МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Автор книги “Нарцис” Чобіт звинувачує оточення глави АП

05/21/2004 | Vadym Gladchuk
Автор книги “Нарцис” Чобіт звинувачує оточення глави АП в замовленні підпалу бродівської типографії
[19.05.2004 16:16]


Автор книги “Нарцис. Штрихи до портрету Віктора Медведчука” Дмитро ЧОБІТ звинувачує оточення глави Адміністрації Президента України у замовленні підпалу типографії “опозиційного видавництва “Просвіта” у місті Броди Львівської області у ніч на 16 травня. Про це Д.ЧОБІТ повідомив сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

Як передає кореспондент УНІАН, Д.ЧОБІТ заявив, що замовником підпалу друкарні він не бачить “нікого, крім Віктора МЕДВЕДЧУКА і його найближчого оточення”, оскільки свого часу саме бродівське видавництво “Просвіта” сприяло виходу в світ кількох книжок Д.ЧОБОТА “про життєвий шлях глави Адміністрації Президента В.МЕДВЕДЧУКА”.

Про те, що пожежа у приміщенні типографії була спрямованою акцією, наголосив Д.ЧОБІТ, свідчать речові докази, які було знайдено пожежними на місці пригоди: залишки від пластмасових каністр, в яких експерти виявили суміш бензину з якоюсь іншою горючою речовиною, електричний ліхтарик, дві гривні, перекушені дверні навісні замки.

Крім того, додав письменник, у нього викликав здивування той факт, що державні органи не перешкоджали оформленню документів для створення типографії, яка мала відкритися 18 травня. За словами Д.ЧОБОТА, влада не перешкоджала створенню типографії, “тому що хотіла ліквідувати її за інший спосіб”.

Разом з цим, письменник навів ще один факт “замовлення пожежі”. Вранці 16 травня, зазначив він, під час опитування міліцією жителів прилеглих до приміщення типографії будинків, було помічено автомобіль ВАЗ-2109 червоного кольору і “чоловіків, які крутилися поблизу тих, кого опитували слідчі”. “Перевірка співробітниками ДАІ номерних знаків автомобіля встановила, що номери зареєстровані у Львові і зовсім на іншу машину – іномарку”, - сказав Д.ЧОБІТ.

Водночас, він повідомив про те, що до виборів Президента відновити діяльність типографії “опозиційного видавництва буде неможливо”: приміщення та типографське устаткування німецького виробництва дуже сильно пошкоджені, щоб все відновити треба витратити не менше 100 тисяч гривень.

Д.ЧОБІТ також висловив сумнів у тому, що міліція знайде тих, хто здійснив підпал типографії. “При теперішньому режимі розслідування не буде доведено до кінця”, - сказав він.
UNIAN


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua