МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Буш піарить Пінчука

05/21/2004 | Майдан-ІНФОРМ
На пошту Майдану надійшов лист з враженнями голови УРП “Собор” Анатолія Матвієнка від виступу в Київському Університеті екс-президента США Джорджа Буша (старшого). Наводимо лист зі скороченням оцінок автора:

"Несподіваний приїзд до Києва екс-президента США Джорджа Буша (старшого) на запрошення близької до Л.Кучми людини говорить про потепління у стосунках між урядами України і Сполучених Штатів, і про пошук засобів це потепління забезпечити й надалі. Не випадково, виступаючи в Київському національному університеті ім.Т.Шевченка, Д.Буш багато говорив про “відомого у світі та видатного політика, яким є В.Пінчук”.

У своїй промові Джордж Буш був правдивим, але у тій частині, яка сьогодні задовольняє режим Кучми. Багато було сказано про демократію, оскільки промовець чимало зробив для її утвердження в світі як Президент США. Але в більшій мірі це торкалося теоретичного значення її ролі, без посилання на конкретні факти. Прозвучала хіба що згадка “про окремі проблеми місцевих виборів”, і сподівання, що “ці місцеві вибори не віддзеркалюватимуть вибори президента України, напередодні яких ми стоїмо”.

В Америці видано кілька книжок, які розповідають про “справжнє обличчя сім’ї Бушей”. Під час свого виступу Джордж Буш сказав дуже симптоматичну фразу стосовно автора однієї з них: “Я не поважаю його як автора, але я поважаю його право говорити те, що він хоче”. В день народження Гії Гонгадзе це прозвучало як вирок рівневі демократії в Україні.

Джордж Буш із захопленням відзначив неймовірні економічні здобутки України – 9,4% зростання ВВП у минулому році. Я розумію, що ця цифра створює певну ілюзію правильності курсу України. І, хоча на соціальному житті вона не віддзеркалюється, але пом’якшує претензії до Л.Кучми як з боку української громадськості, так і за кордоном."

Від М.-І.: Незрозуміло лише, хто готував Бушу цю промову? Чи не сам Пінчук бува? В будь-якому випадку наведена бюрократична риторика Буша ще раз показує, що жоден закордон нам не допомагає і не збирається допомагати. Змінювати владу ми повинні лише власними силами

Відповіді

  • 2004.05.21 | Englishman

    Odna z cytat Busha-starshogo:

    "I will never apologize for the United States of America - I don't care what the facts are."

    George Bush, Newsweek, (Commenting on the shooting down of an Iranian airliner by the U.S. warship Vincennes, killing 290 passengers.), August 15, 1989


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua