МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Фальсифікація ``справи Халаджі'' продовжується

05/20/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Суддя Карпушова та голова Калінінського райсуду Ушенко продовжують фальсифікувати матеріали з кримінальної справи, в якій був засуджений керівник корпункту газети ``Свобода'' в Донецькій області Михайло Халаджі.


Попри те, що вирок у справі проти колишнього начальника одного з відділів УМВС у Донецькій області, який у своїх публікаціях викрив кримінальний бізнес Генпрокурора Васильєва, було проголошено ще 5 травня, протокол судового засідання М.Халаджі не показували до 20 травня. Лише після численних вимог М.Халаджі вдалося ознайомитися з протоколом і переконатися, що він був повністю переписаний. Зокрема, зникли відводи, які підсудний заявляв прокурору, записано, що начебто суддя роз'яснювала підсудному його права, хоча цього насправді не було й Халаджі неодноразово протестував з цього приводу. Повністю переписаний протокол засідання від 30 січня 2004 року, який раніше був скопійований та опублікований Володимиром Бойком (цей протокол Карпушова переписує вже втретє), а також протокол засідання від 9 квітня 2004 року, коли прямо в судовому засіданні за вказівкою судді В.Бойко був побитий міліцією.

Щоправда, весь перебіг судового процесу фіксувався аудіозаписом. Але голова суду Ушенко наказав не видавати М.Халаджі копії аудіофайлів для перевірки й зіставлення з текстом протоколу.

Майдан-Інформ зв'язався телефоном з Михайло Халаджі, який розповів, що зараз відбувається в Калінінському суді Донецька:

Негайно після проголошення вироку я написав письмову заяву з проханням видати мені копію протоколу та копії аудіо файлів з записом перебігу процесу. Але протокол я побачив лише через 14 днів, при цьому з'ясувалося, що протокол повністю переписаний. Коли нарешті я зміг прочитати цю фальшивку, то в черговий раз переконався, що донецькі судді почувають себе абсолютно безкарними й здатні на будь-яку фальсифікацію.

У лютому 2004 року суддя Карпушова дозволила мені перезняти фотоапаратом всю справу разом з протоколами тих судових засідань, які вже відбулися на той момент. Тепер ці протоколи також переписані, причому протокол за 30 січня - навіть іншим почерком. Багато чого з матеріалів справи
зникло, багато чого з'явилося. Я кілька днів поспіль домагався, щоби мені видали копії аудіофайлів, урешті-решт голова суду Ушенко відмовив мені в цьому. Але мені вдалося прослухати кілька файлів у суді.

З'ясувалося, що з запису були вилучені деякі мої промови, аудіозаписи в межах одного файлу явно склеєні з різних шматків, містять тривалі ``провали'', розрізняються рівнем шуму тощо. Також у суді мені відмовляються видати копію протоколів, хоча такий обов'язок суду прямо зазначений в Постанові Пленуму ВСУ від 24.10.2003 No8.

Очевидно, це робиться тому, ще не всі аудіозаписи вдалося сфальсифікувати - так наприклад, у протоколі записано, що мені в судовому засіданні роз'яснювалися мої права, а в запису цього не має. Доки справа дійде до апеляційного суду, думаю, сфальсифікованим буде не тільки протокол, але й усі аудіофайли.

Відповіді

 • 2004.05.21 | SpokusXalepniy

  А що каже за Карпушову Карпачова? (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.21 | Володимир Бойко

   Re: А що каже за Карпушову Карпачьова? (-)

   Взагалі-то мадам Карпачова питаннями дотримання прав людини не цікавиться. Принцип у неї такий. Щоби не відволікатися від постійних закордонних відряджень, в яких головна українська правозахисниця наполегливо переймає іноземний досвід. Але щодо Карпушової - Ви не повірете - Карпачова в лютому місяці направила листа в Раду суддів Донецької області з вимогою притягнути оць Карпушову до відповідальності за порушення права підсудного Халаджі на захист. Це трапилося після того, як Карпушова на першому ж засіданні винесла постанову про видалення з зали суду захисника Халаджі. Реакції на те подання в Раді суддів ніякої - кажуть, що маманя Карпушової, суддя Апеляційного суду Донецької області мадам Приходько - на листі Карпушової наклала резолюцію: "Просьба игнорировать".
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.21 | SpokusXalepniy

    А вы не придуривайтесь...

    ...будто вы и сами не знали, насколько легче осуществлять правосудие без адвоката.
    На месте судьи я бы и прокурора выгнал. Получил дело, вынес приговор, подписал и всё. Вечером бы позвонил по телефону адвокату, прокурору и обвиняемому - так, мол, и так. А то... развели пАнимаешь ли церемонии.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua