МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ОУН в Україні проти мерів (/)

05/20/2004 | Franko
Цікава ситуація утворилася. Буняк у Львові є непопулярним, неефективним мером. Чи виправдовує його те, що він не є повністю підконтрольним СДПУ(0) і "не лиже сраку" Кучмі? Чи потрібно НЕ домагатися його відставки з економічних, господарських міркувань, лише тому, що з політичної точки зору він "не найгірше, що може бути"? Можливо, й справді варто зачекати до часу, коли буде відоме ім"я наступного Президента? Важко знайти однозначну відповідь на ці питання...

Разом з тим, наскільки я знаю, своїм мером мешканці Івано-Франківська задоволені. - F.


ОУН в Україні проти мерів
Львівська Газета

Ситуація у Львові, де політична партія “ОУН в Україні” зініціювала проведення референдуму за припинення повноважень міського голови Любомира Буняка, має своє продовження і в Івано-Франківську. Місцева обласна організація тієї ж таки ОУН в Україні заявила про свою готовність створити ініціативну групу з проведення загальноміського референдуму про дострокове припинення повноважень міського голови Івано-Франківська Зіновія Шкутяка, який, до речі, очолює обласний штаб “Нашої України”.

Причинами такої заяви івано-франківської ОУНвУ називають ситуацію зі спробою виборців відкликати депутата міської ради в 41 виборчому округу Андрія Микитина. Своє прагнення виборці мотивували тим, що депутат не виконує передвиборних обіцянок.

Удруге пройшовши в міську раду від блоку “Наша Україна”, Андрій Микитин уже впродовж п’яти років очолює фракцію “Наше місто”, яка в лютому цього року ініціювала визнання незадовільною роботи міськвиконкому та його розпуск. Однак це рішення не пройшло. Останнім часом А. Микитин відзначився серією різких заяв на адресу міського голови. Деякі оглядачі схильні бачити певний вплив соціал-демократів об’єднаних на позицію опального депутата, проте явних доказів цього немає.

.20 квітня міськвиборчком підтримав пропозицію виборців про відкликання депутата. А. Микитин, вважаючи, що процедура відбулася з низкою порушень чинного законодавства, оскаржив це рішення в Івано-Франківському місцевому суді. Проте суд відмовив у задоволенні позову. Нині справу розглядає Апеляційний суд Івано-Франківської області.

Міський голова Зіновій Шкутяк у недавньому інтерв’ю “Газеті” заявив, що про ініціативу відкликання Микитина почув уже тоді, коли виборці звернулися у виборчу комісію. Він сказав, що все робилося відповідно до чинного законодавства. Справа знаходиться в суді, тож виборча комісія виконуватиме те рішення, яке прийме суд.

.11 травня міськвиборчком виніс на голосування пропозицію про відкликання депутата Микитина.Про-цедура відбудеться 4 липня.

На захист Андрія Микитина виступили лише члени фракції “Наше місто” та вже згадана Івано-Франківська обласна організація ОУНвУ. Вона вимагає від міськвиборчкому скасувати рішення щодо А. Микитина і погрожує, у випадку незгоди, домагатися розпуску комісії та розслідування її діяльності від дня створення. Обласна ОУНвУ заявила про свою готовність пікетувати міськвиборчком і створити ініціативну групу з проведення загальноміського референдуму про дострокове припинення повноважень мера Зіновія Шкутяка.

Тим часом у понеділок з ініціативою відкликати свого депутата виступила група виборців (близько 30 осіб) 43-го виборчого округу, в якому депутатом є нашоукраїнець, близький до міського голови Михайло Горчак. Мотивація та ж – невідповідність практичної діяльності депутата основним принципам і положенням його передвиборної програми.

Варто нагадати, що таке “фехтування на мандатах” також мало місце на Львівщині, коли в Городоцькому районі ініціювали взаємне відкликання депутатів Львівської обласної ради – Сергія Медведчука (“Соціальна справедливість”) і Андрія Коржинського (“Наша Україна”). Однак, зважаючи на недосконалість законодавства та складну процедуру відкликання, справа так і залишилася невирішеною.

Тарас Ткачук, Івано-Франківськ


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua