МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У Євросоюз вступає Молванія!

05/20/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Громадяни Британської Співдружності збираються відвідати наших молванських сусідів, які приєдналися (приєднаються?) найближчим часом до Євросоюзу. “Молванія: країна, неторкнута сучасними дантистами” – таку назву має книга таких собі Санто Чілауро, Тома Глейшнера і Роба Сітча, випущена в стилі туристичного путівника.

Молванія – це невелика слов’янська країна (вперше туди привів братній українцям народ князь Нікод І) десь посередині Європи. Назагал вона нагадує суміш Сербії і Румунії, і вочевидь інспірована творчістю Еміра Кустуріци.

З книги можна дізнатися про все важливе для пересічного західняка, який відвідує екзотичну країну: і про потрійний негатив у мові, і про те, як молванською буде “Привіт!” (Zlkavszka!), і про Великі Рівнини на сході країни, які є під охороною ЮНЕСКО як “місце унікальної одноманістності”. Можна почитати як про батька молванської незалежності і валюти (штрубль), засновника Партії тиранів, деспотів і диктаторів (об‘єднаної) :) Шлонко Бусьбуся (1891-1948), так і про найкращого молванського футболіста Віордара Червкле на прізвисько Че із столичної команди “Інтерблаг”, на стадіоні якої відбуваються концерти і прилюдні повішення.

Що характерно, найбільшим успіхом Молванії в музичній сфері вважається 5-те місце на Євробаченні у 1998 році. І цей лінк (угорі в зірочці написано Molvanian entry into Eurovision Song Contest) на пісню “Суперсонік Електронік” “Майдан” рекомендує всім послухати.

А від висновків, про що свідчить поява такої книги – чи то про тонку іронію нинішніх британців, чи то про їхню тупоголовість – ми утримаємося. :) Фактом залишається те, що слов’янська мода в Європі залишається. Чи вже минає?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua