МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи потрібна Україні сильна рука?

05/21/2004 | Ігор Немашкало
Одна моя добра знайома, донеччанка за походженням, збирається голосувати за Януковича. Хід думки в неї такий - нехай він і бандит, але ж має сильну руку, якою наведе порядок в країні, а з Ющенком буде хаос і безладдя.
Але мабуть помилково очікувати, що сильна рука наведе той порядок, про який ви мрієте. Помилково вважати, що ця сильна рука організує вивіз бруду від вашої оселі чи підмете вам підвір'я. Чи відремонтує школу. Бандитська сильна рука наведе бандитський порядок. Наприклад, цій знайомій я намалював, що в плані наведення порядку бройлери Януковича найперше викинуть її з крамниці і побудують там те, що потрібно Януковичу чи його підлеглим/підручним. Тут вона замислилася. Тож чи не варто любителям сильної руки замислитися про своє місце у новому порядку від сильної руки і чи не забагато шансів опинитися за цього порядку десь поблизу параші?

Відповіді

 • 2004.05.22 | trick

  Ukraini potribna sylna noga - daty dobrogo kopnyaka Q&Co(-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.22 | Ігор Немашкало

   А що потім робитиме та сильна нога?

   Влучно то воно влучно, але не дуже конструктивно.
   А тут багато питань, на які б бажано отримати відповідь.
   Що взагалі розуміється під сильною рукою в державному управлінні і, зокрема, по-відношенню до України. Кого з українських політиків за часи її найновішої незалежної історії можна назвати сильною рукою?
   Як на мене, то сильна рука потрібна, щоб примусити виконувати закони підлеглих і всіх громадян держави. Та й законам вправити трохи мізки.
   А Ви - сильна нога... Не так все просто. Сильна нога у нас була в історії. Скинути когось легше ніж дати ладу державі. Бо та сильна нога може бути гіршої від сідниці, якій вона дала прискорення.
   Краще за все звичайно, сильні мізки, але й ефектори якісь потрібні, то зазвичай кажуть про сильну руку, бо рука найвдаліший ефектор і якби продовження мозку.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.23 | Максим

    Проблема в тому, що

    Що Ющенко аж ніяк не є "сильна рука". Він є щось абсолютно протилежне. Тому цю тему на Майдані обговорювати не будуть, бо вона "програшна" для Ющенка.

    В Україні достатньо людей (керівників) з сильними руками. Проблема в тому, що силу необхідно прикладати згідно з певним планом, концептом, баченням.

    А от саме бачення - перспективи, шляху, ідеології перетворень, плану конкретних заходів з орієнтовними термінами та очікуваними результатами - ні в сильних, ні в слабих українських рук - нема.

    Однак за відсутності відповідних схем "сильна рука" все ж краща, ніж "слаба", бо гарантує хоча б якусь стабільність і порядок. В той час як "слаба" рука - це шлях до розхристанності, бедламу, бардаку, розвалу.

    Ставк на Ющенка це абсолютна гра в сліпу. При чому, зважаючи на його особисті якості і оточення, можна робити ставку 9 проти одного, що Україну чекали б (за його можливого президентства) смутні часи і вакханалія свори з ближнього оточення. Помножена на багатовекторне плазування, здачу всіх можливих національних інтересів, регіональний сепаратизм і не виключено приступи істерики (із замиканням на пасіці чи від'їздом у Баден-Баден).

    Якщо Ющ хоче добра Україні має закликати голосувати за Мороза.
    Мороз не сильна рука, але він авторитена людина. Для всіх людей України.

    Янукович - приклад сильної руки, але за відсутності чіткого концепту.

    Тимошенко - сильна рука. Кирпа. Лазаренко - найкращий топ менеджер за всю сучасну історію України.
    --------------
    Але загалом проблема не в руці, а в баченні. Озирніться довкола - яка повальна безідейність панує в усіх партіях. Одне бла-бла-бла замість чітких програм і виразних пріоритетів.

    Треба визнати, що нині в Україні точиться боротьба між двома 5-ми колонами - проросійською і проамериканською. Проукраїнські інтереси в нинішній Україні практично не представлені взагалі.На політичному рівні.
    Найбільше їх в БЮТ, СПУ деяких партіях більшості (на особистому рівні окремих персон). Це все дуже мало. Практично ніщо
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.26 | Михайло Свистович

     Re: Проблема в тому, що

     Максим пише:
     > Що Ющенко аж ніяк не є "сильна рука". Він є щось абсолютно протилежне. Тому цю тему на Майдані обговорювати не будуть, бо вона "програшна" для Ющенка.

     Цне чергова Ваша брехня, бо, по-перше, такі теми аж бігом обговорюються на Майдані, по-друге, на Майдані багато присутніх таких, як Ви, тому проблема у вас, що ви не обговорюєте цю тему.

     >
     > Ставк на Ющенка це абсолютна гра в сліпу. При чому, зважаючи на його особисті якості і оточення, можна робити ставку 9 проти одного, що Україну чекали б (за його можливого президентства) смутні часи і вакханалія свори з ближнього оточення. Помножена на багатовекторне плазування, здачу всіх можливих національних інтересів, регіональний сепаратизм і не виключено приступи істерики (із замиканням на пасіці чи від'їздом у Баден-Баден).

     Це лише згідно утвореного Вами не без постійних підказок з боку АП міфу про Ющенка.

     >
     > Якщо Ющ хоче добра Україні має закликати голосувати за Мороза.
     > Мороз не сильна рука, але він авторитена людина. Для всіх людей України.

     Мопроз не виграє виборів навіть за підтримки Ющенка. Люди - не комп"ютерні солдатики. Їх неможливо перемістити у те місце, куди хочеться гравцю.

     >
     > Тимошенко - сильна рука. Кирпа. Лазаренко - найкращий топ менеджер за всю сучасну історію України.

     Лазаренко - звичайний бандюк і самодур, якого Ви чомусь обожествили, бо хочете мріяти про якийсь ідеал.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.05.26 | Максим

      Може Ви, п. Михайле, знаєте

      А в Білорусі часом не заборонені аборти?
      Як це вони мають приріст населення + 2.66, а ми - 0,41?

      Естонію з населенням 1 млн (чи навіть менше) не можна порівнювати з Україною (наприклад). Естонію порти годуютьт, море, село трохи. Уявіть собі Рівненську область з виходом у Балтійське море. Ми б теж жили непогано. Переправляючи російську сировину і товари до Росії.

      Естонія тому не може бути показовою. Успіхи ж Білорусі на багато цікавіші, бо суперечать усім мантрам лібералів.

      Але ж якось білоруси змогли все втримати. І я от не здивуюся, якщо взнаю, що там ціна бензини не полізла вгору як у нас. А чому? А, мабуть, тому, що НПЗ їхні, якщо вони там є, то належать Білорусі, а не Лукойлу чи ТНК.

      Я чисто так на вскидку кажу, але майже впевнений, що маю рацію.

      Хто може підтвердити чи спростувати? Як там ситуація з бензиною в Білорусі?
      -------------
      Особисто свистовичу: я не маю жодного відношення до АП. Взагалі намагаюся писати сюди рідко. Змирився з тим, що це не якась спільна, а конкретно ваша (ваших однодумців) територія.
      Однак питання бензини в Білорусі мене дійсно цікавить. Бо, якщо я правий і там дійсно з бензиною все хокей, а НПЗ належать державі, то...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.05.26 | АнтиЄвро

       Про сильну руку, ногу та інші частини тіла

       Я щось не збагнув до чого тут Білорусь, але принагідно зазначаю. З бензином там інша проблема: був я там півтора роки тому, запрватитися там вельми проблематично - лупиш по провідних автомагістралях дзяржави, а АЗС трапляються раз на 75-100 км, а то й рідше - це якраз тому що НПЗ державні. Та це пусте.
       Отже про сильну руку. Це взагалі гарний міф, навіть сильніший за усіляких там "месій", "надій нації", "залізну Юлю","непідкупного Мороза" etc - ні я не збираюся стібатися з цих гідних шани людей. Просто у наших опозицінйих лідерів надто вже абстрактні, а то й ірраціональні міфи. "А сильна рука - це Господар - він їх усіх(треба розуміти чиновників окупаційної адміністрації) прижме", - міркує обиватель. А ще краще коли ця "рука" у погонах - він чоловік військовий - усіх їх "построїть". Росіян вже цим купили - міф Путіна саме на цій самій "руці" і замішувався. Український народ тоже ледь не купився на цих байки "рукотворців" - такий нікчема як Марчук. тільки тому що він мав генеральські погони на останніх президентських виборах раптом став "володарем" такої руки - скажу відверто мене його тодішній рейтинг приголомшив - якесь КГБшне падло мало чималий шмат виборчих симпатій! Отже з цими "руцями" треба бути обережнішим, нині на порядку денному лапа Януковича, може вона й сильна, але ж вона брудна. Згодний, політику, як і революцію, не роблять у білих пальчатках. Але ж Віктор Федорович замастив свої лапи ще до того, як став політиком. І "кризовий менеджер" Медведчук тоже змолоду має чимало гною під нігтями. Так що опозиційним пропагандистам варто згадати триаду Дзержинського про "чисті руки, гаряче серце і холодну голову" - тут опозиційні лідери дають фору усім біцепсам Банкової.
      • 2004.05.27 | Михайло Свистович

       Re: Може Ви, п. Михайле, знаєте

       Максим пише:
       > А в Білорусі часом не заборонені аборти?

       Не знаю.

       > Як це вони мають приріст населення + 2.66, а ми - 0,41?

       Порівняйте всі показники Білорусі з показниками будь-якої європейської країни, тієї ж Польщі, і Вам перехочеться любити Лукашенка.

       >
       > Успіхи ж Білорусі на багато цікавіші, бо суперечать усім мантрам лібералів.

       Немає там успіхів, є менша задниця, ніж а Україні, бо режим не бандюківський, а просто тоталітарний.

       >
       > Але ж якось білоруси змогли все втримати.

       От тільки і того, що втримати. І то не все.

       >
       > Особисто свистовичу: я не маю жодного відношення до АП.

       Я знаю.
 • 2004.05.26 | Правник

  Голова ясна потрібна. І не пітні руки (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua