МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Платять усі. Росія диктує умови

05/24/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Сьогодні у Ялті проходить саміт держав-учасниць Єдиного економічного простору. Метою цієї зустрічі є наповнення рамкового договору між Росією, Україною, Білоруссю та Казахстаном.

Як повідомив міністр енергетики Росії Віктор Христенко, на зустрічі в Ялті лідери Росії, Казахстану, України і Білорусії "поставлять твердий термін для підготовки проектів усіх нормативних актів ЄЕП".

На думку Христенка, цим твердим терміном стане кінець 2004 року. "Думаю, що лідери ЄЕП доручать урядам зробити напрацювання нормативних актів до кінця року", - сказав він. Зокрема, пан Христинко вважає темпи побудови ЄЕП "безпрецендентними". "Ми змогли з лютого 2003 року не тільки погодити і підписати угоду, але і ратифікувати її", - зазначив він.

12 травня цього року Кабінет міністрів України своїм розпорядженням виділив Міністерству економіки 2 700 тис. гривень „для здійснення Комплексу основних заходів з формування Єдиного економічного простору”. Прес-секретар Миколи Азарова Віталій Лук”яненко зазначив, що „після ратифікації цієї угоди Верховною Радою розпочався другий етап здійснення цього проекту – розробка конкретних міждержавних угод, які визначатимуть режим функціонування ЄЕП. Йдеться перш за все про правове закріплення режиму вільної торгівлі, врегулювання проблем тарифів, пересування робочої сили, державних закупівель і державної підтримки різних галузей тощо. Розроблені експертами проекти документів розглядатиме Група високого рівня, яка рекомендуватиме їх Урядам, а вже після цього їх пропонуватимуть на розгляд парламентів – відповідно до національного законодавства. Сума, зазначена у розпорядженні, призначена для фінансування роботи експертів. Кожна із сторін угоди про ЄЕП вносить рівні частки, в еквіваленті $500 тис.

Джерело: http://imi.org.ua/?read=144:2


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua