МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Розвиток ситуації по акції протесту біля ВР, розігнаної 18.05.2004 р.

05/20/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Як ви знаєте, аболютно неполітичну акцію, де люди всього лише вимагали дотримання тих прав, що прописані в Конституції, у вівторок зранку біля ВР було жорстоко розігнано. Сьогодні наш кореспондент з"ясовував в учасників деталі про подальший перебіг подій.

Після розгону було кинуто у воронок і затримано (з 10-00 до 20-00) 7 чоловік, з них 6 жінок (всім - за 50 років), та одного чоловіка.

Під час розгону до ВР проходили декілька депутатів від НУ: (Червоній, Павленко, Стойко?) , завдяки втручанню яких вдалося визволити з іншої машини ще декілька затриманих людей.

Увечері вівторка завдяки втручанню депутатів від КПУ Бабуріна та Алєксєєва, семерих затриманих вдалося витягнути з "обєз"янніка" Печерського РУ міліції.

До пікетуючих для того щоби ознайомитися з вимогами виходили депутати від БЮТ Волинець та Шкіль.

Під час затримання всіх учасників було сильно побито. (на цей момент більшість з них відчувають проблеми зі здоров"ям)

Володимира Григор"єва, який допоміг у вівторок декільком людям уникнути затримання, за допомогою того що висмикнув ключі запалення з одної з міліцейських машин, вчора увечері сильно побили, скоріш за все працівники міліції у штатському, біля свого під"їзду у Києві - вони погрожували йому, що він постраждає за свої дії.

Ще раз наголосимо, що били, затягували у машини та відвозили у відділок люди у цивільному - що очевидно є протизаконним.
Керував ними та міліцією у формі один з високих київських міліц. чинів по фамілії Летяга(?). В свою чергу йому віддавав накази чоловік у цивільному, який більше ста метрів тікав від знамільної групи вглиб вул. Шовковичної, та особа якого зараз встановлюється.

Зранку середи відбувся "суд" (в Печерському "суді"), де задоволений собою "суддя" Кузьменко В.В., відмовивши у всіх клопотаннях, в т.ч. не дозволивши запросити адвоката, сказав, без розгляду по стуі, що "всім виноситься усне попередження, і на цьому по цій справі усе."

Фамілії затриманих:
Дмітрієвськая Ольга Олексіївна, (перелом лопатки, розрив зв"язок, сильні забої тканин, накладено гіпс )
Качура Нелі Іванівна (сильні забої тканин),
Грицай Наталія Олексіївна (сильні забої тканин),
Пірго Наталія Миколаївна (сильні забої тканин),
Шумейко Ніна Іванівна (сильні забої тканин, струс?),
Шумейко Олександр Миколайович (сильні забої тканин, , вивихи?),
Термаченко(?) Галина Іванівна (сильні забої тканин)

Учасники акції подали заявку в прокуратуру щодо відкриття кримінальної справи на дії міліції, під час розгону акції протесту, та провели необхідні процедури для того щоби підтвердити побої, що вони їх отримали. Особлива "подяка" судмедексперту з Куренівського району(Бондарьовський провулок, 7) Трачу Валентину Павловичу - на прохання одної з учасниць акції видати копію довідки про огляд щоб допомогти, він почав страшно кричати що зараз зробить допомогу: викличе міліцію щоби її ще раз побили і відвезли у відділок. Країна повинна знати своїх героїв.


Сьогодні учасники акції продовжують її проведення, частина оголосили голодування. (2 людини голодують з 12 травня)
Вони знаходяться на одній з пішохідних сторін вулиці Шовковичної.

Нагадаємо, усі мужні учасники вимагають дотримання своїх Конституційних прав, всі вони є жертвами або міліції, або прокуратури, або судів, або виконавчої влади. У когось у відділку міліції вбили сина, родичів багатьох несправдлив о засудилидо великих строків покарання, у когось відібрали майно. Ще така історія: шахтар у минулому, Тихий Володимир Романович (1931 р.н.), місто Харцизськ Донецької області: інвалід труда 2-ї групи, вже більше 10 років даремно намагається отримати надбавку до пенсії, яку йому зобов"язані надати у зв"язку з втратою ним здоров"я у шахті. Чиновники грають ним у бюрократичний "футбол".

Протизаконним розгоном та жорстоким побиттям людей, що проводили неполітичну акцію на захист своїх конституційних прав, система, що керує зараз в Україні, ще раз, в цей раз особливо яскраво показала що ми всі живемо у поліцейсько-бандитській країні, де бандита неможливо відрізнити від міліціонера, де закони існують лише для того щоби саджати тих кого потрібно пограбувати, підставити або прибрати. Де закони існують для всіх, крім як для влади, де влада є річ у собі і не має жодного відношеннея до народу, який її оплачує, є "окупаційною" і слово "Конституція" та "права людини" використовує лише для демагогії та для замилювання очей гостям із Заходу.

Ми живемо у країні, де влада буде такою завжди, поки ми самі рішуче не візьмемось за зміни.

Відповіді

 • 2004.05.20 | WWW.ZAKON.KS.UA

  То ви дійсно вважаєте, що захист своїх Конституційних прав -

  - є неполітичним виступом? Люди вимагають дотримання Законів на підставі принципу верховенства права в країні, де діючий режим за 11 років не привів у відповідність з Конституцією України діюче законодавство. То не проти політики цього режиму виступають люди?
  Хто боїться політичних акцій, чи такої назви? Поясніть б.л. Чому, наприклад, масові порушення в сфері трудового законодавства на вашу думку не впливають на формування порлітичної свідомості людей? Чому наслідки податкового законодавства, що загнали підприємців у темний кут породили злочинну і відому всім систему "конвертів", від якої в першу чергу будуть під старість страждати саме ті хто таким чином отримує гроші. Теж саме і в реформах судочинства - де нічого не змінено з часів телефонного права... корупція і правовий безлад, массове порушення прав людини - і це по Вашому не політика.
  Це пряма політика - політика геноциду. Люди повтають проти цієї злочинної політики. Тож не обманюйте себе.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.20 | DevRand

   облиште, візьміть слово "політична" в лапки і все буде нормально

   у даному контексті "неполітична" це за межами боротьби "позиція"/"опозиція" , ІМХО.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua