МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Мукачево-2 відбудеться у Львові? (/)

05/23/2004 | Іван Драго
http://www.tribuna.com.ua/politics/2004/05/19/10002.html

Міський голова Львова Любомир Буняк підписав свідоцтво про реєстрацію ініціативної групи з проведення референдуму за дострокове припинення його повноважень. Таким чином вперше в Україні починається збір підписів за проведення такого референдуму. За кілька місяців Буняк може втратити посаду мера.

Ініціаторами відкликання Буняка виступають партія "ОУН в Україні", незалежна профспілка освітян і громадська організація "Скнилівська трагедія". Основними претензіями до мера є невиплата заборгованості вчителям із заробітної плати і невирішення проблем з водою у місті.

Для підтримки вимоги про проведення місцевого референдуму ініціативний групі протягом місяця необхідно зібрати 60178 підписів громадян, що мають право на участь в референдумі та постійно проживають у межах зазначаеної території (тобто 10% населення, що має право голосу).

Група планує розпочати збір підписів з четверга. "Як тільки нам видадуть бланки - останній термін у середу - то ми відразу розпочинаємо збір підписів", - розповів лідер партії ОУН в Україні Роман Козак.

"Ми йшли на збори, а нас післали "на х.."

Кількома днями раніше у Львові відбулися збори громадян, на яких власне було розпочато процедуру підготовки до референдуму. Учасники зборів запропонували винести одне питання: "Чи підтримуєте Ви, щоб у відповідності з ст. 79 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні, достроково припинити повноваження міського голови Львова Любомира Буняка, оскільки його діяльність суперечить інтересам громади міста, порушує Конституцію України, права і свободи громадян?"

Збори ці відбувалися специфічно. До редакції газети Львівської міської ради "Ратуша" потім завітала велика група львів'ян, зі скаргою на те, що лідер "ОУН в Україні" з ними не розрахувався. "Нам зателефонували і попросили привести на збори людей, - розповіла учасниця акції Людмила Піддубна, - за кожну "голову" пообіцяли заплатити по 10 гривень. Я сама - домогосподарка, чоловік "чорнобилець", не працює, для нас 20 гривень за кількагодинне сидіння - це є значні гроші".
За словами пані Піддубної, вони з чоловіком зібрали понад 40 осіб, які чесно зареєструвались і відсиділи в залі. Після цього вони до вечора марно чекали під пам`ятником Івана Франка координатора акції Олега Александрова, який мав розрахуватись. Врешті-решт, повернувшись до палацу, де проходили збори, "активісти" побачили під стінами таку картину: наелектризований натовп трясе пана Александрова. Дісталося й чоловікові Людмили Піддубної, якого такожє звинуватили у присвоєнні грошей.
Аби вгамувати пристрасті, розповіла жертва антимерівських зборів, "Александров витягнув 20 доларів США і віддав їх незадоволеним, потім віддав ще 10 гривень, і врешті-решт витягнув і всунув в руки останню гривню».

Пізніше "непроплачені" учасники зборів пішли з'ясовувати стосунки безпосередньо до самого Романа Козака, але досвідчений оунівець в Україні заявив, що вперше чує про такі неподобства, і платити прохачам категорично відмовився.

Пані Піддубна стверджує: "Ми б до редакції не пішли, але коли нас послали "на х...", це переповнило чашу терпіння".

Пізніше відбулися збори міської Незалежної профспілки працівників освіти, які теж підтримали ідею референдуму. Ініціативна група #2 подасть документи на реєстрацію.

Нашоукраїнський протест

В той же час керівники найпопулярніших у Львові блоків "Наша Україна" та БЮТ Віктор Ющенко і Юлія Тимошенко виступили проти позачергових виборів міського голови. Вони прийняли спільне звернення до партійних організацій, які входять у ці блоки, щодо ситуації у місті Львові.

«Скільки разів ми отримували перемогу на всіх рівнях представницьких і органів місцевого самоврядування, а реальна влада залишалася в руках антинародних сил», - сказано, зокрема у зверненні.

На думку лідерів НУ і БЮТ, в такій області, як Львівська діючому режиму дуже потрібно дестабілізувати ситуацію, започаткувавши позачергові вибори міського голови Львова і створивши фактор "Мукачево"; перевести проблеми з площини Владний Режим - люди в конфлікт між опозиційними силами. «Не на часі позачергові вибори міського голови в місті Львові, чи в будь-якому іншому місті, селі, селищі», - зазначається у зверненні.

Цікаво, що свого часу БЮТ і "Наша Україна" підтримали кандидатуру Буняка на виборах мера Львова 31 березня 2002 року. Проте сьогодні у міськраді мер, м`яко кажучи, не користується підтримкою депутатів-"нашоукраїнців", які, зокрема, закидають Буняку хороші стосунки з місцевими есдеками. Проти Любомира Буняка активно працює й команда колишнього мера Василя Куйбіди.

Референдумів мало не буває

Коментуючи початок процедури відкликання мера лідер Львівської міської організації УНП Юрій Кужелюк сказав, що згідно із законом, якщо ініціатори проведення референдуму дотримуються усіх вимог, то міська влада не має права їм чогось заборонити. Зовсім інше питання, чи вони зможуть зібрати 60 тисяч підписів. А якщо зберуть, і ви

Відповіді

 • 2004.05.24 | Нестор

  Іудам не заплатили срібняків

  Іван Драго пише:
  > Міський голова Львова Любомир Буняк підписав свідоцтво про реєстрацію ініціативної групи з проведення референдуму за дострокове припинення його повноважень. Таким чином вперше в Україні починається збір підписів за проведення такого референдуму. За кілька місяців Буняк може втратити посаду мера.

  Саме через це я і хочу, щоб Буняк і надалі був мером Львова. Вперше в Україні людина вчинила демократично і у відповідності до закону.

  > Основними претензіями до мера є невиплата заборгованості вчителям із заробітної плати і невирішення проблем з водою у місті.

  Ну і цинізм?! Причому тут Буняк до державного боргу вчителям?!! Чи просто домагатися відставки Януковича слабо? Про невирішення проблем з водою також всім ясно: вони невирішені до кінця, проте вирішені набагато більше ніж за вісх попередніх мерів разом взятих. Хоча Буняк перший мер, якому ініціюють відставку. Де логіка?

  > Група планує розпочати збір підписів з четверга. "Як тільки нам видадуть бланки - останній термін у середу - то ми відразу розпочинаємо збір підписів", - розповів лідер партії ОУН в Україні Роман Козак.

  Хто такі ОУН в Україні та Роман Козак сподіваюсь нікому не треба пояснювати? Якщо коротко, то це львівський корчинський, тобто проститутка влади.

  > "Ми йшли на збори, а нас післали "на х.."

  > Збори ці відбувалися специфічно. До редакції газети Львівської міської ради "Ратуша" потім завітала велика група львів'ян, зі скаргою на те, що лідер "ОУН в Україні" з ними не розрахувався. "Нам зателефонували і попросили привести на збори людей, - розповіла учасниця акції Людмила Піддубна, - за кожну "голову" пообіцяли заплатити по 10 гривень. Я сама - домогосподарка, чоловік "чорнобилець", не працює, для нас 20 гривень за кількагодинне сидіння - це є значні гроші". За словами пані Піддубної, вони з чоловіком зібрали понад 40 осіб, які чесно зареєструвались і відсиділи в залі.

  Іудам не заплатили срібняків. Вражає лише специфічне поняття честі в наших людей. "Чесно зареєструвались і відсиділи в залі" :) Цікаво вони і справді думають, що поступили чесно? Чи варята грають?

  > В той же час керівники найпопулярніших у Львові блоків "Наша Україна" та БЮТ Віктор Ющенко і Юлія Тимошенко виступили проти позачергових виборів міського голови.

  > Коментуючи початок процедури відкликання мера лідер Львівської міської організації УНП Юрій Кужелюк сказав, що згідно із законом, якщо ініціатори проведення референдуму дотримуються усіх вимог, то міська влада не має права їм чогось заборонити.

  Цікаво, що міська організація УНП має в носі звернення свого лідера і надалі допомагає відсуненому від корита Куйбіді добратися вищезазначеного корита :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua