник
Карнавал мусить тривати, інакше йому настане капець, як той каже.
Конституційне право "збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації" (стаття 39 Конституції України) має бути непорушним, інакше капець настане залишкам демократії і громадянських свобод в Україні.
На сьогодні цьому загрошує ініційований гр-ном Кучмою Л.Д., (він же президент, відомий також під псевдо "Гарант Конституції") законопроект № 5242-2 від 23.03.2004 "Про збори, мітинги, походи і демонстрації" (дивіться тут: http://195.230.149.70:7777/pls/zweb/webproc4_1?id=&pf3511=17558).

Треба валити :gun:
(не Кучму - йому ще сидіти, а законопроект)

На Майдані є певний антидот:
- http://www.maidan.org.ua/news/index.php3?bn=maidan_just&trs=0&site=maidan&expnd=none
- http://maidan.org.ua/static/mai/1080571274.html

Пропозиція до Бабая, Свистовича та всєх-всєх-всех: якщо є технічні можливості - розіслати антидот на електронні адреси нардепів, партій, громадських організацій, ЗМІ тощо, причому незалежно від ідеологічного спрямування (СДУПа(нуль) це не стосується).
Деякі адреси нардепів є тут:
http://www.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_draft&trs=-1&key=1080043832&first=1084972230&last=1063012477

http://www.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_draft&trs=-1&key=1084972230&first=1084972230&last=1063012477

Службові мила інших нардепів можна надибати тут:

http://195.230.149.70:7777/pls/site/p_deputat_list

Думаю, що у Майданівських схронах є й інші цікаві адреси.

Ясна річ, великою мірою це буде до'дного місця. Але якщо може бути хоч якийсь результат, то пуркуа б і не па?

Відповіді

 • 2004.05.20 | Стопудів

  тут є гарні листівки й доступно розписана інфа

  www.livejournal.com/users/varto_ua

  Чому ВАРТO! протестувати проти законопроекту?

  Тому що це буде черговий підзаконний акт до статті Конституції про “свободу зібрань”, який своїми зачіпками дозволить чиновникам і правоохоронцям забороняти будь-яку акцію. Законопроект №5242-2 також спокушає чиновників вимагати в нас хабарі. Цей документ буде використаний у правовій боротьбі на всіх рівнях (від великої політики до дрібних бізнесових конфліктів) і – що найгірше – він стане додатковим аргументом для міліцейського патруля вимагати гроші або затримати людей, які ПРОСТО ЗІБРАЛИСЯ на вулиці чи в приміщенні.

  Згідно з текстом законопроекту, після його прийняття:

  * необхідно буде отримати дозвіл, попередивши про акцію письмово органи місцевого самоврядування за ДЕСЯТЬ днів до її проведення;
  * організатор акції має право проводити її в місці і в час, зазначений у повідомленні (на які отримав дозвіл), але тим не меньш, місце і час можуть бути легко змінені відповідно до пропозиції органу влади чи органу місцевого самоврядування;
  * буде запроваджено постійно діючу комендантську годину: збори та прилюдні заходи будуть дозволені лише з 9-ї до 22-ї години, а прилюдні заходи обмежені у тривалості — вони не мусять бути довшими за п'ять годин;

  * перешкоди руху транспорту відтепер можуть бути підставою для припинення прилюдного заходу, тобто підставою для обмеження конституційного права людей збиратися;
  * підставою для припинення заходу є не тільки, як було сказано, загроза для національної безпеки і т.п. (як допоки це є в Конституції), а й порушення будь-якої з вимог, в тому числі виключно бюрократичних, цього закону;

  * законом будуть регулювати також і збори, які визначаються наступним чином — "спільна присутність громадян, які зібралися у порядку, передбаченому цим Законом, для колективного обговорення будь-яких професійних, організаційних, соціально-побутових та інших питань у спеціально відведеному і пристосованому для цього місці". Таким чином, якщо хтось зібрався на кухні з друзями побазікати про політику, а то і просто про життя (так звані "інші" питання), не попередивши про це письмово органи місцевого самоврядування за десять днів до проведення "зборів", до цієї кухні може зайти наряд міліції і розігнати теплу компанію.

  * якщо осередок якоїсь партії влаштує збори для організації якоїсь акції, чи просто для обговорення якихось майбутніх дій, і повідомить про ці збори владу, згідно з цим законом до них має право прийти представник органів, а то і просто будь-яка особа ("люди в цивільному"), і послухати, що ж саме вони там обговорюють: зачіпкою стає визначення щодо того, що "прилюдний захід є доступною для всіх акцією". І якщо на внутрішньопартійні збори не допустять шпигуна чи провокатора, це стане підставою для розгону зборів.
  * організатор прилюдних заходів, серед іншого, має турбуватися про збереження зелених насаджень. В законопроекті і так достатньо погано визначених термінів, які в разі необхідності дозволять тлумачити їх як завгодно; наприклад, невідомо ким встановлені і невідомо як оцінювані "норми і стандарти звуку", або “близька” (наскільки?) відстань від тих чи інших установ. За недотримання цих норм зібрання людей, знов таки, розганятимуть.

  Тепер уявіть собі: зібралися ви з друзями у вихідний посидіти в парку на галявині. Нагадуємо: жодних розмов про політику чи, боронь Боже, про соціально-побутові питання, інакше ви мусили за десять днів до того повідомити райдержадміністрацію та РУГУ МВС. Отже, якщо ви зібралися посидіти та помовчати, вам можна, сівши п'ятою точкою на пучок трави, її прим'яти. Безумовно, одна-дві травинки після такого насильства так і не виживуть. Але поки ви не обговорюєте політичних питань, тобто не організували "прилюдний захід", вам можна так знущатися над природою. Якщо ж вам спало на думку колективно критикувати владу, будьте ласкаві пересуватися на достатній висоті над землею (звичайно ж, бажано так, щоб не чинити перешкод руху повітряного транспорту), інакше ви з вельми високою імовірністю нанесете шкоду зеленим насадженням, за що організатор демонстрації сяде. Не на траву, а на нари.


  ВАРТО! виступає проти всіх варіантів законопроектів на тему “зборів, мітингів, походів і демонстрацій”. Ми маємо ст.39 Конституції, і нам не потрібно жодних додатків до неї. Це може закінчитися соціальною напругою – якщо людям не дати збиратися мирно і без зброї, вони збиратимуться не мирно і зі зброєю. :)


  Текст листівки щодо законопроекту №5242-2:

  Запам’ятайте це число – 5242-2. Це – номер законопроекту, який розглядатиметься у Верховній Раді з наступного тижня. Якщо його приймуть, то:

  - Про будь-яке зібрання громадян (хоч концерт, хоч пікнік) треба буде зазделегідь повідомити владу. Влада може це зібрання перенести в інше місце або заборонити;
  - Будь-яке несанкціоноване зібрання громадян (хоч концерт, хоч пікнік) може бути заборонене судом і розігнане міліцією;
  - З 22:00 до 9:00 вводиться комендантська година.

  Наслідком прийняття цього законопроекту буде:
  - Ще більше можливостей у чиновників вимагати в нас хабарі;
  - Ще більше можливостей у правоохоронців вимагати в нас хабарі;
  - Перетворення України на одну велику “зону”.

  У наступний вівторок Верховна Рада починає розгляд законопроекту №5242-2 “Про збори, мітинги, походи і демонстрації громадян”. Цей законопроект у березні подав Кучма – він вимагає його розглянути терміново. Наведені вище “норми закону” прописані там чітко.
  Знайти текст законопроекту можна на офіційному сайті ВР www.rada.gov.ua.

  Ми не хочемо жити по правилах “зони”. Так що будемо боротися. Приєднуйся, буде весело!

  ВАРТО! діяти разом.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.20 | Правник

   Добре! Це може бути третій складник антидоту (-)

 • 2004.05.20 | Dworkin

  А когда рассмотрение законопроекта??? (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.20 | Правник

   Якщо вірити інформації на сайті ВРУ

   , а саме оцій:
   http://www.rada.gov.ua/zakon/new/WR/WR180504.htm

   то принаймні не на цьому тижні, так що певний час ще є. Але цій скурвий законопроект, яко внесений, прости Господи, президентом, ВРУ мусить розглядати першочергово.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.20 | Dworkin

    Блин! Аесть какие-то раскладки по фракциям?

    Кто его будет поддерживать, а кто нет?

    По моему в наших уловиях, если чтото и лоббировать то ан уровне фракций. Т.к. депутаты все чаще голосуют соглсованно.

    Если какая-то фракция или ее часть ХОТЯ БЫ ТЕОРЕТИЧЕСКИ может проголосовать против, то тех нужно "трясти". А на те фракции, что 100% "возьмут по козырек" может лучше и сил не тратить?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.20 | Правник

     Re: Блин! Аесть какие-то раскладки по фракциям?

     Dworkin пише:
     > Кто его будет поддерживать, а кто нет?
     Ні, в мене такого нема. Зрозуміло, що НУ, БЮТ та СПУ не підтримають, Пєдіна братія - хрін її знає. "Центр" - сподіваюся.

     > По моему в наших уловиях, если чтото и лоббировать то ан уровне фракций. Т.к. депутаты все чаще голосуют соглсованно.
     > Если какая-то фракция или ее часть ХОТЯ БЫ ТЕОРЕТИЧЕСКИ может проголосовать против, то тех нужно "трясти". А на те фракции, что 100% "возьмут по козырек" может лучше и сил не тратить?
     Тоді можна було би навіть навпаки і не витрачати сил на, скажімо, БЮТ, з котрою все зрозуміло - валитимуть. Але ідея в тому, щоби:
     а) дати додаткові аргументи та гасла опозиції,
     б) спробувати вплинути на "болото",
     в) зайве сказати тим, хто голосуватиме, що голосуватимуть за злочинне лайно,
     г) зчинити гвалт.

     Та врешті, якщо кидати милом, то це не така вже витрата сил. Мета виправдовує засіб :)
 • 2004.05.20 | ANT

  Додаткова інформація про президенський законопроект та...

  ... та порушення прав на мітинги та демонстрації дивіться тут
  http://zmi.kiev.ua

  ------------------------
  Кампанія проти президентського законопроекту
  http://zmi.kiev.ua/content/view/1271/2/
  ------------------------
  ЗВЕРНЕННЯ ІНСТИТУТУ “РЕСПУБЛІКА”
  http://www.zmi.kiev.ua/content/view/1256/2/
  ------------------------
  та інше...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua