МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Байка Януковича про 31% росту зарплати для 97% бідних.

05/23/2004 | Максим’як
Рахункова палата: 97% українців живуть на рівні бідності

Рахункова палата заявляє, що соціальна якість економіки залишається низькою. Про це йдеться у висновках про виконання державного бюджету та використання бюджетних коштів за 2003 рік, розповсюджених серед народних депутатів Верховної Ради України.

"Життєвий рівень є одним з найнижчих в Європі – майже 70% населення проживає на рівні бідності, 27% - за межею", - зазначається у висновках.

Однією з ознак бідності, згідно з документом, є вимушена, через нестачу коштів, споживацька невибагливість населення. За даними палати, в Україні майже 60% сімейних витрат припадає на продукти харчування, тоді як у країнах Європейського Союзу цей показник не перевищує 15-25%. При цьому основними продуктами харчування в Україні залишаються картопля, хліб і хлібобулочні вироби. Рахункова палата повідомляє, що при рекомендованій нормі споживання хлібопродуктів на одну особу на рік на рівні 101 кг у 2003 році фактично споживався 131 кг, картоплі – 133 кг при рекомендованій нормі 124 кг. При цьому м'яса і м'ясопродуктів споживалося на 50 кг менше норми, риби і рибопродуктів – на 8 кг, овочів та баштанних – на 53 кг, плодів, ягід та винограду – на 63 кг менше рекомендованої норми.

У своїх висновках Рахункова палата підкреслює, що заробітна плата є надто низькою і не виконує своєї основної функції – мотивації до продуктивної трудової діяльності, зокрема, у 2003 році мінімальна заробітна плата становила лише 51,2% прожиткового мінімуму, визначеного для працездатних осіб (365 грн./місяць).

З 1 січня 2003 року мінімальна заробітна плата становила 185 грн. на місяць, а з 1 грудня – 205 грн., при цьому заробітну плату нижче мінімальної отримував кожний сьомий працівник (14,6%) у галузях економіки, що відпрацював 50 і більше відсотків часу, а заробітну плату, нижчу за прожитковий мінімум, було нараховано 49,7% працюючих.

Рахункова палата також звертає увагу на значні борги із виплати заробітної плати, які, переважно, сконцентровані у реальному секторі економіки. За даними палати, станом на 1 січня 2004 року загальний обсяг боргу становив 1 949 млн. грн. У висновках Рахункової палати також зазначається, що попри достатньо низький офіційний рівень безробіття – 3,6% працездатного населення, рівень безробіття, розрахований за методикою Міжнародної організації праці, у 2003 році становив 9,8%, при цьому за межами країни шукали роботу від 5 до 7 млн. громадян, передає УНІАН.

------------------------------------------
Янукович маніпулює цифрами

Виступаючи сьогодні в Києві на нараді з питань ліквідації заборгованості із зарплатні, В.Янукович відзначив, що ЗА ЧОТИРИ МІСЯЦІ ЦЬОГО РОКУ середня зарплата в Україні зросла на 31%. "Однак є можливість її ще підвищити", - підкреслив прем'єр. (Цитата за ictv.ua).

У березні середня заробітна плата в Україні порівняно з лютим збільшилася на 6,9% – до 545,06 гривні на місяць. Про це повідомив Державний комітет статистики, пишуть Українські новини. ПОРІВНЯНО З БЕРЕЗНЕМ 2003 РОКУ середня зарплата по Україні в березні 2004 року зросла на 31,2 %, або на 129,57 гривні (з 415,49 гривні).

http://cupol.brama.com/index.php?ac=news&gid=2

Відповіді

 • 2004.05.24 | Len

  Re: питридеж!

  К сожалению , вельмишановный пан Максимяк другого термина для Вашего творения не нахожу. Хотя мудераторы , наверно, напишуть "влучно", "цикаво" или дадуть Вам пятерку.

  Но по сути. В начале Вы привели сообщение Счетной Палаты о текушщем положении с зарплатами а потом почему слова Януковича о том как изменилось положение в процентах. Никакой связи между этим двумя частями нет. Просто уровень жизни ДО Януковича был настолько низок, что увеличение на 31% зарплаты не привело к зажиточной жизни. И если поднять зарплату в два раза, все равно люди будут жить плохо.
  Слова Януковича Вы ни чем не опровергли но голословно назвали "байками".

  На сим остаюсь истинным почитателем Вашего творчества и с нетерпением жду Ваших дальнейших сообщений. В.В.Кобелюха. г.Киев. 23 мая 2004 года от Рождества Христова
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.24 | Максим’як

   Re: Так читайте уважно. Інформагенство вказує на перекручення.

   Янукович навіть не доганяє суті свого перекручення, що свідчить про низький рівень його кваліфікації. Дані держкомстату про порівняння березня 2003 із березнем 2004 він притулив до початку року 2004.

   Суть заголовку моєї теми (може не зовсім зрозумілого через обмежену кількість знаків) у тому, що уряд повинен приймати негайно програму по боротьбі із бідністю, а не розповідати байки про ріст заробітньої плати.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.26 | Len

    Re: От сохи и на пальцах!

    Вельмишановный пан Максимяк. У Вас " уряд повинен приймати негайно програму по боротьбі із бідністю, а не розповідати байки про ріст заробітньої плати.".

    Предложенное Вами вторично. Уряд должен создавать условия для роста ВВП а это у него получается. И ТОЛЬКО если будет расти ВВП, можно бороться с бедностью и увеличивать зарплату. Поэтому ввиду небывалого роста ВВП уряд Юнуковича и борется с бедностью и увеличивает зарплату а не рассказывает байки про рост. Например минималка уже выросла с 187 гр до 205 гривен, и через несколько недель вырастет до 237 гривен.
    С уважением Len Кобелюха 26 мая 2004 года. г. Киев
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.26 | Sardanapal

     Re: Лендреж(-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua