МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кучма, як і фюрер, мріє про Drang nach Ost

05/24/2004 | Navigator
А в цей час Путін, як Батий, мріє розширити імперію до останнього моря. Бажання єднаються в Ялті. Європейці пантрують і висловлюють думки...

Угода про ЄЕП є найбільшим успіхом Росії в поєднанні колишніх республік СРСР – „Файненшл Таймс”
[21.04.2004 12:50]


„Угода (про формування Єдиного економічного простору України, Росії, Білорусі та Казахстану – УНІАН), схвалена попри гучні протести української парламентської опозиції, постає найбільшим досі успіхом Росії у напрямку поєднання колишніх республік Радянського Союзу у новому блоку під проводом Росії”.

Така думка висловлюється у британській газеті „Файненшл Таймс” у статті "Угода з Україною надала поштовху російським планам створення регіонального економічного блоку", повідомляє Бі-Бі-Сі.

Часопис додає, що попередні зусилля Росії на залучення “під себе” колишніх радянських республік, включно зі створенням так званої Співдружності Незалежних Держав, а також російсько-білоруський союз мали небагато успіху, в основному з тої причини, що Україна відмовлялась входити до будь-якого блоку, участь у якому означала б передачу частки свого суверенітету.

Газета зазначає, що залишається незрозумілим, чи Україна врешті поступиться часткою свого суверенітету у новому об'єднанні ЄЕП. „Першим кроком України у ЄЕП має бути крок, якого найбільше прагне український прем'єр ЯНУКОВИЧ. Йдеться про зону вільної торгівлі. Проте найсуперечливішим етапом ЄЕП постає створення спільного керівного органу, якому країни-члени делегуватимуть частину свого суверенітету у плані економічної політики. Згідно з угодою, кожна країна здобуде пропорцію місць у цьому керівному органі, яка грунтуватиметься на економічному потенціалі тієї чи іншої країни. І тут не важко вирахувати, що Росія матиме більшу кількість місць, а відтак і матиме вирішальне слово у процесі ухвалення рішень”, зазначає видання.

„Файненшл Таймс” завершує, повідомляючи, що головний опонент українського прем'єра Віктора ЯНУКОВИЧА на президентських виборах Віктор ЮЩЕНКО обіцяє скасувати участь України у ЄЕП у разі обрання його Президентом України, і натомість концентруватися на інтеграції у НАТО і Європейський Союз.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua